5 VPN-të më të mira për Apex Legends – Azhurnohen për Lojërat në 2020


Arritja e 50 milion lojtarëve unik në vetëm muajin e saj të parë, nuk ka dyshim që Apex Legends ka qenë një nga hitet më të mëdha të mbretërisë së betejës.

Sidoqoftë, në varësi të vendit ku jetoni, jo çdo lojtar ka përvojë të njëjtë me lojërat. Shumë përdorues kanë raportuar çështje zhgënjyese me vonesë, ndërsa disa përmbajtje – dhe nganjëherë e gjithë loja – nuk janë të disponueshme në disa vende.

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të luajtur Legends Apex pa ndonjë problem shqetësues, do t’ju duhet një VPN.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për legjendat Apex

 1. NordVPN – Aftësi të shkëlqyera zhbllokimi të çiftëzuara me sigurinë e shkallës së parë dhe shpejtësinë e rrufeve, e bëjnë NordVPN zgjedhjen tonë # 1.
 2. ExpressVPN – Nëse jeni të gatshëm të paguani pak më shumë, ExpressVPN do t’ju shpërblejë me disa nga shpejtësitë më të mira përreth. Kaq shpejt, mezi do të vini re që po përdorni një VPN.
 3. CyberGhost – Bashkimi i çmimeve të arsyeshme me aplikacione për t’u përdorur lehtë, CyberGhost do t’ju japë një mënyrë të besueshme dhe të sigurt për të luajtur Legends Apex.
 4. Surfshark – Duke ofruar lojtarë të lidhjeve të pakufizuara të pajisjes nën një licencë, Surfshark është një opsion i shkëlqyeshëm nëse jeni lojtar i ekipit ose dëshironi të luani në të gjitha pajisjet tuaja.
 5. PrivateVPN – Një nga VPN-të më të mira kur bëhet fjalë për sigurinë, PrivateVPN është gjithashtu një nga opsionet më të përballueshme dhe tepër i lehtë për t’u përdorur.

Filloni të luani Legends Apex me NordVPN

Youfarë ju duhet në një VPN për Legends Apex

Nëse jeni duke kërkuar të hyni në Apex Legends në një vend ku loja është ndaluar – ose të merrni duart tuaja me përmbajtje rajonale – do t’ju duhet një VPN me aftësi të jashtëzakonshme zhbllokimi.

Për të qenë në gjendje të zhbllokojnë me sukses përmbajtjen e kufizuar nga gjeo, VPN duhet të kenë një rrjet i madh i serverëve të fuqishëm. VPN mund të ju ndihmojnë të përdorni lojëra të bllokuara si Apex Legends nga duke fshehur adresën tuaj IP dhe duke e bërë atë të duket në serverin e lojës sikur po luani në një rajon të zhbllokuar.

Sidoqoftë, shumë shërbime tani kanë filluar të përdorin softuer anti-VPN. Për të marrë rreth kësaj, VPN duhet ose të përdorin serverë specialë të ngatërruar, të cilat kamuflojnë identitetin e tyre si një VPN, ose kanë një rrjet mjaft të madh që çdo server të komprometuar mund të zëvendësohet menjëherë.

Një rrjet i madh serverash gjithashtu mund të jetë një bonus kur bëhet fjalë për shpejtësinë dhe zvogëlimi i vonesës. Nëse zgjidhni një VPN me shumë servera në shumë vende të ndryshme, duhet të jeni në gjendje lidheni me një server VPN që është më afër serverit të lojës sesa ti Jo vetëm që kjo ju jep liri zgjidhni cilin server të lojës ju doni të lidheni, po ashtu zvogëlon ping.

Nëse hakerat janë shqetësimi juaj kryesor, do të duhet të zgjidhni një VPN që ka siguri e jashtëzakonshme. Kujdesuni për kodimin, reklamimin dhe mbrojtjen nga keqdashjet të shkallës ushtarake, dhe shkatërroni çelsin dhe mbrojtjen e rrjedhjes DNS që do të mbaj vendndodhjen tënde private edhe nëse VPN juaj humbet lidhjen.

Të gjitha këto karakteristika të sigurisë janë thelbësore kur bëhet fjalë duke mbrojtur adresën tuaj IP nga kërcënimet në internet si një sulm DDoS.

VPN-të më të mira për legjendat Apex

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Ofrimi i lojtarëve aftësi superiore zhbllokimi, NordVPN është zgjedhja jonë kryesore nëse po kërkoni një VPN për Apex Legends. Serverë të përkushtuar të lojërave të ngatërruara zvogëloni vonesën dhe rritni shpejtësinë ndërsa 5.200 server + në 60 vende ju japin shumë vendndodhje për të zgjedhur.

NordVPN ofron siguri më të lartë të niveleve kundër hakmarrjes përmes kriptimi i shkallës ushtarake dhe softuer unik CyberSec. A politikë e rreptë pa shkrime, ndërprerës automatik vrasës, dhe mbrojtje rrjedhje gjithashtu do t’i mbajë private informacionet tuaja private.

Siguroni deri në 6 pajisje njëkohësisht plotësisht pa rrezik, me NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

Nëse jeni një lojtar për të cilin shpejtësia është thelbësore, ExpressVPN është zgjedhja e duhur për ju. Përdoruesit tanë e vlerësojnë shërbimin si të tillë shpejtësia më e shpejtë përreth, e cila do të ndihmojë zvogëlojë çdo vonesë dhe vonesë. Kjo është pjesërisht për shkak të VPN-së 3,000+ servera në 160 lokacione të ndryshmes.

ExpressVPN vjen me shumë cilësime që të mundeni personalizoni klientin tuaj VPN për lojëra. Alsoshtë gjithashtu më shumë sesa e aftë duke anashkaluar geoblocks të rrepta, do të thotë që ju do të jeni në gjendje të luani Apex Legends edhe nëse është i ndaluar në vendin tuaj.

Siguria është kujdesur nga AES 256-bit kriptimi, a vrasin kaloni, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS. TrustedServer i ExpressVPN teknologji gjithashtu do të thotë që asnjë nga të dhënat tuaja private nuk do të ruhet ose regjistrohet.

ExpressVPN është pak më e shtrenjtë se opsionet e tjera, por ia vlen nëse vlerësoni shpejtësinë. Provojeni tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Nëse jeni i ri për VPN-të, por prapë doni një të mirë përzierje e përballueshmërisë dhe karakteristikave, CyberGhost është një mundësi e shkëlqyeshme. 3.600 servera në 59 vende do t’ju japin qasje në serverat e lojërave Apex Legends në të gjithë botën. Shpejtësitë janë gjithashtu i besueshëm dhe i shpejtë mjaftueshëm për lojëra.

CyberGost është tejet të përqendruar në siguri, me kriptim të reklamave AES 256-bit, reklama dhe bllokues të malware, një ndërprerës automatik të vrasjes, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe IP dhe një politikë e rreptë pa shkrime.

VPN mbështet aplikacione në të gjitha pajisjet dhe platformat kryesore dhe ju jep një zemërgjerë 7 lidhje të njëkohshme. Bujari nuk ndalet as këtu; CyberGhost u ofron të gjithë përdoruesve një masë të madhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Shikoni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për këtë VPN gjithanshëm.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Pavarësisht se është një nga VPN relativisht më i ri, Surfshark ende merr përshtypje të shkëlqyera. Në fakt, statusi i saj i ri do të thotë se është më i aftë t’ju ndihmojë hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuar pasi akoma nuk është vërejtur nga shumë site që përdorin softverin anti-VPN.

Surfshark ka një rrjet më të vogël se shërbimet e tjera VPN, por prapë ofron shpejtësi të mira dhe mundësi për t’u lidhur me serverin lokacione në 59 vende të ndryshme. Aplikacionet janë lehtë-to-use dhe ofrojnë një gamë të veçorive unike. Kjo perfshin Anti-malware dhe softuer reklamash të CleanWeb, një Modaliteti NoBorder për përdorim në vendet e kufizuara, Mënyra e kamuflimit për të fshehur përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj, dhe Programe MultiHop për intimitet të shtuar.

Karakteristika më e mirë e Surfshark, sidoqoftë, është lidhje e pakufizuar e pajisjes. Ju mund të luani legjendat Apex në mënyrë të sigurtë në aq pajisje sa dëshironi, të mbroni të gjithë familjen tuaj ose të lidhni ekipin tuaj kur të vijnë për të luajtur.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Nëse jeni i ri për VPN dhe shqetësoheni për sigurinë tuaj ose të të dashurit tuaj ndërsa luani Legends Apex, PrivateVPN është një zgjedhje e mirë. jashtëzakonisht e thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit, në këtë VPN përqendrohet intimitetit dhe sigurisë.

Kriptimi i shkallës ushtarake AES 256-bit dhe OpenVPN do të mbajë të fshehur plotësisht trafikun dhe vendndodhjen tuaj. Përkundër këtij niveli të lartë të sigurisë, shpejtësitë nuk komprometohen dhe PrivateVPN është mjaft shpejt për t’u përdorur me Apex Legends.

Aplikacionet janë në dispozicion në të gjitha platformat, janë jashtëzakonisht e lehtë për t’u shkarkuar, instaluar dhe përdorur, dhe do të jeni në gjendje të lidheni 6 pajisje njëkohësisht.

Gjeni se çfarë klientët e vërtetë duhet të thonë për PrivateVPN ose regjistrohuni tani me një Gjykim falas 7 ditor dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Apex Legends nuk ka nevojë të shkatërrohet nga problemet e bezdisshme të lagjes dhe kërcënimet e DDoS. Thjesht zgjedhja e VPN e duhur mund t’ju mbajë të sigurt dhe të hapni një botë krejt të re me përmbajtje më parë të padisponueshme.

Nëse vlerësohen vlerësimet e përdoruesve tanë dhe testet e aftësive, opsioni i duhur është NordVPN. Merrni para nga pajtimi me kodet tona të kuponit NordVPN.

Dëshironi të provoni VPN të tjera për më pak? Ja përmbledhja e marrëveshjeve më të mira të VPN-së.

Ne gjithashtu rekomandojmë të kontrolloni udhëzuesin tonë për VPN-të më të mira për lojërat në përgjithësi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map