5 VPN-të më të mira për FIFA 19 – Azhurnuar për Lojërat në 2020

Nga turnet e saj krejt të ri të UEFA-s dhe stadiumet e reja në modalitetin e tij të plotë, FIFA 19 është e mbushur me karakteristika tërheqëse për tifozët.

Sidoqoftë, tipari më i njohur deri tani është loja e lojës Modaliteti multiplayer në internet i Ekipit Ultimate, me më shumë se pesë milion lojtarë në internet.

Nëse e doni të luani ekipin FIFA Ultimate, betejat e skuadrave, Pro Clubs ose Weekend League, mund të keni vërejtur disa çështje të bezdisshme me vonesë ndërsa luani. Kjo është veçanërisht rasti për lojtarët që jetojnë shumë larg nga serveri i tyre rajonal i lojërave.

Për fat të mirë, ju mund të rregulloni problemet e latencës duke përdorur një VPN të mirë.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për FIFA 19

 1. NordVPN – Me rrjetin e tij të madh global, shpejtësi të shkëlqyera dhe karakteristika të jashtëzakonshme të intimitetit, NordVPN është rekomandimi ynë numër një për FIFA 19.
 2. ExpressVPN – Lëvdimi me shpejtësi të shpejtë të rrufesë, ExpressVPN është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për zvogëlimin e latencës.
 3. CyberGhost – CyberGhost ofron një përzierje të shkëlqyeshme të shpejtësisë, funksionit dhe përballueshmërisë.
 4. Surfshark – Një mundësi ideale për zhbllokimin e përmbajtjes rajonale, Surfshark gjithashtu ofron shumë karakteristika.
 5. PrivateVPN – E thjeshtë dhe e rëndë për sigurinë, PrivateVPN është një zgjedhje e mirë për fillestarët VPN.

Filloni të luani FIFA 19 me NordVPN

Whatfarë ju duhet në një VPN për FIFA 19

Së pari dhe më kryesorja a VPN për FIFA 19 do të duhet të jetë i shpejtë. Nëse po shikoni për të zvogëluar vonesën dhe lagështinë e zgjidhjes, nuk ka asnjë kuptim të përdorni një VPN që do t’ju ngadalësojë edhe më shumë.

Shumë VPN do të pretendojnë të ofrojnë shpejtësi të shpejtë, por ka disa atribute kryesore që mund të shikoni për të qenë të sigurt. Së pari, a rrjet i madh i serverave është një shenjë e mirë që një VPN do të jetë e shpejtë.

Së dyti, ata serverë duhet të jenë në vendet e duhura. Vonesa në FIFA 19 shpesh shkaktohet nga një lojtar që jeton shumë larg nga serveri i tyre rajonal. Një VPN mund të ndihmojë në uljen e vonesës duke ridrejtuar trafikun tuaj përmes një serveri privat që është afër serverit të lojës që dëshironi të luani.

Ndonjëherë vetë serverët e lojës janë të ngadaltë. Përdorimi i një VPN gjithashtu do të thotë që ju mund të zgjidhni lidheni me një server të ndryshëm rajonal nëse ai lokal është duke pasur probleme.

Shikoni për VPN që kanë serverat në sa më shumë lokacione të jetë e mundur, për t’ju dhënë mundësinë më të mirë për të marrë një lidhje të mirë me një server FIFA.

Disa lojtarë të FIFA 19 gjithashtu kanë raportuar se kishin përjetuar Sulmet DDoS kur luani në ndeshjet në internet. Këto shpesh kryhen nga lojtarë armiqësorë që kërkojnë të marrin një avantazh në një lojë.

Përdorimi i çdo vullneti VPN të mbrojnë nga sulmet DDoS duke fshehur vendndodhjen tuaj dhe duke parandaluar hakerat të marrin adresën tuaj IP. Sidoqoftë, është më mirë të kërkoni një shërbim me të karakteristika të mira të sigurisë si mbrojtja e rrjedhjeve DNS për tu siguruar që adresa juaj e IP të mbetet e fshehur edhe nëse humbet lidhjen.

Së fundmi, nëse ju pëlqen të luani FIFA 19 në një tastierë sesa në PC tuaj, do t’ju duhet një VPN me pajtueshmëri ruteri. VPN nuk ofrojnë aplikacione posaçërisht për tastierë, kështu që do të duhet të shkarkoni VPN tuaj direkt në ruterin tuaj, pastaj të lidhni tastierën tuaj në atë mënyrë.

VPN-të më të mira për FIFA 19

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

NordVPN është VPN me vlerësimin më të lartë. Serverë të optimizuar dhe shpejtësi super të shpejtë e bëjnë atë veçanërisht të mirë për lojrat.

5,200+ serverë në 60 vende do t’ju japë qindra vendndodhje për të zgjedhur kur kërkoni një lidhje të qëndrueshme ose për t’u bashkuar me një server tjetër rajonal FIFA 19.

NordVPN do t’ju ruajë nga sulmet DDoS ose DoS Softueri CyberSec, kriptimi i shkallës ushtarake, dhe një ndërprerës automatik shtesë i vrasjes me Mbrojtja e rrjedhjes DNS.

Do të keni mundësi lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht dhe NordVPN mbështet aplikacione në të gjitha platformat kryesore – përfshirë klientët në përputhje me ruterin.

Provoni NordVPN tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN

Nëse vonesa është shqetësimi juaj më i madh kur luani FIFA 19, ExpressVPN ka shpejtësinë më të shpejtë të të gjitha VPN-ve që kemi testuar.

Më e përshtatshme për lojtarët e FIFA 19 të cilët tashmë dinë pak rreth VPN, ExpressVPN ka mjaft tipare të personalizueshme që mund të përdorni zgjedh atë për lojëra. Ajo ka servera në 160 lokacione të ndryshme në të gjithë botën dhe veçoritë e sigurisë si psh Kriptimi AES 256-bit, një vrasin kaloni, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS.

ExpressVPN nuk është aq i lirë sa shërbimet e tjera, por përdoruesit tanë mendojnë se ia vlen për të shpejtësi të pakrahasueshme dhe aplikacione në përputhje me ruterin. Shihni veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

Cyberghost

CyberGhost është një opsion i mirë ndërmjetës nëse nuk doni të paguani shumë për pajtimin tuaj VPN, por prapëseprapë dëshironi të shijoni shumë karakteristika të shkëlqyera.

Një bujar Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh do t’ju japë shumë kohë për të provuar CyberGhost shpejtësi të shpejtë dhe siguri të shkëlqyeshme, duke përfshirë shifrimin e AES 256-bit, ndërprerësin automatik të vrasjes, mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IP, dhe bllokues të integruar dhe bllokues të malware.

CyberGhost ju lejon 7 lidhje nën një profil kështu që do të jeni në gjendje të mbroni të gjitha pajisjet tuaja. Aplikacionet janë në përputhje me të gjitha platformat kryesore, përfshirë ruterat.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Nëse jetoni në një shtëpi të lojtarëve, ose thjesht doni të mbroni të gjitha pajisjet e familjes suaj, Surfshark ju jep lidhje e pakufizuar e pajisjes.

Aplikacionet e Surfshark janë në dispozicion në të gjitha platformat kryesore dhe për ruterat, kështu që ju me të vërtetë do të jeni në gjendje t’i mbani të sigurta të gjitha pajisjet tuaja.

Pavarësisht se ka një rrjet më të vogël se shumica, Surfshark është akoma në gjendje të ofrojë lojëra të qetë dhe të besueshëm në të saj surprisinguditërisht serverë të shpejtë dhe miqësorë P2P. Qendrat e serverëve të tij përfshijnë 50+ vende të ndryshme.

Surfshark do të kujdeset për sigurinë tuaj me karakteristika unike siç është ajo reklamë dhe teknologji CleanWeb që bllokojnë malware dhe mënyra e kamuflimit, e cila fsheh faktin që po përdorni një VPN nga ISP-ja juaj për t’i parandaluar ata të rrëzohen dhe të ngadalësojnë lidhjen tuaj.

Provoni Surfshark me një 30 ditë garanci për kthimin e parave ose lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë për këtë VPN të re.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të shpejtë dhe të thjeshtë për t’u lidhur me FIFA 19 me një VPN, PrivateVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

PrivateVPN merr vlerësime të shkëlqyera për të qenë i tillë e pakomplikuar dhe e lehtë për t’u përdorur – veçanërisht kur bëhet fjalë për gamën e tyre instaloni aplikacione të lehta.

Një opsion i mirë për fillestarët, të gjitha tiparet e fuqishme të sigurisë PrivateVPN – si Kriptimi i klasës ushtarake AES 256 dhe Protokollet OpenVPN – eja si parazgjedhur. Kjo do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë proces të ndërlikuar të konfigurimit.

Rrjeti i serverëve është i vogël, por ende mbulon 60 shtete – ju mund të provoni shpejtësinë për veten tuaj me një Gjykim falas 7 ditor.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mos lejoni që latenca dhe pingu i lartë të prishin ndeshjen tuaj. Shkarkoni VPN-në tuaj të preferuar tani për të shijuar lojrat e shpejta dhe të besueshme të FIFA 19.

Para se të bëni ndonjë blerje, mos harroni të kontrolloni listën tonë të azhurnuar të marrëveshjeve dhe kuponave më të mirë VPN.

Po kërkoni zbritje të NordVPN në mënyrë specifike? Ju mund të gjeni kodet e kuponit NordVPN këtu.

E ke të vështirë të krijosh mendjen tënde? Ne kemi testuar VPN-të më të mira për lojëra në përgjithësi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me