5 VPN më të mirë për Samsung Galaxy Tab në vitin 2020 | Streaming & Siguria

Me kaq shumë VPN që tani ofrojnë aplikacione të pajtueshme me Android, nuk ka me të vërtetë asnjë arsye për të mos u dhënë pajisjeve tuaja manuale sa më shumë mbrojtje sikurse bëni desktopin ose laptopin tuaj.

Sot, ne po shikojmë VPN-të më të mira që janë në përputhje me Tab Galaxy Samsung. Ne do të shohim gjithashtu atë që ju nevojitet në një VPN për një tabletë dhe si ta instaloni një në pajisjen tuaj.

VPN-të më të mira për Tab Galaxy Samsung: Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN – Një nga aplikacionet më të vlerësuara VPN në Google Play, NordVPN është perfekt për t’u përdorur me Galaxy Tab Samsung tuaj.
 2. ExpressVPN – Mburret me një pajtueshmëri të shkëlqyeshme të pajisjes dhe shpejtësinë më të mirë, ExpressVPN është i shpejtë, i besueshëm dhe i sigurt.
 3. CyberGhost – CyberGhost është miqësor dhe i përballueshëm, me shumë karakteristika për ta mbajtur Tab të sigurt.
 4. Surfshark – E mbushur me karakteristika të zgjuara, Surfshark ju jep vlerë të shkëlqyeshme për para.
 5. PrivateVPN – PrivateVPN është e thjeshtë dhe e drejtuar nga siguria, e përkryer nëse jeni duke kërkuar për intimitet të lehtë pa cilësime të ndërlikuara.

Mbroni Tani Galaxy Tab Samsung tuaj

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për Tab Galaxy Samsung

Karakteristikat që ju nevojiten në një VPN për Tab Galaxy Samsung tuaj do të varen nga ajo që përdorni Tab tuaj dhe pse doni një VPN.

Një nga arsyet kryesore që njerëzit duan një VPN në Tab e tyre është të zhbllokoni në mënyrë të sigurt dhe përmbajtjen e rrjedhës që mund të mos jenë të disponueshme për ta në rajonin e tyre. Për arsye të ndryshme – siç janë ligjet e të drejtave të autorit ose ndryshimet kohore – disa vende marrin hyrje në shfaqje dhe filma herët, ndërsa vendet e tjera mund të mos marrin kurrë qasje fare.

Nëse jeni duke kërkuar të përdorni një VPN për të transmetuar shfaqjet ose filmat tuaj të preferuar, do t’ju duhet katër gjëra: shpejtësia, aftësitë e zhbllokimit, një rrjet global i serverëve dhe privatësia.

Nëse një sit i transmetimit nuk lejohet të tregojë përmbajtje në një vend të caktuar, do ta bllokojë atë përmbajtje. Kjo do të thotë që kushdo që përpiqet të shikojë përmbajtjen me një adresë IP nga një vend i bllokuar do të ndalohet.

Një VPN mund t’ju ndihmojë zhbllokoni shfaqjet dhe filmat me kufizime gjeo-kufizuar duke fshehur adresën tuaj IP dhe ridrejtoni trafikun tuaj përmes një prej serverave të tij në një vend që nuk është i bllokuar. Siti i transmetimit nuk do ta shohë vendndodhjen tuaj, vetëm vendndodhjen e VPN – zhbllokimin e përmbajtjes për të shijuar.

Fatkeqësisht, shumica e vendeve kryesore të transmetimit janë të vetëdijshëm për përdorimin e VPN dhe përdorin softuer të fortë anti-VPN për të zbuloni dhe listoni adresat e zeza të IP të shoqëruara me shërbime VPN.

Për të transmetuar në mënyrë të sigurt në Galaxy Tab tuaj të Samsung, do t’ju duhet një VPN e cila është e aftë të anashkalojë këtë program anti-VPN dhe t’ju japë qasje në serverat në vendet e duhura.

Një tipar i mirë për t’u kujdesur është një rrjet i madh, global i serverave. Kjo do të thotë që VPN nuk është vetëm aq e fuqishme për të zhbllokuar faqet e transmetimit, por gjithashtu që ju do të keni një gamë të mirë vendndodhjesh për të zgjedhur kur bëhet fjalë zhbllokimin e përmbajtjes rajonale.

Sigurisht, aftësitë e shkëlqyera për zhbllokimin nuk janë të mira nëse një VPN nuk është aq i shpejtë sa të ju jap transmetim i shpejtë dhe i qëndrueshëm. Shikoni një VPN me shpejtësi rrufeje për të garantuar asnjë kohë të bezdisshme buffering.

Siguria dhe privatësia duhet të jenë gjithashtu një kërkesë kryesore. Streaming me përmbajtje të bllokuar nuk lejohet teknikisht, kështu që ju do të dëshironi një VPN që të jetë në gjendje kodoni trafikun tuaj dhe ajo nuk do të ruani asnjë regjistër të sjelljes suaj në internet.

Kjo është gjithashtu e rëndësishme kur bëhet fjalë për mbrojtjen e Samsung Galaxy Tab tuaj në përgjithësi. Nëse udhëtoni shumë ose prireni të përdorni Tab tuaj në Wi-Fi falas publik, një VPN do të sigurojë pajisjen tuaj dhe të mbrojnë nga hakerat, malware, reklama dhe phishing.

Si të instaloni një VPN në Tab Galaxy Samsung

Instalimi i një VPN në Tab Galaxy Samsung mund të bëhet në dy mënyra të ndryshme:

 1. Përmes Google Play Store: Vendosni një llogari me shërbimin tuaj të zgjedhur VPN, më pas shkoni në Dyqanin Google Luaj dhe kërkoni për aplikacionin përkatës VPN. Takoni “Instaloni”. Pasi të instalohet aplikacioni, hapeni atë dhe regjistrohuni.
 2. Përmes cilësimeve të Tab Galaxy Samsung: Pasi të keni vendosur llogarinë tuaj, shkoni te cilësimet tuaja dhe trokitni lehtë mbi “Lidhjet” pastaj “Më shumë Cilësime të Lidhjeve / Më shumë Rrjete”. Takoni “VPN” pastaj “Shtoni VPN” dhe futni informacionin përkatës për shërbimin tuaj të zgjedhur.

VPN më të mira për Tab Galaxy Samsung

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Jo vetëm që NordVPN ka një prej tyre Aplikacionet më të vlerësuara më të larta VPN në Dyqanin Play, është gjithashtu VPN me vlerësim më të lartë sipas përdoruesve tanë.

Një përzierje e shkëlqyeshme e çmime të arsyeshme me shpejtësi super të shpejtë dhe siguri optimale, NordVPN është ideal për t’u përdorur me Samsung Galaxy Tab. Aplikacioni i saj Android është i thjeshtë për tu instaluar dhe i përshtatshëm për përdoruesit ndërsa ju jep gjithçka që prisni nga një VPN desktop.

Transmetimi është i lehtë me NordVPN Teknologji SmartPlay. Garancitë SmartPlay transmetim i qetë dhe i besueshëm me DNS dinamike dhe lidhja automatike me serverë të optimizuar të transmetimit. NordVPN është gjithashtu të aftë për të zhbllokuar vendet më të mëdha të transmetimit me një rrjet të gjerë global të 5.200 server + në 60 vende.

Një zgjedhje e DoubleVPN ose Qepë Mbi VPN ju jep intimitetin maksimal ndërsa kriptimi i shkallës ushtarake dhe Softueri CyberSec mbani të sigurt dhe të dhënat tuaja. Provojeni vetveten me NordVPN 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet për torrentin:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Mbroni Galaxy Tab Samsung tuaj me NordVPN

2. ExpressVPNPajisjet ExpressVPN

Edhe pse është pak më e shtrenjtë se VPN-të e tjera, ExpressVPN ia vlen nëse jeni serioz shpejtësia dhe siguria.

Vlerësohet shumë për të shpejtësi rrufeje, ExpressVPN krenohet 3,000+ server në 160 vende të ndryshme.

Vendosmërisht ndaj privatësisë, ExpressVPN mbron përdoruesit e saj me Kriptimi AES 256-bit, protokolle të sigurta, një të rreptë asnjë politikë shkrimesh, dhe Zero Knowledge DNS me mbrojtje nga rrjedhja.

ExpressVPN ka disa nga përputhshmëria më e mirë e aplikacionit, me Android nuk është përjashtim. Karakteristika të tjera të dobishme përfshijnë tunele të ndara, gjë që ju lejon të devijoni vetëm një pjesë të trafikut tuaj përmes VPN, kështu që nuk do të duhet të bëni kompromis me shpejtësi.

Shikoni shpejtësitë e pakrahasueshme të ExpressVPN me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Mbroni Tab Galaxy tuaj Samsung me ExpressVPN

3. CyberGhost

Cyberghost

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN që nuk bën kompromis me veçoritë, por është pak më pak e komplikuar sesa konkurrentët e saj, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

Ndërsa nuk është aq i shpejtë sa pëlqimet e ExpressVPN, CyberGhost ende ju jep shpejtësi të mira për transmetim përmes specialit të tyre serverë të optimizuar të transmetimit. Këto shpejtësi janë në një rrjet mbresëlënës të 6,000+ server në 90+ vende, që gjithashtu e bën CyberGhost më shumë se të aftë për të zhbllokuar faqet kryesore të rrjedhës.

Një bllokues i integruar i reklamave dhe malware bashkohet kriptimi i shkallës ushtarake, një asnjë politikë shkrimesh, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP për ta mbajtur të sigurt Samsung Tab Tab. Një tipar tjetër i dobishëm është një lidhje automatike VPN kur CyberGhost zbulon që Tab juaj është bashkuar në një rrjet të pasigurt.

Lexoni se çfarë mendojnë përdoruesit tanë për CyberGhost ose dhurojini vetes me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Mbroni Tab Galaxy tuaj Samsung me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN për një buxhet, nuk mund të gabosh me Surfshark. Ky opsion i përballueshëm ka vlerësime të shkëlqyera për të vlera të shkëlqyera dhe karakteristika të zgjuara.

aplikacion i lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv Android kujdeset për sigurinë tuaj me disa karakteristika të ndryshme. Softueri CleanWeb bllokon malware, gjurmues dhe reklama, ndërsa të dy Mënyra MultiHop dhe Kamuflimi do ta mbajë shfletimin tuaj në internet plotësisht privat.

Edhe pse Surfshark ka një rrjet më të vogël, çdo server është i pajisur me DNS Private. Statusi relativisht i ri i VPN do të thotë se është gjithashtu fantastike në faqet e zhbllokimit të streaming meqenëse është akoma në gjendje të fluturojë nën radarin e detektorëve anti-VPN.

Më e mira nga të gjitha, Surfshark do t’ju lejojë të lidheni një numri i pakufizuar i pajisjeve njëkohësisht, kështu që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja të tjera si dhe Tab Galaxy Samsung tuaj. Testojeni tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Mbroni Tab Galaxy Samsung tuaj me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

PrivateVPN është një zgjedhje fantastike nëse intimiteti është shqetësimi juaj kryesor dhe ju po kërkoni mënyrë e lirë për të mbrojtur Tab Galaxy Samsung tuaj kundër hackimit dhe malware.

Përdoruesit tanë e vlerësojnë PrivateVPN si një nga më e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur shërbimet. Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe protokolle të sigurta janë parazgjedhur në të gjitha profilet, kështu që nuk ka nevojë të nënshtrohet ndonjë konfigurimi të ndërlikuar.

Megjithë një rrjet më të vogël se shumica, PrivateVPN është akoma i aftë për shpejtësi të mirë dhe mund të zhbllokojë më shumë faqet kryesore të transmetimit. Shihni veten me një Gjykim falas 7 ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Mbroni Tab Galaxy tuaj Samsung me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Mbajtja e sigurt dhe e sigurt e Samsung Galaxy Tab duhet të jetë e shpejtë dhe e thjeshtë me VPN të duhur. Pasi të keni zgjedhur opsionin më të mirë për ju, shikoni marrëveshjet tona më të mira VPN dhe kodet kupon.

Jeni të interesuar të transmetoni Netflix në Tab Galaxy Samsung tuaj? Zbuluam se cilat VPN në të vërtetë punojnë me Netflix.

Nëse dëshironi të mbroni më shumë pajisjet tuaja, mund të lexoni gjithashtu përmbledhjen e VPN-ve më të mira për pajisje të shumta.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me