5 VPN më të mira për Peru – Për Siguri, Streaming & Shpejtësi në vitin 2020

Interneti në Peru nuk i nënshtrohet shumë censurës, me qeveria kryesisht respekton lirinë e fjalës së qytetarëve dhe vizitorëve të saj. Sidoqoftë, ndërsa interneti në Peru mund të jetë pa mbikëqyrje të qeverisë, kjo nuk garanton sigurinë tuaj në internet.

Mungesa e censurimit dhe monitorimi i internetit në Peru mund të jetë një nga arsyet pse ka pasur një rritje e kohëve të fundit në krimet në internet.

Duke përdorur një VPN ju mundeni mbroni të dhënat tuaja ndërsa kërkoni në internet ose transmetoni, madje edhe kur përdorni wi-fi publike të thjeshtë për tu hakuar.

Për më tepër, nëse jeni banor në Peru ose jeni duke vizituar vendin, një VPN do t’ju lejojë hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuar.

Dhe nëse jeni jashtë Perusë, një VPN do t’ju lejojë të bëni lidheni me një server të Amerikës së Jugut ose Perusë, duhet të duhet.

Ky artikull do të rekomandojë VPN-të më të mira për t’u përdorur ndërsa jeni në Peru.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Peru

Këto janë rekomandimet tona për VPN-të më të mira për t’u përdorur në Peru:

 1. ExpressVPN – Me serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë globin, ExpressVPN është e përkryer për transmetim dhe përrua në Peru.
 2. NordVPN – Ofrimi i të dyjave siguria dhe shpejtësia, NordVPN është një VPN me performancë të lartë me kriptim të përparuar, një politikë të rreptë mos-shkrimesh dhe shumë karakteristika të tjera të fuqishme.
 3. Cyberghost – Ky VPN miqësor për përdoruesit është i shkëlqyeshëm për fillestarët dhe është me shumë çmim, veçanërisht për planet afatgjata.
 4. Surfshark – E shkëlqyeshme për familjet ose bizneset e vogla, Surkshark ofron lidhje të pakufizuara të njëkohshme, pa sakrifikuar karakteristika.
 5. HMA – Ofrimi i një rrjet i madh serverash me shpejtësi të lartë duke përfshirë mbi 190 vende, HMA! është edhe e shpejtë dhe e sigurt.

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Perun

Ndërsa interneti në Peru është i hapur dhe falas, është akoma i mençur përdorni një VPN në mënyrë që të qëndroni të sigurt në internet.

Këtu është se çfarë të kërkoni në një VPN për t’u përdorur në Peru:

 • Politika pa log për të mbrojtur privatësinë tuaj. Nëse ofruesi juaj VPN nuk regjistron ndonjë të dhënë për ju ose aktivitetin tuaj në internet, nuk do të ketë asgjë për t’u dorëzuar palëve të treta nëse kërkohet.
 • Kriptimi i fuqishëm dhe i avancuar për të fshehur vendndodhjen dhe identitetin tuaj, dhe për të parandaluar të dhënat tuaja nga përgjimet nga hakerat.
 • Serverët lokalë për t’ju mundësuar qasjen në përmbajtjen lokale.
 • Aftësia për të kapërcyer Geoblocks dhe protokolle të tjera bllokuese të VPN për t’ju ndihmuar të zhbllokoni përmbajtjen nga e gjithë bota.
 • Rrjet i shpejtë dhe i besueshëm për të siguruar që ju mund të rrjedhë pa probleme pa vonesa ose shkëputje. Zgjidhni një VPN me një ndërprerës të vrasjes ose mbrojtje nga rrjedhja, në mënyrë që nëse shkëputeni papritmas, informacioni juaj nuk do të ekspozohet.
 • Aplikacione celulare për të mundësuar që të shfletoni në mënyrë të sigurt në rrjetet publike wi-fi.

VPN-të më të mira për Peruan

1.ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

ExpressVPN garanton shpejtësi të shpejtë. Duke ofruar një bandë të pakufizuar dhe mbi 3000 servera në të gjithë botën, përfshirë në Peru, mund të transmetosh dhe të shfletosh pafund pa problem.

Me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë, ndodhet shumë larg vendeve të Mbikëqyrjes 5/9/14-Eyes dhe operon një politikë e rreptë e mos-logs.

Të dhënat dhe privatësia juaj mbrohen më tej me një veçori të ndërprerë vrasës, kriptim 256-bit dhe mbështetje OpenVPN.

Ndërsa është më e kushtueshme se disa VPN të tjera, është shpejtësi rrufeje, siguri të fortë dhe aftësi për të anashkaluar në mënyrë të vazhdueshme madje edhe më të vështirat e mureve të zjarrit bëjeni mirë që ia vlen çmimi, sipas përdoruesve.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Provoni ExpressVPN Tani!

2.NordVPN

NordVPN për Perunë

NordVPN ofron vlerë të jashtëzakonshme për para dhe karakteristika të pakrahasueshme. Një VPN e shkëlqyeshme për transmetim, NordVPN është në përputhje me shërbimet e shumta të transmetimit, automatikisht duke siguruar shpejtësi të shpejtë dhe qasje të besueshme në shfaqjet tuaja të preferuara.

Pavarësisht nëse jeni duke shikuar apo duke kërkuar, të dhënat tuaja janë të sigurta, mirësjellje ndaj kriptimit AES-256 dhe mbështetje për protokollet IKEv2 / IPSec dhe OpenVPN.

Karakteristikat përfshijnë IP të dedikuar, serverë specialiteti për P2P, mbrojtje nga rrjedhjet e VPN dhe suita CyberSec, i cili siguron mbrojtje adblocking dhe ekstra keqdashëse.

NordVPN nuk ka ndonjë server në Peru, por ai ka 5.200 server + në 60 vende, përfshirë në Brazil fqinjë dhe Kili.

NordVPN është një VPN e jashtëzakonshme me shumë qëllime që është shumë e popullarizuar me përdoruesit e saj.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Provoni tani NordVPN!

3.Cyberghost

CyberGhost për Perunë

Nëse jeni fillestar i VPN, CyberGhost mund të jetë perfekt për ju pasi që të dy i lehtë për t’u përdorur dhe miqësor ndaj buxhetit.

Oferta e 5,000 server + në 90 vende, përfshirë Brazilin fqinj, Kili dhe Kolumbi, CyberGhost ju dhuron hyrje në përmbajtje globale dhe shërbimet e transmetimit, duke përfshirë Netflix, Amazon Prime Video, dhe iPlayer të BBC.

Ndërsa nuk është aq i shpejtë sa NordVPN ose ExpressVPN, kjo lejon 7 lidhje të njëkohshme nëpër sisteme të ndryshme operative, duke e bërë atë ideal për familjet ose grupet e mëdha të udhëtarëve.

kjo VPN e qëndrueshme dhe e sigurt është padyshim një hit me përdoruesit e tij, dhe ju mund ta provoni vetë me të Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Provoni CyberGhost Tani!

4.Surfshark

Surfshark për Perun

Edhe pse Surfshark është një VPN relativisht e re, ajo ende ka karakteristika që janë në të njëjtën kohë me shërbimet më të njohura.

Ofrimi i kriptimit të dyfishtë, tunelimit të ndarë dhe vrasjes së mbrojtjes së ndërprerës, Surfshark gjithashtu ka CleanWeb, një suitë sigurie që bllokon reklamat dhe parandalon malware.

Rrjeti i saj në rritje i mbaruar 1,000 servera në 60+ vende, përfshirë Brazilin fqinj dhe Kilin, ju siguron qasje të besueshme në përmbajtjen tuaj të preferuar ndërsa në Peru.

Një shtesë e shtuar e Surfshark është ajo që lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme nëpër pajisje dhe platforma të shumta.

Lexoni pse ky VPN i ri po merr vlerësime të shkëlqyera nga përdoruesit e tij.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Provoni Tani Surfshark!

5.HMA

HideMyAss VPN!

Edhe pse HMA! ju ofron 940+ serverë me shpejtësi të lartë që përshkojnë një vend të jashtëzakonshëm 190+.

Me HMA!, Ju do të shijoni shpejtësi të lartë dhe siguri pa marrë parasysh se ku jeni, përfshirë edhe Perun.

Mund të keni disa çështje me Netflix, por do të keni nuk ka çështje që transmetohen me iPlayer të BBC dhe Hulu.

Në dobësi, HMA! është me seli në Mbretërinë e Bashkuar, i cili nuk ka ligjet më të mira për ruajtjen e të dhënave, dhe mban regjistrat.

megjithatë, HMA! ofron karakteristika të mira dhe një rrjet mbresëlënës të serverave dhe ia vlen të merret në konsideratë. Kontrolloni se çfarë përdoruesit e vërtetë duhet të thonë për HMA!.

HMA mund të zhbllokojë:

 • IPlayer i BBC-së, Hulu

Mbështet Torrenting:

 • jo

HMA punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Linux, Android, iOS, Routers

Provoni tani HMA!

përmbledhje & Leximi më tej

Ndërsa banorët dhe vizitorët në Peru gëzojnë një internet falas dhe të hapur, përdorimi i një VPN ndërsa jeni në vend do t’ju ndihmojë të mbroni ju kundër krimit në internet.

Nëse kryeni të gjithë veprimtarinë tuaj në internet ndërsa përdorni një VPN në Peru, mund të shfletoni në mënyrë të sigurtë ndërsa dini se të dhënat tuaja dhe privatësia janë të mbrojtura.

Nëse jeni akoma të pasigurt për cilën VPN të zgjedhë për Perun, ju rekomandojmë ExpressVPN.

Dëshironi të zbuloni se si të merrni një adresë IP të Perusë? Ky artikull ju tregon se si.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me