5 VPN më të mira për Sky Go: Të shpejtë, të besueshëm dhe të lehtë për t’u përdorur në vitin 2020!


Nga më të fundit në sporte e deri tek më të mirët e TV Britanike, Sky Go është portali juaj në internet për gjithçka që gjigandi i mediave në Mbretërinë e Bashkuar ka për të ofruar. Dhe pjesa më e mirë është që ju mund të shikoni nga kudo me një VPN.

Derisa nuk mundesh.

’Shtë e drejtë – platformat e mëdha të transmetimit po rritin lojën e tyre. Janë marrë disa masa serioze për të kufizuar ashpër aftësinë e VPN-ve për të zhbllokuar faqet e internetit të kufizuara me gjeo.

Rezultati përfundimtar? VPN e zgjedhjes suaj papritur mund të ndalojë së punuari me Sky Go – e cila, për fat të keq për përdoruesit, është e zakonshme me një larmi shërbimesh streaming në ditët e sotme.

SkyGo_uk

Nëse keni përjetuar një çështje të tillë kohët e fundit, ose po kërkoni një mënyrë për t’u siguruar që kurrë nuk e hasni atë, ju keni ardhur në vendin e duhur.

Pas hulumtimeve të kujdesshme dhe testeve të shumta, ne dolëm me pesë VPN-të më të mira të cilave ju besoni të zhbllokoni Sky Go – dhe faqet e tjera të transmetimit – pavarësisht nga vendndodhja juaj.

5 VPN-të më të mira për Sky Go

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • Mbi 540 serverë të disponueshëm në MB
 • Përqendrohuni në veçoritë e sigurisë – Anti DDoS, Double VPN, Qepë mbi VPN, dhe më shumë
 • Mbështetje e besueshme 24/7 e klientit
 • Deri në 6 lidhje të njëkohshme

NordVPNfiton mbi një turmë të madhe, falë besueshmërisë dhe bollëkut të tipareve premium. Me bandë të pakufizuar dhe një rrjet të madh prej mbi 5,000 + serverësh (më shumë se 500 prej të cilëve janë në Mbretërinë e Bashkuar), ky ofrues siguron shpejtësi të shkëlqyera – e përkryer për transmetim nga Sky Go dhe platforma të tjera.

NordVPN vazhdimisht azhurnon shërbimin e tij, dhe vetëm kohët e fundit, përmirësimet masive të shpejtësive të saj e vendosin atë në konkurrencë të ngushtë me ExpressVPN, megjithëse kjo e fundit prapë priret të jetë pak më e shpejtë. Në çdo rast, Transmetimi HD nuk do të jetë një problem me performancën e shkëlqyer të NordVPN.

Mbështetja e klientit është në dispozicion përmes bisedës live 24/7, kështu që edhe nëse një server po ju jep probleme, zgjidhja është vetëm disa minuta larg. Për më tepër, ju merrni 6 lidhje të njëkohshme për të gjitha pajisjet tuaja, një garanci të kthimit të parave të ligjshme 30-ditore, dhe një mori karakteristikash të përparuara për një përvojë premium VPN. Lexoni rishikimin tonë të ekspertëve dhe vlerësimet e përdoruesve këtu.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shiko tani

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

 • Ekstremisht i shpejtë – harroni për vonesën e VPN dhe çështjet buffering
 • Zgjidhni atë që trafiku është i koduar me tiparin e tyre të tunelimit të ndarë
 • Servers të linjës së lartë në Mbretërinë e Bashkuar
 • Mbështetja e sipërme dhe më gjerë e klientit

Me kaq shumë VPN-të rreth e rrotull, ato që punojnë me siguri për Sky GO kanë optimizuar serverët në Mbretërinë e Bashkuar, mbështetje të përgjegjshme dhe të ditur, garantuar privatësi dhe një politikë të drejtë kthimi.

Do t’i gjeni të gjitha sa më sipër në ExpressVPN – jo vetëm që është e shpejtë, është gjithashtu e sigurt dhe e lehtë për t’u përdorur gjithashtu. Me një gamë të gjerë të serverëve në Mbretërinë e Bashkuar dhe karakteristika të shkëlqyera si tunelimi i ndarë dhe MediaStreamer DNS, kjo VPN ju jep të gjitha përfitimet e një lidhje të koduar dhe praktikisht asnjë nga të metat.

Edhe pse ExpressVPN është jashtëzakonisht i besueshëm, nëse keni probleme, ju mund të mbështeteni në një ekip mbështetës kompetent për t’ju ndihmuar në çdo çështje, nga serverët deri tek rimbursimet. Ju mund të gjeni agjentë në chat live dhe email, 24 orë në ditë.

Duke folur për rimbursimet, ju keni një muaj të tërë për të kthyer paratë tuaja. ExpressVPN në thelb ju jep 30 ditë testim pa rrezik, kështu që shkoni përpara dhe provoni! Dhe mund të shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit e vërtetë për ExpressVPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shiko tani

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

 • Mbikëqyrja – serverë të rinj dhe profile të përdorimit të lehtë për qasje të lehtë në Sky Go
 • Ndërfaqe super intuitive
 • Mbështetja e klientit në dispozicion 24/7
 • Gjykim falas 7-ditor, në mënyrë që ta provoni pa rrezik

Pas disa përmirësimeve serioze, Cyberghostështë gati të bëhet VPN-ja juaj e ardhshme për Sky Go.

Lehtësia e përdorimit është një pikë kyçe këtu – ky ofrues ka marrë një qasje intuitive, duke u ofruar përdoruesve disa profile të përshtatura për nevojat e tyre të veçanta. Ju mund të zgjidhni menjëherë kombinimin më të mirë të cilësimeve për përrua, shfletim të sigurt në internet dhe, natyrisht, zhbllokim të faqeve të transmetimit.

Ju ende keni mundësinë për të vendosur gjithçka me dorë, por për newbies, kjo paraqitje është e paçmuar. Provenshtë provuar gjithashtu të jetë shumë e besueshme në testet tona të performancës, zhbllokimin e Sky Go (dhe platformave të tjera të kërkuara të transmetimit) në njoftimin e një momenti.

Përveç profileve të mrekullueshëm, ju merrni gjithçka që prisni nga një VPN premium. Mbështetje e dobishme dhe e përgjegjshme gjatë gjithë kohës, shpejtësi të mirë (megjithëse nuk janë aq të mira sa NordVPN ose ExpressVPN), dhe a Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh bëjeni CyberGhost një mjet të besueshëm për të gjitha nevojat tuaja për zhbllokim.

Ekziston edhe një provë falas 7-ditore për aplikacionet iOS dhe Android, kështu që mund të provoni gamën e plotë të veçorive pa paguar asnjë monedhë! Ju inkurajojmë që të veproni kështu. Ju gjithashtu mund të zbuloni se çfarë mendojnë të tjerët për CyberGhost duke klikuar këtu.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shiko tani

4. PrivateVPN

 • Shpejtësi mbresëlënëse
 • Kontrollon të gjithë infrastrukturën e tij – asnjë palë e tretë
 • Kriptim i shkëlqyeshëm dhe politikë e ngurtë e prerjeve zero
 • Mbështetje e mirë për klientët, por asnjë bisedë live

Ofruesi suedez PrivateVPNmund të mos ketë rrjetin më të madh të serverëve ose mbështetjen e bisedës 24/7, por operimi i tij në shkallë më të vogël dhe vëmendja ndaj detajeve i ka fituar asaj besnikërinë e palëkundur të bazës së përdoruesit të saj.

PrivateVPN shkon në çështje zero me Sky Go (dhe shumica e platformave të tjera kryesore të transmetimit). Edhe pse aktualisht ka vetëm 4 serverë në Mbretërinë e Bashkuar (nga 80+ gjithsej), ky VPN ka mbajtur një profil të ulët dhe që e ka lejuar atë të vazhdojë të ofrojë shërbime të zhbllokimit të përmbajtjes së rafteve të lartë.

PrivateVPN gjithashtu ka një pasuri tjetër kryesore për të: nuk i “transferon” serverat e saj. Përkundrazi, ajo mban pranë infrastrukturës kritike. Për përdoruesit, kjo do të thotë përfshirje zero nga palët e treta dhe intimitet edhe më i fortë.

Nëse doni një VPN të provuar dhe të vërtetë për Sky Go, definitivisht jepni një të shtënë PrivateVPN. Nëse përfundoni të zhgënjyer, keni një rrjet sigurie në garancinë e kthimit të parave 30-ditore. Dhe mund të lexoni rishikimin tonë të ekspertëve dhe vlerësimet e përdoruesve këtu.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shiko tani

5. Mburoja e pikave të nxehta

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

 • Protokolli i pronës katapultë Hydra për shpejtësi të mëdha
 • Ndërfaqe intuitive
 • Një gamë e gjerë e serverëve me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar
 • Ekipi përgjegjës për mbështetjen e klientëve

Mburoja e nxehtëka qenë rreth e rrotull për mjaft kohë, por përmirësimet e fundit në politikën e privatësisë si dhe shërbimi i përgjithshëm e kanë shndërruar atë nga një VPN disi mesatare në një nga zgjedhjet tona më të mira për performancën dhe shpejtësinë.

Versioni i paguar (Hotspot Shield Elite) ofron një përzgjedhje të serverëve me shpejtësi të lartë në Mbretërinë e Bashkuar. Duke përdorur një protokoll të pronarit të quajtur “Catapult Hydra”, ky VPN kompreson të dhënat tuaja për t’ju dhënë lidhje më të shpejta.

Qasja në Sky Go është e garantuar – nëse keni probleme, mos ngurroni të kontaktoni mbështetjen e klientit dhe zgjidhjen e problemit tuaj në një afat kohor të arsyeshëm.

Hotspot Shield nuk është VPN më e lirë atje, por ky ofrues justifikon etiketën e çmimit me punën e tij të besueshme. Mos harroni vetëm fjalën tonë për të. Gjeni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për Hotspot Shield. Ose provoni Hotspot Shield pa rrezikshmëri deri në 45 ditë dhe ktheheni në rimbursim nëse nuk jeni të kënaqur.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video.

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët.

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome.

Shiko tani

Qasja në Sky Shkoni nga Kudo – Gjithë Falë një VPN

Marrja e zbulimit të kaluar nga Sky Go është bërë një rend i gjatë, por nuk është e pamundur. Thjesht duhet të dini se cilat VPN janë më të pajisura për t’ju siguruar akses të besueshëm – dhe tani ju e bëni.

A e gjetët të dobishëm këtë artikull? Nëse po, mos hezitoni ta ndani!

Nuk mund të marr sa duhet nga TV Britanik? Shikoni VPN-të më të mira për iPlayer në BBC.

Nëse duhet të merrni një adresë IP britanike – Ja si ta gjeni një.

Dëshironi të dini kush është më mirë për ju – Express apo Nord? Lexoni krahasimin tonë të hollësishëm këtu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map