5 VPN-të më të mira për Greqinë – Për siguri, transmetim dhe shpejtësi në vitin 2020

Ne duhet të presim që vendlindja e demokracisë perëndimore të ushqej lirinë e shprehjes, dhe Greqia jeton deri në atë pritje për pjesën më të madhe. Bllokimi i qeverisë ose filtrimi i përmbajtjes në internet është i rrallë në vend.

Sidoqoftë, Greqia ka ligjet kundër shpifjes që mund të rezultojnë në ndjekje penale për postimet në internet që gjykohen të jenë të dëmshme, përfshirë përmbajtjen që sulmon fenë, presidentin, ose ndonjë komb në paqe me Greqinë.

Vetëdija për këto rreziqe është thelbësore për të gjithë përdoruesit e internetit në Greqi, pasi Kohët e fundit gjykatat Greke vendosën që komunikimet me bazë në internet nuk mbrohen nga ligjet e intimitetit, një vendim që u jep autoriteteve fuqi për të monitoruar aktivitetin e internetit sipas dëshirës.

Pavarësisht nëse jeni banor i Greqisë ose thjesht vizitoni, do të jeni gjithashtu duhet të merren me dhimbjen e kokës së geoblocks që ju pengojnë hyrjen në video dhe përmbajtje të tjera nga e gjithë bota.

Zgjidhja për këto probleme është a VPN e mirë që maskon identitetin tuaj në internet, zhbllokon vendet me gjeo-kufizuar, dhe zvogëlon ekspozimin tuaj ndaj krimit në internet, duke siguruar qasje të sigurt në të gjithë përmbajtjen që dëshironi.

VPN ndryshojnë në shpejtësi, siguri, dhe aftësia për të anashkaluar softverin bllokues VPN, megjithatë. Për përvojën më të mirë në internet në Greqi, do të dëshironi një të vlerësuar shumë në të tre kategoritë.

VPN-të më të mira për t’u përdorur në Greqi – Lista e shpejtë

 1. NordVPN
  NordVPN krenohet me siguria më e ngushtë në industri, të armatosur me teknologji Double VPN që enkripton trafikun tënd në internet dy herë – një nga shumë arsye pse NordVPN është një nga VPN-të më të mira për Greqinë.
 2. ExpressVPN
  Oferta e switelsat e pakufizuar të serverit dhe shpejtësitë e rrufesë në një rrjet që përfshin 94 vende, ExpressVPN është një zgjedhje e lartë për përdoruesit që duan të shfletojnë privatisht dhe të anashkalojnë kufizimet në adresat IP Greke.
 3. Cyberghost
  Rekomanduar për fillestarët dhe të mirat ashtu për shkak të saj ndërfaqe jashtëzakonisht miqësore për përdoruesit, CyberGhost ka 6,000 + server në 90+ vende, përfshirë 10 në Greqi.
 4. VyprVPN
  Ky VPN i shpejtë dhe i besueshëm ekskluzivisht zotëron rrjetin e tij të serverëve dhe është veçanërisht i përshtatshëm për zhbllokimin e përmbajtjes së kufizuar, falë saj teknologji unike e kameleonit.
 5. IPVanish
  Me serverë në 60 vende dhe 40,000 adresa mbresëlënëse IP, IPVanish ofron një shërbim të besueshëm që përmban Bandwidth i pakufizuar dhe 10 lidhje të njëkohshme.

Merrni NordVPN Tani

Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN për Greqinë?

nëse jeni duke vizituar Greqinë, do të dëshironi një VPN që me siguri merr geoblloqe të kaluara kështu që ju mund të përdorni të gjithë përmbajtjen që doni në vendin tuaj, përfshirë grupet e mediave sociale dhe shërbimet e kufizuara gjeo-kufizuese si Netflix.

Anashkalimi i gjeo-kufizimeve për të hyrë në përmbajtje globale është gjithashtu i rëndësishëm nëse jetoni në Greqi, por Banorët grekë kanë edhe më shumë arsye për të përdorur një VPN, përfshirë kërcënimin e mbikëqyrjes dhe ndëshkimit për shprehjen e disa mendimeve.

Njerëzit rrallë nëse ndonjëherë shkojnë në burg në Greqi për shkak të censurës në internet, por Përdoruesit grekë të internetit u janë sekuestruar pajisjet e tyre dhe u është dashur të paraqiten në gjykatë për krime të dyshuara për shpifje siç është «blasfemia kundër fesë».

Për më tepër, një ish-Prokuror i Gjykatës Supreme Greke njoftoi në 2009 komunikimi i internetit në Greqi nuk është i përfshirë nga ligjet e intimitetit, lejimi i mbikëqyrjes policore të gjithë veprimtarisë suaj në internet. Edhe pse ekziston pak rrezik për ndëshkim të ashpër për shkeljen e ligjeve për shpifje, ju jeni shumë më mirë të shfletoni në mënyrë anonime, kështu që çështja nuk lind kurrë.

Kur zgjidhni një VPN për t’u përdorur në Greqi, shikoni për:

 • Shpejtësi të lartë dhe lidhje të besueshme, veçanërisht nëse transmetoni video
 • Serverat në Greqi për qasje të sigurt, me shpejtësi të lartë në faqet lokale dhe përmbajtjen (përdorimi i një serveri të largët për shfletim lokal mund të ngadalësojë ndjeshëm lidhjen tuaj)
 • Serverët në vendet me përmbajtje që dëshironi të përdorni (për të marrë geoblocks të kaluara)
 • Kriptim i fortë dhe karakteristika të tjera të sigurisë si një ndërprerës vrasës
 • Masat e rrepta të mbrojtjes së intimitetit siç është një politikë pa log

VPN-të më të mira për Greqinë

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Shpejtësi të lartë dhe aftësia për të anashkaluar geoblocks të vështira janë vetëm dy nga arsyet që NordVPN është zgjedhja kryesore e përdoruesve të VPN në të gjithë botën. Do t’i gjeni aplikacionet të lehtë për t’u përdorur në të gjitha platformat, por nëse keni ndonjë pyetje, ekipi mbështetës është i disponueshëm dhe mezi të dëshironi të ndihmë përmes bisedës live, 24/7.

NordVPN ka mbi 5,000 serverë të vendosur në 60 vende, përfshirë 5 në Greqi. Ju mund t’i besoni encryption të të dhënave të klasës ushtarake të VPN 2048-të dhe protokolleve të shumta të sigurisë, përfshirë OpenVPN dhe IKEv2 / IPsec, te mbroni privatësinë tuaj sa herë që shfletoni në internet në Greqi.

Abonimet afatgjata të NordVPN janë dukshëm më të lira se plani mujor, dhe pasi të gjitha planet përfshijnë një 30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk ka me të vërtetë asnjë rrezik të regjistroheni për një vit të plotë.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN pretendon të jetë udhëheqës i shpejtësisë në industrinë VPN, dhe testet tona e konfirmojnë atë. Me serverë ultra të shpejtë në të gjithë botën, përfshirë një në Greqi, ky VPN është një përdorues i preferuar për transmetim dhe përrua.

Në dispozicion në kushtuar, aplikacione për t’u përdorur lehtë për të gjithë sistemet kryesore operative, ExpressVPN siguron të dhënat tuaja me kriptimin AES të shkallës ushtarake 256-bit dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS / IPv6. Alsoshtë gjithashtu një kampion në zhbllokimin e vendeve të arritshme si US Netflix dhe iPlayer i BBC-së.

Udhëzime në internet dhe mbështetja miqësore e drejtpërdrejtë e klientëve 24/7 ndihmojnë fillestarët të zbulojnë të gjitha tiparet e përparuara që ofron ky VPN. Shihni veten me një Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare dhe a Garanci 30-ditore në të gjitha planet e pajtimeve.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Armatosur me të gjitha tiparet thelbësore të VPN dhe a mënyra unike e vjedhjes, CyberGhost është i pajisur mirë për t’ju dhënë hyrja në përmbajtje të bllokuar. Edhe ju jeni të mbuluar për intimitet, me një absolutisht politikë e rreptë e mos-prerjeve që e mban aktivitetin tuaj plotësisht anonim.

CyberGhost është gjithashtu shumë i lehtë për t’u përdorur, me një ndërfaqe intuitive dhe profile të paracaktuara, duke e bërë atë një zgjedhje popullore VPN për përdoruesit e të gjitha moshave dhe niveleve të ekspertizës. CyberGhost gjithashtu ofron disa nga planet më të përballueshme afatgjata në mesin e të gjitha VPN premium.

Përdoruesit e pajisjeve Windows, Android dhe iOS mund të përfitojnë nga një gjykim falas 7-ditor CyberGhost, dhe të gjithë klientët kanë sigurimin e një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

 4. VyprVPN

Për dallim nga shumica e VPN-ve kryesore, VyprVPN zotëron dhe mirëmban rrjetin e saj të serverëve ekskluzivisht, eleminimi i çdo mundësie të ndërhyrjes së palëve të treta. Rrjeti i 700 serverave në 65 vende përfshin një server të besueshëm Grek për qasje të shpejtë dhe të sigurt lokale.

Karakteristikat e sigurisë përfshijnë Kriptimi 256-bit dhe një Firewall për të bllokuar malware. Fakti që kompania operon nën ligje të rrepta zvicerane të privatësisë është një 100% garantojnë se nuk ka të dhëna nga seancat tuaja do të ndahet ndonjëherë me këdo në çfarëdo rrethane.

Nëse qasja në shërbime video të bllokuara si Netflix e SHBA është përparësi për ju, do të doni shumë VyprVPN Teknologjia e kameleonit, e cila maskon kriptimin e VPN për t’ju ndihmuar të vidhosni zjarret e kaluara dhe softver që zbulon VPN. Përdoruesit gjithashtu e duan performancën e shpejtë të transmetimit të VPN-së.

Shikoni nëse VyprVPN ka të drejtë për ju me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

Rrjeti i madh global i IPVanish përfshin 2 servera të shpejtë në Greqi dhe ofron shpejtësi të qëndrueshme të lidhjes, protokolet e shkëlqyera të sigurisë dhe aplikacionet miqësore për përdoruesit që kanë tërhequr shumë komente pozitive nga përdoruesit.

IPVanish siguron lidhje me kriptimin e AES me 256-bit dhe ofron proxy-in e internetit të SOCKS5, i cili e bën lidhjen tuaj VPN më të vështirë për tu zbuluar kur po përpiqeni të rrethoni geoblocks. Mban regjistrat zero të trafikut dhe ofron përrua anonime me trafik të pakufizuar P2P.

Me deri në 10 lidhje të njëkohshme të pajisjes për llogari, e gjithë familja mund të mbetet e sigurt nëse jeni duke marrë pjesë në ngjarje lokale, duke planifikuar pjesën tjetër të udhëtimit tuaj, ose duke transmetuar shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar.

IPVanish ofron shërbim ndaj klientit 24/7 përmes bisedës live dhe a Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

IPVanish mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • po.

IPVanish punon në këto pajisje: 

 • Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Shikoni marrëveshjet IPVanish

përmbledhje

Liria për të shfletuar në mënyrë të sigurtë uebin ashtu si ju duhet të jepet në Greqi, por për fat të keq, mbikëqyrja dhe geoblocks janë realitetet. Regjistrimi për një VPN që jep performancë të shkëlqyer në Greqi ju jep qasje në përmbajtje nga e gjithë bota, ndërsa fsheh aktivitetin tuaj dhe të dhënat personale nga sytë e çmendur.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt pse përdorimi i një VPN është kaq i rëndësishëm në Greqi, ne kemi shumë informacione të shkëlqyera në lidhje me atë se si VPN-të ju mbajnë të sigurt dhe përmirësojnë përvojën tuaj në internet. Dhe nëse po kërkoni oferta speciale për VPN-të më të mira, ne gjithashtu i kemi ato!

Merr 70% OFF NordVPN Tani!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Greqisë nga kudo tjetër
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map