5 VPN-të më të mira për Black Desert Online që Punojnë në vitin 2020


Nëse ka një fjalë që përshkruan Black Desert Online, është EPIC. Kjo është lehtësisht një nga përvojat më të mëdha, më komplekse dhe emocionuese të MMORPG krijuar ndonjëherë. 

Madhësia e Black Desert Online, megjithatë, krijon një prej tyre çështjet më të mëdha për lojtarë. Loja merr një sasi e madhe e bandës, ngadalësuar lidhjet e lojtarëve dhe krijimin vonesa frustruese dhe latente në gameplay. 

Gjithashtu, megjithë popullaritetin e saj, qasja në Black Desert Online është më e kufizuar se shumë lojëra të tjera në internet. Edhe brenda Evropës dhe Azisë, shumë lojtarë janë të bllokuar nga loja.

Lajmi i mirë është se të dyja këto çështje mund të zgjidhen brenda disa minutash me një VPN. Instaloni një nga pajisjet tuaja të lojërave, dhe ju do të shijoni qasje të shpejtë, të qëndrueshme, të pakufizuar në Black Desert Online kudo në botë.

Udhëzues i shpejtë – VPN-të më të mira për Black Desert Online

1.NordVPN: VPN me vlerësimin më të lartë, në përgjithësi, NordVPN ofron siguri, shpejtësi dhe parametra të specializuar të industrisë, perfekt për lojtarë.

2.ExpressVPN:Me VPN më të shpejtë në botë, kurrë nuk do të duhet të shqetësoheni për vonesat, lidhjet e ndërprera ose pengesat e tjera për të vazhduar veprimin.

3.CyberGhost:Ideale për të mbrojtur të gjithë rrjetin tuaj, CyberGhost u ofron përdoruesve sigurinë hermetike dhe shpejtësi super të shpejtë në shumë pajisje.

4.Surfshark:Ky është ylli në rritje i VPN-ve. Surfshark është i vogël, i sigurt dhe mund të anashkalojë kufizimet më të ashpra gjeo-kufitare në internet.

5.PrivateVPN:Nëse jeni duke kërkuar për një VPN miqësore për fillestarët që ofron një vlerë dhe mbështetje të jashtëzakonshme, mos kërkoni më shumë se PrivateVPN.

Filloni të luani me NordVPN!

Pse keni nevojë për një VPN për Black Desert Online

Masivisht Lojëra me Lojëra me Shumicë të Lojërave të Lojërave (MMORPGs) si Black Desert Online duhet të vazhdojnë me gameplay në kohë reale dhe mekanikë në botë midis lojtarëve në të gjithë botën. kjo kërkon një sasi të madhe të bandës dhe fuqia përpunuese. 

Shumë lojtarë ‘ lidhjet e internetit luftojnë për të përpunuar informacionin udhëtimi midis serverëve mjaft shpejt, duke krijuar efekte negative si lagështia e lojës dhe vonesa.

Ajo që shumë lojtarë nuk e dinë është kjo, ndonjëherë, lidhjet e tyre të ngadalta në internet janë të qëllimshme. Kjo quhet “Gjerësia e bandës” dhe është një taktikë e përdorur zakonisht nga ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP) për të kursyer para. Sa herë që ata shohin një klient duke bërë diçka që kërkon shumë bandwidth, si të luash një MMORPG, një ISP do të kufizojë lidhjen e tyre në internet.

Pavarësisht nëse latenca juaj e lojërave është aksidentale apo rezultat i veprimeve të pandershme të ISP-së tuaj, zgjidhja është e njëjta. Një VPN përdor encryption në shkallë ushtarake për të krijuar një tunel mbrojtës rreth të gjithë trafikut dhe të dhënave tuaja në internet. kjo fsheh aktivitetin tuaj në internet nga ISP-ja juaj dhe zvogëlon konkurrencën për bandwidth.

Si dhe të dhënat tuaja, një VPN gjithashtu fsheh identitetin tuaj, vendndodhjen dhe informacionin tjetër personal. Kjo ju mban juve i sigurt nga sulmet DDoS, doxing, dhe forma të tjera abuzimi ose sulmi në internet nga lojtarë rivalë.

Ndërsa rritet, Black Desert Online është ende i kufizuar në shumë vende, për shkak të çështjeve të licencimit dhe censurës së qeverisë. Nëse jetoni në një vend që loja është e bllokuar, ose planifikoni të udhëtoni në një, një VPN ju lejon qasje të pakufizuar në lojë.

Një VPN maskon vendndodhjen tuaj fizike dhe ju lejon lidheni me një server të sigurt në një vend ku Black Desert Online është në dispozicion. Ju mund të vazhdoni të shtroni kudo në botë.

Këto janë vetëm disa nga përfitimet e përdorimit të një VPN për Black Desert Online. Ka shumë më tepër, dhe ato përmirësojnë tërë përvojën tuaj në internet.

Filloni të luani me NordVPN!

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Përdorimi i një VPN për të fshehur identitetin, vendndodhjen, informacionin personal dhe vullnetin e të dhënave ndikojnë pozitivisht në jetën tuaj online përtej Black Desert Online.

Lidhja e bandës së bandës ISP dhe lidhjet jo konstante nuk ndikojnë negativisht në lojën online. Nëse transmetoni video, shkarkoni përmbajtje, luani ndonjë lojë në internet, përdorni ruajtjen e cloud ose shpërndarjen e skedarëve P2P, me siguri do të përjetoni një internet më të ngadaltë. Në thelb, shumica e internetit moderne.

Një VPN fsheh të gjithë aktivitetin tuaj online dhe mban lidhjen tuaj të qëndrueshme dhe të shpejtë ndërsa luani Black Desert, binging Netflix ose ndonjë gjë tjetër.

Sigurisht, duke fshehur aktivitetin tuaj në internet dhe duke e mbajtur identitetin tuaj privat do të thotë se do të jeni të sigurt nga më shumë sesa interneti i ngadaltë.  Mbikëqyrja e qeverisë, malware, mashtrimi, reklamat manipuluese ose spammy – një VPN ju mbron nga të gjitha këto dhe më shumë.

Duke ju lejuar të hyni në internet përmes një serveri të sigurt jashtë vendit ose rajonit tuaj, në një rrjet privat, ju jep një VPN qasje në “internet pa kufij”. Ti mundesh anashkalojë censurën dhe gjeo-kufizimet e përdorura nga vendet kryesore për të bllokuar hyrjen në përmbajtjen e tyre më të mirë.

Lista e përfitimeve për të përdorur një VPN është e gjatë. Ju mund të lexoni më shumë rreth përmirësimeve që do të bëjë VPN në çdo aspekt të jetës suaj në tonë udhëzues të plotë për fillestarët.

Gjëja më e rëndësishme për të kujtuar është se jo të gjithë VPN-të janë të barabartë. Për të fituar avantazhet që kemi përshkruar këtu, ndërsa luajmë një lojë si Black Desert Online, keni nevojë për një VPN të fortë me teknologji më të lartë të artit.

Filloni të luani me NordVPN!

5 VPN-të më të mira për Black Desert Online

1.NordVPN

NordVPN është me vlera më të larta VPN të përgjithshme në dispozicion. Me mbi 5.700 serverë të sigurt në 60+ vende, garanton shpejtësia, siguria, anonimati dhe lojë e pandërprerë kudo në botë.

Ky VPN është perfekt për lojtarë. pranë mjetet e sigurisë udhëheqëse të industrisë si kodimet AES-256 dhe protokollet IKEv2 / IPSec, mund të përdorni Tipar ekskluziv i CyberSec i NordVPN. Një mjet sigurie plumbash, ai ju mbron nga sulmet malware, DDoS, edhe me shume.

Shtë e lehtë të shihet pse lexuesit tanë e duan këtë VPN. Gjeni vetë, pa rrezik, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. 

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN!

2.ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

VPN më e shpejtë në botë, ExpressVPN siguron që do të kurrë mos u shqetësoni për lidhje të ngadalta ose të paqëndrueshme në mes të një kërkimi.

me serverë të optimizuar me shpejtësi në mbi 160 vende në të gjithë globin, lojtarët në të gjithë botën mund të vazhdojnë me veprimin dhe të konkurrojnë me rivalët larg dhe gjerë. Shpejtësia e rrufeve plotësohen gjithashtu me siguria dhe privatësia në klasë më të mirë tiparet ju mbajnë të sigurt dhe të fshehur ndërsa luani.

ExpressVPN mbron deri në 5 pajisje menjëherë, kështu që ju mund të përfitoni nga siguria dhe shpejtësia e zgjeruar në të gjithë rrjetin tuaj. Për të parë pse ky VPN merr kaq shumë rishikime pozitive nga përdoruesit e vërtetë, provojeni atë pa një rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave. 

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN!

3.CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Kur të duhet një zgjidhje e shpejtë dhe e thjeshtë për të mbrojtur rrjetin tuaj në shtëpi, CyberGhost është zgjidhja ideale.

Një pajtim i vetëm mbron deri në 7 lidhje të njëkohshme, me personalizueshëm cilësimet ndahen lehtësisht në çdo pajisje përmes instalimit me 1 klikim. Pasi të instalohet, CyberGhost ofron kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë pa log-e, mbrojtje e rrjedhjeve DNS, edhe me shume. me 4,700+ serverë në mbi 58 vende, do të përfitoni nga siguria e shtuar dhe shpejtësia e shpejtë e lidhjes kudo në botë.

Userdo përdorues i ri i CyberGhost është i mbuluar nga një bujar Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Keni mjaft kohë për ta provuar dhe shihni pse ne e vlerësojmë këtë VPN si një nga më të mirat. 

Filloni të luani me CyberGhost!

4.Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Surfshark është ylli në rritje i VPN-ve, duke u ngjitur shpejt në renditjen tonë për t’u bërë një nga ofruesit më të mirë të VPN në botë.

Më e re dhe më e vogël se sa shumë konkurrentë, Surfshark e përdor këtë në avantazhin e saj. ajo anashkalon lehtësisht gjeo-kufizimet dhe ndjekjen e VPN që mund të ngadalësojnë internetin tuaj dhe ju bllokojnë nga lojëra dhe përmbajtje të caktuara. Ju përfitoni gjithashtu nga një suitë e madhe e mjete mbresëlënëse VPN dhe cilësimet e personalizueshme, së bashku me një përzgjedhje që rritet me shpejtësi serverë të sigurt të përhapur në të gjithë globin. 

Surfshark ofron vlerë të jashtëzakonshme, me një paketë të vetme që siguron mbrojtje e pakufizuar e njëkohshme e pajisjes. Userdo përdorues i ri është i mbuluar nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta provoni atë pa rrezik.

Filloni të luani me Surfshark!

5.PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN ofron një zgjidhje e thjeshtë, miqësore me buxhetin që siguron siguri të rritur, intimitet dhe anonimitet në internet.

Kjo eshte nje zgjedhje e shkëlqyeshme për të ardhurit nga VPN, duke ofruar të jashtëzakonshme 24/7 mbështetje e drejtpërdrejtë e klientit dhe aplikacione të përdorimit të lehtë. Me “rregullimin 1 klikues” të PrivateVPN, ata garantojnë do të mbroheni brenda një minutë. Pasi të instalohet, PrivateVPN do t’ju mbajë të sigurt, duke përdorur mjete më të reja të intimitetit dhe 100 servera të sigurt.

PrivateVPN merr vazhdimisht komente pozitive nga përdoruesit e vërtetë të cilët vlerësojnë aplikacionet e tij efektive dhe të thjeshta. Me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, ju mund të shihni vetë, pa rrezik.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN!

përmbledhje

Nëse dëshironi të vlerësoni me të vërtetë shkallën e plotë të Black Desert Online dhe të vazhdoni me veprimin, keni nevojë për internet të sigurt, të shpejtë dhe të besueshëm.

instalimi një VPN e fuqishme në pajisjen tuaj të preferuar të lojrave online siguron të gjitha këto dhe me shume. Kur nuk jeni në kërkimet epike në Black Desert Online, do të përjetoni një jetë anonime, më të sigurt dhe më të këndshme në internet. Një VPN siNordVPN ju mundëson qasje në “internet pa kufij” dhe pasi të shihni potencialin e kësaj, nuk do të zhgënjeheni.

Filloni të luani me NordVPN!

Leximi më tej

Nëse jeni serioz në lidhje me lojrat në internet, ju duhet një VPN që mund të ofrojë shpejtësi rrufeje. Ne kemi testuar 100, dhe kemi zgjedhur 5 VPN më të shpejta në dispozicion.

Sigurohuni që përdorni vetëm një VPN që do t’ju ruajë të sigurt ndërsa luani edhe lojërat më të mëdha në internet, duke zgjedhur një nga VPN shumë më të mirë për lojëra.

Kur ju që VPN është më e mira për nevojat tuaja, kurseni para në pajtimin tuaj me udhëzuesin tonë për marrëveshjet VPN dhe kodet kupon. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map