5 VPN-të më të mira për Minecraft – Luajnë në shkollë me këtë Hack Easy

Një nga përfitimet e shumta të pajisjeve mobile është se mundeni aksesoni lojrat tuaja në internet Minecraft nga telefoni, tableti ose laptopi kudo tjetër, nëse jeni duke hipur në autobus, të mbërthyer në zyrë, ose duke bërë një pushim në bibliotekën e kolegjit.

Sidoqoftë, marrja e aksesit në Minecraft nuk është gjithmonë aq e thjeshtë sa duhet të jetë. shumë shkollat ​​dhe zyrat bllokojnë lojën sepse mund të jetë një shpërqendrim gjatë ditës tuaj të punës. Dhe lidhjet wi-fi publike nuk janë të sigurta.

Për më tepër, disa qeveri censurojnë përmbajtjen e lojërave video. Për fat të mirë, ka një mënyrë për të anashkaluar blloqet dhe për të siguruar lidhjen tuaj në internet, kështu që ju mund të vazhdoni ta mbroni botën tuaj nga burrat zombie kudo ku të jeni.

Gjithçka që ju nevojitet është një VPN me cilësi të lartë të shkosh me shpatën tënde diamante. Përdorimi i një është i thjeshtë dhe i lirë, dhe marrja në funksion zgjat vetëm disa minuta.

Udhëzues i shpejtë: Si të zhbllokoni Minecraft me një VPN

 1. Zgjidhni një VPN të besueshëm dhe instaloni aplikacionin. Sidomos ju rekomandojmë NordVPNpër lojëra online.
 2. Zgjidhni një server dhe lidheni. Shikoni më poshtë për disa këshilla pro për zgjedhjen e serverit më të mirë për ju.
 3. Hapni Minecraft në pajisjen tuaj.
 4. Lidhu me miqtë dhe kënaquni me minierat!

Filloni të luani TANI!

Pse keni nevojë për një VPN dhe si të zgjidhni një të duhurin

Shumë vende pune dhe institucione arsimore bllokojnë qasjen në faqet e internetit që ata i konsiderojnë të papërshtatshme ose shpërqendruese; faqet e lojrave janë ndër ato që bllokohen më shpesh.

Sigurisht, ju mund të luani Minecraft offline, por ku është kënaqësi që? Ju mungon lojëra me shumë lojtarë, sfida dhe argëtim të tyre duke parë miqtë e tu të sfilitur nga skelete.

Një opsion është gjetja e pikës më të afërt wi-fi për të marrë rreth blloqeve. Sidoqoftë, përdorimi i wi-fi publik mund të vërë në rrezik informacionin tuaj personal. Kriminelët në internet shpesh përdorin dobësitë e sigurisë së rrjete wi-fi për të korrur të dhëna dhe pajisje rrëmbyese.

Nëse keni një lidhje të pasigurt, ju jeni gjithashtu në rrezik të malware, sulme të DoS dhe mbikëqyrje. Këto rreziqe janë veçanërisht të larta kur ju jeni duke luajtur lojra në internet, sepse lidhja juaj është e ekspozuar ndaj lojtarëve të tjerë.

Duke ju lidhur me siguri ju me një server në një vend tjetër, a VPN ju ndihmon të arrini në uebfaqe të kufizuara pa u parë ose gjurmuar. Ju do të anashkaloni me lehtësi çdo bllok të vendosur në Minecraft nga shkolla, punëdhënësi ose qeveria juaj.

A VPN gjithashtu ju mbron duke krijuar një të sigurt, tunel i koduar për të dhënat tuaja. Kjo do të thotë që askush tjetër nuk mund të shohë se çfarë po bën, kështu që loja juaj, identiteti juaj, bisedat tuaja dhe çdo informacion tjetër në pajisjen tuaj janë të gjitha të sigurta dhe të sigurta.

VPN-të më të mira ju lejojnë të zgjidhni një vendndodhje të serverit ose të lidheni automatikisht me serverin më të shpejtë të disponueshëm afër jush. A serveri afër është i përsosur nëse luani me miqtë brenda zonës tuaj, pasi do t’ju japë lidhjen më të shpejtë të mundshme.

Nëse qeveria juaj kufizon hyrjen në lojën video, kërkoni një server në një vend aty pranë pa censurë. Dhe nëse shokët tuaj të preferuar të skuadrës jetojnë në një rajon tjetër, zgjedhja e një serveri afër vendndodhjes së tyre mund të zgjedh performancën e lojës.

Për zhbllokim të besueshëm të Minecraft dhe lojë të qetë, ju keni nevojë për një VPN që ka të paktën karakteristikat e mëposhtme:

 • Kriptim i fortë për të siguruar lidhjen tuaj
 • Një gamë e protokolleve të tunizimit për të anashkaluar çdo bllok në lojë
 • Një rrjet i madh i serverëve për të siguruar një lidhje të mirë
 • Shpejtësi të shkëlqyera për gameplay pa mbetur
 • Bandwidth i pakufizuar dhe të dhëna, kështu që ju nuk do të braktisni gjysmën e rrugës përmes një loje
 • Një politikë mos-prerjeje për të ndihmuar në mbajtjen e të dhënave tuaja personale të sigurta dhe mbrojtjen e anonimitetit tuaj
 • Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët, vetëm në rast se keni nevojë për ndihmë

VPN-të më të mira për zhbllokimin e Minecraft në shkollë

Këtu janë tre VPN-të tona më të mira për të zhbllokuar tiparet në internet të Minecraft. Ne testojmë të gjitha VPN që ju rekomandojmë për performancën, të cilat do të pranojmë se ishte shumë argëtuese në këtë rast.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN funksionon jashtë Panamasë, e cila i vendos të dhënat tuaja përtej mundësive të vendeve 14-Sytë. Kjo do të thotë mbrojtje më e madhe e privatësisë dhe anonimati i vërtetë në internet.

NordVPN-së tipare të patejkalueshme të sigurisë, aftësia për të fshehur lidhjen tuaj VPN dhe rrjeti mbresëlënës i serverëve janë vetëm disa nga arsyet pse përdoruesit e saj të shumtë të lumtur e kanë bërë atë tonë VPN me gradë të lartë në përgjithësi.

Ky VPN i gjithanshëm është një zgjedhje kryesore për jo vetëm lojrat, por edhe transmetimi i përmbajtjeve gjeo-të kufizuara si Netflix, përrua, dhe mbrojtje e përgjithshme e privatësisë.

Karakteristikat kryesore:

 • Mbi 5,000 servera në 62 vende, të gjithë të siguruar me 2048-bit encryption AES
 • Shpejtësi të mëdha, shkarkime të pakufizuara dhe pa kufizime të brezit
 • Protokollet e tunelimit të OpenVPN, IKEv2 dhe PPTP
 • Kriptimi i dyfishtë, Qepë mbi VPN dhe vrasja e opsioneve të ndërprerës
 • Politikë e rreptë e mos-prerjeve
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Luaj me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë, jashtë autoritetit të vendeve me pesë sy. Bothshtë të dyja tonat kampion i testit të shpejtësisë dhe një nga VPN-të më të sigurta në treg, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për Minecraft.

Avokimi i ExpressVPN për privatësinë dhe lirinë e internetit, Aplikacione miqësore për përdoruesit për pothuajse çdo pajisje të imagjinueshme, karakteristika të shkëlqyera dhe aftësia e provuar për të fshehur trafikun tuaj të VPN janë arsye kryesore pse ai merr kaq shumë vlerësime pozitive.

Karakteristikat kryesore:

 • 2,000 servera në 94 vende, të siguruar me 256-bit encryption AES
 • Shpejtësia më e shpejtë e lidhjes në dispozicion
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shkarkime
 • OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec dhe shumë protokolle të tjera për tunele
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS / IPv6, vrasja e ndërprerës dhe opsionet e tunelimit të ndarë
 • Shërbimet e klientëve 24/7
 • Politikë e rreptë e mos-prerjeve
 • Gjykim falas në pajisjet mobile; 30 ditë garanci për kthimin e parave për të gjithë përdoruesit

Luaj me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost ka kombinuar përkushtimin e plotë për privatësinë tuaj me inxhinierinë e saktë gjermane për të krijuar një VPN inovative me të gjitha qëllimet që është i shkëlqyeshëm për lojëra.

Me CyberGhost, do të përfitoni nga një shërbim i besueshëm që ofron siguri të madhe pa sakrifikuar shpejtësi të mëdha. Përdoruesit besnikë gjithashtu nxjerrin në pah rrjetin e tij të rritjes së serverëve dhe ndërfaqen vizuale intuitive apelon si për fillestarët VPN ashtu edhe për përdoruesit e përparuar.

Karakteristikat kryesore:

 • Mbi 3,000 servera në 59 vende, të siguruar me 256-bit encryption AES
 • Lidhje të qëndrueshme, të shpejta
 • Trafiku dhe gjerësia e pakufizuar
 • Protokollet e tunizimit të OpenVPN, PPTP dhe L2TP / IPSec
 • Mbrojtja e rrjedhjeve DNS, politika e mos prerjes, dhe ndërrimi i vrasjeve
 • Gjykim falas 7 ditor në iOS dhe Android, provë 1-ditore falas në Windows, dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në të gjitha planet prej 6 muaj ose më shumë

Luaj me CyberGost Tani!

Minecraft dhe VPN falas

Ju mund të josheni të provoni një VPN falas në mënyrë që të luani Minecraft, por ato nuk rekomandohen. VPN falas janë bllokuar në mënyrë agresive sesa versionet e tyre të paguara, veçanërisht kur IP-të shkatërrohen në përdorimin e VPN. Kjo nuk është arsyeja e vetme pse një VPN falas për Minecraft nuk është një ide e shkëlqyeshme.

VPN falas punësojnë më pak servera sesa opsionet e paguara, të gjitha kanë trafik më të lartë të përdoruesve. Ka më shumë të ngjarë të përjetoni një vonesë nëse madje mund të hyni në lojë.

Nëse jeni të vendosur të provoni një VPN falas për Minecraft, mund t’i shihni rekomandimet tona për VPN-të më të mira falas..

përmbledhje

Me një VPN të besueshme nga ana juaj, ju mundeni lehtësisht kaloni çdo bllok në Minecraft. Pra, shkoni përpara, shkoni poshtë në miniera dhe filloni të grumbulloni blloqe mineralesh, pa marrë parasysh se ku jeni!

Dhe duke ju dhënë mundësinë e hyrjes në Minecraft në shkollë ose në punë është vetëm fillimi i asaj që bën një VPN për ju. Për të mësuar më shumë rreth të gjitha përfitimet e përdorimit të një VPN me shumë vlera, shikoni udhëzuesin tonë të plotë për fillestarët për VPN.

Këtu në vpnMentor, ne kemi markën tonë të minierave – duke kërkuar thellësitë e internetit për të gjeni ofertat më të mira të mundshme në VPN premium. Do të mahniteni se sa i lirë mund të jetë niveli më i lartë i mbrojtjes për të dhënat dhe pajisjet tuaja!

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map