5 VPN-të më të mira për mosmarrëveshje | Qëndroni të sigurt dhe të lidhur në vitin 2020

Mosmarrëveshja është bisedë falas, gjithëpërfshirëse për zë dhe tekst ndërtuar vetëm për lojtarë. Thjeshtësimi i bisedave midis shokëve të skuadrës në lojërat në internet me multiplayer, besohet nga mbi 250 milion përdorues. 

Ju ndoshta e dini tashmë këtë. 

Ju gjithashtu mund ta dini se pavarësisht se ofrojnë siguri të fuqishme dhe intimitet chat, Mosmarrëveshja nuk është zgjidhja perfekte. Hakerët dhe kriminelët ende mund të përdorin aplikacionin për të hyrë në të dhënat tuaja. Mosmarrëveshja është gjithashtu e ndaluar në disa vende, duke kufizuar aftësinë tuaj për të biseduar me shokët e skuadrës. 

Të dyja këto problemet mund të shmangen lehtësisht duke instaluar një VPN në kompjuterin tuaj dhe telefonin. Duhen më pak se pesë minuta për tu vendosur dhe vjen me një mori përfitimesh të tjera.

Udhëzues i shpejtë – 5 VPN-të më të mira për Discord

 1. NordVPN: VPN me vlerësimin më të lartë në përgjithësi, NordVPN u ofron lojtarëve zgjidhjen më efektive gjithëpërfshirëse për të hyrë në Discord dhe për të qëndruar i sigurt gjatë lojrave, pa ndikuar në shpejtësinë e lidhjes.
 2. ExpressVPN: Ky është VPN më i shpejtë në treg, duke mbështetur shpejtësi rrufeje me siguri hermetike. ExpressVPN do t’ju mbajë të bisedoni me shokët tuaj të skuadrave kudo në botë.
 3. Cyberghost: Kur ju duhet të mbroni shumë pajisje të njëkohshme, CyberGhost ofron një VPN të thjeshtë të vendosur në 7 pajisje të ndryshme.
 4. Surfshark: Ky VPN ka rrënjosur deri në renditjen tonë pas fillimit të disa viteve të shkurtër. Me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe karakteristika të sigurisë, është e lehtë të shihet pse.
 5. PrivateVPN: Nëse jeni i ri për VPN dhe pak i mërzitur, konsideroni PrivateVPN. Shtë një VPN e thjeshtë, me kosto efektive dhe fillestare.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Pse keni nevojë për një VPN për Mosmarrëveshje

Discord ka siguri mbresëlënëse të integruar projektuar posaçërisht për lojtarë. Aplikacioni ka Mbrojtja e DDoS dhe mbrojtja e rrjedhjeve IP, si dhe vërtetimi i dy faktorëve. Komunikimet dërgohen përmes HTTPS, duke i mbajtur ato të fshehura nga ISP-ja juaj. Më në fund, Diskord ofron encryption fund-në-fund për bisedat e zërit. 

ka ende mjaft çështje me përdorimin e Discord, megjithatë. Sipas politikës së tyre të intimitetit, Discord pret bisedat e tekstit veç e veç, në serverat e tyre, si dhe duke regjistruar adresën tuaj IP dhe ID e pajisjes. 

Nëse jeni duke përdorur Discord në një rrjet të përbashkët, të pasigurtë pa një VPN, një haker ose një gamer rival mund të merrte me lehtësi këto informacione, të përgjonte mesazhet e tua, ose të hakerojë pajisjen tënde, dhe të të shënjestrojë për sulme dhe mashtrime. 

Një VPN zgjidh këtë çështje duke përdorur mjete të kriptimit dhe sigurimit të gradës ushtarake për të krijuar një tunel mbrojtës rreth të dhënave tuaja. juaj vendndodhja, pajisja, identiteti dhe komunikimet janë plotësisht të fshehura për këdo tjetër në rrjet. madje ISP-ja juaj do ta dijë vetëm se po përdorni një VPN, gjithçka pas kësaj është e pasigurtë.  

Si shumë aplikacione të sigurta për komunikim dhe lojëra, Mosmarrëveshja është ndaluar nga shkollat, bizneset dhe qeveritë e caktuara shtypëse. Shkollat ​​dhe bizneset i shohin si një shpërqendrim për studentët dhe punonjësit e tyre, kështu që shpesh kufizojnë hyrjen në ambientet e tyre. 

Vende me censurë të rreptë dhe kontrolli qeveritar i internetit, si Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kina, kanë ndaloi edhe Discord. Ata janë shpesh të dyshimtë për aplikacione për mesazhe me një intimitet kaq të fortë rregullat, ose shihni ndonjë gjë që lidhet me lojërat video si imorale dhe e rrezikshme.

Nëse duhet të bisedoni me shokët e ekipit gjatë orarit të punës, ose po planifikoni një festë në një vend që kufizon Discord, një VPN është zgjidhja më e lehtë. Duke përdorur një VPN, ju mund të lidheni me një server të sigurt kudo në botë. Kjo ju lejon të anashkaloni një rrjet që ndalon Discord dhe përdorni aplikacionin kudo që të jeni.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Siguria e shtuar dhe qasja e hapur që kemi përshkruar më lart janë vetëm fillimi kur bëhet fjalë për VPN. Një VPN e fuqishme do plotësisht ndryshoni jetën tuaj në internet. Sapo të shihni ndryshimin, është e vështirë të kthehesh në internet të pambrojtur dhe të kufizuar.

Kriptimi i të dhënave është vetëm një nga shumë mjete të sigurisë dhe intimitetit në ndryshim të jetës të siguruara nga një VPN. Protokollet më të hershme të IKEv2 / IPSec, mbrojtje nga rrjedhja DNS, politika të rrepta pa log, serverë super të sigurt, mbrojtje ndaj malware, adblockers dhe mjete të tjera t’ju mbajë plotësisht të sigurt, të fshehur dhe anonim në internet.

Kjo ju mbron nga mashtrimi, viruset në internet, sulmet DDoS, reklamimi i tepërt dhe i bezdisshëm, ndjekja dhe mbikëqyrja e qeverisë.

Lidhja me një server jashtë vendit ose rajonit tuaj ju lejon anashkaloni censurimin dhe shijoni internet të hapur, pa kufij kudo në botë. E njëjta teknologji mund thyej geoblocks që përdoren nga faqet e internetit të mëdha si Netflix për të kufizuar hyrjen në përmbajtjen e tyre. Ti mundesh shikoni të gjitha shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar në internet, sigurt dhe ligjërisht, kudo që të jeni.

Gjëja më e rëndësishme për të kujtuar është se jo çdo VPN është mjaft e fuqishme për të bërë gjithë këtë. Ju duhet një VPN premium e klasit botëror që mund të investojë në teknologjinë më të fundit për t’ju mbajtur të sigurt dhe të fshehur në internet.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

5 VPN-të më të mira për Discord

1.NordVPN

NordVPN është gjithsej VPN me vlerësim më të lartë në treg, i popullarizuar vazhdimisht me lexuesit tanë, dhe ofron paketën më të mirë gjithëpërfshirëse VPN në dispozicion.

Ju kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për humbjen e qasjes në Discord ose llogaria juaj duke u hakuar. Përdor NordVPN Kriptimi AES-256, një ndërprerës automatik vrasës, politikë e rreptë e mos-logs, dhe protokollet IKEv2 / IPSec për të mbajtur trafikun tuaj të sigurt dhe të fshehur në çdo rrjet. Duke u lidhur me njërën prej tyre 5,700+ serverë të sigurt, ju mund të lehtë anashkaloni geoblocks në Discord, ose ndonjë uebfaqe dhe aplikacion tjetër. 

Shtë e lehtë të shihet pse lexuesit tanë e duan këtë VPN. Shihni veten me një Garanci pa para për 30 ditë kthim të parave.  

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

2.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

VPN më e shpejtë në botë, ExpressVPN është e përkryer për të shkrepur mesazhe midis ekipit tuaj në mes të një përleshje masive, kaotike të multiplayerve. me serverë të optimizuar me shpejtësi në mbi 160 vende Rreth botës, vonesa ose vonesa në komunikimet tuaja do të jetë një gjë e së kaluarës.  

ExpressVPN mbështet shpejtësitë e saj mbresëlënëse me hermetik, siguria më e mirë në klasë për të siguruar që jeni të fshehur nga rrjedhjet e të dhënave, hacks ose geoblocks. me Gjerësia e bandës së pakufizuar në deri në 5 pajisje njëkohësisht, ExpressVPN gjithashtu do t’ju mbajë të sigurt dhe sigurohuni ndërsa luani, shkarkoni, transmetoni dhe shfletoni internetin. 

Për të parë sa shpejt është ky VPN, shikoni rishikimin tonë të plotë. ExpressVPN u ofron përdoruesve të rinj a 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju gjithashtu mund ta provoni atë pa rreziqe.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Provoni ExpressVPN tani pa rrezik!

3.CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse jeni duke përdorur Discord për të biseduar me shokët tuaj të ekipit në internet, me siguri jeni në më shumë se një pajisje: duke luajtur Overwatch në laptop, por duke biseduar gjatë gjithë ditës në iPhone tuaj.

CyberGhost mund të vendoset shpejt për të mbrojtur çdo pajisje që përdorni për të luajtur dhe biseduar në internet, për të mos përmendur transmetim, shkarkime dhe çdo aktivitet tjetër në internet. Ajo ofron instalim me 1 klik në të gjithë 7 pajisje, duke e mbajtur të gjithë rrjetin tuaj të sigurt, të sigurt dhe të lidhur me 5,700+ serverë me shpejtësi të lartë. 

Lehtë për t’u përdorur, e shpejtë dhe e mbushur me karakteristika të sigurisë së shkallës ushtarake, nuk është çudi që CyberGhost merr kaq shumë komente kritike. Përdoruesit e rinj marrin një Garanci pa kthim parash për 45 ditë pa rrezik. Edhe me mire, Përdoruesit iOS dhe Android marrin prova falas, kështu që ju mund të mbani bisedat e Disord-it të shkojnë kudo që të jeni.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Provoni CyberGhost pa rrezik tani!

4.Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Një VPN më e vogël që paketon një grusht të madh, Surfshark ka rakorduar renditjen tonë në vetëm disa vjet të shkurtër, duke fryrë shumë nga konkurrenca.

Surfshark është një VPN me rritje të shpejtë, me mbi 1041 serverë të sigurt në 61+ vende, të optimizuar për të anashkaluar gjeo-kufizimet në aplikacione si Discord. Ajo vjen me një suitë mbresëlënëse e mjeteve të sigurisë, duke përfshirë kriptimin e shkallës ushtarake, mbrojtjen e rrjedhjeve të DNS dhe një politikë të rreptë të mos-logs. Surfshark gjithashtu ofron mënyrat dhe cilësimet e personalizueshme VPN, kështu që ju mund ta përshtatni atë për nevojat tuaja të sakta. 

Përdoruesit marrin mbrojtje e pakufizuar e pajisjes në një llogari të vetme, dhe mund të regjistroheni pa një rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave. 

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Provo tani Rrezikun e Surfshark-ut!

5.PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN ofron një zgjidhje e thjeshtë, miqësore me buxhetin për fillestarët VPN. Ndërsa nuk është aq i pasur me VPN-të e tjera në këtë listë, ai siguron siguri solide dhe shpejtësi të forta. 

Aty ku me të vërtetë shkëlqen ky ofrues, është mbështetja e klientit. Përdoruesit mund të kërkojnë ndihmën e Mbështetje 24/7 me agjentë të gjallë në çdo hap, duke përfshirë edhe PrivateVPNInstalimi 60 sekondësh ‘. Sapo të instalohet, përfitoni aplikacione për t’u përdorur lehtë deri në 6 pajisje dhe të sigurt servera në 60+ vende në 6 kontinente.

PrivateVPN merr vazhdimisht vlerësime pozitive nga lexuesit tanë.  Për të parë pse, provojeni pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. 

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Provo PrivateVPN tani pa rrezik!

përmbledhje

Nëse jeni duke luajtur ndonjë lojëra serioze në internet me multiplayer serioze, ju dhe shokët tuaj të skuadrës duhet të jeni në Disord. Ai i bën komunikimet e thjeshta dhe të palidhura, duke ju dhënë përparësinë konkurruese.

Mos rrezikoni të humbni qasjen në aplikacion sepse po luan diku të ndaluar, ose mesazhe të humbura sepse lidhja juaj e internetit nuk mund të vazhdojë. 

Një VPN do të integrohet pa probleme me Discord në pajisjen tuaj të lojrave dhe telefonit, kështu që ju mund të përqendroheni në planifikimin e strategjive të përsosura kundër armiqve tuaj dhe betejat e ekipit mbizotërues.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Leximi më tej

Jeni serioz për lojrat në internet? Ju duhet një VPN është e shpejtë, e sigurt dhe e besueshme. Sido që të jetë platforma juaj e preferuar, ne kemi zgjedhur 5 VPN-të më të mira për lojëra.

Shpejtësia është thelbësore kur zgjidhni një VPN për lojrat në internet. Për t’ju ndihmuar të vendosni, ne kemi testuar 5 VPN më të shpejtë në dispozicion. 

Gati për të provuar NordVPN në lojën tuaj të preferuar? Përdoruesit e rinj marrin muajin e parë falas.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me