5 VPN-të më të mira për Brazilin – Për siguri, transmetim dhe shpejtësi në vitin 2020

A po jetoni apo vizitoni Brazilin dhe po përpiqeni të kapni episodin më të fundit të juaj shfaqje e preferuar në Netflix të SHBA? Apo jeni i shqetësuar për raportet e monitorimi i internetit në Brazil, ose sigurinë e të dhënave dhe pajisjeve tuaja kur përdorni wi-fi publike?

Nga ana tjetër, ndoshta ju jeni një brazilian që jeton ose udhëton jashtë vendit, i irrituar që nuk mund të hyni me siguri në llogaritë tuaja bankare ose shikoni kanale si Globo TV. Ose një gazetar që shkruan një histori për korrupsionin qeveritar dhe kërkon mbrojtje nga Ligjet e anti-anonimitetit të Brazilit.

Një rrjet privat virtual (VPN) mund të zgjidhë të gjitha këto probleme dhe shumë më tepër, për sa kohë që ju gjeni një VPN me veçoritë e duhura dhe një politikë e qëndrueshme e privatësisë. Me kaq shumë VPN me cilësi të ulët që nuk mund të besohen në treg, gjetja e atyre të besueshme nuk është e lehtë.

Ne jemi këtu për ta bërë kërkimin tuaj pak më të thjeshtë. Lexoni për të mësuar çfarë e bën një VPN një zgjedhje ideale për t’u përdorur në Brazil, dhe për të fituar qasje në faqet braziliane dhe përmbajtje nga vendet e tjera.

Por së pari, këtu është një përmbledhje e shpejtë e VPN-ve të rangut më të lartë për Brazilin bazuar në testimin tonë. Të gjitha këto shërbime kanë lidhje të shpejtë, të besueshme dhe kriptim të fortë për të siguruar që aktiviteti juaj në internet është i sigurt, anonim dhe i pakufizuar.

Përmbledhje: VPN-të më të mira për Brazilin

 1. NordVPN
  Ndoshta VPN me të gjitha qëllimet më të mira në botë, NordVPN ofron një rrjet të madh të serverëve të shpejtë, të siguruar me kriptim të dyfishtë.
 2. Cyberghost
  CyberGhost paketon një ton karakteristikash të përparuara në aplikacione miqësore për përdoruesit që janë të shkëlqyera për fillestarët. Abonimet afatgjata vijnë me çmime shumë të lira.
 3. ExpressVPN
  Me shpejtësi të shpejtë të flakërueshme, ExpressVPN është ideale për transmetim dhe përrua, dhe është një kampion në anashkalimin e geoblocks në Netflix dhe faqet e ngjashme.
 4. VyprVPN
  Një protokoll unik i Chameleon dhe serverët me njohuri zero i japin VyprVPN një avantazh konkurrues për sigurinë dhe privatësinë.
 5. PrivateVPN
  Përkundër madhësisë së tij relativisht të vogël të rrjetit, PrivateVPN jep një shërbim të madh që është efikas, i sigurt dhe shumë miqësor me buxhetin.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Brazilin

Si për turistët ashtu edhe për banorët brazilianë, geoblocks që ju pengojnë hyrjen
shërbime jo-braziliane të transmetimit, siç është Netflix i SHBA, Hulu, HBO, Spotify, ose iPlayer i BBC-së janë një sherr i madh.

Një sfidë më e rëndësishme është gjetja e mënyrave për të mbajini të dhënat tuaja dhe veprimtarinë në internet private dhe të sigurta. Sipas ligjit Brazilian, ofruesit e shërbimit të internetit (ISP) duhet të japin adresën IP të një përdoruesi sipas kërkesës së autoriteteve. Kjo do të thotë që aktiviteti juaj mund të ndiqet dhe regjistrohet.

Nëse e përdorni wi-fi publike, ju përballeni me një rrezik më të lartë të spiunimit dhe hakimit. Për më tepër, kushtetuta e Brazilit ndalon anonimitetin e gazetarëve, që do të thotë të hulumtosh një histori të diskutueshme mund të të ekspozojë ty ndaj ngacmimeve publike ose kërcënimeve të hakmarrjes.

Nëse jeni një brazilian që udhëton jashtë vendit, keni nevojë për një mënyrë për të hyrë në faqet tuaja të preferuara dhe shërbimet kritike në shtëpi. Nga futbolli te operat sapun, nga A Terra Prometida deri te Magnifica 70, të gjitha transmetimet kryesore televizive braziliane janë të bllokuara jashtë vendit.

Për më tepër, banka juaj braziliane mund të flamurit ose madje ngrini llogaritë tuaja nëse i përdorni ato nga një adresë IP e huaj. Duke u lidhur me një server VPN në Brazil, do të jeni në gjendje të shikoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara dhe të menaxhoni me siguri llogaritë tuaja dhe të paguani faturat.

Në fakt, një VPN kujdeset për të gjitha këto probleme dhe më shumë. Duke ndryshuar adresën tuaj IP dhe duke koduar trafikun tuaj të internetit, një gjë e fortë VPN jo vetëm që ju ndihmon të anashkaloni geoblocks, por gjithashtu mban të sigurta pajisjet tuaja nga krimi në internet, të dhënat tuaja personale private dhe identiteti juaj i fshehur.

Vetëm një shërbim premium VPN do t’ju japë të gjitha këto përfitime, megjithatë. VPN-të e lira janë reklama të ngadalta dhe kontaminuese, ose edhe të korrur të dhënat tuaja. Dhe pasi Netflix dhe site të ngjashëm bllokojnë në mënyrë aktive VPN, do t’ju duhet një me një rekord të dëshmuar të zbulimit të shpëtuar.

Ne vetëm rekomandojmë VPN që dalin nga turma në testimin tonë të ashpër. Për Brazilin, kjo do të thotë se këta VPN kanë:

 • Kriptim i shkëlqyeshëm dhe karakteristika të përparuara të sigurisë. Përveç enkriptimit të fortë (p.sh. AES 256-bit) të gradës ushtarake, kërkoni mjete të sofistikuara si një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6.
 • Serverat në Brazil. Ju duhet të paktën një server VPN në Brazil për të marrë një adresë IP brazilian dhe për të hyrë në kanale TV Brazilian ose shërbime lokale si banka juaj.
 • Serverat në vendet e tjera. Për të zhbllokuar çdo uebfaqe ose shërbim streaming, duhet të keni akses në një server brenda këtij vendi – SH.B.A. për Netflix dhe Hulu, MB për iPlayer BBC, etj..
 • Shpejtësi të lartë lidhjeje. Të gjithë VPN ngadalësojnë shpejtësinë e lidhjes tuaj pak për shkak të procesit të kriptimit, por disa janë aq të ngadalshëm që ndjeheni sikur nuk mund të bëni asgjë. Serverët e shpejtë janë veçanërisht të rëndësishëm për transmetimin, lojrat ose përrua, ose nëse lidhja juaj e internetit nuk është shumë e shpejtë për t’u filluar me.
 • Politika private e transparencës dhe asnjë regjistër. Për të ruajtur privatësinë dhe anonimitetin tuaj në internet, shikoni për një VPN që nuk mban regjistrat e veprimtarisë së përdoruesit dhe ka një politikë të qartë të intimitetit duke thënë se të dhënat tuaja kurrë nuk do të ruhen ose shiten.

VPN-të më të mira për Brazilin – Këtu janë Detajet

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN gjithëpërfshirëse që kombinon siguria, privatësia, shpejtësia dhe anashkalimi i shkëlqyeshëm i geobllokut, gjithçka me një çmim të mirë, NordVPN mund të jetë një për ju.

Bazuar në privatësinë e dashuruar nga Panamá, NordVPN është një turmë e preferuar në të gjithë botën, e njohur për të shumë karakteristika, politikë pa prerje, dhe masat e sigurisë udhëheqëse të industrisë, përfshirë Double VPN, një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtje të rrjedhjes DNS.

Me rrjetin e tij gjigand global me 5,000+ serverë në 60+ vende, përfshirë 26 serverë në Brazil, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme për duke anashkaluar gjeo-kufizimet dhe duke i mbajtur të dhënat tuaja larg ISP-ve dhe hakerat. Shumë serverë janë optimizuar për transmetim dhe përrua.

Mund të përdorni NordVPN deri në 6 pajisje në të njëjtën kohë, dhe është në dispozicion në të gjitha platformat kryesore. Jepi një provë pa rrezik me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

 • NordVPN mund të zhbllokohet: Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.
 • Mbështet përrua: Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.
 • NordVPN punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Nëse jeni i sapoardhur në botën VPN dhe kërkoni Shërbim miqësor për buxhetin për shfletim, përrua dhe shfletim anonim, atëherë CyberGhost ka pikërisht atë që ju nevojitet.

Ky VPN me bazë në Rumani ofron një përzierje të thjeshtësisë, lidhjeve të shpejta dhe sigurisë së jashtëzakonshme përmes aplikacione tërheqëse dhe miqësore për përdoruesit. Mund ta ekzekutoni 7 vegla të ndryshme në të njëjtën kohë, përfshirë pajisjet Windows, Mac, Android, iOS dhe Linux.

Me kodimin e AES 256-bit, mbështetje shumë protokolare dhe karakteristika të tjera të sigurisë si mbrojtje wi-fi publike, një ndërprerës vrasës dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS, CyberGhost siguron që lidhja juaj e internetit kurrë nuk do të rrezikohet.

Rrjeti përfshin 3,000+ serverë në 60 vende, me 10 server në Brazil. Të gjitha aplikacionet përfshijnë mënyra të personalizuara për përdorime të ndryshme të internetit, një nga arsyet pse kaq shumë përdorues e duan atë.

CyberGhost nuk mban regjistrat dhe pasi të regjistroheni, merrni një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh për të provuar shërbimin. Ju gjithashtu mund të përfitoni nga një Gjykim falas 7 ditor për iOS dhe Android nëse doni të provoni përpara se të investoni.

 • CyberGhost mund të zhbllokojë: Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.
 • Mbështet përrua: Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.
 • CyberGhost punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

3. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Njihet për të shpejtësi super të shpejtë, aftësi për të kapërcyer edhe geoblloqe të vështira, dhe siguri e përparuar, ExpressVPN është një nga VPN-të më të njohura në botë. Ajo është me qendër në Ishujt e Virgjër Britanikë, me siguri përtej mundësive të vendeve të mbikëqyrjes së lartë.

Rrjeti i ExpressVPN mbrohet nga kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit dhe përfshin mbi 2,000 servera në më shumë se 90 vende, me 2 server në Brazil. Ju mund të përdorni pothuajse çdo shërbim të kufizuar me këtë VPN brenda dhe jashtë Brazilit, dhe rrjedhë pa vonesë të bezdisshme.

Me ExpressVPN, mund të siguroheni deri në 5 pajisje njëkohësisht. Ofruesi ofron aplikacione të hijshme dhe miqësore për përdoruesit për të gjitha sistemet e përdorimit të njohura dhe të gjitha vijnë me mjete të sigurisë topnotch si një vrasin kaloni dhe tunele të ndara.

Me një politikë të dëshmuar të mos-prerjeve dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave, mund të provoni ExpressVPN pa vënë në rrezik të dhënat tuaja ose buxhetin tuaj.

 • ExpressVPN mund të zhbllokojë: Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.
 • Mbështet përrua: Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.
 • ExpressVPN punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

4. VyprVPN

Nëse dëshironi që teknologjia më e përparuar të anashkalojë blloqet VPN, atëherë VyprVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Protokli i Chameleon e bën VPN jashtëzakonisht të vështirë për tu zbuluar, kështu që do të keni nuk ka telashe për të hyrë në bibliotekën e SHBA Netflix, Eurosport, apo edhe site në Kinë.

Megjithëse ky ofrues mban regjistrat e pjesshëm, VPN përdor masa mbresëlënëse të sigurisë, përfshirë një ndërprerës vrasës dhe murin e zjarrit NAT, për ta mbajtur lidhjen tuaj të sigurt. Dhe çdo të dhënë në ato shkrime është mbrojtur nga ligjet e ashpra të intimitetit zviceran.

VyprVPN ka një server ultra të besueshëm në Brazil, dhe 700+ serverë në 70+ vende në të gjithë botën. Aplikacionet për Windows, Mac OS, Android, iOS dhe platforma të tjera janë të gjitha të thjeshta për t’u përdorur.

Ju mund ta përdorni atë deri në 5 pajisje njëkohësisht. Testojeni vetë duke përdorur pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave, por së pari shikoni se çfarë përdoruesit duhet të thonë për të.

 • VyperVPN mund të zhbllokojë:  Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.
 • Mbështet përrua:  Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.
 • VyperVPN punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

PrivateVPN është një VPN Suedeze e vogël por shumë efikase. Është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse keni pak para, por prapëseprapë dëshironi një shërbim cilësor VPN mund të besosh. Serverët janë të siguruar me kriptim të shkallës ushtarake, dhe ato janë shpërndarë në 50+ vende, me një në Brazil.

Me PrivateVPN, do të keni mundësi hyr në shumicën e shërbimeve me rrjedhë të bllokuar, siç është Netflix, Hulu, HBO Go dhe iPlayer i BBC nga Brazili. Ju gjithashtu mund të shikoni kanalet tuaja të preferuara braziliane duke u lidhur me serverin brazilian nga kudo.

PrivateVPN nuk mban asnjë regjistër, kështu që ju do të kurrë nuk duhet të shqetësoheni për intimitetin tuaj. Përveç kësaj, aplikacioni përfshin një ndërprerës të vrasjes dhe mbrojtje nga rrjedhja IPv6. Nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë, mund të kontaktoni mbështetje chat live, në dispozicion 24/7.

Ti mundesh ndajnë PrivateVPN me miqtë ose anëtarët e familjes duke përdorur lejimin për 6 lidhje, dhe ka aplikacione për të gjitha sistemet kryesore të funksionimit. Provoni pa rrezik të shërbimit me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, ose kontrolloni koleksionin tonë të rekomandimeve të përdoruesit.

 • PrivateVPN mund të zhbllokojë: Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.
 • Mbështet përrua: Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.
 • PrivateVPN punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shikoni marrëveshjet privateVPN

përmbledhje

Pavarësisht nëse shqetësoheni për sigurinë në rrjetet publike wi-fi, kërcënimet ndaj intimitetit tuaj, hyrjes në faqet e rrjedhës me kabllo të bllokuar ose mungesa e anonimitetit për gazetarët, ekziston nuk ka mungesë arsyesh për të përdorur një VPN të fortë në Brazil.

Nëse nuk jeni ende të sigurt se cili VPN është më i miri për ju, ekspertët tanë kanë një mori sugjerimesh në udhëzimin tonë për të zgjedhur VPN tuaj.

VPN e duhur zgjeron botën tuaj në internet dhe e bën internetin një vend shumë më të sigurt. Për të përfituar sa më shumë nga një shërbim premium duke marrë më së paku nga portofolin tuaj, shikoni koleksionin tonë të ofertave më të mira të VPN-ve në dispozicion tani.

Provoni tani NordVPN!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map