5 VPN-të më të mira për Mortal Kombat 11 – Azhurnuar për Lojërat në 2020

Për tifozët Mortal Kombat që jetojnë në Ukrainë, Indonezi dhe Japoni, lajmet se kësti i njëmbëdhjetë i lëshimit të lojës do të bllokohej duhet të ketë qenë jashtëzakonisht zhgënjyese.

Nëse keni munguar në luftëtarin tuaj të preferuar, do të jeni të kënaqur të dëgjoni që mundeni luani aq sa ju pëlqen me ndihmën e një VPN të mirë.

Jo vetëm që do VPN ju ndihmon të anashkaloni muret e zjarrit dhe të hyrni në përmbajtje të bllokuar, por gjithashtu mund t’ju ​​marrë lojën për më të lirë, të rregulloni problemet e latencës dhe t’ju ​​mbrojë nga hakerat.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Mortal Kombat 11

 1. NordVPN – NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për të luajtur Mortal Kombat 11 për shkak të aftësive të shkëlqyera të zhbllokimit dhe sigurisë së lartë.
 2. ExpressVPN – Ideale për trajtimin e çështjeve të latencës, ExpressVPN është VPN më e shpejtë në treg.
 3. CyberGhost – CyberGhost është i përsosur nëse po kërkoni një kombinim të mirë të veçorive dhe vlerës.
 4. Surfshark – Mund të jetë më e re se sa konkurrentët e saj, por Surfshark po rritet në radhët kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe sigurinë.
 5. PrivateVPN – Zgjedhja e duhur për lojtarë të shqetësuar për privatësinë, PrivateVPN është e përballueshme dhe e lehtë për t’u përdorur.

Filloni të luani Mortal Kombat me NordVPN

Whatfarë ju duhet në një VPN për Mortal Kombat 11

Nëse jetoni në një vend ku Mortal Kombat 11 është ndaluar, do t’ju duhet një VPN që ka aftësinë për të marrë rreth zjarreve të fortë të qeverisë. Karakteristikat e mira për t’u kujdesur janë rrjete të gjera të serverëve dhe veçoritë e intimitetit si DoubleVPN ose serverat e ngatërruar.

Një rrjet i madh serverash do të jetë gjithashtu i dobishëm kur bëhet fjalë fiksimi i vonesës dhe zvogëlimi i ping. Një VPN do rritet shpejtësia e lidhjes suaj duke rivotuar të dhënat tuaja përmes një serveri privat që është afër serverit të lojës që ju zgjidhni. Sidoqoftë, kjo nuk do të funksionojë nëse VPN-ja juaj e zgjedhur nuk ka serverë në vendet e duhura.

E njëjta gjë vlen për të hyrë në çdo përmbajtje gjeo-të kufizuar ose çmime më të lira në rajone të ndryshme kështu që sigurohuni që të kontrolloni listën e serverit para se të paguani për VPN tuaj.

Përputhshmëria e ruterit është një veçori kryesore për t’u kujdesur nëse luani Mortal Kombat 11 në një Xbox One, Nintendo Switch ose PlayStation 4. Meqenëse VPN nuk sigurojnë aplikacione në përputhje me tastierën për lojëra, do të duhet të instaloni VPN tuaj direkt në ruterin tuaj.

Në fund të fundit, tiparet e sigurisë së një VPN duhet të kenë një rëndësi të madhe nëse shqetësoheni për kërcënimet në internet si sulmet e hakerimit ose të DDoS. VPN-të më të mira përdorin niveli më i lartë i kriptimit dhe kanë veçori si çelsat automatikë të vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS për tu siguruar që informacioni juaj personal nuk lihet asnjëherë i ekspozuar.

VPN-të më të mira për Mortal Kombat 11

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Nga e saj serverë të optimizuar dhe pajtueshmërinë e ruterit me të aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin, NordVPN është pothuajse i përshtatshëm në mënyrë të veçantë për lojrat. Rrjeti NordVPN krenohet 5.200 server + në 60 vende, do të thotë që ju duhet të jeni në gjendje të luani Mortal Kombat 11 nga kudo në botë.

Kriptimi i shkallës ushtarake dhe inovative Program kompjuterik anti-malware CyberSec do të mbrojë adresën tuaj IP nga sulmet dhe hakimet DDoS. Double VPN gjithashtu do të parandalojë IPS-në tuaj të zbulojë përdorimin e VPN dhe të kufizojë gjerësinë e bandës tuaj.

Ju mund të luani deri në 6 pajisje njëkohësisht dhe besoni se juaji sjellja në internet mbahet plotësisht private me një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje rrjedhje DNS, dhe një politikë të rreptë pa shkrime.

Lexoni më shumë rreth asaj se pse NordVPN është VPN-ja jonë më e vlerësuar ose provoni tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

Liu Kang i botës VPN, ExpressVPN është i shpejtë, efikas dhe tepër i fuqishëm. Do të duhet të paguani pak më shumë për privilegjin, por ky shërbim i shpejtë është opsioni më i mirë për rregullimin e problemeve të bezdisshme të latencës dhe lag.

VPN më e shpejtë që kemi gjetur, shpejtësitë e ExpressVPN vijnë nga një rrjet i madh i 3,000+ server në 160 vende të ndryshme. Do të jeni në gjendje të lidhni deri në 5 pajisje njëherësh, por të gjitha aplikacionet e ExpressVPN janë të personalizueshme – ideale për të mirat e VPN – dhe aplikacionet e pajtueshme me ruterin janë në dispozicion.

ExpressVPN do t’ju mbrojë nga sulmet e hakimit dhe DDoS me Kriptimi AES 256-bit, një vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, një asnjë politikë log, dhe Teknologji e besuarServer.

Shpejtësitë e Testit ExpressVPN përfundojnë përpara se të angazhoheni në një pajtim, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Nëse dëshironi të provoni para se të blini dhe garancia mesatare e kthimit të parave 30-ditore nuk tingëllon si kohë e mjaftueshme, CyberGhost do t’ju japë 15 ditë shtesë për të provuar shërbimet e saj me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Nuk është çudi që përdoruesit tanë e quajnë këtë VPN një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Ju gjithashtu do të jeni në gjendje lidhni deri në 7 pajisje nën një licencë dhe CyberGhost ka aplikacione në përputhje me ruterin – e shkëlqyeshme nëse luani Mortal Kombat 11 në një tastierë, si dhe në PC tuaj.

3,600+ serverë variojnë në 59 vende, duke ju dhënë prirje falas për të luajtur në serverin e lojrave sipas zgjedhjes tuaj. ndërkohë, Kriptimi AES 256-bit dhe bllokues të integruar dhe bllokues të malware do t’ju mbrojë nga kërcënimet në internet ose ndërprerjet e bezdisshme.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Nëse po kërkoni të zhbllokoni Mortal Kombat 11, Surfshark mund të jetë basti juaj më i mirë. Ky VPN më i vogël ka ende për të fituar famë të keq me softuerin anti-VPN kështu që priret të ketë aftësi të shkëlqyera zhbllokimi.

Karakteristikat inovative përfshijnë WhiteLister, e cila mund lejoni faqet e zgjedhura të anashkalojnë VPN; CleanWeb, e cila bllokon gjurmuesit, malware dhe reklamat; Modaliteti NoBorder, i cili është krijuar për të punojnë në vendet e kufizuara; dhe mënyra e kamuflimit, e cila do fshihni përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj për të parandaluar goditjen e gjerësisë së bandës.

Lojë në paqe në të gjitha pajisjet tuaja me lidhje e pakufizuar e pajisjes. Surfshark është gjithashtu P2P-friendly dhe ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Incshtë jashtëzakonisht e thjeshtë dhe e thjeshtë për t’u vendosur, PrivateVPN është siguria e përqendruar dhe e përsosur për fillestarët. Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit vjen si parazgjedhur në të gjitha profilet, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për të zbuluar ndonjë cilësim të ndërlikuar.

Ndërsa PrivateVPN aktualisht ka vetëm 150 servera, ata mund të gjenden brenda 60 vende të ndryshme kështu që akoma mund të lidheni me shumicën e serverëve tuaj të preferuar të lojës.

Jo vetëm që mundeni lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht me PrivateVPN, por ato gjithashtu ofrojnë një gjykim falas 7-ditor në krye të tyre 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mos lejoni që prapambetjet dhe geoblocks KO Mortal Kombat argëtimin tuaj. Shkarkoni një VPN tani dhe luftoni!

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është më i miri për ju? Ja pamja jonë në VPN-të më të mira për lojëra.

Shpejtësia e vlerës mbi gjithçka tjetër? Ne testuam VPN-të më të shpejtë në botë vetëm për ju.

Pasi të keni identifikuar shërbimin e duhur për nevojat tuaja, fitoni para me marrëveshjet dhe kuponat më të mirë VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me