5 VPN-të më të mira për Norvegjinë – Për siguri, transmetim dhe shpejtësi në vitin 2020

Përdoruesit norvegjezë të internetit mbrohen nga ligjet e lirisë dhe të privatësisë. Për shkak të kësaj, nuk ka të ngjarë të keni probleme për komentet që bëni në internet, përveç nëse ato janë diskriminuese ose të dhunshme.

megjithatë, tai interneti është akoma një vend i rrezikshëm. Nëse lidheni pa VPN, të dhënat tuaja janë të ndjeshme te hakerat dhe sulmuesit. Kriminelët në internet mund korrni informacionin tuaj personal, dhe spiunët mund të ndjekin aktivitetin tuaj të shfletimit.

Nëse nuk përdorni një VPN, ju jeni gjithashtu duke humbur në qindra faqe të internetit të geobllokuar dhe shërbime streaming. Kjo përfshin Netflix SHBA, HBO GO dhe Hulu.

VPN kodojnë trafikun tuaj të internetit dhe maskoni vendndodhjen tuaj IP. Kjo ndalon kriminelët në internet qasjen në informacionin tuaj personal dhe ju lejon të anashkalojë geoblocks.

Në këtë udhëzues, ne do të shpjegojmë si VPN mbrojnë informacionin tuaj privat dhe zgjeroni lirinë tuaj në internet. Ne do t’ju ndihmojmë gjithashtu të zgjidhni VPN më të mirë për nevojat tuaja.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Norvegjinë

  1. Mburoja e pikave të nxehta: Ofron akses me shpejtësi të lartë dhe bandë të pakufizuar. Mund të anashkalojë geoblloqe të forta dhe filtra.
  2. NordVPN: Një nga VPN-të më të fuqishme. Ajo operon një rrjet të madh global të serverëve.
  3. ExpressVPN: Zgjedhja më e mirë për sigurinë dhe shpejtësinë. Mbron të dhënat tuaja me kriptim të shkallës ushtarake.
  4. Cyberghost: Shpejtësi super të shpejtë dhe aplikacione për çdo pajisje.
  5. Hide.me: E përkryer për fillestarët. Ajo ofron protokolle të papërballueshme të sigurisë.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Norvegjinë

VPN maskoni adresën tuaj IP për ta bërë të duket sikur je duke hyrë në internet nga një vend tjetër. Ata gjithashtu shifroni të dhënat tuaja për ta mbrojtur atë nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët.

Mund të përdorni VPN-në tuaj hyrja në shërbimet e geobllokuara dhe faqet e internetit, si Netflix dhe Hulu. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të lidheni me një server në një rajon ku faqja është e arritshme.

Ju madje mund të përdorni VPN tuaj për të vazhdoni të azhurnoni me shfaqjet tuaja të preferuara Norvegjeze dhe hyrni në përmbajtje të tjera kur jeni jashtë shtetit me pushime.

Qeveria Norvegjeze filtron shumë site për ndarjen e skedarëve, përfshirë edhe Gjirin e Piratëve. Një VPN e mirë anashkaloni këtë filtër dhe t’ju lejojë qasje në këto shërbime.

Kriptimi e bën trafikun tuaj në internet të palexueshme për hakerat, gjurmues dhe spiunë. Ajo gjithashtu parandalon faqet e internetit dhe korporatat ndjekja e aktivitetit tuaj online dhe duke e përdorur atë për të krijuar reklama të synuara.

Shikoni një VPN me lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar. Ofruesi që zgjidhni duhet të operojë një rrjeti global i serverave, përfshirë serverët në Norvegji.

Për sigurinë më të mirë, zgjidhni një VPN që ofron Kriptimi 256-bit, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

VPN-të më të mira për Norvegjinë

1. Mburoja e pikave të nxehta

Hot Shot Shield është a VPN me shpejtësi të lartë me Bandwidth i pakufizuar. Ajo operon serverat në të gjithë globin, përfshirë Norvegjinë, SH.B.A. dhe MB.

Hot Shot Shield është perfekt për fillestarët. Ajo ka aplikacione për t’u përdorur lehtë për çdo pajisje, dhe instalimi është një fllad.

Të dhënat tuaja do të jenë gjithnjë të sigurta Kriptimi 256-bit, një spolitika e traktit të mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës. Mundet anashkalojë geoblocks dhe filtra lehtë.

Hotspot Shield ofron një Gjykim falas 7 ditor dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për të filluar. Lexoni gjërat e shkëlqyera që përdoruesit janë duke thënë në lidhje me këtë VPN të lartë.

Shikoni marrëveshjet e mburojës së Hotspot

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Protokolli Double VPN i NordVPN enkripton të dhënat tuaja dy herë për mbrojtje të shtuar. Mban asnjë regjistrim i aktivitetit tuaj online, dhe të gjitha aplikacionet e tij shfaqin një të integruar ndërprerës automatik vrasës.

Ajo operon një rrjet të madh të 5.200 server + në 64 vende. Kjo do të thotë që mundeni hyrni në çdo përmbajtje të bllokuar në botë. Nuk është çudi që është një hit midis përdoruesve të VPN.

Ju mund të regjistroheni në NordVPN pa rreziqe me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni ofertat NordVPN

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg. Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar2,000+ serverë në 94 vende, dhe mundet anashkalojë geoblocks dhe filtrat.

Instalimi i ExpressVPN është i lehtë, dhe ka aplikacione për të gjitha platformat kryesore. Edshtë e mbushur me karakteristika të sigurisë, përfshirë Kriptimi 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës.

ExpressVPN ofron një 30-ditor, jo-pyetje-pyeti, garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij. Ju gjithashtu mund të provoni këtë VPN më të vlerësuarat falas për 7 ditë në pajisjet tuaja Android dhe iOS. Lexoni rishikime të vërteta të klientit për të mësuar më shumë. 

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost ka një të fortë përqëndrohuni në sigurinë dhe privatësinë tuaj. Mund gjithashtu anashkalojë geoblocks dhe filtra për t’ju dhënë qasje të pakufizuar në internet, pavarësisht nëse jeni duke parë Netflix ose iPlayer të BBC.

Do të kënaqeni me intuitiv aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja dhe Bandwidth i pakufizuar në një rrjet global të serverave.

CyberGhost ofron një jashtëzakonisht të madhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, kështu që ju mund të shihni vetë pse është një popull i preferuar.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

5. Fsheh.me

pajisje hideme

Hide.me është i njohur për të shpejtësia dhe siguria. Ajo operon 55 lokacione virtuale në të gjithë 34 vendet. Edhe pse ka një rrjet më të vogël, serverat e tij të dedikuar do t’ju sjellin hyrje në internet me shpejtësi të lartë dhe të pakufizuar. 

Mbron të dhënat tuaja me Kriptimi AES-256, një të rreptë asnjë politikë shkrimesh, dhe SOCKS5 për anonimitetin e shtuar.

Mund ta provoni pa rrezik me një Garanci për kthimin e parave 14-ditore. Kontrolloni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për Hide.me. 

Shikoni marrëveshjet Hide.me

përmbledhje

Nëse përdorni internetin në Norvegji, ju duhet një VPN për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe anashkalojnë geoblocks.

VPN e duhur do mbroni informacionin tuaj personal nga kriminelët në internet. Ajo gjithashtu do të ndaloni reklamat e synuara dhe parandaloni kompanitë të përfitojnë nga aktiviteti juaj i shfletimit.

Nuk jeni i sigurt se cili VPN është i duhuri për ju? Ne ju rekomandojmë Hotspot Shield, dhe mund ta provoni falas!

Leximi më tej

Dëshironi të siguroheni që të merrni çmimin më të lirë në shërbimin tuaj VPN? Shikoni marrëveshjet dhe kuponat më të mirë të VPN për të kursyer disa nga paratë tuaja të fituara me vështirësi!

Banorët Norvegjezë, mësoni më shumë rreth Runbox, një kuti postare e sigurt që mbrohet me ligj.

Nëse jeni me pushime jashtë shtetit dhe doni të përdorni përmbajtjen Norvegjeze, zbuloni se si të merrni një adresë IP Norvegje kudo në botë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me