5 VPN më të mira për vjedhurazi eBay – Testuar të punojnë në vitin 2020

Duke pezulluar llogarinë tuaj eBay mund të jetë jashtëzakonisht zhgënjyese – veçanërisht nëse nuk dini pse, ose pezullimi juaj ishte rezultat i hakmarrjes së llogarisë tuaj.

Nëse drejtoni biznesin tuaj nga eBay, pasojat mund të jenë edhe më serioze. Pezullimet eBay janë shpesh të përhershme dhe mund të duhen muaj për shërbimin ndaj klientit për të parë çështjen tuaj. Ky është muaj i aksioneve të pa lëvizur dhe a humbje e madhe e fitimeve.

Për të marrë rreth pezullime të padrejta në eBay, shumë përdorues janë kthyer në llogaritë vjedhurazi të eBay.

Kur llogaria juaj është pezulluar, të gjitha informacionet e lidhura me atë llogari regjistrohen nga eBay – përfshirë emrin, adresën tuaj dhe adresën IP. Kjo është për të parandaluar përdoruesit e pezulluar të krijojnë një llogari zëvendësimi me cilindo informacion të njëjtë.

Një llogari vjedhurazi eBay është një llogari krejtësisht e re krijuar duke përdorur një emër të ri, adresë, dhe madje edhe një adresë të re IP. Ti mundesh paguani për një llogari të gatshme vjedhurazi ose krijoni një vetë.

Sido që të jetë, do të keni nevojë për një VPN të mirë.

VPN më të mira për vjedhurazi eBay: Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN – Lehtë për t’u përdorur, e sigurt dhe e përballueshme, NordVPN është rekomandimi ynë kryesor.
 2. ExpressVPN – VPN më e shpejtë përreth, ExpressVPN do të sigurohet që të mos humbni ndonjë shitje.
 3. CyberGhost – CyberGhost është me çmim të mirë dhe i mbushur me karakteristika, i shkëlqyeshëm për përdoruesit e rinj dhe me përvojë të VPN.
 4. Surfshark – i shpejtë dhe miqësor për përdoruesit, Surfshark ofron lidhje të pakufizuar të pajisjes, në mënyrë që të blini dhe shisni në lëvizje.
 5. PrivateVPN – Një VPN e shkëlqyer për ata që kanë buxhet, PrivateVPN është një nga shërbimet më të sigurta që do të gjeni.

Pse keni nevojë për një VPN për vjedhurazi eBay

Ka disa arsye pse përdorimi i një VPN është thelbësore për vjedhjet në eBay.

Së pari, ju nuk mund të krijojë një llogari të re eBay me një adresë IP që është e lidhur tashmë me një llogari të pezulluar.  Nëse doni të krijoni një llogari të re vjedhurazi, do t’ju duhet një adresë e re IP.

Një server VPN funksionon si ndërmjetës midis kompjuterit tuaj dhe uebfaqes në të cilën po përdorni – në këtë rast, eBay. Kur lidheni me eBay në një VPN, faqja e tregtisë elektronike nuk do të shohë adresën tuaj IP. Ai do të shohë vetëm adresën IP të serverit VPN përmes të cilit po bëhet rivotimi i trafikut tuaj.

Për shkak se eBay nuk mund ta shohë adresën tuaj të vërtetë IP, nuk do të regjistrohet se jeni i njëjti përdorues dhe nuk do t’ju ​​bllokojë nga krijimi i një llogarie të re.

Së dyti, ia vlen të kujtojmë se llogaritë e vjedhurazi teknikisht shkojnë kundër kushteve dhe kushteve të eBay.

Nëse kapeni duke përdorur një ose më shumë llogari vjedhurazi, mund të përballeni me probleme ligjore. Përdorimi i një VPN është mënyra e vetme e sigurt për të menaxhuar llogaritë vjedhurazi eBay sepse i gjithë trafiku i VPN është plotësisht i koduar dhe privat.

Kjo do të thotë se asgjë që bëni kur jeni i lidhur me VPN nuk mund të gjurmohet, gjurmohet ose monitorohet.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Gjeo-spoof-i i adresës suaj të IP-së gjithashtu mund të jetë i dobishëm në shumë mënyra të tjera.

Ndonjëherë, artikujt në eBay mund të jenë të padisponueshëm ose me çmime të ndryshme në rajone të ndryshme. Nëse vendosni të lidheni me një server VPN në një vend tjetër, do të ndodhë zhbllokoni versionin rajonal të eBay në atë vend – potencialisht duke ju dhënë akses në çmime më konkurruese.

Një VPN gjithashtu do të ruajeni privatësinë dhe sigurinë tuaj ndërsa ju shfletoni. Si dhe ju pengon të monitoroheni ose gjurmoheni, duke fshehur adresën tuaj IP ju mbron që të mos jeni në shënjestër të drejtpërdrejtë nga sulmet në internet.

VPN gjithashtu zakonisht përfshijnë një formë të teknologji adware dhe malware-bllokuese, duke e bërë shfletimin e përgjithshëm shumë më të sigurt dhe më të sigurt.

VPN më të mira për vjedhurazi eBay

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Rrjeti i madh i serverëve të NordVPN të 5,600 servera në 60 vende po aktualizohet vazhdimisht, do të thotë që ju do të keni mjaft adresa të reja IP të reja për të zgjedhur kur vendosni llogarinë tuaj të fshehtë të eBay.

Procesverbali i sigurisë së NordVPN është gjithashtu yjor. Basedshtë i vendosur në Panama dhe ka një provuar asnjë politikë shkrimesh, kështu që mund të jeni i sigurt se asnjë nga aktivitetet tuaja në internet nuk po regjistrohet ose monitorohet. Ky privatësi mbështetet nga Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS kështu që llogaria juaj e vjedhurazi nuk do të ekspozohet kurrë – edhe nëse humbni lidhjen.

Raundi që të gjitha me unike Teknologji anti-malware CyberSec dhe është e lehtë të shihet pse NordVPN është VPN me vlerësimin më të lartë nga përdoruesit e vërtetë. Mund ta provoni falas deri në 6 pajisje, me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni vjedhurazi eBay me NordVPN Tani!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse ju pëlqen të përdorni snajperë në eBay si dhe llogari vjedhurazi, do të keni nevojë për një VPN të shpejtë për t’u siguruar që nuk do të humbisni ndonjë pazar. ExpressVPN është VPN më e shpejtë sipas testeve tona të shpejtësisë.

Jo vetëm që është e shpejtë, por ExpressVPN është shumë mbresëlënëse edhe për sa i përket sigurisë. pranë kriptimi i shkallës ushtarake, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a vrasin kaloni opsion, ExpressVPN mbështet rezervën e tij asnjë politikë shkrimesh me Program kompjuterik TrustedServer që fshin serverat e saj sa herë që janë të fikur.

Shihni se çfarë duhet të thonë përdoruesit tanë në lidhje me këtë VPN të shpejtë ose provoni vetë 5 pajisje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni vjedhurazi eBay me ExpressVPN Tani!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të lehtë për t’u përdorur që nuk bën kompromis me veçoritë, CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Një rrjet mbresëlënës i 4,600 servera në 60 vende do të thotë që ju do të keni mjaft adresa IP për të zgjedhur për llogarinë tuaj të fshehtë të eBay.

Bllokuesit e reklamave dhe malware do t’ju ​​ruajë të sigurt ndërsa shfletoni. Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe a politikë e rreptë pa shkrime të gjithë do të punojnë për ta mbajtur identitetin tuaj privat.

Më e mira nga të gjitha, CyberGhost ju jep shumë kohë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Provojeni atë pa rrezik, deri në 7 lidhje të njëkohshme, ose zbuloni më shumë në përshtypjet tona.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni vjedhurazi eBay me CyberGost Tani!

4. Surfshark

Pajisjet e sipërfaqes

Ndërsa Surfshark nuk ka një rrjet aq të madh sa 3 VPN-të tona më të mira pika me çmim të ulët, shpejtësi të lartë dhe karakteristika mbresëlënëse bëni atë ende me vlerë blerje. Plus ajo ende ka 800+ serverë në të gjithë botën, kështu që ka shumë për të zgjedhur.

Surfshark ka një rekord të shkëlqyeshëm për intimitetin. Serverdo server në rrjetin e tij është i mbrojtur individualisht nga DNS Private dhe do të sigurojë të dhënat tuaja me një asnjë politikë shkrimesh, vrasës ndërprerës dhe mbrojtje rrjedhje DNS. Surfshark gjithashtu krenohet me disa tipare mbresëlënëse si Modaliteti MultiHop – një modalitet i lidhjes me shumë serverë që është i përsosur për të vendosur një llogari të fshehtë të padurueshme në eBay.

Ndoshta më e mira nga të gjitha, Surfshark do t’ju japë lidhje të pakufizuara nën një licencë, kështu që ju mund të përdorni eBay në të gjitha pajisjet tuaja. Shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë për këtë VPN të zgjuar ose provojeni së pari me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni vjedhurazi eBay me Surfshark Tani!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

Përdoruesit e PrivateVPN e vlerësojnë atë shumë si një VPN ekstremisht i lehtë për t’u përdorur, i përshtatshëm për buxhet.

Mos lejoni që thjeshtësia e tij t’ju mashtrojë, sidoqoftë. Siç mund të sugjerojë emri i saj, PrivateVPN është shumë e përqendruar në intimitetin. Kriptimi i klasës ushtarake AES 256-bit takohet a varg protokolesh të sigurta për të siguruar privatësinë tuaj. Të gjitha cilësimet e sigurisë vijnë gjithashtu si të paracaktuar, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për ndonjë proces të komplikuar të konfigurimit. Në fakt, nëse jeni plotësisht i ri për VPN, PrivateVPN madje ofron një shërbimi i instalimit në distancë kështu që nuk keni pse të bëni asgjë.

PrivateVPN ju lejon të keni 6 lidhje të njëkohshme; provojeni në të gjitha pajisjet tuaja tani me një Gjykim falas 7 ditor ose a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Merrni vjedhurazi eBay me PrivateVPN Tani!

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Vendosja e një llogarie vjedhurazi eBay tingëllon e ndërlikuar dhe e vështirë, por nuk është e nevojshme të jetë kur zgjidhni VPN të duhur. Vetëm mos harroni të zgjidhni një shërbim të fuqishëm dhe të sigurt për të mbrojtur si intimitetin ashtu edhe sigurinë tuaj.

Dëshironi të shkoni një hap më tej me intimitetin tuaj? Ndiqni këtë udhëzues se si ta bëni VPN tuaj të padukshme.

Dëshironi të bëni rregullimin e llogarisë tuaj PayPal? Këtu janë VPN-të më të mira për PayPal.

Ose, nëse nuk jeni të ri për VPN dhe nuk jeni të sigurt se si të zgjidhni atë më të mirë për nevojat tuaja, mund të lexoni udhëzuesin tonë se si të zgjidhni VPN më të mirë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me