5 VPN-të më të mira për avull në vitin 2020 (Kjo nuk do t’ju ndalojë!)


Katalogu i madh i lojërave të Steam-it dhe popullariteti global e bëjnë atë një magnet për lojtarë – por, nëse jeni pjesë e komunitetit të Steam, ju e dini që problemet lindin kur bëhet fjalë për qasjen dhe sigurinë.

Për shembull, ju mund të jetoni ose të udhëtoni në vendet në botë ku Avulli është i kufizuar ose të ndaluara, ose kur specifik titujt e lojërave ose tiparet nuk janë të disponueshme. Edhe në vendet ku Avulli është i hapur, mund të ketë çështjet e qasjes me disa shkolla ose kolegje, vendet e punës dhe wi-fi publike lidhjet.

Ose, nëse shqetësimi juaj kryesor është siguria, ju jeni të vetëdijshëm që Steam – si shumica e platformave të lojrave në internet – është të prirur për sulme në internet, e cila mund t’ju ​​lërë të hapur vjedhjet e identitetit dhe mashtrimi i kartës së kreditit.

Kjo është arsyeja pse Përdoruesit e avullit duhet të përdorin një VPN. Instalimi i një VPN, ose rrjeti virtual privat, ju lejon të bëni qasje në përmbajtjen e avulluar me avull dhe mbani të sigurt duke koduar të gjitha të dhënat tuaja.

Ky artikull do të rekomandojë pesë VPN më të mira për Steam dhe si të shmangni një ndalim të avullit.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për avull

 1. NordVPN – Me shpejtësi fenomenale dhe mijëra servera në të gjithë globin, NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për t’u përdorur me Steam.
 2. ExpressVPN – Siç sugjeron emri i saj, ExpressVPN është i shpejtë, i cili është i shkëlqyeshëm për lojrat. Pak më e shtrenjtë se konkurrentët, por ia vlen.
 3. CyberGhost – Ky ofrues ka disa nga serverat më të shpejtë në dispozicion dhe është i fortë në çmim dhe karakteristika të tjera. Një zgjedhje e shkëlqyeshme për lojrat.
 4. Surfshark – Lidhjet e njëkohshme të pakufizuara do të thotë që e gjithë familja mund të luajë në internet. Karakteristikat e këndshme dhe një çmim i mirë e vendos këtë në pesë të parat.
 5. PrivateVPN – Një zgjedhje e shkëlqyer nëse jeni i ri për VPN, pasi është shumë i lehtë për t’u përdorur. Karakteristika të mira të përgjithshme që do t’ju mbajnë të sigurt.

Filloni të luani me NordVPN!

Pse keni nevojë për një VPN për avull

Ka shumë mënyra se si një VPN përfiton veçanërisht nga përdoruesit e Avullit. Këtu janë ato kryesore:

Marrja rreth gjeo-kufizimeve: Disa nga lojrat më të lezetshme janë në dispozicion vetëm në disa vende të kufizuara, derisa në disa vende nuk mund të hyni fare në Steam! Duke përdorur një VPN, ju do mashtroni Steam për të besuar se jeni në vendin ku lojrat që dëshironi janë të arritshme.

Përafrimi i kufizimeve lokale: Disa vende si shkolla, kolegje, vende pune, hotele dhe zyra qeveritare bllokojnë platforma si Steam si parazgjedhje, ose për të kufizuar përmbajtjen ose përdorimin e gjerësisë së bandës. Pavarësisht arsyes, një VPN mund t’i anashkalojë këto blloqe.

Parandalimi i sulmeve në internet: Lojërat në internet janë shpesh në shënjestër të hakerave duke kryer sulme DDoS, duke futur keyloggers për të vjedhur informacionin tuaj, duke përplasur çelësat e licencës, dhe shumë më tepër. Ndërsa VPN-të mund të mos jenë në gjendje të ndalojnë disa nga këto, ato mund të bëjnë absolutisht prishin përpjekjet më të hakerimit duke koduar të dhënat tuaja dhe duke i dërguar ato përmes një tuneli të sigurt VPN.

Mos u ndaloni për përdorimin e një VPN me avull

Shtë e rëndësishme të kuptoni që përdorimi i një VPN me Steam nuk është saktësisht diçka që Valve (kompania prapa Steam) dëshiron që ju të bëni. Marrëveshja e pajtimtarit thotë:

“Ju pranoni që nuk do të përdorni proxying të IP ose metoda të tjera për të maskuar vendin e vendbanimit tuaj, nëse do të anashkaloni kufizimet gjeografike për përmbajtjen e lojës, për të blerë me çmime që nuk zbatohen për gjeografinë tuaj, ose për ndonjë qëllim tjetër. Nëse e bëni këtë, Valve mund të ndërpresë qasjen tuaj në llogarinë tuaj. “

Kjo mund të duket mjaft e zymtë, dhe Valve, për fat të keq, kanë të drejtën e duhur bllokoni llogarinë tuaj. Për të mbajtur rrezikun që kjo të ndodhë në minimumin absolut, duhet ndiqni rekomandimet e thjeshta më poshtë:

 • Mos blini lojëra nga tregjet e vendeve të tjera vetëm sepse ato janë më të lira.
  Avulli u shet lojëra me çmime të ndryshme vendeve të ndryshme bazuar në kurset e këmbimit dhe popullaritetin. Nëse jeni hyrja në lojëra nga vendet e tjera sepse ato nuk janë të disponueshme në vendin tuaj, ju duhet të jeni në rregull, por duke përdorur një VPN për të blerë në një treg avulli në një vend ku çmimet janë më të ulëta është një e madhe jo-jo. Nëse e bëni këtë, Valve ka të ngjarë ta konsiderojë atë një akt vjedhjeje (ndërsa nëse thjesht hyrni në lojëra që nuk janë të disponueshme në vendin tuaj në radhë të parë, Valve nuk humbni para).
 • Mos blini artikuj brenda lojës që nuk janë të disponueshëm në vendin tuaj.
  Kjo mund të duket kontradiktore, por ju duhet të shmangni përdorimin e një VPN për të marrë shkarkime në lojë, sende shtesë, ose zbritje ofertat sepse ato nuk janë të disponueshme në vendin tuaj. Kjo mund të të ndalojë nga Avulli.
 • Mos përdorni kurrë një VPN për të shkaktuar dëme ose për të dëmtuar njerëzit e tjerë.
  Vetëm mos, periudhë.

Nëse jeni të kujdesshëm të mos bëni ndonjë nga sa më sipër, ka shumë pak shanse do të keni flamurin nga Steam dhe duhet të jenë në gjendje të përdorin shërbimin e tyre pa rrezik.

Udhëzues i detajuar për 5 VPN-të më të mira për avull

VPN-të më të mira për Steam duhet të jenë të fuqishme shpejtësi, seriozitet, dhe siguri. Duke pasur parasysh këtë, ne kemi përpiluar listën e mëposhtme të rekomandimeve për ju.

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Me zgjedhjen e 5.400 servera në 60+ vende (duke përfshirë serverë të specializuar të optimizuar për lojëra), ju do të merrni absolute shpejtësia, stabiliteti dhe performanca më e mirë për lojrat.

Karakteristikat e sigurisë së fundit të NordVPN do të thotë që çdo qasje e paautorizuar në lidhjen tuaj është eliminuar. Kjo VPN mbaj nuk ka shkrime, dhe të dhënat tuaja janë të koduara duke përdorur të gradës ushtarake AES-256 me mbështetje për OpenVPN dhe Protokollet IKEv2 / IPSec. Karakteristika të tjera përfshijnë të integruar Softuer i sigurisë CyberSec, një vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjeve DNS, dhe më shumë.

NordVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:
Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN!

2. ExpressVPN

ExpressVPN - vpnMentor

ExpressVPN ka shpejtësi më të mira absolute për lojëra, por ka një kapje: të saj shërbimi premium është pak i kushtueshëm (megjithëse akoma e përballueshme). Nëse jeni të gatshëm të paguani për atë që merrni, megjithatë, do të kënaqeni lojëra të pandërprera me aftësinë për t’u lidhur me mbi 3,000 servera në 160 vende.

kjo plotësisht i personalizueshëm VPN përdorime Kriptimi 256-bit, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe OpenVPN mbështetje në të gjitha platformat. i saj vrasin kaloni, Teknologji e besuarServer, dhe politika pa log do t’ju mbajë të sigurt. Mund të përdorni ExpressVPN në të gjithë 5 pajisje njëkohësisht.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:
Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost ofron një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur që është të përballueshme, por nuk i zvogëloni veçoritë kjo çështje me 6,000+ server në 90+ vende, Kriptimi AES me 256-bitOpenVPN protokoll, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, ndërtuar në softver bllokues / adware, një vrasin kaloni, dhe a jo-logs politikë, do të keni gjithçka që ju nevojitet për disa lojëra të shkëlqyera.

Ti mundesh lidhni 7 pajisje në këtë VPN njëkohësisht. Ajo ofron një bujare  Garanci kthyese prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:
Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:
Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost!

4. Surfshark

paisjet e shfletuesit

Surfshark është një VPN e shkëlqyeshme për Steam me të saj nota të larta për karakteristikat gjithëpërfshirëse dhe përballueshmërinë. Mund të ketë vetëm 800+ servera, por secila prej tyre është miqësore me P2P, superfast, dhe ka DNS private.

Karakteristika më tërheqëse e Surfshark është e saj lidhje të pakufizuara të njëkohshme, domethënë e gjithë familja juaj – apo edhe një parti LAN – mund të argëtohet.

Karakteristikat e sigurisë dhe intimitetit përfshijnë tunele të ndara, encryption dyfishtë, një malware dhe bllokues reklamash, një vrasin kaloni, dhe Cilësimet shtesë të konfuzionit. Me lidhje të pakufizuara, të besueshme, shpejtësi të mëdha dhe siguri të fortë, nuk mund të gaboni.

Surfshark mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:
Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Ky VPN i lehtë për t’u përdorur është i përsosur nëse dëshironi siguri të fortë dhe karakteristika të shkëlqyera për përdorim me avull. PrivateVPN vendos në radhë të parë intimitetin dhe sigurinë, me Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, IPv6, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS Vendose si paresore. Kjo do t’ju mbrojë nga malware, hakerat ose kushdo tjetër që përpiqet të heqë dorë nga aktiviteti juaj.

Ju mund të lidhni deri në 6 pajisje (përfshirë ruterët) duke përdorur aplikacionet e thjeshta të VPN, dhe më e mira nga të gjitha, ajo ofron një Gjykim falas 7 ditor dhe një 3Garanci 0-ditore, e kthimit të parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:
Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:
Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:
Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN!

përmbledhje

Atje jane shumë arsye për t’u përdorur një VPN me avull, por mund të jetë me rrezik nëse nuk e bëni ndiqni disa rregulla themelore. Nëse jeni të kujdesshëm, dhe përdorni një VPN të mirë që ka shpejtësinë më të lartë, besueshmërinë dhe veçoritë e sigurisë si NordVPN, ju mund të shijoni Steam me shqetësim minimal dhe argëtim maksimal.

Leximi më tej

Nëse jeni duke kërkuar një mundësi jashtëzakonisht të përballueshme, shikoni disa nga këto VPN të lira.

Nëse jeni gjithashtu në përrua, hidhini një sy VPN-ve tona më të mira për Torrents.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map