5 VPN më të mirë për Shfletuesin UC | Shfletim i sigurt, i shpejtë në vitin 2020

Nëse e doni Browser-in UC për shpejtësinë dhe aftësitë e tij për të kursyer të dhëna, por shqetësoheni për dobësitë e tij, ekziston një mënyrë për ta përdorur atë me siguri. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN e përputhshme me celularin.

Teknologjia e zgjuar e ngjeshjes e Shfletuesit UC e bën atë super e shpejtë dhe e shkëlqyeshme për ruajtjen e të dhënave. Shtë shfletuesi i katërt më i popullarizuar në botë, veçanërisht e popullarizuar në Azinë Jug-Lindore, Indi dhe Kinë.

Për fat të keq, histori lajmesh të dobësi të mëdha softuerësh dhe rrjedhje informacioni kanë tronditur besimin e përdoruesve. Përdorni aftësitë e UC Brower pa u shqetësuar për privatësinë tuaj duke përdorur një VPN premium.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Shfletuesin UC

 1. NordVPN – VPN e vlerësimit tonë të përgjithshëm, NordVPN është i pajtueshëm me të gjitha platformat kryesore të lëvizshme dhe është shumë i sigurt.
 2. ExpressVPN – Nëse jeni duke kërkuar shpejtësi të shkëlqyera, ExpressVPN është VPN më i shpejtë me siguri të madhe për tu përputhur.
 3. Cyberghost – Shumë e sigurt, por e lehtë për t’u përdorur, CyberGhost ju jep shumë për paratë tuaja.
 4. Surfshark – Buxhet-miqësor dhe i besueshëm, Surfshark është i mbushur me karakteristika të dobishme të sigurisë.
 5. PrivateVPN – Dëshironi t’i mbani gjërat të thjeshta? PrivateVPN është miqësor ndaj përdoruesve dhe pa bujë ndërsa mbetet i shtrënguar në siguri.

Sigurt Shfletuesi UC Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për Shfletuesin UC

Atje jane shqetësime serioze për dobësitë në softuerin e UC Browser.

Informacion i ndjeshëm në lidhje me vendndodhjen e përdoruesit, adresën MAC dhe të dhënat wi-fi janë rrjedhur. Kriptimi i vjetëruar dhe defektet e privatësisë kanë lënë gjithashtu përdoruesit e UC Browser i prekshëm nga kërcënimet në internet si hacking, phishing, malware, spyware, dhe sulme njeri-në-mes.

identifikueshme informacioni i përdoruesit u zbulua te ndërmarrjet reklamuese dhe mjetet e analitikës.

Pavarësisht se këto çështje dihen gjerësisht, është bërë pak për t’i luftuar ato. Patches nuk janë lëshuar për disa dobësi, duke i lënë përdoruesit të hapur për të gjitha këto kërcënime.

Nëse ende dëshironi të përdorni UC Browser përkundër këtyre të metave, ju mund ta bëni këtë në mënyrë të sigurtë me një VPN.

Një VPN mund t’ju mbrojë nga sulmet në internet në disa mënyra të ndryshme. së pari, një VPN do të fshehë adresën tuaj IP.

Hakerët mund të përdorin adresën tuaj IP për të organizuar sulme njeri-në-mes në pajisjen tuaj.

Kur lidheni me një VPN, të dhënat tuaja së pari do të kalojnë përmes një serveri VPN. Serveri VPN maskon adresën tuaj IP me vet, do të thotë që asnjë palë e tretë me qëllim të keq nuk mund të ketë qasje në rrjetin tuaj.

në radhë të dytë, një VPN do të shifrojë të gjithë trafikun tuaj pasi është rivarruar. Askush nuk do të jetë në gjendje të përgjojë të dhënat tuaja, të spiunojë lëvizjet tuaja, ose të vjedhë informacionin tuaj të ndjeshëm.

Së fundmi, VPN-të më të mira përfshijnë malware dhe bllokues të reklamave. Zgjedhja e një VPN me softuer anti-malware i jep pajisjes tuaj një të tillë shtresa shtesë e mbrojtjes kundër sulmit ndërsa përdorni Browser UC.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Të jesh në gjendje të gjeo-spoof adresën tuaj IP është i dobishëm për gjëra të tjera përveç sigurisë. Kjo gjithashtu ju lejon të zhbllokoni përmbajtjen gjeo-të kufizuar.

Lidhja me një server VPN në një vend tjetër ju jep mundësinë e hyrjes në të gjithë përmbajtjen gjeo-kufizuar në atë lokalitet.

Për shembull, zhbllokimi i Netflix në rajone të ndryshme hap një botë krejt të re të bibliotekave të ndryshme të Netflix me përmbajtje që përndryshe do të ishin të padisponueshme në vendin tuaj.

Nëse jetoni në një vend me censurë të rreptë të qeverisë, mund të përdorni një VPN për të anashkalojë muret e zjarrit të qeverisë.

VPN më të mira për Shfletuesin UC

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është VPN jonë më e vlerësuar për sigurinë, pajtueshmërinë dhe shpejtësitë e saj të shkëlqyera.

NordVPN ka aplikacione miqësore për përdoruesit në të gjitha pajisjet kryesore mobile, përfshirë Android, iOS dhe Linux. Kriptimi i shkallës ushtarake, VPN i dyfishtë, çelsat vrasës 2 dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS siguron që të dhënat tuaja private janë mbajtur private gjatë përdorimit të Shfletuesit UC.

Softueri inovativ CyberSec gjithashtu do të mbrojë pajisjen tuaj nga malware, reklama dhe kërcënime të tjera në internet. Plus, ju mund të mbroni 6 pajisje njëkohësisht nën një profil.

Testoni VPN-në tonë të preferuar tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Sigurt UC Browser me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse orët e shpejta të ngarkimit janë ato që ju pëlqejnë më shumë rreth UC Browser, ju dëshironi një VPN që nuk do të komprometojë ato shpejtësi. Cila është ajo ku hyn ExpressVPN – është VPN më e shpejtë në treg.

Ti mundesh mbroni deri në 5 pajisje njëherësh me Karakteristikat e sigurisë më të lartë si tunelimi i ndarë, një ndërprerës vrasës, enkriptimi AES 256-bit, dhe mbrojtja e rrjedhjeve DNS dhe IPv6. ExpressVPN ka një gamë të aplikacioneve në përputhje me iOS, Android dhe Linux.

ExpressVPN mund të jetë pak më e kushtueshme se opsionet e tjera, por ia vlen për shpejtësi dhe siguri të klasit botëror. Të paktën, kjo është ajo që thonë përdoruesit e vërtetë. Shihni veten me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Sigurohuni Shfletuesi UC me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Duke ofruar karakteristika të zgjuara, aplikacione miqësore për përdoruesit, shpejtësi të shkëlqyera dhe siguri të shkallës ushtarake, CyberGhost është një popullarizim gjithëpërfshirës.

CyberGhost është i lehtë për t’u përdorur, me lidhje me një trokitje e lehtë te serveri më i mirë për nevojat tuaja. Anydo të metë e Shfletuesit UC zbutet nga kriptimi i shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik vrasës dhe reklamuesit e integruar, malware dhe bllokuesit e ndjekjes.

VPN madje ofron edhe një shtesë Paketa NoSpy nëse jeni serioz në mbrojtjen e intimitetit tuaj.

Provoni CyberGhost deri në 7 lidhje të njëkohshme me një gjykim 24-orësh falas dhe Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Siguroni Shfletuesin UC me CyberGhost!

4. Surfshark

Surfshark

Dëshironi një mënyrë e lirë dhe e thjeshtë për të mbrojtur pajisjen tuaj ndërsa përdorni Shfletuesin UC? Surfshark është një nga rekomandimet tona më të përballueshme.

Surfshark është veçanërisht i pëlqyeshëm sepse ju jep mbrojtje e pakufizuar e pajisjes nën një profil. Kështu që ju mund të mbroni çdo pajisje të vetme që dëshironi të përdorni me Shfletuesin UC.

VPN gjithashtu krenohet me shumë karakteristika unike të sigurisë. Mënyra e kamuflimit dhe MultiHop ju japin një shtresa shtesë e anonimitetit ndërsa teknologjia CleanWeb bllokon malware, reklama, gjurmues dhe përpjekje për phishing.

Surfshark ka aplikacione miqësore për përdoruesit të pajtueshëm me pajisjet Android, iOS dhe Linux. Bëni VPN edhe më të përballueshme me një kupon zbritje të Surfshark ose testojeni së pari me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Siguroni shfletuesin UC me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN është një shërbim i thjeshtë VPN që nuk bën kompromis për sigurinë. Vlerësuar shumë nga fillestarët VPN, PrivateVPN nuk kërkon konfigurim të ndërlikuar – madje mund të përdorni shërbimi i instalimit në distancë nëse keni nevojë për ndihmë me konfigurimin.

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni nëse zgjidhni midis cilësimeve të ndryshme të sigurisë. Oferta privateVPN siguria e shkallës ushtarake si një default automatik në të gjitha aplikacionet e tij celular.

Shpejtësitë janë i shpejtë dhe i besueshëm dhe do të keni mundësi siguroni 6 pajisje nën një profil.

Provoni këtë VPN miqësor për përdoruesit, me një provë 7-ditore falas ose një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Siguroni Shfletuesin UC me PrivateVPN!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Ju nuk keni pse të ndaloni përdorimin e shfletuesit UC plotësisht për të mbrojtur pajisjen tuaj. Gjithçka që ju nevojitet është një VPN e sigurt dhe e lëvizshme si NordVPN për të siguruar që nuk jeni i prekshëm nga asnjë nga defektet e shfletuesit.

Tingellon mire? Përmirësohet: madje mund të merrni para nga një pajtim me një kupon zbritje NordVPN.

Dëshironi të dini më shumë rreth llojit të kërcënimeve me të cilat mund të përballeni në internet? Këtu është udhëzuesi ynë i plotë për malware, viruse dhe ransomware.

Ose, mund të mësoni më shumë rreth spyware këtu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me