5 VPN-të më të mira për Deluge në vitin 2020 – Torrent në mënyrë anonime [& FAST]

Ndërsa Deluge mund të jetë pak frikësuese për ata të rinj për torrenting, përdoruesit e rregullt shpesh e përshëndesin atë si një nga klientët më të nënçmuar të BitTorrent atje..

Por edhe me shpejtësitë e tij fantastike, shtojcat e dobishme dhe pajtueshmërinë ndër-platformë, Deluge nuk është plotësisht pa rrezik.

Si me çdo klient përrues, skedarët e farave përmes Deluge mund të vendosin tek ju rreziku i shkarkimit aksidentalisht të malware të rrezikshëm.

Ju gjithashtu mund të përballen me probleme juridike nëse jeni kapur të shkarkoni media të mbrojtura nga të drejtat e autorit ndërsa ISP-ja juaj mund të kufizoni bandën tuaj nëse zbulon se jeni duke përrua.

Një VPN e mirë mund të ndihmojë me këto çështje – dhe të tjerët – për të bërë përdorimin e Deluge i shpejtë, i lehtë dhe i sigurt.

VPN-të më të mira për Deluge: Udhëzues i shpejtë

 • NordVPN – Me profile të përkushtuar përrua dhe shpejtësi të shkëlqyera, NordVPN është rekomandimi ynë kryesor.
 • ExpressVPN – ExpressVPN ofron shpejtësinë më të shpejtë të çdo shërbimi, ideal për shkarkime të shpejta.
 • CyberGhost – i pasur me karakteristika dhe të përballueshme, CyberGhost është një i gjithanshëm.
 • Surfshark – Optimizuar për torrenting dhe ofruar shkarkime të pakufizuara të pajisjeve, Surfshark ju jep shumë për paratë tuaja.
 • PrivateVPN – Një mundësi e mirë për këdo që është i ri për torrenting ose VPN, PrivateVPN është një shërbim i fuqishëm i sigurt që është akoma i thjeshtë për t’u përdorur.

Pse keni nevojë për një VPN për Deluge?

Kur shkarkoni skedarë nga një klient BitTorrent si Deluge, jo gjithmonë e dini se çfarë po merrni. Hackshtë tepër e lehtë për hakerat injektoni malware në skedarët ekzistues, ose e maskoni atë si softuer të ligjshëm.

Ky malware më pas mund të ngulitet në pajisjen tuaj, duke i dhënë pronarit të tij qasje në të dhëna të ndjeshme si tuajat vendndodhjen, fjalëkalimet dhe informacionin bankar.

VPN-të më të mira vijnë bllokues të integruar të malware dhe adware. Këto janë krijuar për të zbuluar skedarë të dyshimtë dhe për t’ju parandaluar të shkarkoni diçka të rrezikshme.

Duke folur për shkarkime të rrezikshme, legaliteti rreth përroit mund të jetë gjithashtu një zonë gri. Derisa torrenti në vetvete nuk është i paligjshëm, shumë përdorues përruan me qëllim që të shkarkoni dhe shpërndani materialin e mbrojtur nga e drejta e autorit si filma, lojëra dhe muzikë.

Nëse merrni kapur shkarkimin e ndonjë prej kësaj përmbajtje, edhe nëse është rastësisht, mund të përballeni telashe serioze juridike.

Një VPN do të parandalojë që kjo të ndodhë duke fshehur adresën tuaj IP dhe duke koduar trafikun tuaj.

Kjo do të thotë që asnjë nga sjelljet tuaja në internet, përfshirë torrentin, nuk mund të gjurmohet te ju. Shërbimet Premium VPN kanë politika të rrepta pa shkrime që parandalojnë ruajtjen e çdo informacioni të përdoruesit.

Do të thotë gjithashtu se juaji ISP nuk do të jetë në gjendje të zbulojë se jeni përrua, duke i ndaluar ata të zbatojnë çdo kufizim të brezit.

Kjo shtresë e shtuar e intimitetit mund të jetë e dobishme nëse jetoni në një vend ku përrallat janë ndaluar. Meqenëse përrallat përdoren kaq shpesh për të shpërndarë materiale në mënyrë të paligjshme, shumë vende zbatoni geoblocks në faqet e përroit.

Për shkak se një VPN maskon adresën tuaj IP, ju lejon të bëni anashkaloni çdo kufizim gjeo imponuar nga qeveria juaj.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përdorni VPN-në tuaj lidheni me një server në një vend ku faqet e përroit nuk janë bllokuar.

Shouldfarë duhet të kërkoni në një VPN për Deluge?

Kur zgjidhni VPN më të mirë për t’u përdorur me Deluge, duhet të keni kujdes për këto karakteristika:

 • Serverë miqësorë për torrent që lejojnë lidhjet P2P
 • Shpejtësi super të shpejtë për mbjellje të shpejtë
 • Siguria e nivelit të lartë për të parandaluar ndjekjen dhe monitorimin
 • Teknologji anti-malware për të zbuluar skedarët me qëllim të keq
 • Bandwidth i pakufizuar kështu që ju nuk do të ndërpritet shkarkimi në mes
 • Asnjë politikë shkrimesh kështu që asnjë nga të dhënat tuaja nuk është ruajtur ose shitur

VPN-të më të mira për Deluge

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

NordVPN është vlerësuar shumë nga përdoruesit tanë për kombinimin e shkëlqyeshëm të shpejtësia, siguria dhe përballueshmëria.

Serverë të optimizuar për torrent dhe shpejtësi të qëndrueshme, super të shpejtë e bëjnë përhapjen lehtë me NordVPN. Ndërkohë, privatësia dhe siguria juaj kujdeset nga kriptimi i shkallës ushtarake dhe duke bllokuar softverin softuer CyberSec. NordVPN është gjithashtu me qendër në Panama kështu që ju mund t’i besoni asaj asnjë politikë shkrimesh.

Shijoni një gjykim pa rrezik për një muaj me garancinë 30-ditore të kthimit të parave të NordVPN.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Torrent me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN ka dëshmuar vazhdimisht veten e saj VPN më e shpejtë – e përkryer për përrua pa probleme me Deluge. Bandwidth është i pakufizuar dhe ExpressVPN ka mjaft cilësimet e personalizueshme për të optimizuar profilin tuaj për mbjellje.

Karakteristikat e sigurisë më të lartë përfshijnë Kriptimi AES 256-bit dhe Teknologji e besuarServer që fshin të gjithë serverët e ExpressVPN, duke garantuar nuk mbahen shkrime.

Provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave ose lexoni pse përdoruesit tanë e vlerësojnë kaq shumë ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Torrent me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Cyberghost

Fillestarët e VPN do të shijojnë CyberGhost aplikacione të lehtë për t’u përdorur ndërsa përdoruesit më me përvojë do të jenë të kënaqur me një sërë karakteristikash të dobishme.

Një tipar i tillë është CyberGhost ‘Mënyra e Torrentimit Anonim’, një profil i dedikuar që do të hapë Deluge për ju dhe lidhen automatikisht me serverin më të mirë për përralla.

Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit takohet bllokues të integruar dhe bllokues të malware për t’ju mbajtur të sigurt ndërsa përroni. Do të mbroheni gjithashtu nga një kaloni automatik i vrasjes, mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe një politikë log.

CyberGhost u jep klientëve të saj gjatë një muaji për të provuar tiparet e tij, me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ose mund të shihni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Torrent me CyberGhost Tani!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Nëse jeni duke kërkuar një mundësi më të lirë, nuk mund të gaboni me Surfshark. Pavarësisht se kanë një rrjet më të vogël se VPN-të e tjera, serverët në rrjetin e Sufshark janë pothuajse të gjithë P2P-miqësore dhe e optimizuar për përrua.

CleanWeb, Surfshark anti-malware, reklama, gjurmues dhe softuer phishing është vetëm një nga një numër karakteristikash të dobishme. Mënyra e kamuflimit është veçanërisht e dobishme nëse doni të fshehni përruan tuaj nga ISP-ja. Serverdo server është i pajisur me DNS private dhe Surfshark mban nuk ka shkrime.

Shihni pse përdoruesit tanë e vlerësojnë këtë VPN të re ose provoni për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Torrent me Surfshark Tani!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN është një mënyrë pa bujë, pa frills për t’u kujdesur për sigurinë tuaj ndërsa përroni. Especiallyshtë veçanërisht i përshtatshëm për ata të rinj në përdorimin e VPN, me të aplikacione jashtëzakonisht të thjeshta, të thjeshta për t’u instaluar.

Privatësia është fokusi me këtë VPN, dhe kriptimi i shkallës ushtarake dhe një politikë e rreptë mos-logjikesh do të sigurohemi që mund të përroni pa u shqetësuar. Serverë miqësorë P2P dhe bandë të pakufizuar do ta bëjë gjithashtu përdorimin e Deluge një fllad.

Gjeni pse kjo VPN vlerësohet kaq shumë për fillestarët ose filloni tani me një Gjykim falas 7 ditor ose a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Torrent me PrivateVPN Tani!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Torrentimi mund të jetë një biznes me rrezik, por nuk ka pse të jetë nëse përdorni një VPN të mirë. Mbroni veten nga malware, goditje dhe ndjekje duke zgjedhur një nga rekomandimet tona kryesore.

Pasi të keni bërë zgjedhjen tuaj, drejtohuni në faqen e marrëveshjeve tona dhe kodeve të kuponave për t’u siguruar që nuk jeni duke paguar shumë për VPN tuaj.

E re për BitTorrent apo Deluge? Ne kemi një udhëzues për torrenting në mënyrë të sigurt vetëm për ju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map