5 VPN më të mira për të blerë me Bitcoin dhe Cryptocurrency në vitin 2020


Shtë gjithmonë një ide e mirë të keni një VPN cilësore (rrjet virtual privat) për privatësinë tuaj në internet. Një ide edhe më e mirë? Duke pasur një mënyra e sigurt dhe anonime e pagesës, i njohur ndryshe si cryptocurrency.

Blerja e VPN tuaj me një kartë krediti tradicionale ose PayPal mund të jetë një veprim i rrezikshëm. Kjo është arsyeja pse paraja, siç është Bitcoin, janë bërë më të njohura – por jo çdo ofrues do t’i pranojë ato.

Gjetja e VPN ideale që mbështet edhe pagesa të kriptove mund të jetë një sfidë. Pas testimit të qindra VPN-ve, ne kemi dalë me një listë përfundimtare të VPN-ve më të mira që mund të blini me cryptocurrency. Pavarësisht nëse shfletim rastësor, torrenting, ose qasje në Netflix, ju do të gjeni atë që ju po kërkoni në listën tonë të hollësishme.

Edhe nëse nuk keni një portofol kripto, rrinë rreth e rrotull. Ne do të kapërcejmë pse pagesa e kriptove janë një ide e shkëlqyeshme për VPN-në tuaj të radhës.

Para se të arrijmë në listë, ja një përmbledhje e shpejtë.

Udhëzues i shpejtë: Si të blini një VPN me Cryptocurrency

 1. Zgjidhni një VPN që lejon pagesa të cryptocurrency. NordVPN është rekomandimi ynë # 1 – lëvizni poshtë për të zbuluar pse.
 2. Regjistrohu dhe zgjidhni Bitcoin ose cryptocurrency si mënyra juaj e pagesës. Për anonimitet më të mirë, përdorni një adresë emaili me sa më pak informacione personale që të jetë e mundur.
 3. Përfundoni blerjen. Disa ofrues përdorin portat e pagesave të kriptove, ndërsa të tjerët pranojnë monedhën direkt përmes kuletave të tyre të kriptos.
 4. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN.
 5. Ju jeni të gjithë të vendosur! Shijoni intimitet më të mirë kur kërkoni dhe paguani.

Avantazhet e Bitcoin dhe monedhave të tjera Cryptocurrency

Ta themi thjesht, pagesa me kripton ju jep një përfitim të madh – privatësi shumë më e mirë. Qëllimi kryesor i Cryptocurrency është të sigurojë shkëmbime më të sigurta për përdoruesit duke mbajtur një rekord publik për të gjitha transaksionet. Kjo ndodh falë “çelësat” privatë dhe publik. Asnjë informacion personalisht i identifikueshëm nuk kërkohet gjatë ndonjë hapi të procesit.

Krahasoni këtë me metodat tradicionale të pagesës, ku ju duhet të jepni numrat e kartës së kreditit, llogaritë PayPal ose letrat kredenciale të tjera të ndjeshme. kjo mund të jetë një rrezik i madh sigurie nëse ndodh një shkelje e të dhënave.

Për shumë prej nesh, ekspozimi i informacionit mbi kartën e kreditit është një problem. Bitcoin dhe kriptot e tjerë janë alternativa të shkëlqyera për t’i mbajtur të sigurt këto detaje nga platformat e palëve të treta.

Por, mos bëni gabim – ne nuk po flasim këtu për mbrojtje totale, të pamend.

Cryshtë Cryptocurrency plotësisht Anonim?

Privatësia nuk është anonimitet i barabartë. Ndërsa pagesa e kriptove lejojnë blerje më të sigurta në përgjithësi, ato nuk janë perfekte.

Falë rrjedhjeve të Snowden, ne e dimë që NSA ka ndjekur përdoruesit e Bitcoin që të paktën 2013. Për më tepër, shumë shkëmbime të kriptove sot janë të detyruara me ligj që të mbledhin informacionin e përdoruesit.

Blerja me crypto ndoshta nuk do t’ju shpëtojë nga Big Brother. Sidoqoftë, është më e sigurta që mund të jesh kur bëhet fjalë për pagesa në internet.

Këtu është një përmbledhje e mirë: cryptocurrency mund të mos e fshehë blerjen tuaj plotësisht, por do të shtojë një shtresë shumë më të fortë mbrojtjeje.

Për shkak se ju përdorni çelësat e kriptos në vend të detajeve të ndjeshme të pagesave, hakerët do të kenë një kohë shumë më të vështirë t’ju zbulojnë. Plus, ajo që ata interesojnë më shumë – kartat tuaja të kreditit, paratë dixhitale dhe llogaritë e ngjashme – do të mbeten të sigurta.

Nëse duhet të merrni një VPN me Cryptocurrency?

Le të jemi realë për një sekondë. Nëse nuk keni shumë përvojë me Bitcoin ose cryptocurrency të tjera, me siguri do të merrni një VPN në mënyrën e modës së vjetër. Kjo është në rregull – në ditët e sotme, pagesa të tilla janë shumë më të sigurta.

Por, gjithmonë ekziston një rrezik. Shumë përdorues dëshirojnë të zvogëlojnë këtë rrezik duke zgjedhur një proces pagese më private dhe të sigurt nga fillimi në fund. Kjo është ajo ku cryptocurrency mund të ndihmojë.

Nëse keni një portofol kripto, nuk ka asnjë arsye të mos e përdorni për VPN-në tuaj të ardhshme. Ndërsa nuk është një garanci e plotë, është opsioni tjetër më i mirë për intimitetin pas pagesave në para.

Këshillë Pro: Kur blini një VPN me kriptocurrency, është ide e mirë të përdorni një email të veçantë që nuk përfshin informacion personal të ndjeshëm.

Pra, mbetet vetëm një gjë për të bërë – zgjedhja e VPN e duhur për nevojat tuaja. Një blerje më e sigurt është e rëndësishme, por kështu është një VPN me performancën për të mbajtur shfletimin tuaj të sigurt dhe privat.

Po mendoni se cili ofrues ka fituar pesë pikat më të mira? Kontrolloni ato më poshtë!

VPN-të më të mira që mund të blini me Bitcoin dhe Cryptocurrency tjera

Për këtë listë, ne shikuam VPN me cilësi të lartë me pagesa të lehtë, përmes Bitcoin ose monedhave të tjera cryptocurrency. Rezultatet tona bazohen në disa faktorë, duke përfshirë rrjetin e serverit, shpejtësinë, veçoritë e rëndësishme dhe intimitetin e përgjithshëm.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • Cryptocurrency të pranuara: Bitcoin, Ethereum, Ripple
 • Platforma e pagesave Crypto: CoinPayments

NordVPN ka të bëjë me sigurinë e fortë dhe shumëllojshmërinë e madhe të serverëve. NordVPN ka të fortë Kriptimi AES-256, mbështetje natyrore OpenVPN, dhe mbi 5,000 servera në 60+ vende.

Serverë specialiteti lejoni që kjo VPN me bazë Panama t’ju japë encryption dyfishtë, mbrojtje DDoS, dhe përleshje pa sherr. Karakteristikat e pronarit si SmartPlay DNS bëni transmetimin e shpejtë dhe të lehtë – madje edhe për Netflix!

Do të jeni të sigurt nga çdo rrjedhje e VPN, falë dy të ndryshme vrasin çelsat dhe DNS private cilësimet brenda klientë të thjeshtë, intuitivë. Kjo, së bashku me politikë e ngushtë e prerjeve zero, e bën NordVPN një përdorues të preferuar për privatësi dhe kënaqësi. Provoni NordVPN pa rrezik me ato 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

 • Cryptocurrency të pranuara: Bitcoin
 • Platforma e pagesave Crypto: BitPay

Përparësia më e madhe e ExpressVPN është ajo servera me shpejtësi të lartë. Ju merrni mbi 3,000 prej tyre në një dajak 90+ vende – por nuk janë të gjitha.

Siguria është gjithashtu në pikën e duhur. Falë saj politikë e rreptë e mos-logs dhe mbështetje e plotë e OpenVPN (edhe në celular), ky VPN është i dy shpejt dhe i besueshëm. P2P është në dispozicion për të gjithë serverët për përrua anonime me vetëm një klik.

Për më tepër, ju merrni një kaloni vrasësin, mbrojtje rrjedhje DNS, tunele ndarëse, dhe madje servera me porosi DNS për transmetim të pakufizuar në TV dhe tastierë. Me kaq shumë për të, është e lehtë të shihet përse ExpressVPN është një nga ofruesit tanë më të vlerësuarat në rishikimet e përdoruesve.ExpressVPN lejon përdoruesit të marrin një rimbursim të plotë brenda 30 ditëve nga blerja e planit të tyre, pa pyetje.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

3. CyberGhost

CyberGhost VPN

 • Cryptocurrency të pranuara: Bitcoin
 • Platforma e pagesave Crypto: BitPay

CyberGhost e bën jetën të lehtë për newpies VPN me të i pastër dhe aplikacion i thjeshtë. Thënë kështu, përdoruesit e përparuar do të gjejnë mjaft vlera edhe këtu.

me 3.500+ serverë dhe profile të dedikuara për transmetim dhe P2P, CyberGhost është i shkëlqyeshëm për Netflix, përrua dhe shumë më tepër. Ju mund t’i besoni kriptimi i shkallës ushtarake për t’ju mbajtur të sigurt në internet, ndërsa shfletoni larg në intimitet.

Në përgjithësi, CyberGhost është një tjetër VPN e shkëlqyer me të gjitha qëllimet, që meriton një pikë tre-top në listën tonë. Shikoni nëse përdoruesit e vërtetë pajtohen në shqyrtimet e tyre të këtij ofruesi. Mund të provoni CyberGhost duke përdorur garancinë e tyre për 45 ditë kthim parash nëse blini një plan për 6 muaj ose më gjatë.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

4. Surfshark

 • Cryptocurrency të pranuara: Bitcoin, Ethereum, Ripple
 • Platforma e pagesave Crypto: Coingate, Pagesat e Monedhave

Surfshark është relativisht i ri në treg, por kjo VPN me çmim buxheti tashmë është mbresëlënëse me 800+ serverë në të gjithë botën dhe klientë elegantë.

Zgjedhja e një shërbimi të freskët mund t’ju bëjë disa shtesa të shkëlqyera, dhe Surfshark nuk është përjashtim. Ngarkesa të ulëta të serverëve dhe shpejtësi të lartë të bëjë lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshme. Përveç kësaj, ju merrni sa më shumë lidhje të njëkohshme siç dëshironi – është e drejtë, asnjë kufizim i pajisjes këtu!

Streaming dhe përrua nuk janë problem për Surfshark. As siguria nuk është, falë kriptim i fortë, 256-bit dhe regjistrimi zero i të dhënave. Me karakteristika të dobishme si WhiteLister (tunelim i ndarë) dhe Modaliteti NoBorder (cilësimet e bllokimit), ky VPN po bëhet shpejt një ofrues kryesor. Shihni veten me vlerësime reale të përdoruesve! Mos harroni vetëm fjalën tonë për të. Surfshark do t’ju lejojë të provoni shërbimin e tij për 30 ditë, dhe nëse nuk ju pëlqen, mund t’i merrni paratë tuaja.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

5. PrivateVPN

pajisje privatevpn

 • Cryptocurrency të pranuara: Bitcoin
 • Platforma e pagesave Crypto: Transaksion i drejtpërdrejtë në portofolin Bitcoin të ofruesit

Një tjetër mundësi e shkëlqyeshme për përdoruesit me një buxhet, PrivateVPN mund të duket thjesht mesatare me të 80+ serverë. Por, ky ofrues suedez ka të bëjë me detajet e vogla.

Rrjeti mbulon 56 shtete, që është një gamë e shkëlqyeshme. Asnjë nga të dhënat tuaja nuk është regjistruar, dhe ju mund të zgjidhni midis Kriptimi 128-bit ose 256-bit së bashku me OpenVPN protokoll. PrivateVPN gjithashtu ka bërë shumë punë në listën e serverit të vogël, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për shpejtësinë ose kohën e duhur.

me aplikacione të lëmuara dhe mbrojtje me një klik, ky VPN është gjithashtu i lehtë për t’u përdorur. Por nëse keni nevojë për ndihmë me konfigurimin, ekziston gjithashtu një Tipar “ndihmë në distancë”. Gjeni më shumë rreth PrivateVPN kompakt, por të aftë me komentet tona të ekspertëve dhe përdoruesve. PrivateVPN ka një garanci 30-ditore të kthimit të parave për t’ju dhuruar një VPN pa bërë të drejtën për një angazhim afatgjatë që nga fillimi.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

përfundim

Blerja e një VPN me cryptocurrency është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’i mbajtur pagesat tuaja anonime. Sidoqoftë, duhet të siguroheni që blerja juaj i vlen monedhat.

Shpresojmë që lista jonë e hollësishme t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur. Nëse akoma nuk mund të vendosni për ofruesin më të mirë për nevojat tuaja, NordVPN është sugjerimi ynë kryesor. Merrni atë për një makinë provë 7-ditore falas dhe shikoni gamën e plotë të serverave dhe veçorive!

Filloni gjyqin tuaj falas NordVPN sot!

Leximi më tej

Po kërkoni VPN-në më të mirë përreth? Gjeni gjithçka që ju duhet të dini këtu!

E re për kripton? Kapni lehtë me udhëzuesin tonë të thelluar në Bitcoin!

Intimiteti në internet është i rëndësishëm. Zbuloni se si ta ruani atë me VPN më të mirë pa llogari sot.

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map