5 VPN-të më të mira për Hulu në vitin 2020: Të shpejtë, të besueshëm dhe të besueshëm!


Vdes për të parë një shfaqje të disponueshme vetëm në Hulu, por të jetosh jashtë SHBA? Mos u shqetëso Gjithçka që ju nevojitet për të kaluar gjeo-bllokun e Hulu është NordVPN – një nga VPN-të më të mira për transmetim në internet. Ose shikoni VPN të tjera më të vlerësuara, si ExpressVPN, CyberGhost, PrivateVPN ose Hotspot Shield, të gjitha këto do t’ju lejojnë të keni akses në shfaqjet TV dhe filmat që doni.

Me krijimin e blloqeve më të ashpër nga Hulu kundër VPN, shumë (nëse jo shumica) VPN nuk arrijnë t’i përdorin përdoruesit e tyre qasje në përmbajtjen që dëshirojnë..

Cka mundësi që po i kurseni vetes telashet për të kaluar nëpër një VPN të ndryshme për të gjetur atë që funksionon.

Për fat të mirë, unë jam këtu për t’ju ndihmuar.

poshtë, Unë kam rrumbullakuar VPN-të më të mira që funksionojnë në mënyrë të përsosur me Hulu (dhe shumë shërbime të tjera në internet). Shikoni dhe gjeni një VPN që do t’ju ofrojë qasje të qetë, të besueshme dhe globale në shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar në Hulu!

Lista e shpejtë: VPN-të më të mira për Hulu

 1. NordVPN:Shijoni shpejtësinë e shpejtë dhe një lidhje të sigurt ndërsa transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara.
 2. ExpressVPN:VPN më e shpejtë për transmetim. Rifreskon rregullisht IP-të e serverit të tij për të anashkaluar blloqet VPN të Hulu.
 3. Cyberghost:Aplikacionet me përdorim të thjeshtë dhe optimizojnë serverët e transmetimit e bëjnë atë përputhjen e përsosur për Hulu.
 4. Mburoja e pikave të nxehta:Kufizimet e anashkalimit dhe hyrja në përmbajtje të bllokuar nga kudo në botë me këtë shërbim të shpejtë.
 5. PrivateVPN:E shkëlqyeshme për fillestarët. Ofron qasje të lehtë në bibliotekën e Hulu nga kudo në botë.

Merrni Nord VPN!

Si e di Hulu Unë jam duke përdorur një VPN?

Kur nis Hulu, ajo kontrollon adresën tuaj IP kundër një liste të IP-ve të njohura të serverit VPN. Nëse ka një ndeshje, ajo do bllokoni lidhjen tuaj dhe ju pengon të transmetoni.

Blloku Hulu VPN

Mënyra e vetme për të anashkaluar këtë bllok është të përdorni një VPN që rregullisht rifreskon adresat IP të serverave të saj për të shmangur zbulimin. Të gjithë VPN-të në listën time mund të anashkalojnë bllokun VPN të Hulu.

5 VPN-të më të mira për Hulu Janar 2020

1. NordVPN

E mbushur me karakteristika – duke e bërë atë një nga VPN-të më të njohura në botë

nordvpndevices_optimized

 • Mbi 1.500 serverë në SHBA garantojnë qasje në Hulu në çdo kohë, në çdo vend
 • Të pasura me karakteristika – serverë të dyfishtë VPN, anti DDoS, qepë mbi VPN, anti-virus të integruar, bllokues reklamash dhe më shumë
 • 6 lidhje të njëkohshme për të gjitha pajisjet tuaja – perfekte për çifte dhe familje
 • Bisedë live 24/7 për të gjitha çështjet që lidhen me VPN
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditës ju lejon të provoni NordVPN pa rrezik

NordVPN-së zgjidhja për bllokun e Hulu është që të disponojë mijëra servera. me mbi 1.500 serverë vetëm në Shtetet e Bashkuara, nuk do të detyroheni në një server të mbingarkuar, kështu që ju jeni të garantuar të merrni shpejtësitë e larta që ju nevojiten. Dhe serverët e rinj po shtohen vazhdimisht në rrjet.

Shpejtësitë e NordVPN janë disa nga më të shpejtat e çdo VPN, dhe shumica e ofruesve të tjerë nuk mund të vijnë as afër rrjetit të tyre të madh të serverëve. Karakteristika të tjera të vlefshme përfshijnë mbështetje super të përgjegjshme 24/7 të klientit, përfshirë bisedën live, 6 lidhje të njëkohshme dhe një garanci për 30 ditë kthim të parave, pa pyetje. E gjithë kjo e bën NordVPN një nga VPN-të më të njohura në treg. Dëshironi të dini më shumë rreth asaj që njerëzit duan? Shikoni këto vlerësime të përdoruesve.

Ky kombinim e vendos NordVPN në avantazh kur bëhet fjalë për zhbllokimin e përmbajtjes dhe sigurimin e një transmetimi me cilësi të lartë – jo vetëm për Hulu, por edhe platforma të tjera, si Netflix dhe BBC iPlayer.

 NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat

Shikoni Hulu tani me NordVPN!

2. ExpressVPN

Shquhet për shpejtësinë e lartë të nevojshme për tirazhin e lirë

Pajisjet ExpressVPN

 • Jashtëzakonisht të shpejtë – nuk do të pengojnë aspak lidhjen tuaj të internetit
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Mbi 100 serverë në SH.B.A. kështu që ju nuk do të përjetoni mbingarkesë kur përdoruesit e tjerë gjithashtu shikojnë Hulu
 • Lidhni deri në pesë pajisje menjëherë
 • Mbështetje e besueshme e klientit, në dispozicion 24/7
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Tunifikimi i ndarjes ju lejon të përdorni VPN tuaj vetëm për Hulu dhe të përdorni vendet e tjera me lidhjen tuaj të rregullt në internet

ExpressVPN është një zgjedhje tjetër solide për të hyrë në Hulu nga kudo. Në përvojën time, gjërat zakonisht funksionojnë pa probleme, por nëse keni ndonjë problem gjatë përpjekjes për t’u lidhur me Hulu, kontaktoni shërbimin e klientit të bisedës live të ExpressVPN 24/7 dhe ata do t’ju japin një listë të azhurnuar të serverëve që mund të përdorni.

Forca e saj me e madhe? shpejtësi. Testet tona përfundojnë se ExpressVPN është, mesatarisht, ofruesi më i shpejtë në treg. Për ju, kjo do të thotë transmetim i qetë i HD dhe pa vonesë ose buffering.

Përveç lidhjeve të shpejta të rrufeve, ju merrni mbi 100 serverë amerikanë, një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe tunele të ndara për zgjedhjen e qershisë, për zgjedhjen e qershisë.

Ashtu si me NordVPN, ExpressVPN ka një politikë të rreptë të mos-logs që garanton privatësinë tuaj. Plus, ata ofrojnë mbështetje profesionale të klientit, në dispozicion 24/7 në chat live. Ju gjithashtu mund të lidhni deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë. Për të zbuluar pse kaq shumë klientë janë adhurues të ExpressVPN, klikoni këtu.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë

Shikoni Hulu tani me ExpressVPN!

3. Cyberghost

Ndërfaqe e dizajnuar në mënyrë intuitive për transmetim të menjëhershëm

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Profili i thjeshtë i rrjedhshëm zhbllokon Hulu me vetëm disa klikime
 • 1023+ serverë në SH.B.A.
 • Lidhni deri në shtatë pajisje njëkohësisht
 • Mbështetje e përgjegjshme e klientit, e disponueshme përmes bisedës live
 • Përfshinë garanci kthyese para dhe gjykim falas

Cyberghost kaloi në një rindërtim së fundmi – ndërsa nuk ishte shumë mbresëlënëse në të kaluarën, tani është menduar si një nga VPN-të më të mira për transmetimin e përmbajtjes së bllokuar.

Dhe për arsye të mirë.

Ajo që e bën të veçantë CyberGhost është kombinimi i një ndërfaqe intuitive dhe profile të premadës për një larmi aktivitetesh – përfshirë zhbllokimin e faqeve të internetit të njohura të transmetimit. Edhe më të rejat e fillestarëve nuk do të përballen me asnjë problem në Hulu, pasi cilësimet janë konfiguruar paraprakisht. E tëra që duhet është disa klikime.

Dhe nëse keni probleme, mund të mbështeteni në mbështetjen e klientit për t’ju ndihmuar 24 orë në ditë dhe 7 ditë në javë.

Shtojini asaj një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave dhe një provë falas për një javë, dhe ju keni një VPN me të vërtetë të vlefshme. Nuk me beson mua? Shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për CyberGhost.

 CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome

Shikoni Hulu tani me Cyberghost!

4. Mburoja e pikave të nxehta

Shpejtësi mbresëlënëse dhe lidhje të besueshme

pajisjet e mburojës së nxehtë

 • Teknologjia e pronës Catapult Hydra kompreson të dhënat tuaja, duke ju dhënë shpejtësi të shpejta rrufejes
 • Disa servera në SH.B.A.
 • Lidhni deri në pesë pajisje njëherësh
 • 24/7 chat live
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh

Mburoja e nxehtë është vërtet popullor – dhe pasi të keni bërë disa azhurnime, është më mirë se kurrë.

Versioni falas ndoshta nuk do t’ju heqë bllokun VPN të Hulu, por Hotspot Shield Elite do. Me shumë servera në SH.B.A. dhe me shpejtësi të mëdha për tu bootuar, do të keni mundësi të shikoni Hulu ngado.

Një ndërfaqe e hijshme e pajisur me vetëm numrin e duhur të karakteristikave – një ndërprerës vrasës, lidhjen automatike dhe tunizimin e ndarë (vetëm për zgjerimin Chrome) – e bëjnë Hotspot Shield një VPN të besueshëm për Hulu. Profili i pronarit Catapult Hydra dhe fshehtësia e përsosur përpara ofrojnë kriptim të mirë dhe qasje të përsosur në shërbimin e transmetimit.

Ju mund të dëshironi të shikoni në një marrëveshje afatgjatë, pasi ky VPN është pak më i kushtueshëm se disa nga të tjerët në listën time. Por është më shumë sesa ia vlen – dhe ju mund ta shihni vetë pa rrezik, falë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ose shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë të Hotspot Shield duhet të thonë..

 Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC dhe Amazon Prime Video

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS dhe Chrome

Shikoni Hulu Tani me Hot Shot Shield!

5. PrivateVPN

Shërbim i butik i personalizuar

 • Serverë të shumtë në SH.B.A.
 • Ju lejon të lidhni deri në 6 pajisje menjëherë
 • Asnjë server “outsourcing”
 • Provojeni atë pa rrezik, me provën e tyre 7-ditore falas

Një zgjidhje më “kompakte” për problemin tuaj Hulu, PrivateVPN siguron zhbllokimin e rafteve të lartë me një çmim të mirë.

Nuk janë qindra serverë për të zgjedhur, por ka mjaft në SH.B.A. që ky VPN mund ta zhbllokojë lehtësisht Hulu.

Pavarësisht shkallës më të vogël, PrivateVPN ka disa vlerësime serioze. Më e rëndësishmja, ai mban kontrollin e plotë të serverave të tij, që do të thotë që nuk do të duhet të shqetësoheni kurrë për palët e treta që merren me lidhjet tuaja. Kombinuar me një politikë të rreptë të mos-logs, kjo dëshmon përkushtimin e PrivateVPN për privatësinë tuaj.

Në anën e gabuar, ju nuk do të gjeni chat live në dispozicion 24/7 por mbështetja e postës elektronike është në dispozicion. Nëse nuk jeni të sigurt nëse është për ju, mund të përfitoni nga një provë 7-ditore falas. Për të mësuar më shumë rreth asaj që mendojnë përdoruesit e PrivateVPN, klikoni këtu.

 PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS

Shikoni Hulu Tani me PrivateVPN!

Nëse nuk jeni të sigurt se si ta zhbllokoni Hulu me një VPN, kjo video do t’ju tregojë se si.

Këto VPN më parë për të punuar me Hulu por jo më gjatë

Kam testuar më shumë se 300 VPN. Shumica nuk punuan me Hulu. Disa treguan mospërputhje ose ishin shumë të ngadalta. Lista e mëposhtme është list gati lista ’që unë sjell këtu për të kursyer kohën tuaj nëse një mik ju tha një vit më parë se po e përdorte atë me sukses dhe ju pyesni veten pse nuk është në listën e mësipërme.

 • TunnelBear
 • hola
 • Qasje në Internet private
 • ZenMate VPN
 • IPVanish
 • CactusVPN

FAQs

Sa pajisje mund të keni në Hulu?

Mund të shtoni aplikacionin Hulu në çdo pajisje, por aftësia juaj për të transmetuar në pajisje të shumta njëkohësisht varet nga plani juaj Hulu. Një plan bazë për Hulu do t’ju lejojë vetëm lidheni me dy pajisje në të njëjtën kohë. Hulu ka një Ekrane të pakufizuara opsion nëse keni një plan TV Hulu + Live, shtesa ju lejon njëkohësisht lidheni me pajisje të pakufizuara në shtëpi. Ekranet e Pafund gjithashtu ofrojnë deri në tre lidhje të njëkohshme të pajisjes celulare kur jeni në lëvizje.

Nëse doni informacione për VPN që ofrojnë lidhje të shumta të njëkohshme, lexoni artikullin tonë 5 VPN më të mira për pajisjet e shumta & Lidhjet që funksionojnë në vitin 2020.

Pse nuk është Hulu duke punuar me VPN time?

Nuk është e pazakontë të provosh këtë çështje si Shërbimet e transmetimit janë në kërkim të përdoruesve të VPN, zgjedhja e një serveri tjetër zakonisht zgjidh problemin. Nëse ndërrimi i serverëve nuk e rregullon problemin, ndërmerrni hapat e mëposhtëm:

 1. Pastroni kasetat / historinë e kërkimit në pajisjen tuaj
 2. Rinisni pajisjen
 3. Ndizni VPN-në tuaj dhe zgjidhni një server të SH.B.A.-së
 4. Hyni në llogarinë tuaj Hulu

Nëse akoma keni probleme pasi të ndiqni këto hapa, kontaktoni ekipin tuaj të ndihmës teknike të ofruesve të VPN-së.

Si e di Hulu nëse po përdor një VPN apo jo?

Kur hapni aplikacionin Hulu ose futeni në shfletuesin tuaj, Hulu kontrollon adresën tuaj IP kundër adresave të njohura VPN. Nëse gjen një ndeshje, bllokon lidhjen tuaj me shërbimin. Shtë e rëndësishme të përdorni një VPN që ofron shumë serverë amerikanë, në këtë mënyrë ju gjithmonë do të jeni në gjendje të provoni një server tjetër.

Në përfundim

Ju nuk duhet të jeni në Shtetet e Bashkuara për të shijuar atë që Hulu ka për të ofruar. Me një VPN të ngurtë, do të shikoni shumë kurrsesi – nga kudo në botë.

A e gjetët të dobishëm këtë artikull? Lërini miqtë tuaj të çmendur nga Hulu se si mund të vazhdojnë të vëzhgojnë pa marrë parasysh se ku janë!

Shikoni faqen tonë të marrëveshjeve për të kursyer pak më shumë para në VPN që ju zgjidhni.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map