5 VPN-të më të mira për LG që me të vërtetë funksionojnë në vitin 2020 [+ Set up Guide]

Nuk ka dyshim se përdorimi një VPN është një nga mënyrat më efektive për të mbajtur të sigurta të dhënat tuaja kur je në internet. Nëse po planifikoni të mbrojeni pajisjen tuaj LG me një VPN, do të gjeni kaq shumë zgjedhje saqë mund të jetë e vështirë të vendosni se cila do t’ju përshtatet më së miri.

Lajmi i mirë është se ne kemi bërë veprat e këmbëve për ju. Ne kemi testuar qindra ofrues të VPN për të përcaktuar se cilat janë më të besueshme, më të sigurta dhe vlera më e mirë për paratë tuaja.

Lexoni më tej për të zbuluar cilat VPN janë më të mirat për LG pajisje, pse ato janë më të mirat, dhe si t’i instaloni ato.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për LG

 1. NordVPN – Me një rrjet të madh global të serverëve të besueshëm, shpejtësi të shkëlqyeshme dhe reputacion për përsosmëri, NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për t’u përdorur me LG.
 2. ExpressVPN – ExpressVPN bën përshtypje me shpejtësitë e veta të shpejta të rrufesë, ndërfaqen miqësore për përdoruesit dhe karakteristikat e forta të sigurisë.
 3. Cyberghost – Shërbimi i klientëve të nivelit të lartë CyberGhost i kombinuar me serverat e tij të shpejtë dhe çmimet e përballueshme e vendosin atë në mënyrë të vendosur në pesë të parët.
 4. Surfshark – Surfshark ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme, gjë që e bën atë ideal për lidhjen e pajisjeve të shumta.
 5. PrivateVPN – Një ndërfaqe e thjeshtë, karakteristika të ngurta dhe çmime miqësore me buxhetin e bëjnë PrivateVPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për pajisjet LG.

Përdorni NordVPN me LG tuaj!

Pse keni nevojë për një VPN për LG

Fillore arsyesh që shumica e pronarëve të LG zgjedhin të përdorin një VPN është për rrisin intimitetin dhe sigurinë e tyre.

VPN Premium ofrojnë një nivel të fortë të kriptimit dhe obuskulimit që e bën tuajin aktiviteti në internet anonim dhe të dhënat tuaja pothuajse të pamundura për t’u goditur.

Nëse jeni duke përdorur një rrjet celular, një pikë të nxehtë publike në internet, ose një lidhje Wi-Fi personale, ju përballeni me rreziqe për sigurinë tuaj në internet. Për shembull, wi-fi publik është famëkeq për ekspozimin ndaj kriminelëve në internet që kërkojnë të përgjojnë dhe vjedhin të dhënat tuaja.

A VPN kodon të dhënat tuaja dhe i tunelon përmes një serveri të sigurt, që do të thotë se edhe nëse dikush e ndërpret atë, ata nuk do të mund ta lexoj.

Me një VPN, do të jeni të lirë të shkruani fjalëkalime, informacione për kartat e kreditit, ose çdo të dhënë tjetër të ndjeshme dhe ju nuk do të duhet të shqetësoheni për vjedhësit ose hakerat e mundshëm.

Pajisjet LG zakonisht mundësohen nga një sistem operativ Android, kështu që do t’ju duhet një VPN që është në përputhje me Android.

Telefonat inteligjentë janë pothuajse vazhdimisht të lidhur me një rrjet celular ose wi-fi, kështu që VPN juaj duhet të jetë në gjendje ideale të jetë në gjendje të trajtojë lidhje me kohëzgjatje të gjatë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Përveç mbajtjes së fshehtë të të dhënave tuaja dhe aktivitetit tuaj online, një VPN mund t’ju ndihmojë:

Anashkaloni kufizimet lokale – Disa ISP, vendet e punës, shkollat ​​dhe kolegjet, si dhe pikat e nxehta publike wi-fi, mund të bllokojnë qasjen në site ose përmbajtje specifike. Ndonjëherë ata kanë arsye të mira për ta bërë këtë, por nëse jo, një VPN mund t’i shmangë ato shpejt dhe lehtë.

Anashkalojë gjeo-kufizimet – Një shumë e përmbajtjes në internet është e kufizuar në vende të caktuara, që do të thotë që ju nuk do të mund të përdorni atë përveç nëse nuk jeni i vendosur në vendin ku është në dispozicion. Nëse keni hasur ndonjëherë një “Përmbajtja nuk është e disponueshme në rajonin tuaj” mesazh, atëherë do të dini se për çfarë po flasim. Një VPN mund të anashkalojë këto gjeo-kufizime.

Si të instaloni një VPN në LG

Instalimi i një VPN në pajisjen tuaj LG mund të tingëllojë pak shqetësuese, por shumica e ofruesve të VPN këto ditë bëjnë peshë të lehtë aplikacione të dizajnuara posaçërisht për këtë qëllim.

Disa VPN madje do t’ju ndihmojnë të monitoroni përdorimin e të dhënave tuaja nëse jeni në një plan të kufizuar të qelizave, si dhe për të bllokuar reklama dhe malware!

Më poshtë, do t’ju tregojmë se si ta bëni instaloni NordVPN në pajisjen tuaj LG. Ju gjithashtu mund të përdorni këtë udhëzues nëse përdorni një VPN të ndryshme provider.

Ne kemi zgjedhur NordVPN sepse është zgjedhja jonë kryesore për përdorim me pajisjet LG.

1. Në pajisjen tuaj, hapur Dyqanin Luaj dhe kërkoni për “NordVPN”.

2. Klikoni “instalo” dhe shkarkoni aplikacionin.

3. Kur shkarkimi është i plotë, gjeni NordVPN në listën tuaj të aplikacioneve të instaluara. Klikoni mbi të për ta hapur.

4. Nëse keni një llogari ekzistuese NordVPN, klikoni ‘log’ dhe shkruani letrat kredenciale, ose klikoni “regjistrohu” për të krijuar një llogari të re nëse është e nevojshme.

5. Kur të jeni regjistruar, mund të zgjidhni të lidheni me serveri që është më i miri për rajonin tuaj duke klikuar “lidhjen e shpejtë”. Përndryshe, mundeni kërkoni për një vendndodhje specifike të serverit duke rrëshqitur kutinë “e shpejtë të lidhjes” lart. Mos harroni: Për të hyrë në përmbajtjen e bllokuar, do të duhet të lidheni me një server në një vend ku përmbajtja është në dispozicion.

Itshtë kështu – të gjithë jeni bërë dhe pajisja juaj LG është e mbrojtur tani!

VPN më të mira për LG

Ne kemi testuar qindra VPN dhe kemi gjetur ato më të mirat për pajisjet LG, të cilat i kemi renditur më poshtë. Ata u zgjodhën bazuar në kriteret e mëposhtme:

 • Shpejtësi, performancë dhe stabilitet i mirë
 • Karakteristikat e forta të sigurisë
 • Softuer ose aplikacione të përputhshme me LG
 • Lehtësinë e përdorimit
 • Politika e rreptë e mos-logs

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është jo vetëm zgjedhja jonë kryesore, por edhe më e popullarizuara në mesin e përdoruesve për shkak të shpejtësive të saj më të larta, besueshmërisë dhe performancës së përgjithshme.

me 5,400 serverë që përfshijnë 60+ vende, nuk do të keni telashe hyrja në përmbajtje ose aplikacione të kufizuara gjeo-kufitare në LG tuaj.

NordVPN gjithashtu ka një aplikacion të lehtë për t’u përdorur i cili është plotësisht i pajtueshëm me pajisjet LG.

Karakteristikat e sigurisë së papritur të NordVPN përfshijnë një të rreptë jo-logs politikë, një automatik vrasin kaloni, dhe të ndërtuara Softuer i sigurisë CyberSec.

i saj Kriptimi i klasës ushtarake AES-256 bit që mbështesin OpenVPN, L2TP / IPSec, Protokollet e tunizimit PPTP, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS do t’ju mbajë të sigurt në çdo kohë.

NordVPN mund të shfrytëzohet deri në gjashtë pajisje njëherësh. Provojeni vetë me garancinë 30-ditore për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Përdorni NordVPN me LG tuaj!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është një VPN kaq e shpejtë ofruesi, që disa përdorues madje raportojnë se shpejtësia e tyre në internet është përmirësuar që nga përdorimi i tij!

Do të paguani një çmim premium për të përdorur ExpressVPN, por ia vlen mirë kur e konsideroni të jashtëzakonshme shpejtësia, besueshmëria, veçoritë e sigurisë, dhe Shërbimi 24/7 ndaj klientit.

me 3,000+ serverë u përhapën në 160 vende, ju nuk do të keni një problem duke anashkaluar kufizimet e bezdisshme gjeo-tokësore.

Teknologji e besuarServer, një jo-logs politikë, një automatik vrasin kaloni, Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe OpenVPN sigurohuni që gjithmonë të qëndroni të sigurt kur përdorni pajisjen tuaj LG.

ExpressVPN mund të përdoret në pesë pajisje në të njëjtën kohë.  Aplikacioni i shkëlqyeshëm është i pajtueshëm me LG.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Përdorni ExpressVPN me LG tuaj!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ofron një shërbim të shkëlqyeshëm që arrin një ekuilibër të mirë midis veçorive cilësore të VPN dhe çmimit.

Aplikacioni i tij i pajtueshëm me LG është i lehtë për t’u përdorur dhe krenohet me karakteristika të mjaftueshme për të mbajtur të lumtur edhe përdoruesit e përparuar.

Ky ofrues i njohur VPN është shumë i lavdëruar nga përdoruesit.

me 3.400+ servera mbi 60 vende, ju do të keni pa problem hyrjen në përmbajtje gjeo-kufizuar në LG tuaj.

Ju jeni mbajtur të sigurt në internet me një ndërprerës automatik vrasës, një jo-logs politikë, Kriptimi AES me 256-bitOpenVPN protokoll, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, dhe të ndërtuara malware dhe softuer bllokues të reklamave.

CyberGhost e zgjidh këtë gjë duke ju lejuar kanë deri në 7 lidhje menjëherë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Përdorni CyberGhost me LG tuaj!

4. Surfshark

paisjet e shfletuesit

Surfshark ju ofron një përvojë të sigurt në internet me aplikacionin e përshtatshëm të pajtueshëm me LG.

Me vlerësimet që vlerësojnë çmimet e shkëlqyera të Surfshark dhe lidhjet e pakufizuara, është provuar të jetë një zgjedhje e mirë dhe miqësore për familjen për përdoruesit e LG.

Surfshark ka 800+ server të shpejtë në 50+ vende që janë P2P-friendly, dhe oferta DNS private.

Me një vrasin kaloni, një jo-logs politikë, Kriptimi AES-256-GCM, tunele të ndara, një malware dhe bllokues reklamash, dhe më shumë, do të ndjeheni të sigurt në shfletimin në LG tuaj.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Përdorni Surfshark me LG tuaj!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN është një mundësi e besueshme për ata që duan një VPN të përballueshme me karakteristika të mira duke përfshirë një aplikacion miqësor me përdoruesin LG.

Edhe pse është një shtesë mjaft e re në tregun VPN, PrivateVPN tashmë ka fituar një reputacion si një nga drejtuesit e tregut.

PrivateVPN ka 150+ serverë të shpejtë dhe të qëndrueshëm vetë-pronarë në 60 vende të ndryshme, duke siguruar që nuk do të keni asnjë problem për zhbllokimin e përmbajtjes me kufizime gjeo-kufizuar, transmetimin dhe shkarkimin e përmbajtjes në pajisjen tuaj LG.

Ky ofrues ju mban të sigurt me një të rreptë jo-logs politika, a vrasin kaloni, Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 me mbështetje për protokolle të shumta, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, IPv6, dhe me shume.

Lidhni deri në 6 pajisje menjëherë me PrivateVPN. Provojeni vetë me garancinë 30-ditore për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Përdorni PrivateVPN me LG tuaj!

përmbledhje

Gjithmonë është a detyrë e vështirë duke u përpjekur të shoshitni nëpër qindra ofrues të shërbimeve për të gjetur ato që i përshtaten nevojave tuaja.

Shpresojmë se ky artikull e ka bërë atë pak më të lehtë për tu gjetur VPN më e mirë për pajisjen tuaj LG dhe instaloni Aplikacion i pajtueshëm me LG. Ne ju rekomandojmë NordVPN për LG tuaj.

Pasi të instaloni VPN-në tuaj të zgjedhur, mund të jeni të thjeshtë duke e ditur që tuajin Aktiviteti në internet është i sigurt dhe privat.

Leximi më tej

A keni një pajisje të ndryshme që dëshironi të lidheni me një VPN? Lexoni në lidhje me 5 VPN-të më të mira për pajisjet e shumëfishta & Lidhjet.

Shikoni ofertat dhe kuponat më të mirë të VPN të këtij muaji!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me