5 VPN më të mira që ende punojnë me Netflix [TESTUAR në vitin 2020]

 

Po përpiqeni të zhbllokoni Netflix me një VPN? Jo të gjitha shërbimet mund të marrin rreth ndalimit të Netflix VPN, por NordVPN është zgjidhja perfekte. Mund të përdorni gjithashtu ExpressVPN, CyberGhost, PrivateVPN dhe Surfshark. Lajmi i mire? Ata të gjithë kanë garanci për kthimin e parave, kështu që ju të provoni shpejtësitë tuaja të transmetimit përpara se të kryeni.

Si një dashnor jo-amerikan i Netflix, unë e di se sa zhgënjyese është kur gjithçka që ju doni të bëni është të relaksoheni dhe të shikoni shfaqjen tuaj të preferuar.

Kjo është arsyeja pse Kam testuar më shumë se 30 VPN me vlerësim më të lartë për të zbuluar se cilat funksionojnë me siguri me Netflix – dhe cilat nuk. VPN-të në këtë listë do t’ju japin qasje pa stres në përmbajtjen globale të Netflix – duke ju lënë më shumë kohë për Netflix dhe ftohtësi.

VPN më të mira për Netflix

 1. NordVPN është rekomandimi ynë # 1 për të transmetuar Netflix
 2. ExpressVPN ka shpejtësi ndriçimi të shpejtë për transmetim pa tampon
 3. Surfshark mund të hyni në çdo rajon të Netflix që testuam
 4. Cyberghost ka dedikuar profile për transmetimin e Netflix
 5. PrivateVPN ju lejon qasje në bibliotekat në mbarë botën Netflix

Si i gjetëm VPN-të më të mira për Netflix

Netflix dëshiron të ndalojë VPN-të, kështu që është e vështirë të dihet se cilin VPN mund të përdorni në të vërtetë për të zhbllokuar Netflix. Programe anti-VPN të gjigantit të transmetimit bllokojnë serverat e njohur VPN, kështu që është e vështirë të gjesh informacione të azhurnuara se cilat shërbime mund të hyjnë në rajone specifike Netflix.

Si pjesë e vlerësimit tonë, ne u përpoqëm të përdorim katalogët globalë të Netflix nga serverët në SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Kanada, Gjermani, Francë, Japoni dhe Brazili për të parë cilat VPN janë gati për detyrën.

Më pas kemi krahasuar shërbimet – përfshirë karakteristikat, si shpejtësia, gjerësia e brezit, siguria dhe përdorshmëria – për t’u siguruar që jemi duke rekomanduar VPN-të më të mira për transmetim të shpejtë dhe të sigurt.

Shënimi i redaktorit: Këto teste u bënë për herë të fundit në maj të vitit 2019. Nëse gjeni një server të bllokuar, ju lutemi na njoftoni në [email protected]

Pse ju duhet VPN e duhur për të zhbllokuar Netflix

Netflix përdor adresën tuaj IP për të zbuluar se ku jeni. Ajo përdor vendndodhjen tuaj për të përcaktuar se cilat shfaqje TV dhe filma mund të shikoni, dhe cilat për të bllokuar. Kjo quhet geoblocking. Shtë e thjeshtë për të ndryshuar rajonin tuaj Netflix me një VPN.

Netflix zbaton blloqe VPN për shkak të presionit të industrisë për të mbështetur marrëveshjet e shpërndarjes dhe licencimit. Stacionet televizive nacionale paguajnë tarifa licencimi për studiot e prodhimit për të transmetuar filma dhe shfaqje të njohura si Shtëpia e Kartave dhe Anatomia Grey. Ata nuk ishin të lumtur që konsumatorët ishin në gjendje të shikonin përmbajtjen e licencuar në vend pa paguar abonimet lokale. Ata ushtruan presion në Netflix për të bllokuar serverët që dihet se i përkasin VPN-ve.

Një shembull i mirë është Ekskluzivitet Harry Potter. Filmat dikur ishin të disponueshëm për të transmetuar Hulu por u hoqën dhe u botuan përsëri në Netflix – por vetëm në disa vende ku transmetuesit lokalë nuk kishin tashmë të drejtat e filmit. Potterheads në të gjithë globin munguan përveç nëse ata përdorën një VPN për t’u lidhur me serverat francezë, belgë dhe australianë të Netflix (ja si mund ta bësh edhe ti).

megjithatë, jo të gjithë VPN-të punojnë me Netflix. Nëse jeni duke përdorur një VPN që nuk mund të anashkalojë blloqet VPN të Netflix, do të merrni tmerr Mesazh i gabimit transmetues:

“Po, diçka shkoi keq … Proxy Detected. Duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues. Ju lutemi fikni cilindo nga këto shërbime dhe provoni përsëri. “

Shumica e VPN-ve nuk mund t’i anashkalojnë këto blloqe. Netflix kontrollon adresën tuaj IP kundër një baze të të dhënave të palëve të treta për të kontrolluar nëse jeni i lidhur me një server të njohur VPN. Edhe nëse VPN juaj zakonisht funksionon për shërbime të tjera streaming, ende nuk mund të jeni në gjendje të shikoni shfaqjen tuaj Netflix.

Mos u frikësoni akoma – ne testuam VPN-të më të mira dhe gjeti cilat mund të anashkalojë masat anti-VPN.

Si të zgjidhni VPN më të mirë për Netflix

Një VPN për nevojë të shpejtë, të lehtë të Netflix për transmetim:

 • anashkaloni blloqet VPN të Netflix.
 • Serverët në vendin ku dëshironi të përdorni. Për shembull, nëse doni të shikoni Netflix US, do të duhet të lidheni me një server të bazuar në SH.B.A. i cili mund të anashkalojë blloqet VPN të Netflix.
 • Lidhje me shpejtësi të lartë dhe gjerësia e pakufizuar e bandës në siguroni një transmetim të pakufizuar, të shpejtë, me definicion të lartë.
 • Karakteristika të forta sigurie për të mbrojtur të dhënat tuaja, si p.sh. enkriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë pa log-e, dhe një ndërprerës automatik vrasës.
 • Lidhje të shumëfishta të njëkohshme dhe aplikacione për pajisje të ndryshme kështu që anëtarë të ndryshëm të familjes tuaj mund të shikojnë shfaqjet e tyre në të njëjtën kohë.
 • 24/7 mbështetje chat live kështu që nëse keni ndonjë problem në lidhje, gjithmonë është dikush që mund t’ju ndihmojë.

Me gjithë këtë në mendje, le të hedhim një vështrim në VPN-të më të mira për zhbllokimin e Netflix.

VPN-të më të mira për të zhbllokuar Netflix

Ne testuam secilën prej këtyre VPN-ve gjerësisht për të zbuluar se cili nga serverët e tyre mund të anashkalojë blloqet VPN dhe zhbllokimin e Netflix në rajone të ndryshme. Për shkak se teknologjia VPN po evoluon vazhdimisht, edhe nëse një server nuk ka punuar për ne, ai mund të funksionojë për ju në të ardhmen – ose anasjelltas.

Nëse një server i caktuar po ju shqetëson, ia vlen kalimi në një server të ndryshëm në të njëjtin vend për të parë nëse mund të keni qasje. Ju gjithashtu mund të provoni të shkëputni dhe ribyheni në të njëjtin server disa herë – mund të merrni një IP të ri që nuk është në bazën e të dhënave të Netflix.

1. NordVPN

VPN më e mirë për Netflix dhe # 1 tonë të përgjithshëm

nordvpn

 • Teknologjia SmartPlay ofron zhbllokim të pakufizuar
 • Bandwidth i pakufizuar dhe shpejtësia konkurruese
 • 5,100 serverë në 60+ vende

Gjatë provave tona, ne ishim në gjendje t’iu qasemi katalogëve Netflix nga:

 • SHBA (Testuar 5 serverë: Atlanta, Chicago, Los Angeles, New York, Miami), MB, Kanada, Gjermani, Francë, Japoni, Brazil

Ne mendojmë se NordVPN është VPN më e mirë për Netflix. Si dhe siguri të nivelit të lartë, shpejtësi super të shpejtë dhe bandë të pakufizuar, NordVPN mund të kapërcejë pothuajse të gjitha blloqet VPN.

Shërbimi ofron 5,100 serverë në 60+ vende, kështu që ju mund të zgjidhni nga pothuajse çdo katalog Netflix. NordVPN është unike Teknologjia SmartPlay do t’ju lidhë automatikisht me një server që mund të zhbllokojë Netflix ose çfarëdo tjetër që po përpiqeni të përdorni.

Ju mund ta mbani të argëtuar tërë familjen tuaj gjashtë lidhje të njëkohshme të pajisjes. Me gjithë këtë plus 24/7 mbështetje live chat, nuk është çudi që NordVPN është kaq e popullarizuar tek lexuesit. Testojeni atë për veten tuaj me një Garanci pa para për 30 ditë kthim të parave.

Downsides e NordVPN:

 • Rrjeti i madh i serverëve do të thotë që shpejtësitë e serverëve mund të ndryshojnë herë pas here

Shërbime të tjera të transmetimit NordVPN mund të zhbllokojnë përfshijnë:

 • HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Mos harroni në marrëveshjet më të mira të NordVPN!

Filloni transmetimin me NordVPN!

2. ExpressVPN

Shpejtësia më e shpejtë e transmetimit për Netflix

expressvpn

 • # 1 VPN i agjëruar ofron shpejtësi të përsosur të rrjedhës
 • Anashkalon lehtësisht blloqet VPN
 • 3,000 servera në 90+ vende

Gjatë provave tona, ne ishim në gjendje t’iu qasemi katalogëve Netflix nga:

 • SHBA (Los Angeles dhe Dallas), MB, Kanada, Gjermani, Francë, Japoni

Por ne nuk mund të përdorim katalogët Netflix në:

 • Brazil

ExpressVPN është VPN më e shpejtë për Netflix. Kjo ju lejon të zmadhoni blloqet e VPN dhe të zhbllokoni përmbajtjen ekskluzive të Netflix.

Megjithëse nuk mund të zhbllokojë Netflix në të gjitha rajonet që testuam, vendet e tij të serverit 32+ të SH.B.A.-së nënkuptuan se ishte më e mira për qasje të garantuar, të shpejtë në Netflix SHBA.

ExpressVPN vlerëson sigurinë tuaj dhe ruan të dhënat tuaja me të protokollet e klasifikimit më të mirë në klasë, një ndërprerës automatik vrasës, dhe a politikë e rreptë e mos-logs. Ju mund ta provoni këtë VPN kryesore pa rrezik, pa pyetje 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe shikoni pse është e këndshme me entuziastët e rrjedhës.

Dosjet anësore të ExpressVPN:

 • Më e shtrenjtë se VPN-të e tjera të Netflix
 • Vetëm 5 lidhje të njëkohshme

Shërbime të tjera të transmetimit, ExpressVPN mund të zhbllokojnë:

 • Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, ad në iPlayer të BBC.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Klikoni këtu për kodet e kuponit ExpressVPN!

Filloni transmetimin me ExpressVPN!

3. Surfshark

VPN më e lirë për zhbllokimin e Netflix

Surfshark_screenshot

 • Rrjeti i serverëve në rritje përfshin 1041 serverë në 61+ vende
 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesit
 • Lidhje të pakufizuara të pajisjes

Gjatë provave tona, ne mund të përdorim katalogët Netflix nga:

 • SH.B.A. (5 të gjitha që kemi testuar: Atlanta, Chicago, Los Angeles, New York, Miami), UK, Canada, Germany, France, Japan, Brazil

Surfshark është një zgjedhje e shkëlqyeshme për transmetim të shpejtë, me cilësi të lartë Netflix. Rrjeti i saj në rritje i 1041+ serverë do të thotë që ajo zhbllokon Netflix në çdo rajon që testuam.

Ju gjithashtu mund të përfitoni nga karakteristika të fuqishme të sigurisë për t’ju mbajtur të sigurt ndërsa ju lumë. Tipari i CleanWeb i Surfshark do t’ju mbrojë nga reklamat, malware, përpjekjet e phishing dhe gjurmuesit.

Nëse nuk jeni të sigurt nëse Surfshark është i duhuri për ju, klikoni këtu për të lexuar rishikimet e përdoruesve të vërtetë. Ekziston edhe një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Downsides e Surfshark:

 • Ofruesi relativisht i ri mund të përballet me më shumë sfida me Netflix në të ardhmen

Shërbime të tjera të transmetimit Surfshark mund të zhbllokojnë përfshijnë:

 • Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox

Merrni kodin më të mirë të kuponit për Surfshark!

Filloni streaming me Surfshark!

4. Cyberghost

Serverët e përkushtuar e bëjnë të lehtë zhbllokimin e Netflix

Cyberghost

 • Profil i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar nga Netflix
 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesit
 • Deri në 7 lidhje të njëkohshme

Gjatë provave tona, ne ishim në gjendje t’iu qasemi katalogëve Netflix nga:

 • SH.B.A. (server i dedikuar për streaming), MB, Gjermani, Francë

Por ne nuk mund të përdorim katalogët Netflix në:

 • Kanada, Japoni, Brazil

CyberGhost ofron një profil i integruar i transmetimit me serverë të dedikuar për Netflix SHBA dhe MB. CyberGhost ka një ndërfaqe përdoruesi shumë intuitiv kështu që është e thjeshtë të lundrosh në – do të jesh gati të shkosh me vetëm disa klikime.

Lidhja juaj do të jetë gjithmonë private dhe e sigurt me CyberGhost tiparet më të mira të sigurisë, duke përfshirë kriptimi i shkallës ushtarake dhe politikë e rreptë e mos-logs.

CyberGhost është një popull i preferuar. Ajo ofron një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh në pajtime prej 6 muaj ose më gjatë, ndërsa abonimet më të shkurtër mbrohen nga a Garanci për kthimin e parave 14-ditore.

Downsides e CyberGhost:

 • Shpejtësi të ngadaltë të rastit

Shërbime të tjera të transmetimit CyberGhost mund të zhbllokojnë përfshijnë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome

Merrni kodin më të mirë të kuponit për CyberGhost!

Filloni transmetimin me CyberGhost!

5. PrivateVPN

VPN më e sigurt për zhbllokimin e Netflix

privatevpn

 • Rrjeti vetë-pronar ofron nivele të larta intimiteti
 • Deri në 6 lidhje të njëkohshme të pajisjes

Gjatë provave tona, ne ishim në gjendje t’iu qasemi katalogëve Netflix nga:

 • SH.B.A. (5 të gjitha që kemi testuar: Atlanta, Chicago, Los Angeles, Miami, New York), MB, Kanada, Gjermani, Francë, Japoni, Brazil

Rrjeti kompakt i serverëve privateVPN ofron serverë të fuqishëm globalë që mund të zhbllokojnë Netflix në çdo rajon që testuam. Sidoqoftë, rrjeti relativisht i vogël do të thotë se ekziston rreziku që të hasni mbingarkesë të rrjetit, duke çuar në një lidhje të ngadaltë.

Nëse jeni të gatshëm të merrni një shans, PrivateVPN është një buxheti-miqësore ofrues me karakteristika të shkëlqyera. Alsoshtë gjithashtu e shkëlqyeshme për fillestarët – ndërsa nuk ka mbështetje për biseda live, nëse nuk jeni i ri për VPN (ose thjesht i zënë) mund të të keni një agjent të klientit për të instaluar programin tuaj VPN përmes ndihmës në distancë.

Shfrytëzoni sa më shumë Gjykim falas 7 ditor dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse përdoruesit e duan PrivateVPN.

Downsides e PrivateVPN:

 • Shpejtësi jokonsistente të serverit
 • Rrjeti i vogël i serverëve

Shërbime të tjera të transmetimit PrivateVPN mund të zhbllokojnë përfshijnë:

 • Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS

Merrni një kod zbritje për PrivateVPN.

Filloni transmetimin me PrivateVPN!

VPN që nuk mund të zhbllokojnë Netflix

Gjatë provave tona, gjetëm shumë VPN që nuk mund të zhbllokojnë Netflix në çdo vend. Disa janë thjesht shumë të ngadalta për transmetim të mirë, dhe të tjerët nuk mund të anashkalojnë ndalimet VPN të Netflix. Nëse jeni duke kërkuar një VPN të besueshëm për transmetimin e Netflix, duhet të shmangni:

 1. hola
 2. ZenMate
 3. Opera VPN
 4. Qasje në Internet private
 5. HMA
 6. Speedify
 7. TunnelBear
 8. PureVPN
 9. Ivacy
 10. hide.me

A mund të përdor një VPN Falas për Netflix?

Përgjigja e shkurtër është jo. Kam testuar dhjetëra VPN të lira dhe asnjë nuk mund të zhbllokojë me siguri Netflix. Plus, ndërsa ka disa VPN të sigurta, shumica janë jo të besueshme dhe madje edhe të rrezikshme.

Nëse keni nevojë për një VPN falas për Netflix, konsideroni të përdorni provën falas të NordVPN për të zhbllokuar Netflix për 30 ditë. Sshtë një mënyrë pa rrezik për të provuar VPN me një numër të vlerësimit tonë, dhe një zgjidhje perfekte nëse po kërkoni të hyni në katalogun e Netflix të vendit tuaj ndërsa udhëtoni.

përfundim

Një VPN e mirë do të maskojë IP-në tuaj kështu që duket sikur po hyni në internet nga një vend tjetër. kjo ‘Mashtron’ Netflix për t’ju lejuar hyrjen në katalogun e këtij vendi – përfshirë shfaqje ekskluzive dhe filma që nuk mund t’i shikoni në serverin tuaj lokal Netflix!

Por ki kujdes – jo të gjithë VPN-të janë të barabartë dhe shumica nuk mund ta zhbllokojnë fare Netflix.

ne testuar gjerësisht rekomandimet tona kryesore për të siguruar që ata mund të mposhtin blloqet VPN të Netflix duke i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta dhe anonime.

Tani që jeni pajisur me njohuritë që ju nevojiten për të zgjedhur VPN-në e duhur për ju, hidhini një sy marrëveshjeve tona më të mira VPN dhe kodet e kuponit për të marrë çmimet më të mira, gjithashtu!

Shikoni Netflix Me NordVPN Tani!

Ju Mund të Edhe si:

VPN më të mira në përgjithësi

Ndryshoni rajonin tuaj netflix në sekonda

NordVPN zhbllokon Netflix (dhe është më e lehtë se sa mendoni!)

Fiksoni një Gabim Proxy Netflix me një VPN

 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me