5 VPN-të më të mira për Korenë e Jugut: FAST, SIGURI & MIRELNDES në vitin 2020!


Do të dëshironit të mendonit se një vend i njohur për inovacionin teknologjik do t’u jepte qytetarëve të tij akses të plotë në të gjitha përfitimet që sjell teknologjia. Mjerisht, hyrja lirshëm e internetit në Korenë e Jugut është bërë shumë më e vështirë vitet e fundit për shkak të rritja e censurës dhe mbikëqyrjes së qeverisë.

Nën vëzhgimin e Komisionit Koreane të Standardeve të Komunikimit (KCSC), banorët dhe vizitorët njësoj mund të përballen me dënime të rënda, përfshirë kohën e burgut, vetëm për të postuar komente që nuk favorizojnë partinë politike në pushtet të vendit.

Ju mund të mendoni, “Epo, kjo është në rregull – nuk do të postoj asgjë politike”, por nëse përdorni internetin në Korenë e Jugut, do të prekeni nga ligjet e rrepta dixhitale të vendit. Censuruesit filtrojnë dhe fshijnë mijëra faqe në internet çdo vit, përfshirë përmbajtjen LGBT, faqet e internetit të lojërave të fatit dhe madje disa lojëra.

Mënyra më e mirë për të siguruar që qasja juaj në internet në Korenë e Jugut është e paharruar dhe e pakufizuar është të përdorni një rrjet virtual privat, ose VPN. Duke maskuar adresën tuaj të IP dhe encrypting të dhënat tuaja, VPN-të më të mira zhbllokojnë përmbajtjen e censuruar në mënyrë të sigurtë nga e gjithe bota.

Jo të gjithë VPN-të funksionojnë në Korenë e Jugut ose siguroni nivelin e sigurisë që ju nevojitet për të qëndruar i sigurt, megjithatë. Këto janë ato që kaluan testet tona për siguri dhe performancë.

Përmbledhje: VPN-të më të mira për t’u përdorur në Korenë e Jugut

 1. NordVPN
  NordVPN dyfishon të dhënat tuaja për të siguruar tuajin intimitetit dhe anonimitetit online. Ajo gjithashtu ofron rrjetin më të madh të serverëve për të gjitha VPN premium.
 2. ExpressVPN
  ExpressVPN kombinon shpejtësi të shpejtë me siguria e shkallës ushtarake për t’ju dhënë qasje të sigurt dhe të plotë në internet në Korenë e Jugut.
 3. Cyberghost
  Qasja juaj në internet do të jetë e sigurt dhe e shpejtë me CyberGhost lidhje të besueshme dhe profile të paracaktuar për zhbllokimin e faqeve të internetit dhe shfletimit privat.
 4. SaferVPN
  Me aplikacione për të gjitha pajisjet, SaferVPN është e shkëlqyeshme për fillestarët. Do të kënaqeni lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar.
 5. VyprVPN
  Kriptimi i 252 bitëve të VyprVPN dhe çelsi automatik i vrasjes e bëjnë atë një nga shërbimet më të sigurta në dispozicion për të marrë një qasje globale të filtruar në internet.

Shikoni ofertat NordVPN

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Korenë e Jugut

Pavarësisht nëse jeni një vizitor ose rezident, do të duhet të mbroheni nga mbikëqyrja e qeverisë dhe censura sa herë që keni hyrë në internet në Korenë e Jugut. Në fakt, mbi 3.3 milion Koreanë e Jugut përdorin VPN për të qëndruar anonimë dhe për të hyrë në faqet e filtruara ose të ndaluara.

KCSC censuron në mënyrë sistematike përmbajtjen në internet bazuar në vlerat sociale tradicionale dhe tensionet politike të vendit me Korenë e Veriut. Thjesht vizitimi i një faqe në internet të mirëmbajtur nga një webmaster i Koresë së Veriut kërkon njoftimin zyrtarisht të qeverisë paraprakisht.

Mos harroni, hyrjen ose postimi i përmbajtjes që qeveria e Koresë së Jugut i konsideron të papërshtatshme mund të ketë pasoja të dhimbshme. Në vitin 2014, një pacient me operacione plastike u gjobit me tre milion KRW (2,700 dollarë amerikanë) për postimin e ankesave për padrejtësi ndaj kirurgut. Ankesat u klasifikuan si shpifje kibernetike, vepër penale edhe nëse pretendimet janë të vërteta.

Edhe nëse jeni vetëm duke vizituar Korenë e Jugut, është akoma e rëndësishme të sigurohet që qasja juaj në internet është e sigurt. Përdorimi i një VPN do të mbrojë anonimitetin tuaj dhe parandaloni këdo që të ndjekë aktivitetin tuaj ose monitorimin e mesazheve dhe thirrjeve tuaja VoIP për miqtë dhe familjen.

Do t’ju duhet gjithashtu një VPN për të anashkaluar censurimin e internetit dhe për të hyrë në përmbajtje të bllokuar, përfshirë shfaqjet tuaja të preferuara, rrjetet sociale dhe faqet e internetit. Ne ju rekomandojmë të instaloni VPN tuaj përpara se të arrini në Korenë e Jugut, në mënyrë që të jeni të mbrojtur që nga momenti i arritjes.

Shikoni për një VPN me lidhje të shpejtë, gjerësi të pakufizuar dhe serverat në vendet ku mbrohet liria e fjalës, si dhe serverët në çdo vend me përmbajtje që dëshironi të përdorni. Serverët e Koresë së Jugut do t’ju japin qasje me shpejtësi të lartë në faqet dhe shërbimet lokale.

Do të dëshironi gjithashtu kriptim të shkallës ushtarake dhe një ndërprerës automatik vrasës që ndalon transmetimin e të dhënave nëse lidhja e serverit dështon në mënyrë të tillë ju kurrë nuk mbeteni të pambrojtur.

VPN-të më të mira për Korenë e Jugut

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN-së tipari i shifrimit të dyfishtë siguron të dhënat tuaja duke e kursyer atë në të paktën dy hops për ta bërë atë plotësisht të palexueshme. Ofruesi është i rreptë politikë pa log siguron që asnjë nga aktiviteti juaj i shfletimit të mos jetë regjistruar, dhe të gjitha aplikacionet të kenë një ndërprerës vrasjeje.

Me shpejtësi super të shpejtë, bandë të pakufizuar, dhe një rrjet gjigand me mbi 4,900 serverë në mbi 60 vende (përfshirë 10 në Korenë e Jugut), NordVPN ju jep qasje në internet të pakufizuar dhe transmetim të qetë, të pandërprerë.

Ju mund ta provoni NordVPN pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse qindra përdorues i japin vlerësime fantastike.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN me shpejtësi rrufe dhe shpejtësi karakteristikat më të mira të sigurisë në dispozicion, ExpressVPN është për ju. Ajo siguron kriptim të shkallës ushtarake dhe një ndërprerës vrasës dhe mban absolutisht asnjë regjistrim i të dhënave tuaja të shfletimit.

ExpressVPN-së rrjeti përfshin 92 vende, përfshirë Korenë e Jugut. Me aplikacione që janë në përputhje me çdo platformë përfshirë ruterat, kjo është thjesht një nga VPN-të më të mira në treg. Por mos e merrni fjalën tonë për të, kontrolloni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN dhe a Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Me mbi 2.800 serverë në të gjithë botën përfshirë 10 brenda vendit, CyberGhost është një VPN e besueshme dhe e shpejtë për Korenë e Jugut. Ajo ka një politikë e rreptë e mos-prerjeve dhe a ndërfaqe e thjeshtë e përdoruesit që ju lejon të përdorni në mënyrë të sigurt faqet tuaja të preferuara me disa klikime.

Të dhënat tuaja do të kodohen duke përdorur Kriptimi me forcë ushtarake 256-bit, e përkryer për ruajtjen e intimitetit tuaj në vendet me mbikëqyrje të fortë në internet. Mund ta provoni shërbimin pa rrezik për 30 ditë për të zbuluar pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet.

CyberGhost gjithashtu ofron një gjykim falas 7-ditor për përdoruesit iOS, Android dhe Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. SaferVPN

safervpn-pajisje

SaferVPN siguron lidhje të vazhdueshme dhe të shpejtë Bandwidth i pakufizuar, duke e bërë atë e shkëlqyeshme për transmetim dhe shkarkimit si dhe shfletimi. Mund edhe hyr në Amazon Prime Video me SaferVPN. Ofruesi mbledh disa metadata nga pajisja juaj, por nuk ruan asnjë nga të dhënat tuaja të shfletimit.

SaferVPN siguron të dhënat tuaja me kriptim 256-bit dhe mbrojtje automatike wi-fi, i cili lidh menjëherë pajisjen tuaj me rrjetin VPN kur zbulon një sinjal publik wi-fi. Do të mbroheni gjithashtu nga një ndërprerës automatik vrasës.

Ti mundesh shfletoni pa kufij në të gjitha pajisjet kryesore, dhe do të kënaqeni me një Gjykim falas 24-orësh dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave. Për të mësuar më shumë, lexoni gjërat fantastike që përdoruesit po thonë për SaferVPN.

Shikoni marrëveshjet SaferVPN

5. VyprVPN

Me teknologjinë e tij unike Chameleon VPN, VyprVPN shkëlqen në duke anashkaluar bllokuesit VPN për t’ju ofruar të sigurt dhe hyrje e pakufizuar në internet. Ky ofrues i jep vetes një avantazh të veçantë për shpejtësinë dhe besueshmërinë duke zotëruar dhe mirëmbajtur serverat e vet.

Vendndodhja e VyprVPN është gjithashtu ideale. Ai është me qendër në Zvicër – vazhdimisht i vlerësuar si një nga vendet më të lira në Tokë, dhe gjithashtu shtëpi për vendet e botës ligjet më të vështira për mbrojtjen e intimitetit. Zvicra ndodhet gjithashtu jashtë saj Aleanca 5/9/14-Sytë.

VyprVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, por bazuar në shumë prej saj komente të shkëlqyera të klientit, me siguri do të dëshironi ta mbani shërbimin shumë më gjatë se kaq.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

përmbledhje

Përdorimi i një VPN të besueshëm është mënyra më e mirë për të siguruar sigurinë dhe anonimatin tuaj në internet në Korenë e Jugut, ku mbikëqyrja e qeverisë dhe censura janë të zakonshme dhe madje edhe komentet e pafajshme në internet mund të dënohen me ligj.

VPN-të tona të rekomanduara për Korenë e Jugut do të zhbllokojnë pothuajse çdo përmbajtje të kufizuar në të cilën dëshironi të përdorni, ndërsa maskoni IP tuaj për të mos lejuar që agjensitë qeveritare të monitorojnë aktivitetin tuaj në internet. Ata gjithashtu do t’ju japin mbrojtje e shtuar nga krimi kibernetik.

Për më shumë informacion mbi praktikat e censurimit në të gjithë botën, shikoni tonë udhëzues informues deri te kufizimet në lirinë e internetit.

Shikoni ofertat NordVPN

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Koresë së Jugut nga kudo
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map