5 VPN më të mira për uTorrent – Më e shpejtë, e sigurt dhe më e lirë në vitin 2020

Nëse përdorni uTorrent – ose ndonjë sit përrua – pa një VPN, ju jeni duke marrë një rrezik të madh. ISP-ja juaj mund të gjurmojë me lehtësi zakonet tuaja përrua, dhe adresa juaj IP dhe vendndodhja fizike iu ekspozohen përdoruesve të tjerë të UTorrentit.

Kjo ekspozim ju bën të prekshëm nga shumë kërcënime. Palët e treta mund të vjedhin të dhënat tuaja, përdoruesit e tjerë mund të fillojnë sulme malware ose DoS mbi ty, dhe ti madje mund të përballen me pasoja juridike nëse shkarkoni materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit, madje rastësisht.

Fatmirësisht, ekziston një mënyrë e thjeshtë për tu përplasur në mënyrë të sigurt dhe me intimitet të plotë. Duhen vetëm disa minuta për tu vendosur, dhe duhet ta bëni atë sa herë që përroni!

Përdorimi i një VPN të mirë do të maskojë adresën tuaj IP dhe do të shifrojë të dhënat tuaja, duke e bërë atë të palexueshëm për ISP-në tuaj dhe autoritetet. Askush nuk do të jetë në gjendje të shohë ose të ndjekë aktivitetin tuaj online, kështu që përdoruesit e tjerë nuk do të jenë në gjendje t’ju sulmojnë.

Në këtë udhëzues, ne do të shpjegojmë se si ta përdorim uTorrent në mënyrë anonime me një VPN. Ne gjithashtu do të përshkruajmë tiparet e rëndësishme të një VPN të mirë, dhe do t’ju ndihmojmë të zgjidhni më të mirën për nevojat tuaja.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për uTorrent

 1. NordVPN
  Thuaj kaq gjatë për ngadalësime dhe shkarkime të gjata me shërbimin e shpejtë dhe ultra të sigurt të NordVPN.
 2. ExpressVPN
  VPN premiumi më i shpejtë në treg me pajtueshmërinë P2P, ExpressVPN siguron edhe sigurinë në topnotch.
 3. Cyberghost
  Me një të integruar Torrent në mënyrë anonime profili, CyberGhost e bën atë me një klik të thjeshtë për të qëndruar të sigurt kur përdorni uTorrent.
 4. PrivateVPN
  Torrent / zhbllokoni asgjë dhe mbroni gjithçka me PrivateVPN, falë shpejtësive të saj të flakta dhe karakteristikave të shkëlqyera të intimitetit.
 5. VyprVPN
  Lehtë për fillestarët për t’u zotëruar, VyprVPN ofron lidhje P2P, me shpejtësi të lartë dhe aplikacione për shumicën e platformave kryesore.

Filloni torrentimin në mënyrë anonime TANI!

Pse keni nevojë për një VPN për uTorrent

Shkarkimi dhe mbjellja në uTorrent janë aktivitete të rrezikshme. Ndarja e skedarëve përmes një rrjeti P2P ekspozon pajisjen tuaj ndaj sulmeve malware, spiunazh dhe DoS – por kërcënimet nuk ndalen këtu.

Nëse shkarkoni një skedar të mbrojtur nga të drejtat e autorit, për shembull – edhe nëse nuk e kuptoni që është i mbrojtur nga të drejtat e autorit – ju mund të përballeni me veprime juridike. Dhe sepse uTorrent ndan IP-në tuaj të vërtetë me përdoruesit e tjerë, zbatimin e ligjit autoritetet mund t’ju ​​zbulojnë lehtësisht.

Duke e lidhur pajisjen tuaj me një server të largët përmes një tuneli të sigurt, a VPN me cilësi të lartë maskon IP-në tuaj për të mbrojtur identitetin tuaj. Do të duket sikur të keni hyrë në internet nga vendndodhja e këtij serveri, kështu që askush nuk mund të shohë se ku jeni vërtet.

VPN juaj gjithashtu do të kodoni trafikun tuaj të internetit, duke e bërë atë të palexueshëm për këdo që mund të spiunojë lidhjen tuaj – si ISP-ja juaj. Pajisja juaj do të mbrohet Kurdoherë që jeni në internet, nëse jeni duke përdorur uTorrent, duke kërkuar në shfletim ose duke transmetuar video.

Këtu janë vetëm disa nga arsyet që ju duhet GJITHA përdorni një VPN për uTorrent:

1. Anashkaloni zjarret e rrjetit dhe blloqet uTorrent

Nëse rrjeti juaj lokal në punë ose shkollë ka bllokuar uTorrent, një VPN do të rivendosë hyrjen tuaj dhe parandaloni administratorin tuaj të rrjetit të shohë aktivitetin tuaj në internet. Duke maskuar IP-në tuaj dhe duke kursyer trafikun tuaj përmes një serveri të largët, VPN-të munden anashkalojë muret e zjarrit dhe zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar ane e mbane botes.

2. Shmangni pasojat juridike

Ligjet e të drejtave të autorit janë të ndërlikuara dhe jo gjithmonë mund të dini nëse skedarët që po torrentohen janë të mbrojtur nga të drejtat e autorit – por autoritetet ligjore nuk do të kenë kujdes nëse i dini. Me një VPN të besueshme, aktiviteti juaj nuk mund të gjurmohet tek ju, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për çështje ligjore.

Në vpnMentor, ne nuk inkurajojmë aktivitetin e shkarkimit të paligjshëm, por ne mbështesim të drejtën tuaj për të qëndruar i sigurt dhe anonim në internet.

3. Anashkaloni ISP duke goditur

Disa ISP janë famëkeq për goditjen e lidhjeve të përdoruesve të faqeve të torrenteve. Sidoqoftë, kur të dhënat tuaja janë të koduara, ISP-ja juaj nuk do të dijë se po përdorni uTorrent. Kështu është një VPN mund të anashkalojë goditjen në ISP dhe bllokimin e rrjetit dhe në të vërtetë të shpejtojë lidhjen tuaj!

4. Mbani informacionin tuaj privat

Për shkak se një VPN e sigurt fsheh vendndodhjen tuaj të vërtetë dhe e bën trafikun tuaj të palexueshëm për përdoruesit e tjerë, spiunët qeveritarë dhe palët e treta për mbledhjen e të dhënave, do të mbeten plotësisht anonimë dhe të dhënat tuaja nuk do të përfundojnë në duart e dikujt tjetër.

Sidoqoftë, jini të vetëdijshëm që VPN falas zakonisht kanë siguri më të dobët, dhe shumë prej tyre në të vërtetë do të mbledhin dhe shesin të dhënat tuaja. Për një aktivitet me rrezik të lartë si përroi, duhet besoni vetëm një VPN më të vlerësuar me një histori të mbajtjes së përdoruesve të sigurt.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN për uTorrent

Kur jeni duke zgjedhur një VPN për uTorrent, kërkoni një që ofron:

 • Pajtueshmëria e P2P & mbështetje. Jo të gjithë VPN lejojnë ndarjen e skedarëve në rrjetet e tyre, dhe nëse e juaja nuk e bën, nuk do të mund të përdorni uTorrent fare.
 • Lidhje me shpejtësi të lartë dhe bandwidth i pakufizuar.
 • Karakteristikat e sigurisë së lartë. Këto duhet të përfshijnë kriptimi i shkallës ushtarake, një politika pa log, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje nga rrjedhja.
 • Serverë në të gjithë globin.
 • Aplikacione për të gjitha pajisjet tuaja.

VPN-të më të mira për uTorrent

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN kombinon shpejtësi të lartë, bandë të pakufizuar, dhe karakteristikat më të mira në klasë të sigurisë për t’ju sjellë një nga shërbimet më të mira VPN për uTorrent.

Edhe pse vetëm serverë specifikë, të dedikuar në rrjetin NordVPN mbështesin lidhjet P2P, ai rrjet përfshin mbi 5,000 servera në të gjithë botën, kështu që ka shumë mundësi. Dhe lidhja është shumë e lehtë – aplikacioni do të zbulojë kur jeni i lidhur me uTorrent dhe automatikisht ristrukturoni të dhënat tuaja në serverin më të mirë P2P!

Informacioni juaj personal dhe aktiviteti i shfletimit do të mbrohet 100% me kriptimi i shkallës ushtarake, një politikë e rreptë e mos-logs, dhe një ndërprerës automatik vrasës që bllokon trafikun e pambrojtur nga largimi nga rrjeti i siguruar.

Në fakt, NordVPN shton një shtresë të dytë të sigurisë në të dhënat tuaja nga duke e encryptuar atë dy herë me protokollin e tij Double VPN. Përdoruesit nuk mund të marrin mjaftueshëm NordVPN dhe ju mund të shihni se çfarë shqetësimi ka të bëjë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Torrent me NordVPN TANI!

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

Ju do ta doni sa e lehtë është të përhapet me ExpressVPN, VPN premium më i shpejtë në treg.

ExpressVPN funksionon 3,000+ servera në 94 vende, kështu që ju mund të shijoni qasje të sigurt dhe të pakufizuar në internet nga çdo cep i globit. Ofruesi tiparet më të mira të sigurisë sigurohu që ju jeni gjithmonë anonim në internet.

Me gjithë këtë dhe më shumë të disponueshme në aplikacione për t’u përdorur lehtë, nuk është çudi që ExpressVPN është vlerësuar kaq shumë. A 30 ditë garanci për kthimin e parave ju lejon të provoni atë pa asnjë rrezik, gjithashtu!

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Torrent me ExpressVPN TANI!

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

CyberGhost merr biznesin e mbrojtjes së përdoruesve të uTorrent seriozisht. Në fakt, VPN madje ka një profil i krijuar posaçërisht për përrua anonime!

Shpejtësitë e shpejta dhe të dhënat e pakufizuara e bëjnë më të lehtë torrentin pa fund, ndërsa Karakteristikat më të mira të sigurisë ruajeni pajisjen tuaj dhe ruani spiunët.

Ju mund të lexoni gjërat e shkëlqyera që përdoruesit duhet të thonë në lidhje me të përpara se të provoni CyberGhost pa rrezik me një zemërgjerë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Ofruesi gjithashtu ofron prova falas deri në 7 ditë për përdoruesit Android, iOS dhe Windows.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Torrent me CyberGhost TANI!

4. PrivateVPN

pajisje privatevpn

Me mbi 80 servera në 57+ vende, PrivateVPN është i njohur për të shpejtësi shumë të shpejtë dhe përrua anonim / P2P miqësore karakteristika ose me pak fjalë: siguria, shpejtësia dhe çmimi konkurrues. 

Me të saj Politika e regjistrimit të të dhënave ZERO, mbrojtja e rrjedhjeve IPv6 dhe ndërrimi i vrasjeve, nuk është për t’u habitur që ky ofrues shet veten si shërbimi më i besueshëm në botë VPN.

Ju mund të mbroni deri në 6 pajisje me PrivateVPN dhe ajo mbështet të gjitha platformat e sistemit operativ. Me të gjitha këto karakteristika të shkëlqyera, është e lehtë të kuptosh pse është një nga VPN-të e preferuara të klientëve.

Mund ta provoni plotësisht këtë ofrues pa rrezik falë saj 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe nëse ndryshoni mendimin tuaj, pasuritë tuaja do t’ju kthehen menjëherë.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Torrent me PrivateVPN!

5. VyprVPN

VyprVPN-së shërbim i shpejtë dhe i sigurt përfshin Pajtueshmëria e P2P dhe tiparet e sigurisë topnotch, të tilla si kriptimi i shkallës ushtarake dhe a Firewall natyror.

VyprVPN shkon në gjatësi të mëdha për të siguruar që lidhja juaj të jetë e sigurt dhe vendndodhja juaj të mos zbulohet. Në fakt, VPN ishte kohët e fundit i audituar në mënyrë të pavarur për të provuar protokollet e saj të sigurisë, dhe kaloi me ngjyra fluturuese!

Më e mira nga të gjitha, VyprVPN është jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur dhe ofertat aplikacione për shumicën e pajisjeve. Shërbimi mbresëlënës i VyprVPN ka përdoruesit e VPN në të gjithë botën duke thënë gjëra të shkëlqyera!

Kur regjistroheni me VyprVPN, ju pëlqen një 30 ditë garanci për kthimin e parave, kështu që ju mund ta provoni, pa rrezik.

VyperVPN mund të zhbllokojë: 

 • Netflix, Hulu, iPlayer në BBC.

Mbështet përrua: 

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

VyperVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Routers, Android TV, QNAP, Blackphone, Anonabox.

Torrent me VyprVPN TANI!

përmbledhje

Shkarkimi dhe mbjellja e skedarëve në uTorrent është një biznes me rrezik, por VPN e duhur do të mbrojë anonimitetin tuaj online. Sidoqoftë, nëse jeni përdorues amerikan, sigurohuni që gjithashtu të lexoni udhëzuesin tonë të veçantë për përruajtjet në SH.B.A..

VPN juaj gjithashtu do të parandaloni ISP-në tuaj dhe autoritetet ligjore të gjurmojnë çdo shkarkim prapa jush, ndërsa i mbani përdoruesit e keq të uTorrent larg informacionit privat si adresa IP dhe vendndodhja juaj.

Tani që dini të mbroni veten kur përdorni uTorrent, shikoni marrëveshjet dhe kuponat më të mira VPN për të kursyer para në VPN tuaj të re!

Merrni NordVPN Tani!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me