5 VPN-të më të mira për Algjeri – Për Siguri, Streaming dhe Shpejtësi në vitin 2020

Keni nevojë për një VPN për Algjerinë?

Që nga viti 2015, afërsisht gjysma e popullsisë në Algjeri ka një qasje të drejtpërdrejtë, të pakontrolluar në internet. Nuk ka ligje që kundërshtojnë privatësinë në internet në asnjë mënyrë, dhe nuk ka kufizime të drejtpërdrejta në internet as.

Sidoqoftë, shumë akuza po deklarojnë se qeveria përdor justifikimin e saj për parandalimin e terrorizmit spiunojnë përdoruesit e internetit dhe të gjurmojnë aktivitetet e tyre. Kjo vetëm duhet të jetë arsye e mjaftueshme që ju të dëshironi qëndroni të mbrojtur duke përdorur një VPN të mirë.

Përveç që të jeni të sigurt dhe të shijoni intimitetin tuaj, do të shijoni gjithashtu qasje të shpejtë dhe të lehtë në shërbimet e transmetimit jashtë Algjerisë. Ju gjithashtu mund të lidheni me serverët algjerianë kur udhëtoni, dhe të shijoni me lehtësi përmbajtjen lokale që normalisht nuk mund t’i përdorni.

Tani, ju e keni kuptuar që aktiviteti juaj i internetit në Algjeri mund të ndiqet, dhe siguria dhe privatësia juaj mund të shkelen. Jo vetëm kaq, por ju nuk do të jeni në gjendje të shijoni shërbime transmetuese ose të shikoni përmbajtje lokale jashtë vendit.

Shikoni disa nga VPN-të më të mira që mund të përdorni në këtë situatë.

Lista e shpejtë: VPN-të më të mira për Algjerinë

Në këtë lloj ambienti, një VPN nuk është thjesht një mundësi për një lidhje më të sigurt ose shpejtësi më të madhe – është sens i zakonshëm!

Pra, ku shkoni nga këtu? Ka qindra shërbime VPN atje – si e dini cili është më i miri për ju? Shikoni listën më poshtë.

 1. NordVPN
  Ky është një nga VPN-të më të mira atje. Shtë një shërbim gjithëpërfshirës që mbron intimitetin tuaj, duke paraqitur sigurinë si një nga kostumet e tij më të forta.
 2. ExpressVPN
  Një tjetër VPN e shkëlqyer që ka servera në Algjeri. Nëse keni nevojë për një adresë IP Algjeriane – kjo është zgjidhja juaj më e mirë.
 3. HMA VPN
  Një tjetër lojtar i madh me statistika të shkëlqyera, që paraqet mbështetje të bisedës live dhe 24 orë për serverët në Algjeri.
 4. VyprVPN
  Ky ofrues përmban mbi 700 lokacione të ndryshme të serverëve, duke përfshirë një në Algjeri, duke e bërë atë një mundësi tjetër të shkëlqyer nëse keni nevojë për një adresë IP Algjeriane.
 5. ActiVPN
  Vlerësimi më i mirë për fillestarët, ActiVPN ofron lidhje të shpejtë dhe aplikacione të lehta për t’u përdorur.

Merrni NordVPN Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për Algjerinë

Duket se nuk ka ligje anti-torrentuese në Algjeri tani për tani, kështu që kjo çështje e veçantë nuk duhet t’ju shqetësojë shumë. megjithatë, përrua ende konsiderohet e paligjshme ndërkombëtarisht, dhe e vetmja mënyrë e vërtetë për të fjetur natën është të qëndroni të fshehur.

Nëse përrua nuk është shqetësimi juaj, duhet të jetë privatësia. Për t’ju dhënë një shembull të qartë se sa fuqi mban qeveria algjeriane mbi shërbimet e saj ISP, këtë verë qeveria algjeriane mbylli hyrjen në internet për të gjithë vendin për disa orë çdo ditë gjatë periudhave të provimeve të shkollës së mesme, për të ndaluar studentët të mashtrojnë.

Ndërsa ky vendim radikal mund të ketë rregulluar një çështje, ai krijoi një ton të tjerëve. Njerëzit dhe bizneset që mbështeteshin në aksesin e përditshëm të internetit për të bërë punët e tyre, thjesht u ndërprenë.

Një shembull tjetër është fakti që nga viti 2007, të gjitha kafenetë në internet në vend duhet të shkruajnë çdo individ që përdor shërbimet e tyre për të dorëzojë informacionin tek autoritetet nëse e kërkojnë atë.

gjithashtu, qeveria algjeriane ka hedhur një ndalim të rreptë për këdo që dërgon ose merr ndonjë informacion që shkon kundër “rendit publik” të vendit.

Si përmbledhje, kjo qeveri mund të përdorë justifikime të shumta ju ngacmojnë për përdorimin tuaj në internet; parandalimi i terrorizmit dhe abuzimi i rendit publik.

Për të thënë të sigurt, basti juaj më i mirë është të ndizni një VPN. Edhe nëse nuk shqetësoheni për mbikëqyrjen e qeverisë, do t’ju duhet një VPN për të qëndruar i mbrojtur nga hakerat dhe kërcënimet e tjera në internet kur përdorni wi-fi publike. Mund të ju ndihmojë gjithashtu të përdorni shërbime streaming, siç janë Netflix USA, Hulu dhe BBC.

Këtu keni një listë të VPN-ve më të mira për Algjerinë, për t’ju ndihmuar të vendosni se cili është më i miri për ju.

5 VPN-të më të mira për Algjerinë

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Padyshim një nga VPN-të më të vlerësuarat, dhe për arsye të mirë – siguria e saj e përparuar është më e mira në treg, duke shfaqur Kriptimi 2048-bit dhe një shumëllojshmëri e protokolleve të sigurisë.

NordVPN është gjithashtu i mirë në duke anashkaluar çdo formë censurimi ose kufizimi – dhe eshte i shkëlqyeshëm për shërbime streaming si Netflix.

Karakteristikat e tij më të mira përfshijnë:

 • Paraqet mbi 5,000 serverë, që do të thotë më shumë stabilitet dhe shpejtësi për ju
 • Kriptimi 2048-bit
 • Shumëllojshmëri protokolesh (OpenVPN, L2TP / IPSec, IKEv2 / IPSec dhe PPTP)
 • Kill Switch (në rast të rënies së lidhjes VPN, adresa juaj e IP mbetet e fshehur)
 • Double VPN shifron dy herë të dhënat tuaja
 • Politika e rreptë e mos-logs
 • Mbështet shfletimin e Tor
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave

Merrni NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ofron shpejtësi dhe serverë të jashtëzakonshëm në 90+ vende, kjo është arsyeja pse përdoruesit e saj thonë se është më së miri për transmetimin e filmave të tyre të preferuar dhe shfaqjeve televizive.

Po ashtu ka karakteristika të shkëlqyera të sigurisë dhe konsiderohet tepër miqësore për fillestarët.

ExpressVPN do t’ju lidhet automatikisht me serverin më të mirë, që është një plus për fillestarët – por përdoruesit e avancuar mund të zgjedhin serverin e tyre me dorë.

Karakteristikat që vlen të përmenden:

 • Paraqet mbi 2,000 serverë në mbi 90 vende – përfshirë Algjerinë
 • Një nga opsionet më të mira për transmetimin e filmave në internet
 • Plotësisht private, të dhënat tuaja nuk regjistrohen kurrë
 • Përdor kriptimin e shkallës ushtarake AES 256-CBC
 • Mbështet përruajtjen private dhe shfletimin e Tor
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave me një politikë pa pyetje

Merrni ExpressVPN Tani!

3. HMA VPN

pajisja hidemyass

HMA nuk e goditi vendin numër një me të gjithë recensentët – megjithatë, disa prej tij tipare unike prapë e bëjnë atë një të preferuar për shumë përdorues.

Supershtë jashtëzakonisht i shpejtë, i lehtë për t’u përdorur dhe ka më shumë se 880 server në mbi 180+ vende.

Karakteristika të dukshme dhe unike:

 • E shkëlqyeshme nëse keni nevojë për një adresë IP Algjeriane për të hyrë në përmbajtjen lokale
 • Lejon 5 lidhje të njëkohshme në të gjithë Windows, iOS & Pajisjet Mac, Android dhe Linux
 • Ofron kriptim AES 6 256 dhe një ndërrim vrasës për të siguruar lidhjen tuaj të internetit dhe informacionin personal
 • P2P miqësore dhe streaming e optimizuar
 • Mbështetje eksperte 24/7 e klientëve nga njerëz të vërtetë
 • Garanci për 30 ditë kthim të parave, asnjë pyetje e bërë politika

Merrni HMA VPN Tani!

4. VyprVPN

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN për të udhëtuar nëpër botë me, kjo mund të jetë basti juaj më i mirë. Ndërsa privatësia dhe tiparet e tij të sigurisë nuk janë më të mirat në treg, shumë thonë se bën një punë të shkëlqyeshme në hyrja në përmbajtje të bllokuar me shpejtësi të lartë.

Kjo do të thotë se është një shoqërues i shkëlqyer i udhëtarëve që ju lejon hyr në çdo uebfaqe ose shërbim streaming pa rregullues dhe pa telashe!

Karakteristika të dukshme:

 • Përdor teknologjinë shumë të përparuar Chameleon, një mbret në përdorimin e përmbajtjes së bllokuar, madje duke anashkaluar murin e madh të censurës së Kinës
 • Gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme nëse keni nevojë për një adresë IP Algjeriane për të hyrë në faqet e internetit lokale
 • Ofron bandë të pakufizuar dhe serverë
 • Garanci 3-ditore për kthimin e parave

Merrni VyprVPN Tani!

5. ActiVPN

pajisje activpn

ActiVPN merr sigurinë e internetit në nivelin tjetër. 

i saj aplikacionet janë të lehtë për t’u përdorur, dhe mund lehtë anashkalojë geoblocks për të zhbllokuar shërbime si Netflix SHBA.

Ajo operon 61 servera me shpejtësi të lartë në të gjithë globin dhe ofertat 5 lidhje të njëkohshme të pajisjes. ActiVPN nuk ofron garanci për kthimin e parave, por duke gjykuar nga gjërat e mëdha që thonë përdoruesit, nuk do të kesh nevojë për një.

Disa nga karakteristikat e tij më të mira:

 • E përputhshme me shumicën e pajisjeve, përfshirë konzollat ​​e lojrave
 • Protokollet e sigurisë së nivelit të lartë
 • Përdor kriptimin e bitëve AES-CBC 256 + PKI RSA 2048
 • Lejon lidhje P2P, të shkëlqyera për torrent / ngarkime
 • Bllokuesit e integruar dhe bllokuesit e botnet

Merr ActiVPN Tani!

përfundim

Ekspertët e sigurisë do të thonë se duhet të merrni parasysh përdorimin e një VPN në çdo kohë, edhe nëse jeni i vendosur në një vend të zhvilluar, të qëndrueshëm. Qoftë hakerat apo qeveria juaj; fakti është – ju thjesht kurrë nuk e di kush shikon.

Kjo është veçanërisht e vërtetë për vendet si Algjeria, ku qeveria dihet se sillet rrënjësisht. Qëndrimi i sigurt dhe i mbrojtur në këtë situatë është i domosdoshëm, dhe ju duhet të merrni mundësinë për të mbrojtur veten një VPN e mirë ndërsa mundeni.

Mos harroni në faqen tonë të marrëveshjeve dhe kuponave – Kliko këtu për të zbuluar se si mund të merrni një VPN e shkëlqyeshme për një çmim të shkëlqyeshëm.

Merrni NordVPN Tani!

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP algjeriane nga kudo tjetër
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map