5 VPN-të më të mira për Facebook – Qasuni në Facebook Kudo në 2020


Facebook është aq i kudondodhur sa ne presim që ai të jetë i disponueshëm nga kudo, 24/7. Jo ashtu. Nëse jetoni ose po udhëtoni në vende si Kina, Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Katar dhe Koreja e Veriut, Facebook ose ka qenë e ndaluar plotësisht ose e kufizuar plotësisht.

Edhe në vendet ku lejohet Facebook, ka shumë kolegje, shkolla dhe vende pune që kufizojnë atë në rrjetin e tyre wi-fi në një përpjekje për të zvogëluar shpërqendrimet ose përdorimin e brezit. Pra, si mund të merrni aksesin falas në Facebook që dëshironi?

Fatmirësisht, ka një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë anashkaloni këto blloqe në Facebook. E vetmja gjë që duhet të bësh është instaloni një VPN, i cili do fshih vendndodhjen tënde të vërtetë, shifroni të dhënat tuaja, dhe tunelizoni atë përmes një serveri të jashtëm.

Përdorimi i një VPN, ose rrjeti virtual privat, e bën tuajin browsing aktiviteti i padukshëm për këdo që përpiqet ta shohë, kështu që lehtë të keni qasje në Facebook dhe çdo gjë tjetër që është kufizuar.

Ne kemi testuar ofruesit më të mirë për të gjetur VPN më të mira absolute për të hyrë në Facebook në kushte të ndryshme. Para se t’i shikojmë ato një nga një, këtu është një udhëzues i shpejtë për të filluar.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për të hyrë në Facebook

 1. ExpressVPN – Zgjedhja jonë kryesore për Facebook. Me serverë të shpejtë në mbi 9 vende, ExpressVPN ju ndihmon të përdorni shërbime të censuruara dhe zhbllokimin e vendeve me kufizime gjeo-kufitare. Karakteristikat e shkëlqyera të sigurisë dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave.
 2. NordVPN – Një ofrues me përvojë, çmimet e shkëlqyera të të cilit nuk tregojnë ndonjë humbje të shpejtësisë, sigurisë ose intimitetit. Ju nuk do të keni ndonjë problem për zhbllokimin e vendeve ose shërbimeve me mijëra serverë të tij global.
 3. CyberGhost – Një VPN me përdorim të lehtë me një çmim të shkëlqyeshëm dhe disa nga serverët më të shpejtë përreth.
 4. IPVanish – Një VPN i besueshëm, i shpejtë dhe i sigurt që është pak i kushtueshëm, por ia vlen.
 5. Surfshark – Me lidhje të pakufizuara të njëkohshme, ky VPN është i shkëlqyeshëm për të gjithë familjen. Mënyra e saj e kamuflazhit madje parandalon ISP-në tuaj të shohë që jeni të lidhur me një VPN.

Provoni ExpressVPN Tani

Pse keni nevojë për një VPN për Facebook

Nëse përdorni Facebook ose Facebook Messenger — ose po përpiqeni të – atëherë e dini se cila mënyrë e rëndësishme është të lidheni me familjen, miqtë, lajmet dhe informacionin. Kur vendet ose institucionet bllokojnë këto kanale, me të vërtetë mund shkaktojnë një ndërprerje në jetën tënde.

Përveç bllokimit, ka më shumë arsye për të përdorur një VPN me Facebook. Ju mund të dëshironi parandaloni këdo që të shohë të dhënat tuaja të shfletimit, ose mund të ndjeheni më të sigurt duke e ditur këtë lidhja juaj është koduar, duke ju dhënë niveli më i lartë i sigurisë.

Facebook gjithashtu është akuzuar se ka ndjekur përmes kërkon nga disa qeveri të bllokoni përmbajtje specifike, siç janë shikime politike dhe të dhëna ekonomike. Duke iu mohuar hyrja në këtë informacion është një shkelje serioze e të drejtave tuaja, por përdorimi i një VPN për ta bërë Facebook të mendojë se po e përdorni atë nga një vend tjetër do t’ju japë një shans shumë më të madh për ta parë atë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Përdorimi i një VPN mund t’ju japë shumë përfitime shtesë. Një VPN e mirë përfshin një politika pa log, që do të thotë e jotja përdorimi nuk do të zbulohet kurrë, edhe nëse agjencitë e inteligjencës e kërkojnë atë. Në mënyrë ideale do t’ju ofrojë mbrojtje kundër malware dhe një bllokues reklamash. Dhe do të keni mundësi transmetoni ose shkarkoni përmbajtje argëtuese ju doni nga e gjithë bota, nga kudo ku jeni, pa u futur në blloqe përmbajtjesh dhe gjeo-kufizimesh.

Për t’ju ndihmuar të zgjidhni VPN-në më të mirë të mundshme për t’u lidhur me Facebook, këtu është një listë e hollësishme e rekomandimeve tona.

Udhëzues i detajuar për VPN-të më të mira për Facebook

Ne e kemi renditur këtë listë sipas faktorëve të mëposhtëm:

 • Shpejtësia dhe besueshmëria
 • Vendndodhjet e serverit
 • Politika e sigurisë, kriptimit dhe mos-logs
 • Aplikacione për pajisje të shumta
 • Lidhje të njëkohshme
 • përdorshmërisë

1. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Për të marrë negativisht nga mënyra e parë, ExpressVPN nuk është e lirë. Duke e thënë këtë, është padyshim vlen çmimi: ju do të merrni shpejtësi më të shpejtë dhe besueshmëri e fortë. me 3,000+ servera që përshkohet 160 lokacione në të gjithë globin, do të keni mundësi të shihni gjithçka në Facebook nga kudo që të shkoni.

Sa i përket sigurisë, ExpressVPN ju mbron fuqimisht duke përdorur Kriptimi 256-bit, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, Mbështetje OpenVPN në të gjitha platformat, dhe a nbllokohet punimi (vrasin kaloni). Ky ofrues ka një jo-logs politikë. Ajo ofron një shumë i përshtatshëm platformë që mund të përdoret në 5 pajisje në të njëjtën kohë, e cila është emocionuese e klientëve.

streaming:
Zhbllokon Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

torrenting:
Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Devices:
Punon në Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Provoni ExpressVPN Tani

2. NordVPN

nordvpndevices_optimized

Nëse jeni duke kërkuar për një paketë premium për një çmim të shkëlqyeshëm, atëherë NordVPN është për ju.

Ajo ofron lehtësinë e përdorimit, stabilitet, dhe shpejtësi të lartë, plus një mori karakteristikash që ju lejojnë të keni shkulni VPN-në tuaj për të përmirësuar shumë përvojën tuaj të përdoruesit. Zgjidhni nga një masiv 5,400 servera60+ vende.

NordVPN e mban të ngushtë sigurinë dhe privatësinë e saj dhe nuk ruan regjistrat. Të dhënat tuaja do të kodohen duke përdorur AES-256 me mbështetje për OpenVPN dhe Protokollet IKEv2 / IPSec, dhe ka një vrasin kaloni për mbrojtje maksimale. Shikoni pse përdoruesit e duan NordVPN.

streaming:
Zhbllokon Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

torrenting:
Servera specialiteti P2P të disponueshëm.

Devices:
Punon në Windows, macOS, Android, iOS, Android TV, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Provoni tani NordVPN

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse dëshironi një jo-frills, VPN e fortë për një çmim fenomenal, CyberGhost është opsioni juaj më i mirë. Mund të mos ketë shumë karakteristika të personalizueshme, por ka me shume se standarde dhe shpejtësi të mjaftueshme të sigurisë, që e bën atë e shkëlqyeshme për të porsaardhurit dhe buxheti i vetëdijshëm.

Reputacioni i CyberGhost për ruajtjen e intimitetit tuaj forcohet nga saj jo-logs politikë, Kriptimi AES me 256-bitOpenVPN protokoll, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, dhe a vrasin kaloni. i saj 4,600+ servera në 60 vende përfshijnë gjithashtu softuer të integruar të bllokuar të softverit / bllokimit të reklamave, kështu që hyrja në Facebook nga kudo tjetër sigurisht që nuk ka asnjë problem.

streaming:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

torrenting:
Profili i përkushtuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

Devices:
Punon në Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Provoni CyberGhost Tani

4. IPVanish

Pajisjet IPVanish

IPVanish është një zgjedhje popullore për të arritur anonimitet i plotë, siç është një VPN plotësisht pa logjikë, do të thotë askush – madje as personeli i IPVanish – nuk mund të shohë se çfarë bëjnë përdoruesit në çfarëdo mënyre. ndërprerës automatik vrasës i bën standardet e privatësisë edhe më të fuqishme, dhe Kriptimi 256-bit, një shumëllojshmëri të Protokollet VPN, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 do të thotë që nuk do të duhet të shqetësohesh për ndonjë gjë.

1200 servera mbi 75+ vendndodhje siguroj që kurrë nuk do të mbetesh duke provuar një lidhje të besueshme, ndërsa shpejtësi të shpejtë dhe 10 lidhje në dispozicion në një kohë e bëjnë IPVanish një fitues.

streaming:
Zhbllokon Netflix dhe iPlayer të BBC-së.

torrenting:
Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Devices:
Punon në Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Windows Phone, ruterat, Chromebook, Amazon Fire TV dhe Kodi.

Provoni IPVanish Tani

5. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Edhe pse Surfshark është mjaft e re dhe ka vetëm rreth 800+ servera, po bën përshtypje klientët me lidhje të pakufizuara të njëkohshme, shpejtësi të mëdha, siguri e forte dhe seriozitet.

Karakteristikat e sigurisë dhe intimitetit përfshijnë encryption dyfishtë, tunele të ndara, një vrasin kaloni, një malware dhe bllokues reklamash, si dhe Cilësimet shtesë të konfuzionit dhe mënyrat që sigurojnë që edhe ISP-ja juaj nuk mund të shohë që po përdorni një VPN.

streaming:
Zhbllokon Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

torrenting:
Të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Devices:
Punon në Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Provoni Tani Surfshark

përmbledhje

Ndërsa duket se Facebook duhet të jetë i arritshëm nga kudo, është në të vërtetë i kufizuar në shumë zona dhe i ndaluar në të tjera. Edhe atje ku Facebook është i hapur, ju mund të dëshironi mbrojtje e shtuar kur hyni në media sociale sites. Fatmirësisht, është lehtë për tu hyrë në Facebook në mënyrë anonime nga kudo me një VPN të besueshme. Ne rekomandojmë ExpressVPN për shpejtësinë më të mirë, sigurinë dhe besueshmërinë gjatë përdorimit të Facebook.

Leximi më tej

Nëse nuk jeni ende të sigurt nëse keni nevojë për një VPN për Facebook, ndoshta duke provuar një falas do t’ju ndihmojë të zgjidhni.

Nëse jeni bllokuar të hyni në Facebook në shkollë ose në punë, lexoni këtë artikull në Si të Zhbllokoni Uebfaqet në Shkollë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map