5 VPN më të mira për pajisje të shumëfishta: të shpejtë dhe të besueshëm në vitin 2020!


Shumica e njerëzve shkojnë në internet me të paktën dy pajisje çdo ditë: telefoni juaj dhe kompjuteri juaj. Mund të shtoni një tabletë, laptop, dhe shumë pajisje të tjera në këtë listë. 

Nëse jeni i shqetësuar për mbajtjen tuaj të sigurt në internet, me siguri e dini se një VPN është mënyra më e mirë për ta bërë këtë. Sidoqoftë, shumica e njerëzve përdorin vetëm një VPN në pajisjen e tyre kryesore, duke menduar se është mbrojtje e mjaftueshme. Nuk eshte. Nëse nuk po mbroni çdo pajisje të vetme që përdorni, një VPN nuk mund t’ju japë 100% mbrojtje.

Merrni një email si një shembull. Ju ndoshta keni qasje në telefonin tuaj dhe laptop, duke kontrolluar të dyja shumë herë në ditë. Nëse mbroni vetëm laptopin tuaj me një VPN, por telefoni juaj është hacked, emaili juaj nuk është i sigurt. E njëjta gjë vlen edhe për bankingun online, blerjet, detajet e kartës tuaj të kreditit, etj. 

Lajmi i mirë është se shumica e ofruesve të VPN lejojnë disa lidhje të njëkohshme. Përdorimi i një ofruesi VPN në të gjitha pajisjet tuaja është mënyra më e shpejtë, më e lehtë dhe e lirë për të qëndruar të sigurt në internet.

Do VPN ofron kufizime të ndryshme në numrin e pajisjeve që mund të mbroni. Pra, ne kemi hulumtuar dhe testuar ofruesit kryesorë në treg për t’ju ndihmuar të zgjidhni.

Pesë VPN më të mira me shumë pajisje janë renditur më poshtë. Por së pari, një udhëzues i shpejtë duke përdorur VPN me shumë pajisje.

Udhëzues i shpejtë: Si të merrni një VPN me shumë pajisje

 1. Zgjidhni një premium VPN me mjaft lidhje të njëkohshme. Surfsharkështë rekomandimi ynë kryesor – lëvizni poshtë për të mësuar pse.
 2. Shkarko dhe instaloj VPN për pajisjet tuaja të dëshiruara.
 3. Nisni VPN në pajisjet tuaja. Nëse ka një kapak të pajisjes, kushtojini vëmendje numrit të lidhjeve të lejuara.
 4. Shijoni siguri dhe intimitet më të mirë në të gjitha pajisjet tuaja, në të njëjtën kohë!

Kurseni 83% në Surfshark Today!

Pse keni nevojë për një VPN për pajisje të shumta

Në fund të fundit, nëse përdorni pajisje të shumta, keni nevojë për mbrojtje për të gjithë ata.

Blerja e një licence të veçantë VPN për çdo pajisje mund të shtohet, sidoqoftë. Një VPN me shumë pajisje është një vlerë shumë më e mirë dhe mundësi më e sigurt. Do të keni mbrojtje më të mirë, për më të lirë, me ndjeshëm më pak sherr.

Thuaj që jeni duke punuar në laptop në një kafene, por bëni një pushim të shkurtër për të kontrolluar WhatsApp në telefonin tuaj. Me një VPN me shumë pajisje, mundeni mbroni të dy pajisjet në wi-fi publiketë dhënat tuaja do të jenë private dhe koduar.

Përveç çmimit, ka edhe një avantazh tjetër të madh—komoditet. Mund të konfiguroni lehtësisht të gjitha pajisjet me të njëjtat cilësime, zakonisht nga një pult i vetëm. Kjo do të thotë jo vetëm më mirë siguria dhe intimiteti, por gjithashtu transmetim i lehtë dhe qasje në përmbajtjen tuaj të preferuar të geobllokuar në të gjitha pajisjet.

Në përgjithësi, a VPN i besueshëm me lidhje të njëkohshme është mjeti më i mirë për të qëndruar i sigurt nga hakerat dhe kërcënimet e tjera në internet.

VPN me shumë pajisje për bizneset e vogla dhe të mesme

Një VPN është absolutisht thelbësore për bizneset, pavarësisht nga madhësia e tyre. Mbrojtja e të dhënave private të kompanisë suaj dhe e klientëve tuaj duhet të jetë përparësia e çdo pronari përgjegjës numër 1. Statistikat e fundit tregojnë se shumica Sulmet kriminale në internet synojnë biznesin e vogël dhe të mesëm.

Nëse zotëroni ose administroni një biznes dhe jeni të shqetësuar për privatësinë dhe mbrojtjen e të dhënave, ju duhet një VPN me shumë pajisje. Do vend pune përdor një numër të madh pajisjesh, duke përfshirë kompjuterët e zyrës, telefonët e punonjësve, laptopët, kompjuterët shtëpiak dhe tabletët. Të gjitha këto janë të prekshme dhe një pajisje e vetme e hakuar ose e vjedhur mund t’iu sigurojë hakerëve hyrje në të gjithë infrastrukturën në internet të kompanisë tuaj.

Duke instaluar një VPN të vetme, të përbashkët, në çdo pajisje që përdoret nga forca juaj e punës – në zyrë (at), në shtëpi, ose në distancë – krijoni një mburojë të vetme, të padepërtueshme për të gjithë kompaninë.. Përdorimi i një VPN për çdo pajisje nuk është vetëm mënyra më e mirë për të mbrojtur biznesin tuaj, është gjithashtu metoda më efikase, me kosto efektive dhe më e përshtatshme për punonjësit tuaj.

Tofarë duhet të kërkoni në një VPN me shumë pajisje

VPN ideal me shumë pajisje është një shërbim të gjithanshëm me një ekuilibër të mirë të sigurisë dhe performancës.

Para së gjithash, kushtojini vëmendje numrit të lidhjeve të njëkohshme. Disa VPN reklamojnë si shërbime me shumë pajisje, por ofrojnë një numër shumë të kufizuar përpara dhe ngarkojnë shtesë për lidhje shtesë.

Ju do të dëshironi Kriptimi 256-bit dhe Mbështetje e protokollit OpenVPN ose IKEv2 për mbrojtje të fortë. Nëse do të përdorni VPN tuaj në telefonin tuaj, sigurohuni që këto tipare të jenë në dispozicion në celular gjithashtu.

Ofruesi juaj VPN duhet të ketë një politikë e rreptë e mos-prerjeve, nëse doni privatësinë tuaj të garantuar. Shmangni shërbimet që pranojnë të mbledhin të dhëna të ndjeshme të përdoruesit, ose ato me politika të skicuara të intimitetit.

Nëse mbrojtja e përparuar është përparësia juaj, shikoni për veçori të sigurisë si encryption dyfishtë, anti-malware, dhe adblocking. A vrasin kaloni është thelbësore gjithashtu, pasi siguron që të mos ekspozohesh nëse VPN papritmas pushon së punuari.

Përdoruesit e energjisë që transmetojnë dhe përruan shpesh duhet gjithashtu të kërkojnë servera specialë për lidhje streaming dhe lidhje P2P. Këto aktivitete përdorin shumë bandwidth, kështu që ju dëshironi shpejtësi të optimizuar dhe kohë e qëndrueshme.

Me gjithë këtë në mendje, gjetja e VPN perfekte mund të shndërrohet në një proces të gjatë dhe të vështirë. Kjo është arsyeja pse ne e bëmë atë për ju! Të kurseni kohë dhe të merrni një vendim më të informuar, shikoni listën tonë të pesë-të mëposhtëm më poshtë.

VPN-të më të mira për pajisjet e shumëfishta

1. Surfshark

 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme
 • 800+ serverë në 50+ vende
 • Politika pa log
 • Karakteristikat Premium me një çmim buxheti

Surfshark mund të përdoret në sa më shumë pajisje që dëshironi, duke e bërë atë një të preferuar të qartë nëse keni nevojë për një numër të madh të lidhjeve të njëkohshme.

Shpejtësi super të shpejtë, Bandwidth i pakufizuar, dhe Kriptimi i nivelit të lartë AES-256 bëjeni këtë VPN një zgjedhje të shkëlqyeshme për shfletim, shkarkim dhe transmetim (madje edhe Netflix amerikan!).

aplikacione intuitive ofroj adblocking dhe anti-malware, si dhe serverat e ngatërruar të anashkalojë kufizimet në internet dhe tunele të ndara kështu që ju të mund të përdorni shërbime të ndryshme të huaja dhe lokale të internetit që ju nevojiten në të njëjtën kohë.

Me pak fjalë, Surfshark jep gjërat thelbësore të një VPN të besueshme. Nuk është për t’u habitur që ky ofrues i ri i përballueshëm po shijon vlerësime pozitive nga përdoruesit e vërtetë. 

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

2. CyberGhost

CyberGhost VPN

 • Mund të kandidojë në 7 pajisje njëkohësisht
 • 6,000+ server në 90+ vende
 • Profilet e përkushtuara për transmetim dhe përrua
 • Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh

Me një numër i madh i serverëve dhe çmimi i arsyeshëm (posaçërisht për planin dy vjeçar), CyberGhost ka shumë për të ofruar.

Lehtësia e përdorimit është gjithashtu një theks i madh i këtij VPN. Me skedat e hollësishme për transmetim dhe përrua, edhe newbies mund të fillojnë menjëherë. CyberGhost është gjithashtu provë rrjedhës, falë ndërprerës i vrasjes së lidhjes dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS.

kriptimi i shkallës ushtarake dhe mbështetje e gjerë e protokollit plotësoni këtë VPN mbresëlënëse me të gjitha qëllimet. Shikoni pse CyberGhost është një nga ofruesit tanë më të vlerësuarat në vlerësimet e përdoruesve.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

3. NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • Punon në deri në 6 pajisje menjëherë
 • 5,100 servera në 60+ vende
 • Karakteristikat e pronarit për sigurinë dhe transmetimin
 • Aplikacione elegante për të gjitha platformat kryesore

Me të saj instalim i lehtë dhe vlerë e mahnitshme për para, NordVPN është një nga VPN-të më të njohura atje. Ajo vjen me servera specialiteti për encryption dyfishtë, kullim, torrenting, edhe me shume. Mjeti i rekomandimit të serverit ju ndihmon të zgjidhni opsionin më të mirë në vetëm disa sekonda.

Ky ofrues është i vendosur në Panama (ku asnjë nga të dhënat tuaja nuk ruhet) dhe vepron nën një politika me shkrime zero. Ajo ekzekuton disa tipare të bëra me porosi: Suite CyberSec bllokon reklamat dhe parandalon malware, ndërsa Karakteristikë SmartPlay DNS automatikisht kalon te serverët e optimizuar të rrjedhës për qasje më e lehtë në Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, dhe shume te tjere.

Ju gjithashtu merrni cilësimet e personalizuara të DNS nëse i dëshironi, si dhe dy ndërprerës të ndryshëm vrasjes për mbrojtje shtesë. Nëse gjashtë lidhje të njëkohshme janë të mjaftueshme për ju, NordVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme dhe një popull i preferuar për një kohë të gjatë.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

4. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

 • Deri në 5 pajisje lejohen njëkohësisht
 • 3,000+ servera në mbi 90 vende
 • Nuk mban ndonjë regjistër të ndjeshëm të përdoruesve
 • Shpejtësi të mrekullueshme për transmetim dhe përrua

Nëse nuk ju duhen shumë lidhje të njëkohshme, ExpressVPN është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Ky VPN krenohet me një rrjet global dhe performancën e rafteve të lartë.

me serverë ultra të shpejtë dhe karakteristika të dobishme si quick-connect dhe një test i shpejtësisë së ndërtuar, ExpressVPN ju lejon qasje të shpejtë dhe të lehtë në prurjet e tua të preferuara, përfshirë torrentet. tipar tunelizimi i ndarë ju jep kontroll shtesë mbi të cilat aplikacionet janë të mbrojtura.

ExpressVPN gjithashtu përfshin Mbështetje vendase OpenVPN për të gjitha aplikacionet e sajNëse do të keni sigurinë më të mirë edhe në celular. I shpejtë dhe i sigurt, ky VPN padyshim që vlen për çmimin. Por mos harroni vetëm fjalën tonë për të, shihni se çfarë thonë përdoruesit e vërtetë në vlerësimet e tyre!

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

5. Mburoja e pikave të nxehta 

pajisjet e mburojës së nxehtë

 • Lidhni deri në 5 pajisje në të njëjtën kohë
 • 2.500+ server në 25 vende
 • Protokolli VPN i pronarit
 • Aplikacione të thjeshta, elegante

Hotspot Shield përdor të vetën Protokolli Catapult Hydra për kriptim më të mirë. Ky VPN gjithashtu ofron aplikacione të pastra dhe intuitive për të gjitha platformat kryesore, duke e bërë atë një zgjidhje solide për mbrojtjen me një klik në wi-fi publike.

me shumë servera dhe mjaft lidhje për të gjitha pajisjet tuaja, një llogari e vetme Hotspot Shield ju jep shumë vlerë. Ndërsa nuk është aq i shpejtë apo i paketuar me tipare si VPN-të e tjera në këtë listë, ky shërbim është i lehtë për t’u përdorur dhe më shumë se sa e mjaftueshme për përdoruesit e rastësishëm.

Ekziston edhe një version falas ju mund të provoni para se të shkoni në premium. Në përgjithësi, Hotspot Shield është një VPN e njohur për një arsye – kontrolloni vlerësimet e ekspertëve dhe përdoruesve për të parë pse.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video.

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët.

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome.

përmbledhje

Po përdor më shumë se një pajisje të vetme për të shfletuar në internet, etj rri i sigurt dhe private, ju duhet një drejtues VPN që mund të mbrojë të gjitha pajisjet tuaja menjëherë.

Shpresojmë që lista jonë të ju ndihmojë të gjeni shërbimin e duhur për nevojat tuaja. Ende e keni të vështirë të zgjidhni? Ne ju rekomandojmë të shkoni drejt Surfsharkdhe duke e përdorur atë në aq pajisje sa dëshironi!

Leximi më tej

Merrni marrëveshjet më të mira VPN përreth duke kontrolluar kuponat tona ekskluzive të VPN!

Të reja për VPN? Mësoni bazat me udhëzuesin tonë VPN për fillestarët.

Po kërkoni një VPN Netflix që funksionon? Shikoni shërbimet më të mira për Netflix në vitin 2020.

Intimiteti juaj dixhital është i rëndësishëm. Gjeni se si ta ruani atë me listën tonë të VPN-ve më të mira pa log.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map