5 VPN-të më të mira për Kolumbi – Për Siguri, Streaming & Shpejtësi në vitin 2020


Po planifikoni një udhëtim në Kolumbi? Ju dëshironi të jeni të sigurt se do të keni mundësi të përdorni përmbajtjen për të cilën jeni të interesuar dhe doni të dini se mund ta bëni atë në mënyrë të sigurt dhe të sigurt.

Përdoruesit e Internetit në Kolumbi mund të presin një liri të madhe në internet. Sidoqoftë, sipas ligjit kolumbian, ISP-të u kërkohet të mbikëqyrin veprimtarinë e përdoruesve të tyre.

Mënyra më e mirë për të mbajtur aktivitetin tuaj të internetit privat, të pakufizuar dhe të paharruar është të përdorni një Rrjet Virtual Privat, ose VPN.

Përdorimi i VPN është plotësisht i ligjshëm në Kolumbi, dhe është një mënyrë e shkëlqyeshme për të anashkaluar geoblocks dhe qasje në përmbajtje të kufizuar. Jo vetëm kaq, por do ta dini se lidhja juaj është gjithmonë private dhe e sigurt sa herë që shkoni në internet.

VPN-të më të mira për Kolumbi: Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN
  I besueshëm dhe i përballueshëm, NordVPN siguron shpejtësi të lartë dhe krenohet me një listë mbresëlënëse të veçorive të sigurisë.
 2. ExpressVPN
  ExpressVPN sigurisht që jeton në emrin e vet, me shpejtësi rrufeje të përsosura për transmetim dhe përrua.
 3. Cyberghost
  Me ndërfaqen e tij intuitive, lidhje të besueshme dhe profile të paracaktuar për shfletim privat, CyberGhost është i shkëlqyeshëm për fillestarët dhe të mirët..
 4. PrivateVPN
  Me ndihmën për instalimin në distancë, PrivateVPN është një zgjedhje e mirë për fillestarët.
 5. HMA
  Me një ndërfaqe të butë dhe me stil përdoruesi, HMA gjithashtu ofron një rrjet të gjerë serveresh për lidhje të shpejtë dhe të sigurt.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Kolumbi

i përgjithshëm, Kolumbia është një nga vendet më të hapura kur bëhet fjalë për qasjen në internet dhe privatësinë në internet. Shumica e platformave të blogerisë dhe rrjeteve sociale janë lirisht të arritshme, dhe bllokimi i uebfaqeve është minimal – asnjë përmbajtje bllokohet në mënyrë rutinore nën ligjin kolumbian përveç pornografisë për fëmijë, dhe disa uebfaqeve argëtuese për të rritur.

Por, përkundër faktit se nuk është afër censura qeveritare në vend, vetë-censura është e zakonshme në Kolumbi. Kjo më së shpeshti praktikohet nga gazetarët, pas raporteve që gazetarët bëhen viktima të kërcënimeve, dhunës dhe madje edhe viktimave, kur raportojnë për tema të tilla si trafikimi i drogës dhe korrupsioni.

Kur bëhet fjalë për mbikëqyrjen, sipas ligjit kolumbian, Ofruesit e Shërbimit të Internetit (ISP) kërkohet të mbikëqyrin veprimtarinë e përdoruesve të tyre. Nëse konstatohet ndonjë veprimtari e paligjshme, qeveria duhet të njoftohet.

Ka edhe dënime të ashpra për shkelje të të drejtave të autorit në vend, me një përdorues që përballet deri në tetë vjet burg pasi ai postoi një artikull akademik në faqen e internetit Scribd.

Para se të blini një VPN për Kolumbinë, dëshironi të siguroheni që mund t’ju ofrojë sa më poshtë:

 • Servers: Sa më i madh të jetë rrjeti i serverëve të VPN-së, aq më mirë. Nëse planifikoni të përdorni VPN tuaj për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar në vendet e tjera, duhet të siguroheni që ka prishës në ato vende (për shembull, për të hyrë në Netflix USA, do të keni nevojë për servera në SH.B.A.).
  Nëse po përpiqeni të hyni në përmbajtjen kolumbiane nga jashtë, do t’ju duhet një VPN që ka serverë në Kolumbi.
 • Shpejtësi të shpejtë: Procesi i kriptimit i një VPN mund të ngadalësojë lidhjen tuaj në mënyrë të konsiderueshme – dëshironi të siguroheni që të merrni një VPN që mund të sigurojë shpejtësi të përshtatshme për transmetim.
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë dhe intimitetit: Nëse doni të jeni të sigurt që mbeteni anonim në internet dhe askush nuk mund të mbajë skedat në aktivitetin tuaj të internetit, kërkoni një VPN që ofron encryption me cilësi të lartë, mbrojtje për rrjedhje DNS, një ndërprerës automatik vrasjeje dhe një politikë mos-logs.
 • Devices: Sigurohuni që VPN juaj të ketë aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja. VPN-të më të mira do t’ju lejojnë të lidhni shumë pajisje me një llogari të vetme.
 • Shërbimi ndaj klientit: Këto ditë, VPN-të më të mira ofrojnë mbështetje live chat 24/7. Mos u zgjidh më pak.
 • Gjykim falas dhe / ose garanci për kthimin e parave: Ju nuk dëshironi të ngecni duke paguar një VPN që nuk është e përshtatshme për ju. Sigurohuni që VPN juaj të vijë me një garanci për kthimin e parave, në rast se diçka nuk shkon mirë.

5 VPN-të më të mira për Kolumbi:

1. NordVPN

Renditur vazhdimisht si një VPN më e mirë nga përdoruesit e vërtetë dhe recensentët, NordVPN justifikon reputacionin e tij me një listë mbresëlënëse të veçori të përparuara të sigurisë – përveç masave standarde të sigurisë si kriptimi 2048-bit dhe një ndërprerës vrasës, NordVPN gjithashtu ofron encryption dyfishtë.

Rrjeti NordVPN është mbresëlënës, me 4,000+ serverë në mbi 60 vende. Ndërsa nuk ka një server në Kolumbi, ai ka disa serverë në vendet fqinje.

NordVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nuk është për t’u habitur që përdoruesit e duan ExpressVPN – si një nga VPN-të më të shpejtë në treg, është perfekt për përrua dhe transmetim, dhe nuk ka asnjë problem të zhbllokojë faqet me vështirësi të arritshme si Netflix, Hulu dhe iPlayer në BBC.

Me 3000+ serverë në 94 vende, përfshirë Kolumbinë, Metodat e ashpra të kriptimit të ExpressVPN dhe mbështetja për të gjitha pajisjet kryesore dhe sistemet operative e bëjnë atë një nga zgjedhjet më të mira që mund të bëni kur kërkoni fitoni një adresë IP kolumbiane.

ExpressVPN vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave me një politikë pa pyetje.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Ky VPN është i njohur për të ndërfaqe e dizajnuar në mënyrë të zgjuar. Me profile të paracaktuara që ju lejojnë të lidheni menjëherë me serverin më të mirë, është një zgjedhje popullore e përdoruesve të të gjitha moshave dhe aftësive teknike.

Me një rrjet masiv të mbi 5.700 serverë në të gjithë botën, përfshirë 4 në Kolumbi, CyberGhost mund të ofrojë shfletim të shpejtë lokal.

Shtë një përdorues i preferuar për siguria dhe intimiteti gjithashtu, pasi CyberGhost nuk mban asnjë regjistër të veprimtarisë së Internetit, duke e mbajtur aktivitetin tuaj plotësisht anonim.

Ka shumë bujare Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, kështu që ju mund të shihni vetë nëse është VPN e duhur për ju.

Merrni CyberGost Tani!

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

E shkëlqyeshme për fillestarët, PrivateVPN u ofron ndihmë të largët përdoruesve të rinj përmes TeamViewer. Ju do të gjeni që PrivateVPN ka fuqinë për të zhbllokuar shumë site streaming si Netflix.

Me 100+ serverë në 57 vende, ajo ka një rrjet dukshëm më të vogël se të tjerët në 5 vendet e para, por përfshin 1 server në Kolumbi. Shtë gjithashtu e pozicionuar mirë për të siguruar një shfletim të sigurt dhe anonim, me kriptim të klasës ushtarake 2048 bit, encryption më të sigurt në llojin e tij.

Gjeni pse PrivateVPN është i preferuari midis përdoruesve dhe recensentëve, ose provojeni vetë 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Merrni PrivateVPN Tani!

5. HMA

pajisja hidemyass

HMA ka një rrjet të gjerë serverash me 890+ serverë në 280+ vende, përfshirë 2 në Kolumbi, do të thotë që mund të presësh një shërbim të shpejtë, të sigurt dhe të besueshëm – dhe fansat e tij e vlerësojnë atë.

HMA ofron një përvojë minimale të përdoruesit, dhe ajo që e bën atë me të vërtetë unike është mënyrat e paracaktuara të lidhjes të ndërtuara në aplikacione. Mund të kaloni midis modalitetit të menjëhershëm, i cili do t’ju lidhë me serverin më të shpejtë të disponueshëm; Mënyra e vendndodhjes, e cila ju jep kontrollin për të zgjedhur serverin tuaj; dhe Liria e Lirisë, e cila ju lidh me serverin më të afërt në një vend me fjalën e lirë.

Ka një Gjykim falas 7 ditor, kështu që ju mund të shihni vetë – dhe madje edhe nëse vendosni të regjistroheni në një plan të paguar, ju merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Merrni HMA Tani!

përmbledhje

Zgjedhja e VPN e duhur për Kolumbi nuk ka nevojë të jetë e ndërlikuar. Nëse jeni duke kërkuar të transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara ose thjesht të shfletoni internetin në mënyrë anonime, të gjitha VPN-të tona të rekomanduara do t’ju japin qasjen që dëshironi dhe intimitetin që ju nevojitet.

Dëshironi të kurseni disa para serioze në planin tuaj VPN? Shikoni marrëveshjet tona dhe faqen e kuponit.

Merrni NordVPN tani pa rrezik!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Kolumbisë nga kudo
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map