5 VPN-të më të mira për lojrat në PC | Vlerësuar me Shpejtësinë, Sigurinë dhe mimin


Një VPN për lojëra? Po, e drejtë – pse do të përdorni softuer që pothuajse gjithmonë ju ngadalëson dhe duket si e kundërta polare e asaj që një gamer me të vërtetë ka nevojë?

Epo, pasi je këtu, me siguri jeni përballur me një nga disa pengesa në botën e lojërave – siç janë kufizimet gjeografike ose loja e gabuar – që mund të parandalohet nga një VPN. Lojërat janë shumë argëtuese, por mund të shkatërrohen shpejt nga forcat jashtë kontrollit tuaj. 

Jashtë kontrollit tuaj, domethënë, derisa të instaloni një VPN.

Nëse jeni një gamer konkurrues, përdorimi i një VPN mund t’ju japë qasje të hershme në tituj të rinj në internet, ndërsa ju mbron nga sulmet me qëllim të keq nga kundërshtarët. Por gjetja e shërbimit të duhur VPN për lojrat e PC mund të jetë shumë e vështirët – nuk mund të rrezikoni shpejtësi mesatare, serverë të kufizuar ose mbështetje jo të besueshme.

Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar – pas ndërmarrjes së hulumtimeve të thella dhe orëve të panumërta të testimit, ne ju paraqesim pesë VPN-të më të mira për lojërat në PC. Kontrolloni ato më poshtë, provoni disa për veten tuaj dhe do të gjeni patjetër VPN të duhur për nevojat tuaja.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për lojërat në kompjuter

1. NordVPN

NordVPN është ideal nëse keni nevojë të ndryshoni vendndodhjet e serverit rregullisht, falë një rrjeti masiv. Me shpejtësi të shkëlqyera, karakteristika anti-DDoS dhe një suitë të tërë sigurie, gjithashtu do të mbajë seancat tuaja të shpejta dhe të sigurta pa u prishur një djersë.

2. ExpressVPN

ExpressVPN është vetëtimë e shpejtë dhe plot karakteristika të vlefshme për gamerët PC – më e rëndësishmja, është vazhdimisht super e shpejtë. Së bashku me krye të veçorive të sigurisë së linjës, cilado qoftë nevojat tuaja, ky VPN është i sigurt për t’i përmbushur ato.

3. Cyberghost

E përkryer për pajisjen e partisë suaj LAN brenda mbrojtjes VPN, CyberGhost ka shtatë lidhje të njëkohshme dhe ofron shpejtësi të besueshme dhe të besueshme të shpejtë në të gjithë serverat e saj në mbarë botën..

4. Surfshark

Një yll në rritje në botën e VPN-ve, Surfshark nuk ka qenë për aq kohë sa konkurrentët e saj më të njohur, por paketon një grusht. Duke specializuar në marrjen e gjeo-kufizimeve përreth dhe duke ofruar lidhje të pakufizuara të pajisjeve, Surfshark është ideal për lojrat në kompjuter.

5. Qasje në Internet private (PIA)

PIA është një VPN e preferuar për gamer PC me një buxhet, me mijëra serverë dhe performancë të shkëlqyeshme – të gjitha të mbështjellura në një paketë shumë të përballueshme.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për lojëra kompjuterike

Përfitimet e mundshme të një VPN për lojërat në PC janë masive. Një tipar popullor është anashkalimi i kufizimeve territoriale – të imponuara nga vetë loja, ose qeveria juaj.

Lojtarët vijnë nga e gjithë bota, por për fat të keq, shumë nga miqtë tanë në internet duhet të merren me lojëra të censuruara ose plotësisht të ndaluara për shkak të vendndodhjes së tyre. Merrni si shembull Iranin – Fushebeteja 3 dhe ARMA 3 ishin të ndaluar të dy në vend për shkak të dhunës grafike dhe egërsisë. Lista vazhdon. Arabia Saudite, Kina, Malajzia, Tajlanda dhe shumë vende të tjera kanë ndaluar lojërat si Shëlbimi i Vdekur Red, Grand Theft Auto, dhe revole të ndryshme për shkak të përmbajtjes politike ose të dhunshme.

Me një VPN, prapë mund të luani lojëra të ndaluara ndryshe, si në internet ashtu edhe nga vetja. Duke u lidhur me një server në një vend që nuk ka këto kufizime, ju shmangni në mënyrë efektive censurimin dhe hapni një botë krejt të re të mundësive të lojrave.

VPN-të gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të keni akses të hershëm në lojëra të reja. Le ta themi këtë MMO të re, të cilën ju e keni hedhur poshtë përfundimisht do të lëshojë një datë të lëshimit – por do të jetë në dispozicion në Japoni së pari, disa orë para se të gjithë serverët e tjerë të shkojnë live. Nëse doni të jeni përpara paketës, gjithçka që ju nevojitet është një adresë IP japoneze dhe jeni gati për të filluar.

Aksesueshmëria mënjanë, VPN-të janë më të vlefshmet kur bëhet fjalë për mbrojtjen. Një pjesë e madhe e lojrave serioze, konkurruese gjenden në ditët e sotme në internet – dhe me këtë vjen rreziku i hakerave. Incredshtë tepër e rrezikshme të kesh adresën tuaj të vërtetë IP dhe informacione të tjera personale të ndjeshme në ekran publikisht. Me një VPN, ju mund t’i mbani të gjitha të fshehura prapa një lidhje të koduar mirë.

Duke folur për lidhje, a VPN gjithashtu do t’ju ruajë nga sulmet DDoS – diçka që ka rrënuar lojrat konkurruese në internet për një kohë të gjatë. Ekipet gjysmë-profesionale dhe profesionale në CS: GO dhe Dota 2 shpesh janë në shënjestër të tifozëve të irrituar të ekipeve rivale, por ky rrezik nuk është i kufizuar në skenën pro. Nëse jeni një lojtar i frikshëm i lojrave konkurruese si këto dhe shumë të tjera (përfshirë League of Legends, Heroes of Storm, Overwatch, Smite), ju e dini se si mund të marrin humbësit e dhimbshëm dhe të vegjël. Përdorimi i një VPN do t’ju mbrojë nga sulmet e mundshme DDoS ose aktivitete të tjera të dëmshme që synojnë ju.

Me këtë tha, këtu janë ato që ju nevojiten nga VPN perfekte për lojrat në PC:

 • shpejtësi. Nëse shpejtësia e lidhjes tuaj merr një hit të madh, VPN e lojrave tuaj do të jetë pothuajse e padobishme. Sigurohuni që zgjedhjet tuaja të kenë shpejtësi të shkëlqyera dhe të qëndrueshme, në mënyrë që të vazhdoni të mbani në lojë.
 • Zgjedhja e serverave. Zakonisht, sa më shumë serverë të keni në dispozicion, aq më mirë. Por nuk ka të bëjë vetëm me diversitetin – ju doni që rrjeti i VPN-së të jetë i optimizuar, i shpejtë dhe i mirëmbajtur me kohën e garantuar.
 • Ndërfaqe e lehtë. Jo të gjithë janë një mësues teknik dhe madje përdoruesi i përparuar dëshiron një përvojë të hijshme dhe intuitive të përdoruesit. Kërkoni një VPN që nuk është vetëm e aftë, por edhe ajo që investohet në lehtësinë e përdorimit gjithashtu.
 • Mbështetje e përgjegjshme ndaj klientit. Ju mund të keni probleme me VPN tuaj – të gjithë e bëjnë këtë. Mbështetja më e shpejtë e klientit do t’ju kthejë në rrugën e duhur në asnjë kohë. Zgjidhni një VPN që i di gjërat e saj, dhe gjithashtu di se si t’i zgjidhë problemet shpejt.

Me kaq shumë për të kërkuar, mund të ndjehet si një kërkim i pafund për të gjetur VPN-në ideale. Ne kemi ecjen këtu – hidhni një sy në zgjedhjet tona më të mira VPN për lojërat në PC.

VPN-të më të mira për lojërat PC

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

 • Të shpejtë dhe të sigurt
 • Bazuar jashtë Pesë Sytë
 • Feature-paketuara
 • Dritar rimbursimi njëmujor

NordVPN vazhdon të jetë një nga VPN-të më të njohura në botë. Ka një arsenal të veçorive të sigurisë së shkallës ushtarake – përfshirë serverët anti-DDoS, protokollet e zgjeruara të obfuskimit dhe një suitë sigurie të plotë të quajtur CyberSec. NordVPN përfshin gjithçka, nga adblocking në mbrojtjen e ekspertëve malware.

Me azhurnime të vazhdueshme, NordVPN thjesht mban më të mëdha, më të mira dhe më të shpejtë. Ka mbi 5000 servera për të zgjedhur nga e gjithë bota, dhe ky numër është i detyrueshëm të rritet.

Ndërfaqja elegante, e mbushur me karakteristika, është vetëm një arsye tjetër për të instaluar këtë VPN me bazë në Panama. Shtoni mbështetje të shkëlqyeshme gjatë bisedës live dhe mund të shihni pse shënon kaq mirë në komente.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni marrëveshjet

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

 • VPN më e shpejtë në treg
 • Asnjë regjistër nuk mbahet
 • Kill Switch, mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6
 • Provoni përpara se të angazhoheni me garancinë e kthimit të parave 30-ditore

ExpressVPN ka një shpejtësi serioze rrjeti i 3,000+ serverëve në mbi 150 lokacione. Ajo gjithashtu ofron intimitet pa vend, falë një të favorshme selia në Ishujt e Virgjër Britanikë dhe një politikë e rreptë zero-logs. Kriptimi AES256 dhe mbështetja OpenVPN do t’ju mbajnë të sigurt për çdo kohë.

Do të jeni i lidhur me çdo vend që dëshironi, dhe ndërfaqja është një fllad për t’u përdorur. Plus, ju merrni disa shtesa të shkëlqyera për lojrat – domethënë, veçoria e tunelimit të ndarë ju lejon të zgjidhni saktësisht pjesët e trafikut tuaj që dëshironi të koduar.

E gjithë kjo, e kombinuar me mbështetjen yjore të 24/7 të klientit (përfshirë bisedën live) e bën ExpressVPN një turmë të preferuar.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni marrëveshjet

3. Cyberghost

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Shumë e lehtë për t’u përdorur
 • Ka shpejtësitë dhe serverat që dëshironi
 • Shtatë lidhje të njëkohshme për të gjithë partinë tuaj në LAN
 • 30 ditë për të provuar pa rrezik

CyberGhost ka shumë për të ofruar lojtarë – nga 5,700 serverë të optimizuar dhe shpejtësi të mëdha në konfigurimin plotësisht të automatizuar, falë një ndërfaqe të mrekullueshme të bazuar në profil.

Shumica e VPN-ve ofrojnë midis tre dhe pesë lidhje të njëkohshme. CyberGhost qëndron me deri në shtatë pajisje për pajtim, duke sjellë vlera të mëdha nëse planifikoni të pajisni të gjithë grupin tuaj me mbrojtje nga rafti i lartë dhe qasje të pakufizuar.

Së fundmi, CyberGhost ka agjentë të dobishëm për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja ose të zgjidhin çështjet tuaja në asnjë kohë. Me pak fjalë, është një VPN e mrekullueshme për fillestarët dhe ekspertët, e cila reflektohet në vlerësimet e përdoruesve.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet

4. Surfshark

 • Lidhje të pakufizuara të pajisjes
 • Shpejtësi të shkëlqyera
 • Nën radar
 • Gjithashtu e shkëlqyeshme për transmetimin e Netflix

Surfshark-u mund të mos jetë aq i vendosur ose i zgjatur sa konkurrentët e tij, por kjo është në të vërtetë një nga arsyet që ata janë një yll në rritje në tregun VPN, dhe vazhdimisht marrin vlerësime të egra.

Sa më i njohur bëhet një VPN, aq më shumë vëmendje merr nga platformat që përdorin geoblocks, dhe aq më të fortë i zbatojnë këto geoblocks kundër atij VPN individuale. Deri më tani, Surfshark ka shmangur vëmendjen e tepërt dhe kjo e bën atë një VPN ideale për lojrat e PC. 

Kjo situatë mund të ndryshojë në të ardhmen por kjo nuk do të ndikojë në Surfshark lidhje super të shpejtë, siguri më të vlerësuarat dhe ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur. Me një garanci 30-ditore të kthimit të parave dhe lidhje të pakufizuara të pajisjes, mund të provoni Surfshark për veten tuaj dhe të shihni nëse i plotëson nevojat tuaja për lojëra.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet

5. Qasje në Internet private (PIA)

Pajisjet private të hyrjes në internet

 • Performancë e shkëlqyer me një çmim të lirë
 • Komunitet besnik dhe i dobishëm
 • Mbi 3.500 serverë për të zgjedhur
 • Garanci 7-ditore e kthimit të parave

Nëse doni një VPN të lirë, nuk do të gjeni atë që bën mbrojtje të përballueshme më mirë se PIA. Ai ka të gjitha karakteristikat thelbësore, plus një rrjet masiv prej 3,300 serverash.

Sigurisht, nuk është VPN më i shpejtë, por është atje me më të mirët. PIA gjithashtu ofron një ndërfaqe të lehtë, pa bujë – nuk është super e lëmuar, por nuk do të keni ndonjë problem ta përdorni.

Mbështetja e dobishme e klientit dhe një komunitet aktiv janë pikat kryesore të këtij VPN. Nëse jeni me një buxhet, nuk do të gjeni shumë mundësi më të mira se PIA – kjo është arsyeja pse përdoruesit kanë shumë gjëra të mira për të thënë në lidhje me të.

Shikoni marrëveshjet

Ju mund të merrni një marrëveshje të madhe në një VPN Këtu

Nëse jeni duke kruar për një lojë që është e ndaluar ose nuk është lëshuar akoma në rajonin tuaj, ose thjesht doni të mbroheni nga sulmet e këqija të DDoS dhe hakerat, një VPN është kushti fitues në këtë lojë të inteligjencës.

A e dini se mund të kapni VPN-të më të mira në treg me zbritje të jashtëzakonshme? Shikoni marrëveshjet më të nxehta të VPN këtu, para se koha të mbarojë!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map