5 VPN-të më të mira për Nintendo Switch në vitin 2020 [me udhëzuesin për konfigurimin hap pas hapi]


Nintendo Switch ka marrë botën e lojrave online nga stuhia. Nëse jeni një tifoz i lojërave, atëherë me siguri e doni këtë tastierë hibride super të njohur që ju lejon të luani lojëra të reja dhe klasike në çdo kohë, në çdo vend.

Dhe nëse doni të fitoni, e dini këtë lidhjet e ngadalta dhe vonesat mund të fryjnë plotësisht lojën tuaj.

Si e mban atë të mos ndodhë? Popullariteti i Nintendo Switch do të thotë se duhet të keni hiccups si serverë të mbushur me njerëz. Një VPN e fortë mund të zgjidhë problemet e vonesave dhe me shume. Mundet ndryshoni adresën tuaj IP në një rajon specifik për herë më të shpejtë të ngarkimit.

A shqetësoheni për ofruesin e shërbimit tuaj të internetit (ISP) duke goditur shpejtësinë e lojës tuaj? Një VPN fsheh aktivitetet tuaja në internet nga ISP-ja juaj për ta mbajtur këtë të mos ndodhë.

nëse hyrje në lojëra të reja është gjëja juaj, atëherë një VPN e mirë për Nintendo Switch do ta bëjë ditën tuaj. Do të keni mundësi ndryshoni regjistrimin tuaj eShop në rajone të tjera kështu që ju mund të merrni blerjet më të mira për lojëra të reja.

Ne kemi bashkuar një listë të VPN-të më të mira për të përshpejtuar lojërat tuaja Nintendo Switch dhe të ju ndihmojë të përfitoni sa më shumë nga Nintendo Switch.

Udhëzues i shpejtë – VPN-të më të mira për Nintendo Switch

NordVPN: Zgjedhja jonë # 1 me 5,500 serverë në të gjithë botën, bandë të pakufizuar dhe karakteristika të shkëlqyera sigurie.

ExpressVPN: VPN më e shpejtë në treg dhe një fitues me sigurinë në internet.

Cyberghost: Një serverë dajak 6000+ në 90+ vende dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit.

Surfshark: Kosto e ulët me lidhje të pakufizuara të pajisjes.

PrivateVPN: Një kursimtar i parave që nuk zvogëlon shpejtësinë, serverat ose sigurinë.

Filloni të luani tani!

Si të vendosni një VPN për Nintendo Switch

Për të lidhur VPN tuaj me Nintendo Switch, do t’ju duhet një Ruteri i pajtueshëm me VPN.

(Nëse preferoni, mund të përdorni VPN Smart DNS tipar për të konfiguruar VPN direkt në Nintendo Switch. Kjo veçori është në dispozicion në NordVPN, ExpressVPN dhe Surfshark.)

 1. Regjistrohu për një VPN. Ne ju rekomandojmë NordVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin tuaj VPN.
 3. Shkoni te Nintendo Switch dhe regjistrohuni në lojën online.
 4. Instaloni ruterin tuaj të pajtueshëm me VPN. (Për ndihmë, lexoni konfigurimin e routerit VPN.)
 5. Përdorni VPN-në tuaj për t’u lidhur me një server global të zgjedhjes suaj.
 6. Shijoni lojën tuaj në Nintendo Switch!

Pse keni nevojë për një VPN për Nintendo Switch

Nintendo Switch Online u rrit në 10 milion përdorues brenda një kohe shumë të shkurtër, kështu që nuk është për t’u habitur që ndonjëherë ka probleme me vonesa në serverat e mbipopulluar. Një VPN e besueshme ju gjen serverin më të shpejtë nga rrjeti i tij global, Pra ti mundesh lundroni drejt nga ai bllokim.

Një VPN e mirë për Nintendo Switch gjithashtu parandalon ISP-në tuaj të spiunojë atë që po bëni duke maskuar adresën tuaj të vërtetë IP. kjo e mban atë nga goditja e shpejtë tuaj në internet nëse mendon se po përdorni shumë bandwidth në lojëra.

Një nga gjërat më të mira në lidhje me Nintendo Switch është që kartat e lojës nuk janë të bllokuara. Sidoqoftë, nëse dëshironi lidheni me dyqanet Nintendo Switch në rajone të ndryshme në të gjithë botën në kërkim të një marrëveshje më të mirë, një VPN mund t’ju ndihmojë të bëni atë. Për shembull, nëse doni një llogari me një eShop në Brazil, por jetoni në SH.B.A., një VPN premium ju lejon të regjistroheni për një llogari në Brazil duke përdorur një adresë IP braziliane. VPN fsheh adresën tuaj IP aktuale përmes gjeo-spoofing. Kjo është veçanërisht e dobishme nëse dëshironi shkarkoni një lojë që është në dispozicion vetëm në një rajon të ndryshëm!

VPN-të më të mira kanë një rrjet të gjerë global të serverëve, që do të thotë se mund të keni sa më shumë llogari të Nintendo Switch nga e gjithë bota sa të doni. Plus, VPN azhurnon dhe shton serverat rregullisht.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN ju jep lojëra të pandërprerë dhe shumë më tepër. Për fillestarët, ajo ju mbron nga çdo sulm i DDoS që janë ndërhyrës të shpeshtë në platformat e lojrave në internet.

të gjithë të dhënat tuaja online, nga blerjet dhe zakonet e transmetimit deri te kërkimet dhe shkarkimet, është e padukshme për përgjimet. Përdorimi më i mirë i VPN-ve kriptimi i shkallës ushtarake për të krijuar një pengesë midis jush dhe çdo sulmi keqdashës dhe ju mbrojtur nga malware dhe adware.

Dhe guxojmë ta themi? Lojërat nuk janë gjithçka. Kur duhet të bëni një pushim nga Mario Kart ose Zelda, mundeni qasje në kanalet globale të transmetimit – nga Netflix në iPlayer në BBC– faleminderit për rrjetin global të serverëve tuaj VPN.

5 VPN më të mira për Nintendo Switch

Një VPN i guximshëm rrit lojën tuaj në Nintendo Switch, ju bën blloqe të rajonit të kaluar dhe ju ofron shtesa si siguria në internet. Sidoqoftë, disa VPN ngriten mbi pjesën tjetër. Këtu janë pesë të preferuarat tona.

1. NordVPN

tonë Kampioni i VPN është NordVPN. Pse një dashuri e tillë? Le të fillojmë me 5500+ serverë në të gjithë botën. i saj Karakteristikë SmartPlay gjen automatikisht serverin më të shpejtë, që do të thotë se nuk do të pësoni kurrë vonesa kur bëni lojëra.

Kur lidheni me Nintendo Switch, NordVPN i ofron të dy parainfiguruar ruterat dhe një veçori Smart DNS. Nuk jam i sigurt se cila rrugë për të shkuar? Vetëm shikoni mësime të thelluara ose kontaktoni Mbështetje 24/7 e klientit, dhe do të luani në asnjë kohë.

Sytë e poshtër nuk do të shohin asnjë nga të dhënat tuaja në internet, falë NordVPN kriptimi i shkallës ushtarake. Ajo gjithashtu ofron Qepë mbi VPN, mbrojtje nga rrjedhjet e DNS, një politikë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasjeje. Dhe ju merrni një shtresë tjetër të mbrojtjes me CyberSec, i cili bllokon çdo adware hyrëse ose malware.

NordVPN ofron 6 lidhje pajisjesh dhe a Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Mësoni më shumë nga përdoruesit e vërtetë dhe për marrëveshjen më të mirë në këtë VPN, mos harroni kodin tonë të kuponit.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Luaj në Nintendo Switch me NordVPN!

2. ExpressVPN

Lojërat konkurruese kanë të bëjnë me shpejtësinë, dhe ExpressVPN flakët i kalon të gjithë konkurrentët. i saj aftësitë rrufe të shpejta kryejnë testet tona të shpejtësisë.

Vonesat në lojë nuk i qëndrojnë asnjë shansi në Nintendo Switch me këtë VPN. Rrjeti i saj i madh global i serverëve ju gjen një domen perfekt të pandërprerë për kërkimet tuaja në Metroid.

Ky VPN ofron ruterat e paracaktuar si dhe Smart DNS përmes veçorisë së tij MediaStreamer. Do të merrni të gjithë ndihmën që ju nevojitet për të bazë e gjerë e njohurive, i cili mbulon të gjitha aspektet e vendosjes së një ruteri, madje edhe me dorë.

ExpressVPN merr nota të larta për siguri dhe intimitet. Ju jeni në duar të mira, falë kodimit të AES 256-bit, DNS me njohuri zero, një politikë të rreptë mos-log dhe një ndërprerës të integruar vrasës.

Shqyrtuesit e ExpressVPN nuk mund të ndalojnë të lavdërojnë shpejtësinë dhe sigurinë e tij, dhe gjithashtu të shijojnë 5 lidhje pajisjesh dhe Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Kodi ynë i kuponit zvogëlon çmimin mjaft premium të ExpressVPN në madhësi.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV dhe DAZN.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Luaj në Nintendo Switch me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Ju nuk mund të gaboni me CyberGhost 6000+ serverë globalë. Ditët e ndërhyrjes së vonesave në Nintendo Switch tuaj kanë kaluar me këtë VPN.

ndërfaqe miqësore për përdoruesit përfshin veçorinë më të mirë të vendndodhjes, e cila ju gjen serverin më të shpejtë kudo në botë. Edhe pse shpejtësitë e saj nuk janë në krye të listës sonë, ju siguron akoma lidhje të shpejta dhe të besueshme.

Për t’ju ndihmuar të përdorni CyberGhost me Nintendo Switch, VPN mësimet ju drejtojnë gjatë procesit të instalimit të ruterit (për një ruter të ndezur DD-WRT).

Prania juaj në internet mbetet private me këtë VPN karakteristika të sigurisë së shkallës së lartë, të cilat përfshijnë bllokues të adware dhe malware, një politikë të rreptë të mos-logs, një ndërprerës automatik vrasjeje dhe kriptim të shkallës ushtarake. Rishikuesit ndjehen të sigurt me CyberGhost.

Nëse keni nevojë për më bindëse, ajo ofron 7 lidhje pajisjesh, një Gjykim falas 24-orësh, dhe një i padëgjuar Garanci kthyese prej 45 ditësh.

Kuponi ynë CyberGhost është një arsye tjetër e mirë për ta provuar këtë VPN.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Luaj në Nintendo Switch me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark_screenshot

Ky fëmijë i ri në bllok qëndron i gjatë në mesin e më shumë VPN-ve veterinare. Pricemimi i ulët i Surfshark nuk do të thotë që të lëkundet në cilësi.

me 800+ server global, ky VPN ju jep shumë zgjedhje për përvojën optimale të Nintendo Switch — minus vonesa! Testet tona treguan se shpejtësia është një specialitet tjetër i Surfshark.

Surfshark ofron mësime dhe mbështetje ruteri, për sa kohë që ruteri është i pajtueshëm me OpenVPN. Plus, nëse dëshironi më mirë, mundeni përdorni opsionin Smart DNS për të lidhur këtë VPN në Nintendo Switch tuaj.

Vjedhësit e intimitetit kini kujdes: ky VPN është një fitues i sigurisë në internet. Ajo vjen me mbrojtje rrjedhje DNS, kriptim në shkallë ushtarake, një politikë pa log dhe një ndërprerës automatik vrasjeje. CleanWeb tipar siguron që adware dhe malware kurrë nuk e gjejnë rrugën e tyre në Super Mario World.

Lidhje të pakufizuara të pajisjes (një përdorues i preferuar), a 30-ditor, kthim parash garanci, dhe kodi ynë kupon janë më shumë arsye pse ky VPN miqësor me buxhetin është një zgjedhje e shkëlqyeshme për Nintendo Switch.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Luaj në Nintendo Switch me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

Kjo VPN është tipare intuitive bëje të lehtë për t’u përdorur. me 150+ servera në 60 vende dhe rritet me shpejtësi, ajo jep shpejtësi, lidhje seriozitet, dhe Bandwidth i pakufizuar.

Mund ta vendosni lehtësisht për Nintendo Switch me të sajin pruterat e rikonfiguruar, dhe ka një bazë e plotë e njohurive nëse keni nevojë të vendosni ruterin tuaj manualisht.

Hakerët fshijnë të dhënat tuaja private falë kësaj VPN veçoritë e sigurisë si kriptimi i shkallës ushtarake, mbrojtja e rrjedhjeve IPv6 dhe DNS, një ndërprerës automatik vrasës (i disponueshëm vetëm në Windows) dhe një politikë pa log.

Përdoruesit i duan përfitimet shtesë si psh 6 lidhje pajisjesh, një Gjykim falas 7 ditor, dhe a Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Këtu mund të gjeni kodin tonë kupon nëse jeni gati të provoni PrivateVPN.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

[NordVPN] punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Luaj në Nintendo Switch me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

VPN-të më të mira janë një mënyrë e sigurt për ju që të shijoni Nintendo Switch në maksimum. Ju merrni pa vonesa dhe bandë të pakufizuar në mënyrë që të mund të eksploroni të gjitha lojërat klasike NES në internet. Plus, një VPN fsheh adresën tuaj të vërtetë IP, kështu që ju mund të shkarkoni lojëra që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj.

5 VPN-të tona më të mira garantojnë gjithashtu se jeni gjithmonë të sigurt dhe të sigurt, me shtesa si kriptimi i shkallës ushtarake dhe Mbrojtje DDoS.

Ne ju rekomandojmë NordVPN si zgjedhjen tonë kryesore për përvojën tuaj Nintendo Switch. Loja filloj!

A jeni një mësues i lojrave që ka nevojë për një VPN të fortë për shpejtësi dhe siguri? Lexoni në 5 VPN-të më të mira për lojëra.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map