5 VPN-të më të mira për Bahrein – Për Sigurinë, Streaming & Shpejtësitë në vitin 2020


Qoftë një qytetar i Bahreinit apo thjesht një turist që viziton, hyrja në internet të plotë, të pensensuruar mund të duket e pamundur. Familja mbretërore në pushtet ka një dorëz të fortë dhe të rreptë të kontrollit mbi përmbajtjen e mediave sociale, faqet e internetit të të rriturve, dhe madje edhe disa përmbajtje politike i gjen të kundërshtueshme.

Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim në Bahrein dhe dëshironi të keni qasje në internet të pakufizuar ndërsa jeni atje, një VPN e mirë është përgjigjja.

Ka VPN të panumërta në treg këto ditë, por është e rëndësishme të merrni një që do t’ju japë hyrje në të gjithë përmbajtjen që ju dëshironi, derisa duke siguruar lidhjen tuaj dhe mbajtjen private të identitetit tuaj.

Ekspertët tanë kanë bashkuar një listë të VPN-të më të mira për Bahreinin.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Bahreinin

 1. NordVPN
  Zgjedhja jonë # 1 për Bahreinin, falë veçorive të përparuara të sigurisë dhe aftësisë për të anashkaluar edhe blloqet më të vështira të VPN.
 2. ExpressVPN
  Me shpejtësitë e mahnitshme të shpejta që mund të ofrojë ExpressVPN, mund të qaseni në të gjithë përmbajtjen që dëshironi pa buffering ose mbetur..
 3. HMA
  Shpejtësitë e saj të shpejta dhe ndërfaqja miqësore për përdoruesit e bëjnë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për fillestarët dhe të mirat ashtu.
 4. VyprVPN
  Teknologjia unike e kameleonit do të thotë që VyprVPN mund të marrë rreth madje edhe masat më të forta të censurimit në internet.
 5. StrongVPN
  Me tiparin e saj StrongDNS, ai mund të sigurojë qasje të pakufizuar në internet pa marrë parasysh se ku jeni.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Pse keni nevojë për një VPN në Bahrein

Në Bahrein, familja mbretërore kontrollon internetin. Edhe Ofruesi i Shërbimit të Internetit më të gjërë, Batelco, është nën kontroll të drejtpërdrejtë të familjes mbretërore.

Me afro 1.000,000 përdorues të Internetit, Bahreini është një nga më të pavarurit në zonën e Gjirit Persik përsa i përket qasjes në internet. Ka një bollëk të autocensura gazetareske, megjithatë, të cilat kur kombinohen me censura e qeverisë, lini Bahreinët me disa mundësi për lajme të besueshme mbi ngjarjet lokale dhe veçanërisht botërore.

Për fat të mirë, ka disa rrugëdalje për të hyrë në përmbajtjen që ju nevojitet në internet. Një nga opsionet më të mira është duke përdorur një Rrjet Virtual Privat (VPN). Një VPN përdoret për të siguruar intimitet kur shfletoni në internet. Në rastin e qytetarëve Bahraini dhe vizitorëve, ai i mbron ata nga censura qeveritare dhe ndoshta dënimet e ashpra për shikimin e përmbajtjes së caktuar.

Ofruesi juaj i shërbimit normal të internetit (ISP) transmeton një sinjal se ku jeni, por një maskë VPN që sinjalizon duke e ndryshuar atë në një lokacion të ri, duke ju dhënë kështu intimitet. Kjo në thelb ju lejon zhbllokoni faqet e internetit dhe shërbimet e transmetimit dhe anashkaloni censurimin, sepse kontrollet e qeverisë në Internetin vendor nuk do ta dinin se po përpiqeni të hyni në vendet e kufizuara.

Përdorimi i një vullneti VPN mbroni të gjitha të dhënat tuaja private ndërsa përdorni internetin, edhe kur përdorni një lidhje publike wi-fi ose një konfigurim të nxehtë. Një VPN do të maskojë IP-në tuaj, informacionin e pagesave, fjalëkalimet, postat elektronike dhe median sociale në mënyrë që të mos akuzoheni për shkelje të ligjeve të censurës.

VPN-të më të mira për Bahreinin

Së pari dhe më e rëndësishmja, do të dëshironi të merrni parasysh disa karakteristika të një VPN të mirë. Konsideroni koston, numrin e serverave, besueshmërinë, opsionet e ndërprerjes së vrasjes dhe shpejtësinë. Leximi i vlerësimeve të përdoruesve është një mënyrë e mirë për të marrë një sens cilësor, por për lehtësinë tuaj, ne kemi renditur 5 zgjedhjet tona më të mira për ju.

Të gjithë këta ofrues punojnë me PC, Mac dhe kompjuterë me bazë Linux, kanë karakteristika të aplikacionit celular të dizajnuar mirë dhe të gjitha janë me siguri të shpejtë me pak kohë të ulët.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ofron paketën totale: një rrjet i madh serverash, me shpejtësi të shpejtë, veçori të përparuara të sigurisë dhe opsionin për të lidhur deri në 6 pajisje me një llogari të vetme.

Karakteristikë e serverëve të hutuar e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për vendet e rënda të censurës si Bahreini, dhe është vazhdimisht i vlerësuar dhe i besuar nga përdoruesit.

NordVPN ofron një garanci për 30 ditë kthim parash, kështu që padyshim se ia vlen të shikosh, pa rrezik.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Përdoruesit e pëlqejnë ExpressVPN për shkak të shpejtësive të saj të mahnitshme, kriptimit të gradës ushtarake dhe mbështetjes miqësore ndaj klientit.

Ajo gjithashtu ofron mbështetjen e Protokollit të Tunifikimit Socket S Secure (SSTP), i cili, pa marrë tepër teknik, lejon anashkalojë pothuajse të gjitha zjarrit.

Fillimi është një fllad, dhe përdoruesit i duan udhëzuesit e tyre intuitivë të konfigurimit dhe seksionin e detajuar të FAQ. ExpressVPN gjithashtu mbështet cryptocurrency si Bitcoin si një metodë pagese, duke e bërë atë edhe më të lehtë për të mbroni anonimitetin tuaj në internet.

Kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju e shihni se nuk është e përshtatshme për ju, ju mund të kërkoni një rimbursim, pa pyetje të bëra.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN Tani!

3. HMA

pajisja hidemyass

Festohet për ndërfaqen e tij intuitive të përdoruesit, karakteristika të forta sigurie dhe serverë P2P, HMA është e popullarizuar në mesin e adhuruesve të VPN.

Përdor Kriptimi i nivelit 256-bit, që është i njëjti nivel i kriptimit që përdorin institucionet kryesore financiare dhe faqet e internetit të qeverisë.

HMA është i lehtë për t’u përdorur dhe ofron aplikacione për të gjitha platformat kryesore. Shërbimi i tij për ndihmë ndaj klientit është në dispozicion 7 ditë në javë përmes chat live dhe email. Ju madje mund të bashkëveproni me përdorues të tjerë duke përdorur forumin e tij të komunitetit.

Ju mund t’i jepni asaj një provë pa rrezik me një zemërgjerë Gjykim falas 7 ditor dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

HMA mund të zhbllokojë: 

 • Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua:

 •  Torrenti dekurajohet.

HMA punon në këto pajisje:

 •  Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers.

Merrni HMA Tani!

4. VyprVPN

VyprVPN, një përdorues i preferuar, është një nga disa ofruesit e VPN që zotëron dhe administron serverat e vet, që do të thotë intimitet dhe siguri shtesë për përdoruesit e saj.

Teknologjinë e saj të pronarit Chameleon e bën atë një zgjedhje e shkëlqyeshme për vendet e rënda për censurë si Bahreini.

VyprVPN ofron shpejtësi të lartë dhe aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjitha pajisjet kryesore.

Kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave – kështu që mund ta provoni, pa rrezik.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Merrni VyprVPN Tani!

5. i fortëVPN

Pajisjet e forta VPN

E fundit por sigurisht jo më pak e rëndësishmja është StrongVPN. Siç sugjeron emri i saj, ai është një pretendent i fortë për listën e Top 5 Bahrein VPN – dhe tifozët e tij do të pajtoheshin.

StrongVPN ka një politikë të mos logjikave të hekurt. Kompania gjithashtu ka një integrim vertikal mbresëlënës dhe të fuqishëm, që do të thotë se ata zotërojnë të gjitha rrjetet, infrastrukturën e tyre – gjithçka.

SrtongVPN mbështet të gjitha sistemet kryesore operative. Nuk është VPN më e lirë atje, por kompania ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Merrni StrongVPN Tani!

përmbledhje

Kështu që, ju e keni atë – 5 VPN-të tona kryesore për Bahreinin. Shpresojmë të mësoni shumë dhe të gjeni një produkt të përshtatshëm për të gjitha nevojat tuaja të shfletimit në internet.

Për kursime shtesë, sigurohuni që të vizitoni faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave të azhurnuar shpesh.

Provoni tani NordVPN pa rrezik!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Bahrein nga kudo tjetër
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map