5 VPN-të më të mira për Divizionin 2 – Azhurnuar për Lojërat në 2020

Vazhdimi i shumëpritur për Tom Clancy’s The Division, Division 2 ka qenë një sukses i madh që nga publikimi i tij në Mars 2019.

Sidoqoftë, si me çdo lojë online multiplayer, Divizioni 2 ka nxitur ankesat e zakonshme për çështje të larta ping dhe vonesash.

Për fat të mirë, ju nuk keni nevojë të duroni vonesa të bezdisshme dhe lojë të ngadaltë. Përdorimi i një VPN në të vërtetë mund të ndihmojë në rritjen e shpejtësisë dhe uljen e ping – do të thotë lojëra më të buta, më të shpejta për ju.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Divizionin 2

 1. NordVPN – Ndeshja perfekte e përballueshmërisë me shpejtësi të shkëlqyera, NordVPN është rekomandimi ynë numër një për Divizionin 2.
 2. ExpressVPN – Më shumë nga ana e kushtueshme, ExpressVPN megjithatë do t’ju japë shpejtësi të pakrahasueshme për lojrat.
 3. CyberGhost – Nëse po kërkoni një kompromis të mirë midis çmimit dhe veçorive, CyberGhost është një mundësi e besueshme.
 4. Surfshark – Duke ofruar lidhje të pakufizuara të pajisjes, Surfshark është VPN e re që po ndërton me shpejtësi një fanbase gamer.
 5. PrivateVPN – E re për VPN? PrivateVPN është një opsion i thjeshtë, miqësor për përdoruesit që do t’ju mbajë të sigurt dhe të sigurt.

Filloni të luani Divizionin 2 me NordVPN

Youfarë ju nevojitet në një VPN për Divizionin 2

Për shumicën e lojtarëve të Divizionit 2, shqetësimi më i madh është latenca. Lojërat në internet mund të vuajnë nga vonesa, veçanërisht nëse jeni vendosur shumë larg nga serveri i lojës.

Ndërsa disa njerëz besojnë se VPN-të do të ngadalësojnë një lidhje, VPN-të më të mira kanë serverë në të gjithë botën që mund të ul ping duke ju lidhur me atë që është më afër serverit të lojës. Kjo do, nga ana tjetër, zvogëlojë latencës, duke ju dhënë një përvojë më të shpejtë dhe më të butë.

Të jesh në gjendje të maskosh vendndodhjen tënde mund të ketë edhe përdorimet e tij kur bëhet fjalë hyrja në përmbajtje rajonale. Për shkak të ndryshimeve kohore, ligjeve të licencimit dhe çështjeve të tjera ligjore, përmbajtja e lojërave nganjëherë vihet në dispozicion në disa vende para të tjerëve. Disa vende shpesh u jepen përmbajtje me çmime më të lira.

Nëse doni të përdorni një përmbajtje që nuk është ende në dispozicion (ose është më e shtrenjtë) në vendin tuaj, një VPN do t’ju ndihmojë. nga duke fshehur adresën tuaj të vërtetë IP dhe duke e bërë të duket sikur je në një vendndodhje tjetër, një VPN do t’ju ​​sigurojë qasje në të gjithë përmbajtjen në dispozicion në atë rajon.

Ju duhet të paralajmëroheni, sidoqoftë. Ndërsa VPN-të nuk janë të jashtëligjshme shprehimisht nga Ubisoft, nëse zbulohet se po përdorni një për të hyrë në çmime më të lira, mund të përballeni me një ndalim. Shikoni një VPN me servera të maskuar dhe intimitet të shkëlqyeshëm për të mos u zbuluar.

Biseda mbi sigurinë, lidhja me çdo server të përbashkët vjen me rrezik të hakmarrjes dhe kërcënimeve në internet. Zgjidhni një VPN që mund t’ju mbrojë siguria e shkallës ushtarake për të siguruar që vendndodhja dhe adresa IP juaj të mbetet e fshehur nga përdoruesit me qëllim të keq.

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, shumë lojtarë të Divizionit 2 e luajnë lojën në tastierë të ndryshme, si dhe në një PC. Meqenëse VPN nuk kanë tendencë të kenë aplikacione për tastierë, do t’ju duhet zgjidhni një VPN që është në përputhje me ruterin. Kjo do t’ju lejojë të instaloni VPN direkt në ruterin tuaj, i cili atëherë mbroni trafikun në çdo tastierë që është i lidhur me rrjetin tuaj.

VPN-të më të mira për Divizionin 2

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Në përputhje me ruterin, të aftë për të anashkaluar geoblocks të rrepta, super të shpejtë dhe të mburret me siguri fantastike, NordVPN ka gjithçka që ju nevojitet për të luajtur Divizionin 2 pa probleme dhe me siguri.

Një rrjet i gjerë i 5.200 server + në 60 vende të ndryshme do të rrisë shpejtësinë tuaj të lidhjes dhe do t’ju japë qindra lokacione të serverit për të zgjedhur. NordVPN gjithashtu siguron serverë të optimizuar për lojëra me i integruar softuer sigurie CyberSec.

juaj privatësia është e garantuar nga një ndërprerës vrasës, mbrojtja e rrjedhjeve DNS, dhe një politikë pa logs, si dhe kriptimi i shkallës ushtarake.

Lexoni pse përdoruesit tanë e duan NordVPN ose provoni vetë për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

Nëse jeni të gatshëm të paguani pak më shumë sesa do të bëni për NordVPN, ExpressVPN do t’ju japë shpejtësitë më të mira për lojëra të pandërprera. Lidhu me serverin e lojës sipas zgjedhjes suaj 3,000+ servera në 160 vende – duke i bërë problemet e latencës një gjë të së kaluarës.

Një mundësi fantastike nëse jeni njohur me VPN dhe doni të shkulni cilësimet tuaja për gameplay, ExpressVPN është plotësisht i personalizueshëm. unik Teknologji e besuarServer siguron që të dhënat tuaja të mos ruhen kurrë, ndërsa kriptimi AES 256-bit, ndërprerë vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS do të mbajini të sigurt informacionet tuaja nga hakerat.

ExpressVPN merr një rezultat gati-perfekt nga përdoruesit e vërtetë – shiko pse për veten tënde me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Nëse nuk jeni aq të interesuar të paguani për cilësimet e komplikuara me porosi, CyberGhost është më shumë të përballueshëm, intuitiv VPN megjithatë nuk bën kompromis për tiparet.

Ekipi CyberGhost është real kampionët e sigurisë. Kriptimi AES 256-bit është mbështetur nga serverët me program të integruar keqdashës dhe bllokues të reklamave, një ndërprerës vrasës, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe IP dhe një politikë e rreptë e mos logave.

CyberGhost gjithashtu ju ofron një bujare 7 lidhje të njëkohshme dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Kjo është ndoshta arsyeja pse është shqyrtuar kaq shumë.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Nëse ju pëlqen të luani Divizionin 2 në një Xbox ose PlayStation si dhe në PC tuaj, Surfshark ju lejon të lidhni pajisjet e pakufizuara nën një profil. Kjo do të thotë që ju mund të kujdeseni për të gjitha pajisjet tuaja, si dhe të gjithë të tjerët në rrethin tuaj shtëpiak ose lojrave.

Edhe pse Surfshark ka vetëm 800 servera, çdo server është P2P-friendly dhe individualisht të mbrojtur nga DNS private. Mbrojtja e shtuar vjen nga një ndërprerës vrasjeje, mbrojtje nga rrjedhja e DNS, asnjë politikë shkrimesh dhe Surfshark teknologji ekskluzive CleanWeb.

Përkundër një rrjeti serveri pak më të vogël, Surfshark është akoma të aftë për të anashkaluar geoblocks – kryesisht sepse është relativisht një i porsaardhur në industri dhe është në gjendje të shmangë zbulimin më efikase sesa shërbimet e njohura VPN.

Lexoni mendimet e përdoruesve tanë në Surfshark dhe provojeni për një muaj pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Një nga VPN-të më të thjeshta në dispozicion, PrivateVPN është i përshtatshëm për ata që kërkojnë mbrojtje e shpejtë dhe e lehtë pasi luajnë Divizionin 2.

Intimiteti merr përparësi me këtë shërbim, i cili është i përsosur nëse po kërkoni mbrojeni veten nga hakerat ose malware. AES Kriptimi 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, mbrojtje rrjedhje IPv6 dhe DNS do ta mbajë të fshehur trafikun tuaj. Më e mira nga të gjitha, nuk do të duhet të konfiguroni ndonjë konfuzion – të gjitha këto karakteristika vijnë si default.

Do të keni mundësi lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht dhe PrivateVPN ka aplikacione për të gjitha pajisjet kryesore, përfshirë ruterat. Shtë gjithashtu një nga VPN-të e rrallë që ofron akoma gjykim plotësisht 7-ditor si dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave sapo të bëni një blerje.

Shikoni më shumë vlerësime të përdoruesve këtu.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Nuk është e nevojshme të vini në lëvizje me latente prishjen e përvojës tuaj të Divizionit 2. Graboni një kupon NordVPN dhe shijoni mundësinë e zbritjes së lojërave argëtuese dhe pa probleme.

Nuk shitet në NordVPN? Shikoni listën tonë të VPN-ve të tjera më të mira për lojëra …

… Atëherë provoni ato për më pak me rradhët tona të marrëveshjeve më të mira VPN dhe kodet e kuponave.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me