5 VPN-të më të mira për Hungarinë – Për siguri, transmetim dhe shpejtësi në vitin 2020


Siguria në internet është një shqetësim i madh në Hungari, me shumë përdorues që bien pre e hakerave që vjedhin detajet e tyre personale: informacione të kartës së kreditit, numra të identitetit dhe më shumë. Gjithashtu, megjithëse qeveria nuk angazhohet në filtrimin ose bllokimin në internet të përmbajtjes, natyra e përmbajtjes (nëse është shpifëse) mund të ju bejne telashe me autoritetet.

Megjithatë, ekziston një mënyrë e mirë për të siguroni aktivitetin tuaj online kështu që askush, përfshirë qeverinë hungareze, nuk mund të shohë se çfarë bëni në internet dhe cilat faqe vizitoni: një VPN e mirë.

VPN mbrojnë privatësinë tuaj, gjë që është veçanërisht e rëndësishme nëse planifikoni të përdorni pika të nxehta të pa mbrojtura në Hungari.

Nëse dëshironi hyr në shërbimet e rrjedhës gjeo-të kufizuara si Hulu dhe Netflix USA ndërsa jeni në vend, mund të përdorni një VPN për të anashkaluar geoblocks.

Nëse jeni një banor i Hungarisë që udhëton jashtë vendit, dhe dëshironi të dëshironi transmetoni kanalet tuaja televizive hungareze të preferuara siç është M1 deri M4, një VPN mund t’ju japë juve akses edhe nëse jeni jashtë kufijve.

Shtë e rëndësishme të zgjidhni një VPN me të gjitha tiparet që ju nevojiten, dhe ekspertët tanë kanë bashkuar një listë të ato më të mirat në dispozicion. Ne gjithashtu do të nxjerrim në pah tiparet e rëndësishme që duhet të kërkoni.

VPN-të më të mira për Hungarinë

Ka shumë VPN në treg këto ditë, por jo të gjitha janë krijuar të barabartë. Ne kemi përdorur përvojën tonë për të shtypur VPN-të më të mira për Hungarinë.

 1. NordVPN
  Me karakteristikat e tij të pakrahasueshme të sigurisë dhe shpejtësinë e rrufesë, ky VPN mund të anashkalojë geoblocks më të përparuara.
 2. ExpressVPN
  Një nga VPN-të më të shpejtë atje, me veçori të shkëlqyera të kriptimit dhe sigurisë.
 3. Cyberghost
  Ndërfaqja e saj miqësore për përdoruesit e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët, me serverë të dedikuar për transmetim dhe përrua.
 4. PrivateVPN
  Ky VPN ju lejon të lidhni deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë, dhe ajo vjen me një politikë të rreptë të mos-logs.
 5. HMA
  Mund të ketë një emër qesharak, por ky VPN merr seriozisht intimitetin dhe sigurinë tuaj.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN për Hungarinë?

Njohja për cilat tipare të rëndësishme për të kërkuar në VPN tuaj do t’ju ndihmojë të bëni një zgjedhje të mençur. Sigurohuni që të merrni parasysh karakteristikat e mëposhtme:

 1. Mbulimi i serverit – Nëse dëshironi të keni akses në shërbimet e transmetimit ndërsa jeni në Hungari, sigurohuni që VPN juaj të ketë serverë në vendet përkatëse (për shembull, për të hyrë në Netflix USA, do t’ju duhet serverë në SH.B.A.) Nëse kërkoni të përdorni. Uebfaqet dhe kanalet hungareze ndërsa janë jashtë vendit, sigurohuni që të merrni një VPN me serverë në Hungari.
 2. Shpejtësi të lartë – Për shkak të procesit të kriptimit, një VPN mund të ngadalësojë lidhjen tuaj. Me një VPN të mirë që ofron shpejtësi të lartë, mezi do të vini re një ndryshim.
 3. Mundësitë e zhbllokimit – Këto ditë, jo të gjitha VPN mund të kalojnë blloqet VPN të përcaktuara nga Netflix, Hulu dhe shërbime të tjera streaming, kështu që është e rëndësishme të zgjidhni një që mund t’ju japë qasje në përmbajtjen që dëshironi.
 4. Lehtësinë e përdorimit – Sidomos nëse jeni i ri për VPN, ju doni një të tillë që është i lehtë për tu shkarkuar dhe instaluar, me një ndërfaqe intuitive, miqësore për përdoruesit.
 5. Lidhje të shumëfishta – Një VPN e mirë zakonisht do t’ju lejojë të lidhni pajisje të shumta me një llogari të vetme.
 6. Politika e privatësisë – Nëse privatësia juaj në internet është e rëndësishme për ju, sigurohuni që të merrni një VPN me një politikë të rreptë të mos-logs.

VPN-të më të mira për Hungarinë

Le të shohim më thellë VPN më të mira për Hungarinë.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN mund zhbllokoni pothuajse për asgjë, duke ju dhënë pakufizuar qasje në Netflix USA dhe çdo përmbajtje tjetër që ju intereson. Rrjeti i saj i madh global përfshin 10 servera në Hungari.

Jo vetëm kaq, por do siguroni lidhjen tuaj dhe kriptoni të gjitha të dhënat tuaja, edhe kur përdorni pikat e nxehta publike wi-fi në Hungari.

NordVPN mbështet të gjitha platformat kryesore dhe ju mundeni lidhni deri në 6 pajisje me një llogari të vetme.

Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk ka pse të mos e provosh. Gjeni pse përdoruesve u pëlqen kaq shumë.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka serverë në 90+ vende, përfshirë Hungarinë – pra nëse dëshiron të shikosh kanale televizive Hungareze ndërsa ndodhen jashtë vendit, ose dëshiron që hyr në Hulu dhe Netflix USA nga Hungaria, ExpressVPN lehtësisht mund të anashkalojë çdo geoblocks që mund të hasni gjatë rrugës.

Me të saj veçori të përparuara të privatësisë dhe sigurisë dhe politika e rreptë e mos-logs, ExpressVPN bën veprimtarinë tuaj në internet vetëm biznesin tuaj. Lexoni pse është një preferuar i përdoruesit.

Kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave me një politikë pa pyetje.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost lehtë mund të gjejë rreth geoblocks, dhe ndërfaqja e saj miqësore për përdoruesit e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët. Ai mbështet të gjitha platformat kryesore dhe ju mundeni lidhni deri në 7 pajisje me një llogari të vetme.

Rrjeti i serverit të tij përfshin 20 servera në Hungari, dhe ajo ofron një nivel të lartë të encryption, mbrojtje wi-fi dhe një politikë të rreptë të mos-logs.

Klikoni këtu për të lexuar pse është i popullarizuar në mesin e përdoruesve – por me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, do të keni një kohë të gjatë për ta provuar atë dhe të shihni nëse është e përshtatshme për nevojat tuaja.

Merrni CyberGost Tani!

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN mund të hyjë në Netflix USA dhe faqet e tjera të transmetimit, dhe me të shpejtësi mbresëlënëse, nuk do të duhet të shqetësoheni për mospërfshirjen ose buffering.

Ajo ofron veçori të përparuara të sigurisë dhe një shumëllojshmëri protokolesh, dhe ka aplikacione për të gjitha pajisjet kryesore. Ti mundesh lidhni 6 pajisje njëkohësisht me një llogari të vetme.

Ka 100 servera në 50+ vende, përfshirë Hungarinë.

Lexoni se çfarë mendojnë të tjerët për të ose përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe provojeni vetë.

Merrni PrivateVPN Tani!

5. HMA VPN

pajisja hidemyass

HMA është një tjetër VPN e njohur që ofron 2 servera në Hungari. Ajo gjithashtu ofron serverë të dedikuar për transmetim dhe përrua.

HMA e merr seriozisht privatësinë tuaj encryption avancuar dhe mbrojtje wi-fi, dhe mund të mbash 5 pajisje të mbrojtura me një llogari të vetme. Nëse ju futni ndonjë telashe, Mbështetje 24/7 e klientit mund t’ju ndihmojnë.

Lexoni pse HMA është kaq e popullarizuar në mesin e përdoruesve, ose thjesht shkarkoni Gjykim falas 7 ditor dhe shiko vetë.

Merrni HMA Tani!

përfundim

Kur vizitoni një vend të huaj, një VPN e mirë mund të jetë shoqëruesi juaj më i vlefshëm – do të keni akses në të gjithë përmbajtjen që dëshironi nga e gjithë bota, dhe kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për intimitetin dhe sigurinë tuaj.

Të gjithë VPN-të në listën tonë ofrojnë prova falas dhe / ose garanci për kthimin e parave, kështu që nuk ka arsye të mos i provoni ata. Për të kursyer edhe më shumë para, mos harro faqen tonë të kuponit, ku mund të gjeni disa marrëveshje të pabesueshme!

Merrni NordVPN Tani!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Hungarisë nga kudo tjetër
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map