5 VPN-të më të mira për Australinë – Për Streaming & Security në Janar 2020


Si Australian, a ndjehesh sikur je duke munguar në shfaqje të shkëlqyera se pjesa tjetër e botës po shikon? Epo, nuk është gjithçka në imagjinatën tuaj — Australia shpesh është në pjesën e prapme të vijës. Nëse ju jeni një Aussie që dëshiron të hyni në përmbajtje jo-australiane, ose po planifikoni një udhëtim në Australi, një VPN është ajo që ju nevojitet.

Me një VPN, do të keni mundësi anashkalojë përmbajtjen e geobllokuar siç janë Netflix SHBA dhe BBC iPlayer nga brenda Australisë.

Nëse jeni duke udhëtuar jashtë Australisë dhe nuk do të të humbasë një episod të një Vendi për të Thërritur në Shtëpi, do të arrish ta bësh atë gjithashtu me një VPN të besueshme.

Më e rëndësishmja, një dëshirë VPN mbroni të dhënat tuaja private nga mbikëqyrje e rreptë në internet qeveria Australiane imponon.

Megjithatë, jo të gjithë VPN-të janë të barabartë, kështu që ne jemi këtu për t’ju ndihmuar zgjidhni atë më të mirë për nevojat tuaja.

VPN-të më të mira për Australinë

 1. Cyberghost ka një obllokues i ndjekjes së linjës i cili heq elementin e gjurmimit nga kodi i një faqe në internet para se të vizitoni, duke mbrojtur aktivitetin tuaj në internet.
 2. NordVPN kombinon siguria më e lartë me një rrjet mbresëlënës global nga mbi 5,000 servera në 62 vende.
 3. ExpressVPN ka shpejtësia e lidhjes së pakrahasueshme për transmetim pa tel.
 4. Surfshark ka teknologji pronësie kamuflimi për të fshihni VPN-në tuaj nga ISP-ja.
 5. IPVanish zotëron të gjithë serverat e vet, kështu që ju mund të jeni i sigurt të dhënat tuaja nuk menaxhohen kurrë nga palët e treta.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Australi

Ka shumë çështje që duhet të merren parasysh kur zgjidhni një VPN për Australinë.

Për të filluar, Australia është shpesh rajoni i fundit që konsiderohet nga krijuesit e filmave, platformat streaming dhe zhvilluesit e lojërave kur lëshojnë përmbajtje. Kjo do të thotë që ju keni një zgjedhje e kufizuar e shfaqjeve televizive, filma ose lojëra video krahasuar me pjesën tjetër të botës anglishtfolëse. Plus, do të paguani një taksë shtesë prej 10% për mallrat dixhitale nga shitësit e huaj falë taksës Online të mallrave.

Torrent në Australi

Nëse jeni një tifoz i përroit, do të luftoni të gjeni përmbajtjen tuaj të preferuar në Australi. Qeveria e konsideron përrua materialin e mbrojtur nga e drejta e autorit një krim, dhe ka nxjerrë një mori ligjesh që lidhen me duke u përplasur në përrua gjatë viteve.

Rregulla Tre Strike në vitin 2016 kishte ISP që njoftonin përruesit në emër të mbajtësve të së drejtës së autorit, por në fund u vlerësua shumë e shtrenjtë për të vazhduar. Sidoqoftë, kjo nuk e ndaloi qeverinë australiane duke kërkuar që ISP-të ndalojnë faqet e përroit të njohura të tilla si The Pirate Bay, TorrentHound dhe SolarMovie.

Ligjet Australiane të Privatësisë

Ata shtuan një 59 site piraterie shtesë në listën e ndalimeve në 2017 për një total të madh prej 160. Në 2018, ata vazhduan bllokoni të gjitha vendet proxy dhe pasqyrë, dhe motorët e detyruar të kërkimit si Google të heqin të gjitha lidhjet me këto lloje të faqeve të internetit nga rezultatet e kërkimit të tyre.

Shfletimi i internetit në Australi vjen me shumë rreziqe të intimitetit dhe sigurisë, për shkak të rreptë ligjet për ruajtjen e të dhënave. Qeveria detyron kompanitë e telekomit të monitorojnë dhe regjistrojnë metadatat tuaja, të tilla si thirrje telefonike, tekste, postë elektronike dhe vendndodhje. Atyre u kërkohet të mbajnë atë informacion për dy vjet.

Dhe, sikur kjo të mos ishte aq intruzive, shumë agjencitë shtetërore kanë qasje të lehtë në të dhënat tuaja private. Ata mund të monitorojnë aktivitetin tuaj në internet pa ndonjë urdhër.

Duke marrë parasysh gjithë këtë, mund të shihni pse keni nevojë për një VPN me cilësi të lartë në Australi për të shijuar shikimin dhe qëndrimin e sigurt. Ne rekomandojmë VPN që janë optimizuar për të përrua dhe transmetimi, mund në mënyrë të vazhdueshme dhe të besueshme anashkalojë geoblocks, dhe keni një reputacion të fortë për të marrë seriozisht intimitetin tuaj. Kjo përfshin një transparent politika pa log dhe niveli më i lartë i kriptimi i të dhënave në dispozicion.

VPN-të më të mira për Australinë

1. CyberGhost 

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost është një nga VPN-të tona të preferuara për Australinë. i saj ndërfaqe miqësore për përdoruesit ka bërë të lehtë për njerëzit me më pak teknologji të qëndrojnë të sigurt me një VPN. VPN ofron 5,700 serverë + me më shumë se 50 në Australi.

Me klikimin e një butoni, mund të jesh të lidhur automatikisht me serverat me cilësimet e konfiguruara posaçërisht për atë që ju nevojitet. CyberGhost ofron profile të dedikuara për transmetim dhe përrua optimale.

Karakteristikat e saj të sigurisë janë gjithashtu shumë të forta dhe të thjeshta për tu vendosur. Për shembull, Bllokues i Ndjekjes Online heq elementet e gjurmimit nga kodi i një faqe në internet para se të vizitoni për të siguruar që askush nuk mund të spiunojë aktivitetin tuaj në internet.

Shikoni pse CyberGhost është një turmë e preferuar me ta Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh ose Gjykim falas 7 ditor për përdoruesit e iOS ose Android.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGjestare TANI!

2. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Drejtimi i listës së VPN-ve më të mira për Australinë është NordVPN. NordVPN është mbresëlënëse e madhe rrjet global me mbi 5,000 servera në 62 vende të ndryshme siguron që të keni mundësi të përdorni materiale nga e gjithë bota, përfshirë Netflix SH.B.A..

NordVPN ka 204 serverë në Australi vetëm, do të thotë që ju do të jeni në gjendje të transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara Aussie nga jashtë.

Serverat e tij miqësorë P2P janë të pajisur me Bandwidth i pakufizuar. Kjo e bën më të lehtë për ju të torrentoni skedarë të mëdhenj dhe përmbajtje transmetimi në shpejtësi tepër të mëdha.

Dhe sigurisht, NordVPN nuk shkurton qoshet kur bëhet fjalë për sigurinë. Ajo ofron një shumëllojshmëri të veçorive përfshirë VPN të dyfishtë, ku ajo kripton të dhënat tuaja jo një herë, por dy herë.

Kontrolloni se çfarë përdoruesit e tjerë duhet të thonë për NordVPN dhe provoni pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni marrëveshjet e NordVPN TANI!

3. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është i njohur mirë për disa prej tyre shpejtësia më e lartë e lidhjes në tregun VPN. Shpejtësitë e saj të mrekullueshme çiftohen me të kriptimi hermetik të ndihmës tuaj të të dhënave parandaloni goditjen e ISP ndërsa transmetoni përmbajtje në internet.

Alsoshtë gjithashtu në mënyrë të besueshme në përputhje me duke anashkaluar përmbajtjen gjeo-të kufizuar nga faqet si Netflix, iPlayer në BBC dhe HBO GO.

Në frontin e sigurisë, ajo mburret me gradën ushtarake Kriptimi AES 256-bit, një OpenVPN protokoll, dhe Smart DNS. Plus, ajo ka një transparent politikë mos-prerjet mbështetur nga vendndodhja e saj në Ishujt e Virgjër Britanik, jashtë Aleancës 14 Sytë me nuk ka ligje për ruajtjen e të dhënave.

Lexoni përshtypjet fantastike të ExpressVPN dhe kontrollojeni vetë me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni marrëveshjet ExpressVPN TANI!

4.Surfshark

Surfshark-së kriptimi i shkallës ushtarake bëjeni një zgjedhje të shkëlqyeshme për ligjet e privatësisë të Australisë. Surfshark mund të ketë vetëm 1041+ serverë aktualisht të disponueshëm, por ato janë të vendosura në 61 vende. Si një shërbim relativisht i ri, rrjeti i tyre po zgjerohet vazhdimisht.

Surfshark u ofron përdoruesve disa veçori shtesë që mund të ndihmojnë të lundroni ligjet pushtuese të privatësisë në Australi. Modaliteti i kamuflimit do të fshehë përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj. Kjo do t’ju ndihmojë të anashkaloni mbikëqyrjen e madhe mediatike të Australisë.

Numri i pajisjeve që Surfshark mbështet është mbresëlënës. Mund të gjesh aplikacione vendase për çdo platformë kryesore, si dhe aplikacione për TV inteligjent dhe tastierë lojërash. Për më tepër, Surfshark është një zgjedhje e mirë për familjet sepse lejojnë përdoruesit të bëjnë lidhni një numër të pakufizuar pajisjesh në një llogari.

Për më shumë pse përdoruesit janë të dashur për Surfshark, shikoni këto vlerësime. Ju gjithashtu mund të provoni shërbimin me 30 ditë garanci për kthimin e parave.

 Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shikoni marrëveshjet e Surfshark TANI!

5. IPVanish

Pajisjet ipVanish

Me IPVanish do të kënaqeni siguria maksimale e të dhënaveMustshtë një domosdoshmëri absolute për VPN-të në Australi.

i saj Kriptimi i AES i shkallës ushtarake 256-bit është niveli më i lartë në dispozicion për të mbrojtur aktivitetin tuaj. VPN gjithashtu ka një ndërprerës automatik vrasës për t’ju mbrojtur në rast se lidhja juaj papritmas bie.

Nëse jeni të interesuar të transmetoni përmbajtje, do të jeni të lumtur të mësoni se ofron Bandwidth i pakufizuar në të gjithë serverët e tij për a përvojë e shpejtë dhe e qetë e transmetimit.

Por mos e merrni fjalën tonë për të, lexoni vlerësimet e përdoruesve këtu ose zbuloni vetë me të tyre Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Shikoni marrëveshjet IPVanish TANI!

përmbledhje

Australia është vendi i fundit që dëshironi të kapeni pa një VPN.

Qeveria ligje të rrepta të mbikëqyrjes në internet dhe ruajtjes së të dhënave paraqesin një kërcënim serioz për privatësinë tuaj – veçanërisht nëse lidheni me internet në pikat publike të Wi-Fi.

Një VPN do t’ju lejojë gjithashtu hyr në përmbajtjen globale, i cili normalisht është i bllokuar ose tatohet në Australi.

Por jo vetëm çdo VPN do të bëjë. Zgjidhni një nga lista jonë më lart për të siguruar që të keni të gjitha tiparet që ju nevojiten për situatën unike të Australisë. Për më shumë hile për të pasur akses të pakufizuar në përmbajtjen Australiane nga jashtë vendit, shihni udhëzuesin tonë për të marrë një adresë IP Australiane.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN të zgjedhë? Ne ju rekomandojmë CyberGhost për aftësinë e tij të padiskutueshme për të zhbllokuar vazhdimisht faqet e transmetimit popullor dhe karakteristikat e pashembullta të sigurisë. Provojeni tani falas!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP Australiane nga kudo tjetër
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map