5 VPN më të mira për Kindle Fire që me të vërtetë funksionojnë në vitin 2020

Kindle Fire ka marrë reagime të përziera në mesin e njerëzve që kanë blerë një të tillë. Shumica e njerëzve e duan atë për shkak të lehtësisë së saj të përdorimit, larmisë së madhe të aplikacioneve që mund të shkarkoni dhe aftësisë së tij për të bërë pothuajse gjithçka që një tabletë mund të bëjë.

për fat të keq, shumë njerëz kanë konstatuar se Kindle Fire e tyre ka kufizime gjeografike që kufizojnë si funksionalitetin, ashtu edhe numrin e aplikacioneve që ata mund të shkarkojnë.

Fatmirësisht, nëse jeni të prekur nga ky kufizim gjeografik ose do të donit të mbronit në mënyrën më të mirë të mundshme, Kindle Fire, atëherë lexoni më tej për të zbuluar se si mundeni përdorni një VPN për të zgjidhur këto probleme.

Ndërkohë, këtu është një listë e shpejtë e VPN-ve që janë plotësisht të pajtueshme dhe funksionojnë mrekullisht me Kindle Fire.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Kindle Fire

 1. NordVPN – Shpejtësitë e saj të mahnitshme, mijëra servera dhe ndërfaqja e lehtë për t’u përdorur e bëjnë NordVPN zgjedhjen tonë më të mirë për t’u përdorur me Kindle Fire.
 2. ExpressVPN – ExpressVPN është VPN më e shpejtë që kemi testuar, gjë që e bën atë të përsosur për të shkarkuar dhe shfletuar në Kindle Fire. Kushton pak më shumë se konkurrentët, por ia vlen.
 3. CyberGhost – Ofron performancë të mirë dhe siguri me çmime të përballueshme (veçanërisht nëse paguani për abonime të gjata).
 4. Surfshark – Lidhjet e njëkohshme të pakufizuara të Surfshark-ut janë perfekte për familjet e mëdha ose njerëzit me pajisje të shumta. Ky ofrues gjithashtu ofron çmime të shkëlqyera dhe karakteristika të ngurta.
 5. PrivateVPN – Një VPN miqësor për përdoruesit që është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që nuk janë të ri për VPN.

Shijoni Kindle Fire me NordVPN!

Pse keni nevojë për një VPN për Kindle Fire

Pavarësisht se vetë Kindle Fire është i disponueshëm në mbi 170 vende, ligjet e të drejtave të autorit për secilën nga këto vende ndryshojnë. disponueshmëria e aplikacioneve, librave dhe përmbajtjeve të tjera për Kindle Fire është e kufizuar në disa vende.

Ju mund të blini zjarri ndezni me çmim të plotë, vetëm për të kuptuar se ju mund të përdorni vetëm një numër i kufizuar i karakteristikave në vendin tuaj.

Arsyeja që ndodh është se Amazon gjurmon adresën tuaj IP kur jeni duke përdorur shërbimet e tij për të sigurohuni se po bëhet nga një vend ku shërbimet e tij janë të disponueshme.

Nëse nuk është kështu, do të humbni aksesin në çdo gjë që nuk është e licencuar në vendin ku po hyni. Për fat të mirë, ekziston një mënyrë e thjeshtë për të kapërcyer geoblloqe të tilla.

Ti mundesh anashkaloni gjeo-kufizimet në Kindle Fire duke përdorur një VPN. Ndërsa përdorni një VPN, të dhënat tuaja do të kodohen dhe ju mund t’i tunelit përmes një serveri të sigurt në një vend ku ofrohen të gjitha tiparet Kindle Fire. Kjo do t’ju japë qasje në grupin e plotë të përmbajtjes Kindle Fire.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Përveç anashkalimit të gjeo-kufizimeve, një VPN premium ju ofron edhe shumë përfitime të tjera:

 • Mbrojtja e aktivitetit tuaj online – Ju ndihmon një VPN shfletoni internetin privatisht duke maskuar adresën tuaj IP dhe duke mos lejuar që njerëzit të keqësohen në aktivitetin tuaj në internet. Shumica e ofruesve të mirë VPN gjithashtu ofrojnë programe të bllokimit të reklamave dhe malware si pjesë e shërbimit të tyre, do të thotë se jeni i mbrojtur nga pothuajse çdo kënd.
 • Duke ju mbajtur të sigurt në wi-fi publike – Për shkak se Kindle Fire është një pajisje portative, ju ka të ngjarë ta mbani rreth e rrotull dhe ta përdorni në vende publike. Nëse po planifikoni të përdorni wi-fi, do të jeni të kënaqur që të keni një VPN për të kriptoni të gjitha të dhënat tuaja, duke parandaluar që hakerat të mos jenë në gjendje ta përgjojnë atë.
 • Duke e bërë Kindle Fire tuaj një shoqërues më të mirë të udhëtimit – Gjeo-kufizimet prekin gjithashtu pronarët e Kindle Fire që po udhëtojnë. Ju mund të keni akses të plotë në të gjitha aplikacionet dhe të dhënat e Kindle në vendin tuaj, por gjatë pushimeve ose udhëtimeve të punës, papritmas nuk do të keni. Një VPN ju ndihmon të zgjidhni këtë problem.

VPN-të më të mira për Kindle Fire

Ekzistojnë disa metoda të ndryshme për instalimin e VPN-ve në Kindle Fire tuaj, të gjitha relativisht të lehta. Kur të keni zgjedhur një VPN që ju përshtatet, do të gjeni mbështetjen e konfigurimit për Kindle tuaj në uebfaqen e ofruesit të VPN të zgjedhur tuaj.

Shërbimet e mëposhtme VPN rekomandohen shumë nga përdoruesit dhe janë në përputhje me Kindle Fire.

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

Ky ofrues i VPN është me seli në Panama, duke siguruar që është mirë jashtë juridiksionit të 5/9/14 sytë e vendeve të aleancës.

NordVPN është shumë e vlerësuar në mesin e përdoruesve të VPN për shkak të besueshmërisë dhe performancës së saj të provuar.

NordVPN ka një infrastrukturë të madhe serveri, me 5,400 serverë që përfshijnë 60+ vende duke ju lejuar të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe shkarkoni ndonjë aplikacion në Kindle Fire tuaj.

NordVPN ofron veçori të sigurisë së ujit, me Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit, si dhe duke mbështetur OpenVPN, L2TP / IPSec, dhe Protokollet e tunizimit PPTP.

Karakteristikat e tjera përfshijnë një të rreptë jo-logs politika, a vrasin kaloni, ndërtuar në Softuer i sigurisë CyberSec, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe me shume.

Mund të përdorni NordVPN deri në gjashtë pajisje në të njëjtën kohë.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shijoni Kindle Fire me NordVPN!

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN është e njohur për të servera me shpejtësi të lartë, besueshmëria, dhe dedikuar 24/7 shërbimit ndaj klientit. Ky ofrues është pak më i shtrenjtë se ofruesit e tjerë VPN, por cilësia e tij e përgjithshme e bën atë edhe me vlerë çmimi.

me 3,000 servera në mbi 160 vende dhe Teknologji e besuarServer, ju do të keni nuk ka telashe për të hyrë në të gjitha aplikacionet në Kindle Fire.

ExpressVPN gjithashtu ofron Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 bit, një jo-logs politika, a vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe OpenVPN mbështetje në çdo platformë të disponueshme.

Mund të përdorni ExpressVPN në të gjithë pesë pajisje njëkohësisht. Provojeni vetveten me 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse vendosni të regjistroheni, pse të mos kurseni para me kodin tonë të kuponit!

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shijoni Kindle Fire me ExpressVPN!

3. CyberGhost

Pajisjet CyberGhost

CyberGhost njihet nga fansat si një zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që duan të krijojnë një ekuilibër midis çmimit dhe veçorive me cilësi të lartë.

Ky ofrues ofron një ndërfaqe intuitive së bashku me 5,800+ serverë 90 vende, duke ju dhuruar qasje në të gjitha aplikacionet Kindle Fire ju duhet.

CyberGhost gjithashtu ka karakteristika të mëdha sigurie, përfshirë Kriptimi AES me 256-bitOpenVPN protokoll, një automatik vrasin kaloni, një politika pa log, ndërtuar në malware dhe softuer bllokues të reklamave, si dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP.

Do të keni mundësi lidhni deri në 7 pajisje menjëherë, dhe ju mund të provoni VPN për veten tuaj me garancinë e kthimit të parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shijoni Kindle Fire me CyberGhost!

4. Surfshark

paisjet e shfletuesit

Surfshark ka zhvilluar një reputacion të shkëlqyeshëm si një mundësi e përballueshme me karakteristika të mira, pa frills që bëjnë atë që u duhet njerëzve të bëjnë. Karakteristika e saj më e mirë (dhe më e pëlqyera) është padyshim lidhje të pakufizuara të njëkohshme.

Secila prej Surfshark-ut 800+ serverë në 50+ vende janë i shpejtë, P2P-friendly, dhe oferta DNS private.

Ky ofrues gjithashtu ofron Kriptimi AES-256-GCM, tunele të ndara, një malware dhe bllokues reklamash, dhe a vrasin kaloni, si dhe Cilësimet e tjera të bllokimit për të siguruar që jeni vërtet i sigurt në internet.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Shijoni Kindle Fire me Surfshark!

5. PrivateVPN

Pajisjet PrivateVPN

PrivateVPN është një VPN relativisht e re që ka fituar shpejt një reputacion të mirë si një shërbim i besueshëm VPN.

me 150+ vetë-pronarë dhe super të shpejtë në 80 zona të ndryshme, PrivateVPN është e përkryer për transmetimin, shkarkimin dhe zhbllokimin e përmbajtjes së kufizuar nga gjeo.

mburrje Kriptimi i shkallës ushtarake AES-256 me mbështetje për protokolle të shumta, IPv6, Mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe një dobishëm Mënyra e vjedhjes të dizajnuara për të kaluar të gjitha blloqet VPN, do të jeni të sigurt si ju hyrni në të gjitha veçoritë e Kindle Fire ndërsa përdorni PrivateVPN.

PrivateVPN ka një jo-logs politika dhe a vrasin kaloni, dhe ju lejon juve lidhni deri në 6 pajisje menjëherë.

PrivateVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Shijoni Kindle Fire me PrivateVPN!

përmbledhje

Nëse jetoni në (ose po vizitoni) një vend ku Amazon ende nuk e ka zgjatur mbështetjen e saj për flakën Kindle, dhe ju nuk dua të presësh vite që ajo të përfundojë me të gjitha miratimet e licencimit, atëherë a VPN është një investim i shkëlqyeshëm. NordVPN është zgjedhja jonë kryesore për t’u përdorur me Kindle Fire tuaj!

Përdorimi i një vullneti premium VPN ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga Kindle Fire duke e mbajtur aktiviteti në internet i sigurt dhe privat.

Leximi më tej

Dëshironi ndihmë të vendosni se cili VPN të zgjedhë? Shikoni Si të zgjidhni më të mirën VPN – 8 Këshilla për fillestarët VPN.

Nëse dëshironi të shfletoni më shumë opsione VPN, ne kemi gjetur dhe testuar dhjetë të parët.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me