5 VPN-të më të mira për Chatroulette në 2020 – Më e shpejtë dhe e Lirë

Dëshironi të shkoni në Chatroulette nga shkolla apo universiteti juaj, por blloqet janë në rrugë të mbarë? Ndiheni sikur të takoni njerëz të panjohur dhe të bëni miq të papritur, por censura e rëndë në internet e vendit tuaj nuk do ta lejojë atë? Mos u shqetësoni – ju lehtë mund të hyni në këtë sit në internet bisedë nga kudo me mjetin e duhur për punën.

Për shkak të reputacionit disi famëkeq të Chatroulette, shpesh bllokohet në rrjete të caktuara. gjithashtu, përdoruesit mund të marrin lehtësisht një ndalim të pamerituar mbi argumente të padëmshme me stafin – ose pezullohet automatikisht për shkak të abuzimit me dashje të sistemit të raportit.

Lajmi i mirë është se me një rrjet të ngurtë virtual privat (VPN) nga ana juaj, nuk do të duhet të shqetësoheni për qasjen e kufizuar në Chatroulette kurre me! Si një bonus i shtuar, ju do të jeni në gjendje ta mbani identitetin tuaj të sigurt dhe gëzoni mbrojtje shtesë në internet.

Shikoni përmbledhjen tonë më poshtë për një zgjidhje të shpejtë të problemit tuaj! Nëse dëshironi të mësoni më shumë rreth pse doni një VPN për Chatroulette, ju ftojmë të lexoni më tej.

VPN më të mira për Chatroulette: Përmbledhje

 1. NordVPN – Me mijëra servera, shpejtësi të madhe dhe siguri të fortë, NordVPN është VPN e fundit për zhbllokimin e shumë faqeve të internetit – Chatroulette nuk është përjashtim.
 2. ExpressVPN – ExpressVPN ka të bëjë me lidhje të shpejta, mbështetje të dobishme dhe një vendosje të lehtë. Mund të jetë e kushtueshme, por ju po paguani për privatësinë e pa vend dhe një shërbim vërtet premium VPN.
 3. Cyberghost – Ne e konsiderojmë CyberGhost VPN përfundimtare për fillestarët, por edhe përdoruesit veteranë do të vlerësojnë rrjetin e madh të serverëve dhe të gjitha tiparet e përparuara që ofron ky VPN.
 4. PrivateVPN – PrivateVPN do t’ju kursejë para, por sigurisht që do të merrni një shërbim me cilësi të lartë – madje edhe me një buxhet. Me pak fjalë, ky VPN jeton deri në emrin e tij.
 5. Qasje në Internet private (PIA) – Nëse jeni duke punuar me një buxhet të ngushtë, PIA është një zgjedhje e shkëlqyeshme me shumë serverë, karakteristika të dobishme dhe një ndërfaqe të thjeshtë. Nuk është perfekt, por është VPN perfekt i lirë.

Filloni të bisedoni tani!

Pse keni nevojë për një VPN për Chatroulette

Megjithëse ditët kur Chatroulette ishte një nga shpërndarësit më të njohur të bisedave në internet kanë kaluar shumë kohë, ajo ende vizitohet nga mijëra përdorues në të gjithë botën.

Ne nuk do të pretendojmë që faqet e bisedave si Chatroulette ose Omegle janë 100% vende të pafajshme për pak argëtim të padëmshëm – ndërsa problemet e shfrenuara me “përmbajtjen e të rriturve” kanë vdekur kohët e fundit, këto shërbime chat janë akoma pak si Wild perëndim.

Kjo është një arsye e vlefshme për shumë shkolla, universitete dhe vendet e punës për të bllokuar Chatroulette në rrjetet e tyre. Disa vende (Pakistani, Kina) janë gjithashtu të njohura për renditjen e zezë të faqes në internet.

Një çështje tjetër me të cilën përballen shumë Chatroulette është ndalimi arbitrar. Ndërsa ne jemi dakord që shumë ndalime në këtë sit mund të jenë plotësisht të merituara (për shkak të errësirave, spaminimit ose thyerjes së ligjit), nuk është e pazakontë që një përdorues të pezullohet për arsye të vogla si të debatosh me moderatorë. Ndonjëherë, madje mund të jeni në shënjestër të pranksters, duke rezultuar në një ndalim automatik pas disa raporteve.

Së fundmi, këtu është ndoshta problemi më serioz: rreziku i privatësisë. Për shkak se Chatroulette është kaq themelor, në të vërtetë nuk ka ndonjë masë të përparuar për të mbrojtur identitetin tuaj. Dhe, edhe pse nuk kërkohet të regjistroheni, regjistrat e bisedës suaj mund të rrëmbehen lehtësisht në një sulm phishing. Nëse keni bërë gabimin të zbuloni ndonjë informacion personal, mund të jeni në telashe.

Përdorimi i një VPN mund të ndihmojë me të gjitha çështjet që kemi theksuar më lart. Ja si:

 • Ju mund të përdorni Chatroulette shumë më të sigurt. Duke fshehur adresën tuaj të vërtetë IP dhe duke koduar lidhjen tuaj, do të jeni të sigurt nga hakerat dhe faqet e internetit / ISP-të që duan të shesin të dhënat tuaja të shfletimit.
 • Ju do të jeni në gjendje të zhbllokoni Chatroulette kudo që të jeni. Nëse Chatroulette është i kufizuar nga shkolla, universiteti, vendi i punës ose ISP, thjesht mund të lidheni me një server VPN në një vend tjetër dhe të anashkaloni çdo bllok në rrugën tuaj. Nëse ju VPN është e pajisur mirë, madje mund të merreni me Firewall të Madh të Kinës!
 • Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për ndalimet. VPN ofrojnë një zgjidhje të shpejtë dhe të lehtë për ndalimet e Chatroulette – thjesht ndryshoni adresën tuaj IP dhe filloni të bisedoni përsëri! Disa serverë VPN mund të jenë tashmë në listë të zezë nga Chatroulette, kështu që do të dëshironi një rrjet më të madh.

Nëse nuk jeni të njohur me VPN dhe doni të mësoni më shumë, kontrolloni udhëzuesin e fillestarit tonë.

Mbani në mend se ne nuk e lejojmë përdorimin e një VPN për shmangien e ndalimeve të justifikuara. Ne mbështesim të drejtën për të hyrë lirshëm në çdo faqe në internet, por ne nuk inkurajojmë përdorimin e VPN-ve për qëllime të paligjshme ose aktivitete që shkojnë kundër kushteve të përdorimit të faqes përkatëse.

Ne gjithashtu do të donim të këshillonim që të përdorni Chatroulette nëse jeni nën 18 vjeç. Ndërsa bisedat janë të moderuara dhe faqja përpiqet të zbatojë rregullat sa më mirë që të jetë e mundur, përmbajtja grafike seksuale është ende një pamje e zakonshme.

Whatfarë duhet të kërkoni në një VPN për Chatroulette

Në mënyrë që të siguroheni që VPN juaj funksionon në mënyrë të përsosur me Chatroulette, ju duhet të kërkoni disa cilësi të rëndësishme:

 • Shumëllojshmëri në servera. Siç e përmendëm, Chatroulette shpesh ndalon serverët VPN, si shumë faqe të tjera në internet. Për të siguruar që të keni akses të qetë çdo herë, zgjidhni një VPN me një rrjet të madh, global. Sa më shumë serverë, aq më mirë.
 • shpejtësi. Ndërsa Chatroulette nuk është aq kërkues sa transmetimet live, të kesh një lidhje të shpejtë do të garantojë seanca të qeta bisedimesh. Disa VPN janë jashtëzakonisht të plogështa – shmangni ato dhe zgjidhni një që është i njohur për shpejtësitë e tij të larta, të besueshme.
 • siguri. Kriptimi i fortë ndan shërbimet më të mira VPN nga pjesa tjetër. Për më tepër, çdo VPN i ngurtë ka karakteristika thelbësore si mbrojtja e rrjedhjeve dhe një ndërprerës vrasës. Nëse kujdeseni për sigurinë e trafikut të rrjetit tuaj, zgjidhni një VPN që nuk luan me sigurinë tuaj.

Mund të duket si një sfidë për të gjetur VPN ideal për nevojat tuaja, por është e lehtë me një ndihmë të vogël. Ne kemi renditur pesë VPN-të më të mira për Chatroulette më poshtë – hidhni një sy!

VPN-të më të mira për Chatroulette

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron vlera më e mirë për paratë tuaja, falë kriptimit të klasës së lartë, karakteristikave të shkëlqyera të sigurisë dhe mbi 4,900 serverëve në të gjithë botën. Toshtë e thjeshtë për tu vendosur dhe një gëzim për t’u përdorur – dhe mund ta ekzekutosh atë në 6 pajisje në të njëjtën kohë.

Me shpejtësi të shpejtë dhe mbështetje edhe më të shpejtë të klientit, NordVPN është e preferuara jonë për Chatroulette. Gjithashtu, ju jeni të mbuluar nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave! Me pak fjalë, ju mund të shihni pse kjo VPN preferohet nga kaq shumë.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN ka të gjitha cilësitë e një shërbimi kryesor VPN – intimitet të rreptë, mijëra servera dhe disa shpejtësi më të shpejtë përreth. Shtoni karakteristika të shkëlqyera si tunelimi i ndarë në përzierje dhe po shikoni një nga VPN-të më të mira në treg.

Ky VPN sigurisht nuk është i lirë, por ka shumë oferta të shkëlqyera. Plus, gjithmonë mund ta provoni për një muaj të tërë pa rrezikuar asgjë, falë garanci për kthimin e parave. ExpressVPN është padyshim që ia vlen, por mos harroni thjesht fjalën tonë – shiko se çfarë duhet të thonë përdoruesit!

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost ofron Mbrojtje e besueshme nga VPN, shpejtësi të mëdha, dhe një nga ndërfaqet më të lehta për t’u përdorur ju do të gjeni Serverat 2,800+ ju japin shumë mundësi zgjedhjeje, dhe profilet e premadës menjëherë mund të konfigurojnë VPN sipas nevojave tuaja.

CyberGhost ka të gjitha tiparet thelbësore, dhe ju mund t’i përdorni njëkohësisht në deri në shtatë pajisje. Për më tepër, ajo vjen me një Gjykim 7-ditor falas për pajisjet e lëvizshme së bashku me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh për çdo plan. Ky VPN është një nga të preferuarat e turmës.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Nëse dëshironi një të përballueshëm, por ende të besueshëm VPN, hidhni një sy në këtë. PrivateVPN mban një profil të ulët, kështu që rrjeti i tij modest i 80 serverëve ++ ende punon për zhbllokimin e faqeve të internetit të njohura – përfshirë Chatroulette. Ky VPN gjithashtu mirëmbahet shumë mirë, prandaj prisni shpejtësi të shkëlqyeshme dhe kohë të qëndrueshme.

PrivateVPN nuk është aq i madh sa shërbimet e tjera në këtë listë, por e kryen punën me lehtësi. Ju merrni një Garancia e rimbursimit 30-ditor (vetëm nëse keni përdorur më pak se 100 GB gjerësi bande), përveç një Gjyq 7-ditor – por do të duhet të kontaktoni mbështetjen dhe të shpjegoni pse e keni nevojë më parë. Nuk jeni i sigurt nëse kjo është VPN për ju? Shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit për të.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

5. Qasja në Internet private (PIA)

Pajisjet e hyrjes në internet private

dua një VPN me buxhet me një numër të madh të serverëve? PIA ju jep këtë, dhe shumë më tepër. Do të keni mbi 3,900 serverë në 50+ vende, si dhe shumë karakteristika të dobishme – dhe të gjitha këto me një çmim shumë të lirë!

PIA nuk është shërbimi ideal VPN – selia e kompanisë së saj është në Shtetet e Bashkuara, kështu që është nën juridiksionin e Aleancës 5/9/14-Eyes. Plus, mbështetja e klientit mund të jetë pak e ngadaltë ndonjëherë dhe jo të gjithë serverët i përmbushin pritjet (megjithëse shumica e tyre). Por me kalimin e viteve, ky ofrues ka treguar se kujdeset për përdoruesit e tij. Nuk ka një VPN tjetër që ofron kaq shumë me një çmim kaq të lirë, madje ju merrni edhe një Garanci 7-ditore e kthimit të parave. Nëse akoma keni dyshime, mos ngurroni të shikoni vlerësimet e përdoruesve të PIA.

Shikoni ofertat e PIA-s

Fjalët përfundimtare

Edhe nëse Chatroulette është e bllokuar për ju, ju lehtë mund ta zgjidhni këtë problem me VPN të duhur – dhe do të bisedoni mirë në asnjë kohë! Thjesht lansoni, lidheni dhe shijoni!

Merrni një VPN premium për ndryshimin e xhepit duke kontrolluar marrëveshjet më të mira VPN që mund të merrni tani! Ofertat e reja po vijnë së shpejti, prandaj shikojeni këtë hapësirë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map