5 VPN-të më të mira për League of Legends – Azhurnohen për Lojërat në 2020

Që nga lëshimi i saj në 2009, League of Legends është bërë me shpejtësi një nga lojërat më të njohura në botë.

Sidoqoftë, nëse keni përvojë vonesa, përplasje të serverëve ose kufizime gjeo, ju me siguri nuk do të keni mbetur ‘LoLling.

Sido që të jetë problemi që jeni duke përjetuar aktualisht me LoL, një VPN duhet të jetë në gjendje të ndihmojë.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për League of Legends

 1. NordVPN – i shpejtë, i sigurt, i fuqishëm dhe i përballueshëm, NordVPN është VPN # 1 ynë për League of Legends.
 2. ExpressVPN – ExpressVPN është alternativa më e mirë nëse çështja juaj e vetme është latente; ka shpejtësinë më të shpejtë të çdo VPN.
 3. CyberGhost – Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të paqendrueshme, të përballueshme që akoma ofron karakteristika të mira, zgjidhni CyberGhost.
 4. Surfshark – Ideale për zhbllokimin e përmbajtjes me kufizime gjeo-kufitare, Surfshark është i shpejtë dhe i besueshëm.
 5. PrivateVPN – Lehtë për t’u përdorur dhe e pakomplikuar, PrivateVPN do të kujdeset për sigurinë tuaj pa bujë.

Filloni të luani League of Legends me NordVPN

Whatfarë ju duhet në një VPN për Liga e Legjendave

Zgjedhja e VPN e duhur për League of Legends do të varet nga cila çështje po përpiqeni të kapërceni.

Nëse latenca dhe ping-u i lartë janë problemet tuaja, ju duhet të kërkoni një VPN që ka një rrjet i madh i serverëve në vendet e duhura. LoL ka serverë në të gjithë botën. Nëse jetoni larg nga serveri juaj më i afërt, mund të keni probleme me lojën e ngadaltë.

Rivotimi i të dhënave tuaja përmes një serveri VPN që është më afër serverit tuaj të zgjedhur të lojës mund të jetë shumë efektiv tek zvogëlimi i vonesës. Zgjidhni një VPN që ka qendra që janë afër serverit tuaj të zgjedhur të lojës.

Kjo gjithashtu mund të jetë e dobishme nëse po kërkoni lidheni në një rajon të ndryshëm për të luajtur me miqtë, jeni duke udhetuar dhe doni lidheni me serverin tuaj në shtëpi ndërsa jeni larg, ose nëse serveri juaj lokal LoL vazhdon të dështojë dhe dëshironi të provoni një tjetër.

Nëse jeni duke kërkuar të zhbllokoni LoL në shkollë ose punë, ose të përdorni ndonjë përmbajtje që nuk është e disponueshme në rajonin tuaj, do t’ju duhet një server që është i aftë të anashkalojë gjeo-kufizimet për të zhbllokuar përmbajtjen.

Të gjithë VPN-të tona të rekomanduara janë tepër të fuqishme dhe të afta t’ju bëjnë të kaloni edhe më të vështirat e geoblocks.

VPN-të më të mira për League of Legends

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Me të saj serverë të ngatërruar dhe Double VPN, NordVPN është një nga shërbimet më të afta kur bëhet fjalë duke anashkaluar muret e zjarrit dhe kufizimet – kështu që ju mund të luani LoL kudo ku të jeni bazuar.

Një rrjet i gjerë serveri i 5.200 server + në 60 vende ju jep shpejtësi të jashtëzakonshme dhe një gamë të tërë vendndodhjesh serverash për të zgjedhur. NordVPN gjithashtu ka serverat e lojrave të dedikuar si dhe kriptimi i shkallës ushtarake dhe Anti-malware dhe softuer reklamash CyberSec për ta mbajtur lidhjen tuaj të qëndrueshme dhe të sigurt.

Top që të gjitha me 6 lidhje të njëkohshme të pajisjes dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe nuk është e vështirë të shihet pse përdoruesit tanë e vlerësojnë NordVPN si shërbimin më të mirë në treg.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Për lojtarët e LoL që luftojnë me ping të lartë dhe periudha të vonuara, ExpressVPN mund të jetë përgjigja. Vlerësuar nga përdoruesit tanë si një nga ofertat me shpejtësi më të shpejtë në dispozicion, kjo VPN e shpejtë dhe e fuqishme duhet të ju jap kohë e shpejtë dhe e pandërprerë e lojrave.

Mbrojtja nga hakerat dhe lojtarët me qëllim të keq bëhet përmes Kriptimi AES 256-bit, një asnjë politikë shkrimesh, vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe Teknologji e besuarServer. Do të jeni në gjendje të lidhni deri në 5 pajisje njëkohësisht dhe të shfrytëzoni sa më shumë nga cilësimet e personalizueshme të ExpressVPN.

ExpressVPN është një mundësi e shkëlqyeshme për përdoruesit me përvojë VPN të cilët janë të gatshëm të paguajnë pak më shumë për të pasur kontroll të plotë mbi të dhënat dhe lidhjen e tyre. Provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Nëse nuk jeni aq me përvojë me VPN, por prapëseprapë do të dëshironit një shërbim të rëndë, CyberGhost është një zgjedhje fantastike.

Cyberghost-së shpejtësi të shpejtë janë më se të aftë për të mbajtur me rivalët e saj. A 6,000+ rrjet i serverëve të fortë mbulon 90+ vende dhe përdoruesit mbrohen nga Kriptimi AES 256-bit dhe bllokues të softverit.

Nuk ka nevojë të angazhoheni financiarisht nëse nuk jeni të sigurt nëse CyberGhost ka të drejtë për ju. Ju mund të shijoni një dajak Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh kjo do t’ju japë shumë kohë për të provuar shërbimin pa rrezik. Shikoni komente të vërteta për të mësuar më shumë.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Mos lejoni që shtati i vogël i këtij VPN të shuhet. Megjithëse ka më pak serverë se VPN-të e tjera, shpejtësitë e tij janë akoma çuditërisht shpejtë. Po ashtu ka qendra serverash në 50 vende kështu që nuk duhet të keni problem të lidheni me serverin tuaj të zgjedhur LoL.

I mbushur me tipare dhe mënyra të reja, Surfshark bllokon malware, gjurmues dhe reklama, dhe mund edhe fshihni përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj për t’i ndaluar ata të kufizojnë bandën tuaj.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark u jep të gjithë përdoruesve të saj lidhje të pakufizuara nën një licencë. Kjo është e përsosur nëse ju pëlqen të luani në pajisje të shumta ose dëshironi të mbroni intimitetin dhe sigurinë e të gjithëve në familjen tuaj.

Provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave ose shikoni se çfarë duhet të thonë recensionuesit tanë në lidhje me Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Për lojtarët e LoL të shqetësuar për DDoSed ose hacked por që nuk dinë shumë për VPN, PrivateVPN është zgjidhja ideale.

Ky shërbim i thjeshtë është e pakomplikuar dhe jashtëzakonisht e lehtë për t’u përdorur. Ajo ka aplikacione intuitive në të gjitha platformat kryesore dhe të gjitha aplikacionet janë të lehta për t’u shkarkuar dhe konfiguruar, me konfigurime zero të ndërlikuara.

Pavarësisht nga thjeshtësia e tij, PrivateVPN është akoma e shpejtë dhe më e aftë sesa duke anashkaluar firewalls dhe zhbllokimin e përmbajtjes. Kriptimi i shkallës ushtarake dhe veçoritë e sigurisë vijnë si parazgjedhje në të gjitha profilet dhe mund të provoni VPN me një Gjykim falas 7 ditor ose a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Asgjë nuk duhet të ju ndalojë të shijoni lojën tuaj të preferuar. Pavarësisht nëse keni qenë duke luftuar me përplasjet e serverëve, shpejtësinë e dobët ose bllokimin e geobeve, vendoseni një VPN dhe filloni të shijoni disa thirrje pa stres.

Nëse dëshironi të dini më shumë rreth përmirësimit të çështjeve të latencës, lexoni udhëzuesin tonë për 5 VPN më të shpejtë.

Si tingulli i NordVPN? Gjeni se si të merrni një gjyq falas NordVPN ose ta shkarkoni tani me kodet tona të kuponit NordVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me