5 VPN-të më të mira për Kodi Streaming në vitin 2020 – më e shpejtë dhe më e lirë

Kodi është i mrekullueshëm, nuk ka dyshim për këtë. Shtë falas, është me burim të hapur dhe mund ta përdorni transmetoni TV live dhe filma në pothuajse çdo platformë ose pajisje, përfshirë Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Amazon Firestick dhe Chrome Box, për të përmendur disa.

Por a është vërtet Kodi i sigurt për t’u përdorur? A mund të të futet në telashe?

Epo, varet. Si një platformë me burim të hapur, Kodi ofron qindra shtesa, shumica e tyre janë krijuar nga përdoruesit. Këto shtesa jozyrtare mund të vënë në rrezik intimitetin tuaj duke instaluar malware ose gjurmues në pajisjen tuaj. Të tjerët promovojnë materiale pirate, e cila mund të ju fut në telashe juridike.

Ndërsa ne nuk e mbështesin piraterinë, ne besojmë në intimitetin dhe lirinë në internet. Nëse dëshironi të përdorni Kodin në mënyrë të sigurt dhe të jeni të sigurt se askush nuk mund të spiunojë aktivitetin tuaj, ju duhet një VPN e besueshme, që siguron jo vetëm siguri dhe intimitet të fortë, por edhe shpejtësi të mëdha për transmetim pa buffer. Ne bashkojmë një listë të më të mirave nga më të mirat.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Kodi Streaming

 1. NordVPN
  Me rrjetin e tij të madh të serverëve, përfshirë serverët e optimizuar për shpejtësi, NordVPN është e përkryer për zhbllokimin e shërbimeve kryesore të rrjedhës duke ruajtur një nivel të lartë sigurie.
 2. ExpressVPN
  I njohur për shpejtësitë e tij të lidhjes së pamposhtur dhe karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë, ExpressVPN mund të sigurojë një përvojë fantastike të rrjedhës.
 3. Cyberghost
  Kombinimi i saj i thjeshtësisë dhe sigurisë e bën atë të shkëlqyeshëm për fillestarët, pasi ndërfaqja e tij është e konfiguruar për shërbimet e transmetimit.
 4. IPVanish
  Edhe pse është me qendër në SH.B.A., IPVanish e konsideron shumë seriozisht privatësinë e përdoruesve të saj. Alsoshtë gjithashtu shumë e lehtë për t’u përdorur.
 5. VyprVPN
  Zotëron rrjetin e vet të serverave dhe sporteve protokollin unik të Chameleon për siguri shtesë. VyprVPN ju lejon të transmetoni në modalitetin e plotë të vjedhjeve.

Filloni të transmetoni tani me siguri!

Whatfarë duhet të kërkoni në një VPN për Kodi Streaming

Softueri me burim të hapur Kodi sjell të gjithë përmbajtjen e transmetimit që ju mund të dëshironi të dëshironi të bëni në lidhje me çdo pajisje që ju mund të dëshironi të shikoni atë. Ndërsa kjo mund të duket si një ide e shkëlqyer, ajo gjithashtu mund të paraqesë një kërcënim serioz për sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet.

Kodi ushqehet nga shtesa të palëve të treta. Shumë nga këto shtesa janë jozyrtare, të zhvilluara nga fansat, amatorët, apo edhe hakerat. Këto shtesa mund të mbajnë softver me qëllim të keq ose viruse që munden dëmtoni pajisjen tuaj ose gjurmuesit e bimëve që mbledhin të dhënat tuaja personale. Për më tepër, disa shtesa promovojnë përmbajtje pirate, gjë që mund të ju vë në telashe serioze me autoritetet.

Ju nuk do të dëshironit ta privonit intimitetin tuaj ose të ballafaqonit probleme ligjore vetëm për të parë një film. Një VPN i besueshëm me aftësi të përparuara të enkriptimit dhe ndryshimit të IP jo vetëm që mund t’ju mbrojë nga hakerat dhe shtesat e dëmshme në Kodi, por edhe nga anija pirate. Me qindra VPN-të përreth, ja çfarë duhet të kërkoni në një VPN për Kodi:

 • Kriptimi superior: për të mbrojtur të dhënat tuaja nga hakerat dhe kërcënimet me qëllim të keq në Kodi, ju patjetër që keni nevojë për një VPN që ofron nivele të larta sigurie dhe kriptimi.
 • Shpejtësi e lartë: sigurisht që nuk dëshironi ndonjë ndërhyrje ose ndërprerje gjatë transmetimit në Kodi, prandaj sigurohuni që VPN juaj të ofrojë serverë me shpejtësi të lartë.
 • Një përzgjedhje e mirë e vendndodhjeve të serverit: kjo do t’ju lejojë të keni qasje në përmbajtjen e bllokuar nga e gjithë bota.

Shumë VPN pretendojnë se ofrojnë të gjitha këto karakteristika, por ne kemi bërë kërkime të gjera dhe përzgjodhëm me dorë VPN-të më të mira për transmetimin në Kodi.

5 VPN-të më të mira për Kodi Streaming

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

“Siguria dhe shpejtësia e përballueshme” mund të jetë motoja e NordVPN me qendër në Panamá. Ajo siguron vlerë e shkëlqyeshme për paratë tuaja, me serverë 5000+ në 62 vende, përfshirë serverët e optimizuar për transmetim të cilët mbështesin shpejtësi të lidhjes së lartë.

Kombinojeni atë me protokollet më të përparuara të sigurisë dhe e keni marrë veten një VPN e besueshme për transmetimin e Kodit – ose ndonjë shërbim tjetër i madh për transmetimin, për atë çështje. Plus, mund ta përdorni në të njëjtën kohë deri në 6 pajisje.

Nëse keni ndonjë pyetje, ju mund t’i vini zjarr ata në mbështetjen e tyre shumë të dobishme dhe të përgjegjshme, 24/7 chat live. Nuk jam i sigurt akoma? Nuk ka pse të mos e provosh, me të 30 ditë garanci për kthimin e parave. Kontrolloni se çfarë përdoruesit duhet të thonë për të.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN dihet se kombinohet shpejtësi të lartë të lidhjes me një nivel të lartë të sigurisë në internet dhe intimitetin. Asnjë gjeo-kufizim ose censurë qeveritare nuk mund të qëndrojë në rrugën e vet.

Rrjeti i serverëve ExpressVPN është përhapur në 140+ qytete në 90+ vende, dhe ju mund të lidhni deri në 5 pajisje njëkohësisht.

Ju mund ta nxirrni ExpressVPN për një provë pa shqetësime, pasi kompania ofron një Periudha e garancisë 30-ditore për kthimin e parave, me një politikë pa pyetje. Nëse jeni të shqetësuar për privatësinë në internet, duhet të dini që ExpressVPN nuk mban regjistrat – plus, ajo është e vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë që janë miqësorë për privatësinë. Përdoruesit e duan atë dhe nuk ka asnjë justifikim për të mos provuar atë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse jeni duke kërkuar për një ndërfaqe e thjeshtë i dizajnuar për zhbllokimin e shërbimeve streaming, ndërsa mbron sigurinë dhe privatësinë tuaj në internet, atëherë CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

CyberGhost është një nga shumë pak VPN e cila ju lejon të zgjidhni shërbimin streaming që dëshironi të përdorni nga brenda aplikacionit, dhe ai automatikisht konfiguron cilësimet e tij bazuar në atë shërbim. Jo vetëm kaq, por mundeni rrjedhin nga deri në 7 pajisje njëkohësisht.

Rrjeti CyberGhost përfshin 5700 serverë të përhapur në të gjithë botën, dhe kur të regjistroheni për herë të parë, merrni një Periudha e garantimit të kthimit të parave 45-ditore. Nuk është çudi që është një popull i preferuar.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. IPVanish

Pajisjet ipVanish

Edhe pse IPVanish është i vendosur në SH.B.A., ai zbaton një shumë të mirë politikë e rreptë e mos-prerjeve për të mbajtur informacionin tuaj nga rënia në duar të gabuara. Ndërfaqja e aplikacionit mund të jetë themelore, por kjo është ajo që e bën atë i lehtë për t’u përdorur. Ai mbështet protokolle të shumta të avancuara për të siguruar sigurinë tuaj të plotë në internet.

IPVanish zotëron rrjetin e vet të serverëve, i cili përbëhet nga 1000+ serverë në 60+ vende Rreth botës. Ky rrjet i madh është në gjendje të sigurojë 40,000+ IP të përbashkëta për të fshehur identitetin tuaj të vërtetë në internet.

Zotërimi i serverëve të vet gjithashtu lejon IPVanish të mbështesë shpejtësi të lartë të lidhjes për qëllime transmetimi.

Me çdo pajtim, ju lejohet të përdorni deri më tani 10 pajisje njëkohësisht, kështu që ju mund të transmetoni përmbajtjen Kodi nga çdo pajisje që dëshironi në mënyrë të sigurtë. Të gjitha pajtimet vijnë me një Periudha e garancisë 7-ditore të kthimit të parave. Shihni pse shumë përdorues e zgjedhin atë.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

5. VyprVPN

Në pronësi të Golden Frog, gjigandi zviceran i sigurisë në internet, VyprVPN është një nga VPN-të më të vlerësuarat kur është fjala për të siguruar seancën tuaj në internet duke ruajtur shpejtësi mbresëlënëse të lidhjes.

Kur flasim për sigurinë, ia vlen të përmendet se VyprVPN mbështet protokollin e vet shumë Chameleon, midis protokolleve të tjera të përparuara të sigurisë. Meqenëse është në pronësi të Golden Frog, ajo përdor rrjeti i vet shumë i serverëve për të parandaluar ndërhyrjen nga ndonjë palë e tretë e padëshiruar.

Nëse regjistroheni në planin premium, ju merrni një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe mund të lidheni deri në 5 pajisje njëkohësisht. Ende keni pyetje? VyprVPN ofron mbështetje të madhe për biseda live, e cila është në dispozicion 24/7. Ju gjithashtu mund të shikoni vlerësimet e përdoruesit.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

Fjala e fundit

Kodi mund të jetë i lirë për t’u përdorur, por nuk është plotësisht i sigurt nëse nuk mbroni veten me një VPN të përshtatshme. Kjo është arsyeja pse ne rekomandojmë ndonjë nga VPN-të e mësipërme pasi ato plotësojnë të gjitha kërkesat për një përvojë e sigurt dhe e shpejtë e transmetimit në internet.

Dëshiron të kursesh në një VPN për transmetimin në Kodi? Mos harxhoni kohë dhe kapni marrëveshjet më të nxehta të VPN.

Merr 70% OFF NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me