5 VPN-të më të mira për Evropën në vitin 2020: të shpejtë, të lirë dhe të besueshëm


Mashtrimi në internet është një shqetësim në rritje në Evropë, bërja e një VPN një domosdoshmëri – pavarësisht nëse ju jeni një vizitor duke përdorur Wi-Fi publik ose një banor të përjetshëm të një prej shumë vendeve evropiane që kërkon të përroi i sigurt dhe hyr në përmbajtjen gjeo-bllokuar.

Një VPN ju lejon të siguroni lidhjen tuaj dhe të zvogëloni rrezikun e mashtrimit në internet dhe sulmeve në internet. Do të thotë që mundesh fshihni vendndodhjen tuaj, shfletoni në mënyrë anonime dhe transmetoni programe lokale, kombëtare dhe ndërkombëtare pa pasur nevojë të shqetësoheni për hakerat, malware dhe viruset.

Por, me shumë vende që e përbëjnë Evropën që ka rregullat dhe rregullat e tyre – që rregullojnë gjithçka, nga liria e fjalës deri tek lojërat në internet dhe statusi i përrallave – dhe me shumë VPN të disponueshme për të zgjedhur, si mund të përcaktoni cili është VPN më i mirë për Evropën? Ekspertët tanë kanë bashkuar një listë të VPN-ve më të mira për Evropën për t’ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur për nevojat tuaja.

VPN më të mira të disponueshme për Evropën

 1. NordVPN – Siguri e pakapërcyeshme e kombinuar me rrjetin më të madh të serverëve brenda Evropës.
 2. ExpressVPN – Shpejtësi ultra të shpejtë, lidhje të sigurta dhe të qëndrueshme dhe mbështetje në gjuhët evropiane.
 3. Cyberghost – Shtatë lidhje të njëkohshme për licencë, aftësia për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar, dhe serverë të dedikuar për shpërndarjen e skedarëve dhe përrua.
 4. PrivateVPN – Përshtatshëm për përdoruesit me shpejtësi të shpejtë, pa gjerësi bande apo kufizime për shkarkim dhe shërbim të shkëlqyeshëm për klientët.
 5. HMA– Një VPN e sigurt dhe efektive, duke ofruar mbi 258 serverë në më shumë se 57 vende evropiane.

Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN për Evropën?

Një VPN siguron lidhjen tuaj në internet, duke ndryshuar adresën tuaj IP për të mbrojtur privatësinë tuaj. Për banorët e vendeve evropiane, kjo do të thotë që mundeni përrua me siguri pa vënë në rrezik të dhënat tuaja ose aktivitetet tuaja që po shikohen. Do të thotë gjithashtu se mundesh hyr në kanalet lokale të transmetimit, qoftë kjo Pantaya ose RTVE në Spanjë ose HRT dhe Klasik TV në Kroaci, pa u bërë hak lidhja juaj. Bankaria në internet është më e sigurt dhe mund të eksploroni kanale të bllokuara, të tilla si iPlayer BBC dhe Netflix, për të cilat nuk do të mund të shijonit ndryshe..

Po sikur të vizitosh?

Një VPN gjithashtu do të thotë që mundeni përdorni sigurisht pikat e nxehta të Wi-Fi gjatë udhëtimit dhe vazhdoni me programet tuaja të preferuara nga shtëpia duke fshehur vendndodhjen tuaj aktuale.

Sidoqoftë, për të arritur të gjitha këto dhe më shumë, pavarësisht nëse jeni banor në Evropë apo vizitor, kjo është ajo që duhet të kërkoni në një VPN:

 • Servers brenda vendeve të ndryshme të Evropës. Kjo është thelbësore për transmetimin e kanaleve lokale falas dhe me pagesë.
 • Shpejtësi të mira, lidhje të qëndrueshme, dhe pa kufij të bandës ose shkarkimit.
 • Lejon torrenting – statusi i përroit ndryshon midis vendeve evropiane, kështu që një VPN do të thotë që ju mund të sigurt dhe lidheni mirë me një server në një vend ku lejohet torrentimi.
 • Serverat në SH.B.A. – kjo është e domosdoshme nëse dëshironi të përdorni shërbime të tilla si Netflix USA dhe Hulu, të cilat janë të bllokuara me gjeo. Serverët në Mbretërinë e Bashkuar janë një domosdoshmëri për iPlayer në BBC, i cili nuk është i disponueshëm për pjesën tjetër të Evropës.
 • Aftesia per te anashkalojë geoblocks – VPN-ja juaj duhet të qëndrojë një hap përpara blloqeve të rrepta që kanë krijuar Netflix dhe të tjerët për të ndaluar përdoruesit e VPN të përdorin përmbajtjen që është specifike për rajonin.
 • Përdorues – shkarkime të thjeshta, udhëzime për tu ndjekur lehtë dhe me një klik aplikacionet vendase nënkupton që gjuha nuk është pengesë për krijimin e një lidhje interneti të sigurt dhe private ku mbështetja e gjuhës amtare nuk është në dispozicion.
 • Shërbim i mirë për klientët – faqet e internetit të gjuhës amtare, Shërbimi 24/7 ndaj klientit, Faqet informative të FAQ dhe udhëzuesit e plotë janë vetëm disa nga elementët që janë thelbësorë për ofruesit më të mirë të VPN.

VPN-të më të mira për Evropën

1. NordVPN

VPN # 1 për Evropën

Pajisjet NordVPN

 • 5000+ serverë në 60 vende
 • Shërbim i shkëlqyeshëm 24/7 ndaj klientit
 • Shpejtësi të shpejtë dhe lidhje të qëndrueshme
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

NordVPN ka mbaruar 2,000 servera në 38 vende evropiane, si dhe mbështetje në internet në shumicën e gjuhëve kryesore evropiane.

Shumica e serverëve të saj evropian mbështesin aktivitetet e P2P. Kur kombinohet me të shpejtësi të shpejtë, enkriptim të shkëlqyeshëm dhe aftësi për të anashkaluar gjeo-blloqet e SHBA Netflix, kjo do të thotë që ju mund të përplani, shfletoni dhe rrjedhë në mënyrë të sigurt dhe të sigurt nga kudo në Evropë.

NordVPN-së siguri e patejkalueshme do të thotë se mbetet një favorit kryesor për përdoruesit. Ajo siguron lidhje me kriptimin AES 2048-bit, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe VPN të dyfishtë. NordVPN ofron një gamë të protokolleve të sigurisë dhe një politikë të rreptë mos-loging, duke siguruar që informacionet dhe të dhënat tuaja të mbeten të sigurta.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

2. ExpressVPN

VPN më e shpejtë në Evropë

Pajisjet ExpressVPN

 • 1.500 server + në 148 vende, përfshirë 49 vende në Evropë
 • Gama e shkëlqyer e protokolleve dhe karakteristikave të sigurisë
 • Shpejtësi të shkëlqyeshme pa kufizime të shkarkimit ose gjerësisë së bandës
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

ExpressVPN është një nga VPN-të më të shpejta dhe më të qëndrueshme të disponueshme në Evropë, duke ofruar mbështetje në shumë gjuhë evropiane.

Përdoruesit kanë qasje në servera në 49 vende evropiane, tetë prej të cilave kanë lokacione të shumta, dhe të gjitha mbështesin protokollet OpenVPN, IKEv2, dhe PPTP, si dhe të tjerët.

ExpressVPN ka pa kufizime të bandës ose të shkarkimit dhe është një nga disa VPN kryesore që mund të qëndrojë një hap përpara nga gjeo-blloqet gjithnjë e më të rrepta të vendosura nga Netflix dhe të tjerët. Tipari i saj i tunelimit të ndarë ju lejon të transmetoni me siguri kanalet lokale evropiane ndërsa përdorni një server të ndryshëm për të hyrë në mënyrë të sigurt faqet që mund të jenë të kufizuara në vendndodhjen tuaj.

ExpressVPN ofron sigurinë AES me 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS / IPv6, si dhe zgjerimet e shfletuesit që ofrojnë siguri shtesë. i saj kombinimi i shpejtësisë dhe sigurisë shpesh theksohen në vlerësimet e shumta të shkëlqyera.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

3. Cyberghost

Numri i dytë më i madh i serverëve në Evropë

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Mbi 1.800 serverë në 34 vende evropiane
 • Serverë të përkushtuar për torrent dhe shpërndarjen e skedarëve
 • Shtatë lidhje të njëkohshme
 • Gjykim falas 7-ditor dhe garanci për kthimin e parave 45-ditore

CyberGhost ka mbi 1.800 serverë në 34 vende të Evropës, duke e bërë më të lehtë gjetjen e një serveri që i përshtatet nevojave tuaja. Ajo gjithashtu ofron faqen e internetit mbështetje në disa gjuhë evropiane.

Shtatë lidhje të njëkohshme për licencë, aftësia për të hyr në përmbajtje gjeo-kufizuese në US Netflix dhe Hulu ndër të tjera, serverët e dedikuar për shpërndarjen e skedarëve dhe përrua, dhe një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur e bëjnë CyberGhost një zgjedhje praktike dhe efektive të VPN për shumë përdorues.

Për më tepër, CyberGhost ofron kriptim 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, protokoll OpenVPN dhe mbrojtje të rrjedhjeve të DNS dhe IP, për të siguruar që lidhja juaj të jetë private dhe e sigurt.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

4. PrivateVPN

Një VPN solide dhe e besueshme

 • Pa kufizime në përdorim ose gjerësi bande
 • Udhëzues të ngritur për lexim të lehtë dhe mbështetje të shërbimit ndaj klientit
 • Vendndodhjet e serverëve në 31 vende evropiane
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

PrivateVPN nuk mund të ketë aq servera sa ofruesit e tjerë VPN, por ka servera në 31 vende në të gjithë Evropën, shumë me vendndodhje të shumëfishta.

Rrjeti i saj në rritje i serverëve global do të thotë se mundet zhbllokimin dhe transmetimin e përmbajtjeve gjeo-të kufizuara nga e gjithë Evropa, përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, si dhe nga SH.B.A. Shpejtësitë e shpejta të PrivateVPN, mungesa e gjerësisë së bandës dhe kufizimet e shkarkimit, dhe shërbimet e tij të shkëlqyera për klientët e bëjnë atë një preferuar të fortë për përdoruesit.

PrivateVPN siguron lidhje me një gamë protokollesh, përfshirë OpenVPN, duke siguruar që të dhënat tuaja janë të sigurta nëse jeni duke shkarkuar përrua në Zvicër ose duke hyrë në përmbajtje gjeo-të kufizuara nga e gjithë bota.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

5. HMA

VPN të sigurt dhe efektive me serverë në të gjithë Evropën

pajisja hidemyass

 • Rrjedhin pa kufij
 • 890+ serverë
 • Intimitet i plotë nga Ofruesit e Shërbimeve të Internetit
 • Siguroni Wi-Fi publik

HMA është një VPN e themeluar mirë që ofron një rrjet prej mbi 258 serverësh në më shumë se 57 shtete në Evropë.

Ai u siguron përdoruesve shfletim anonim, sigurim bankar dhe transmetim të përmbajtjes. Kjo, së bashku me 5 lidhje të njëkohshme, Kriptimi AES 256-bit (i njohur edhe si kriptim ushtarak), Bandwidth i pakufizuar dhe multi-platformë atributet e bëjnë atë popullor, me një numër në rritje të përdoruesve.

Për më tepër, HMA ofron kujdesi ekspert 24/7 nga njerëz të vërtetë dhe në rast të pakënaqësisë për çfarëdo arsye, a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

përmbledhje

Kur zgjidhni një VPN për përdorim në të gjithë Evropën, qoftë për torrenting ose për të hyrë në mënyrë të sigurt në bankën tuaj në internet, intimitetit dhe sigurisë duhet të jetë në krye të listës suaj. Të gjithë VPN-të tona më të mira për Evropën i plotësojnë këto kritere dhe ofrojnë shumë më tepër.

Sidoqoftë, nëse asnjëra prej tyre nuk është e përshtatshme për ju, ka më shumë zgjedhje më të mira në dispozicion këtu. Nëse jeni akoma të pasigurt nëse keni nevojë për një VPN për të udhëtuar në Evropë ose për të mbrojtur lidhjen tuaj në shtëpi, atëherë lexoni Udhëzuesin tonë VPN për më shumë informacion.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map