5 VPN më të mira për Katar 2020 – Më e shpejtë dhe e lirë

Liria në internet është një mit për qytetarët e Katarit dhe vizitorët në Mbretëri. Ju duhet një VPN për të mbrojtur veten në internet dhe për të hyrë në përmbajtje të bllokuar.

ISP, Ooredo, i financuar nga qeveria e Katarit, zbaton rreptë ligjet e censurës dhe krimit në internet. Banorët dhe vizitorët mund të përballen me pasoja të frikshme për të postuar një foto të një personi tjetër ose për të shpërndarë news lajme të rreme ’në internet. Këto pasoja përfshijnë gjobë të rëndë dhe kohë burg.

Edhe njerëzit që ndjekin ligjin preken. Katarit censorët bllokojnë çdo uebfaqe që sfidon normat kulturore, nga pornografi dhe burimet e lajmeveWhatsApp dhe skype.

Një VPN është mënyra më e sigurt për të hyrë në internet në Katar. VPN-të maskojnë adresën tuaj IP dhe kodojnë të dhënat tuaja. Kjo anonimizon aktivitetin tuaj në internet dhe ju lejon të anashkaloni me siguri ligjet e censurës.

Jo të gjithë VPN-të funksionojnë në Katar, dhe shumë që nuk ofrojnë të gjithë sigurinë që ju nevojitet për të qëndruar i sigurt dhe anonim. Rekomandimet tona kryesore kaluan të gjitha testet tona si për sigurinë ashtu edhe për performancën.

Përmbledhje e VPN-ve më të mira për Katarin

 1. NordVPN:Serverët e specializuar të ngatërruar fshehin përdorimin tuaj të VPN nga censuruesit. Kjo ju jep qasje të pakufizuar në internet, edhe kur blloqet VPN janë në përdorim.
 2. ExpressVPN:VPN më e shpejtë në treg zhurmon kalimin e murit të zjarrtë proxy pushtues të Ooredoo me lehtësi.
 3. HMA VPN:E përsosur për fillestarët, HMA VPN siguron mbrojtje nga një klikim.
 4. VyprVPN:Teknologjia e kameleonit të pronave mposht censurën dhe blloqet VPN për të mbrojtur lirinë tuaj në internet.
 5. SaferVPN:Luftoni censurimin dhe mbikëqyrjen me SaferVPN shumë të shpejtë dhe gëzoni qasje në faqet tuaja të preferuara.

Merrni NordVPN Tani!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Katar

Censura e anashkalojë

Vizitorët dhe Katarët vendas ashtu duhen VPN për të anashkaluar murin mbrojtës të Katarit dhe gëzoni qasje të pakufizuar në internet.

Qeveria e Katarit ka shumë të rreptë politikat e censurës. Kjo lejon ISP-në parësore të vendit, Ooredoo, të përdorë një mur zjarri proxy për të bllokoni aksesin në faqet e internetit që përmbajnë përmbajtje të ndaluar.

Ligji ndalon faqet që:

 • kritikojnë vendet e Gjirit
 • publikoni lajme që qeveria vendos është false
 • përmbajnë pornografi
 • publikoni përmbajtje LGBTQI +
 • ndajnë ose publikojnë burime të shëndetit seksual
 • ofroni shërbime takimesh dhe / ose shoqërimi

Sidoqoftë, qytetarët e Katarit shpesh e raportojnë atë shërbime jo të ndaluara si Skype dhe WhatsApp kapen në filtër, shumë.

Në Katar, do t’ju duhet një VPN për të anashkaluar censurën dhe hyr në përmbajtje gjeo-të kufizuar. Kjo përfshin gjithçka nga platformat tuaja të preferuara të transmetimit deri tek aplikacionet e mesazheve.

Ne rekomandojme instalimi i një VPN para se të vini në Katar kështu që ju do të jeni të sigurt që nga momenti kur do të tokës.

Shikoni një ofrues VPN që ofron lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar. Kontrolloni për serverat në vendet e afërta që mbrojnë lirinë e fjalës, si Italia, Hungaria, apo Franca.

Qëndroni të sigurt në internet

Do të duhet të përdorni një VPN për të mbroni sigurinë dhe anonimitetin tuaj sa herë që përdorni internetin në Katar.

Ligje të rrepta të krimit në internet të Katarit kufizoni lirinë tuaj të fjalës. Dënimi maksimal për thyerjen e ligjit është tre vjet burg dhe një gjobë 50000 QR (kjo është 137,325 dollarë!).

Ligji kriminalizon një spektër të gjerë të përmbajtjes, përfshirë: ndarjen e lajmeve të rreme; shpifje; duke paragjykuar moralin publik dhe vlerat shoqërore; dhe publikimi i lajmeve, fotove ose videove për jetën personale të kujtdo.

Këto ligje janë lehtësisht të thyera. Një grua nga Katari e zbuloi këtë në mënyrë të vështirë: ajo u dënua për ndarjen e një komenti të shpifjeve në WhatsApp.

ajo është e ligjshme të përdorni një VPN në Katar, për aq kohë sa nuk e përdorni për të kryer veprimtari mashtruese ose për të anashkaluar censurën. Sidoqoftë, VPN-të maskojnë adresën tuaj IP dhe ju bëjnë anonim në internet. kjo do të thotë që nuk mund të ndiqesh dhe ndihmon në shmangien e pasojave të mundshme juridike.

Mbikëqyrja në Katar nuk raportohet gjerësisht, por Ooredoo mund të mbështesë mesazhet dhe emailet tuaja private. Kriptimi është jetik për të siguruar që bisedat tuaja private janë plotësisht të palexueshme për palët e treta.

Shikoni për një VPN që ofron Kriptimi AES me 256-bit dhe një ndërprerës automatik vrasës. Kjo parandalon largimin e të dhënave të pambrojtura nga rrjeti juaj, vetëm në rast se lidhja juaj VPN dështon.

VPN-të më të mira për Katarin

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN ka specializuar serverat e ngatërruar të cilat heqin çdo karakteristikë identifikuese nga trafiku juaj në internet. Kjo e lejon atë të anashkaloni proxy firewall të Katarit të pazbuluar. i saj protokolet e shifrimit të fundme – përfshirë Double VPN – mbroni të dhënat tuaja nga sytë e çmendur.

Strictshtë e rreptë politika pa log siguron që aktiviteti juaj i shfletimit të mos regjistrohet kurrë, dhe të gjitha aplikacionet e tij të shfaqin një vrasin kaloni. është i lehtë për tu instaluar, kështu që do të jeni të gatshëm të shkoni brenda disa minutash!

NordVPN ka lidhje me shpejtësi të lartë dhe Bandwidth i pakufizuar. Ai krenohet me një rrjet prej 5000 serverash në 62 vende, duke përfshirë serverët në Emiratet e Bashkuara Arabe fqinje, si dhe në Itali, Hungari dhe Francë. Kjo është pikërisht ajo që ju duhet për të hyrë në mënyrë të sigurtë në përmbajtje gjeo-kufizuar.

Provoni NordVPN pa rrezikshmëri me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe zbuloni pse është një hit në mesin e përdoruesve të VPN. 

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

Nëse po kërkoni një VPN me shpejtësi rrufeje dhe karakteristikat më të mira të sigurisë në dispozicion, ExpressVPN është për ju. Ajo ofron Kriptimi AES me 256-bit, një të rreptë politika pa log, dhe një ndërprerës automatik vrasës.

ExpressVPN ka serverat në 92 vende, përfshirë aty pranë në Itali, Francë dhe Hungari.

Ai gjithashtu ka aplikacione për çdo platformë, duke e bërë atë një nga VPN-të më të mira në dispozicion. Mos harroni vetëm fjalën tonë për të, shikoni se çfarë duhet të thonë përdoruesit e vërtetë.

ExpressVPN ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave në të gjitha shërbimet e tij VPN, plus a Gjykim falas 7 ditor për aplikacione celulare.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. HMA VPN

pajisja hidemyass

HMA është një i shpejtë dhe i besueshëm VPN për Katarin. Ajo operon 910+ serverë në të gjithë 190+ vendet.

Ajo ofron karakteristika të sigurisë së lartë, përfshirë Kriptimi 256-bit, një automatik vrasin kaloni, dhe një e rreptë politika pa log. Kjo është e përkryer për të ruajtur privatësinë tuaj në vende si Katar me mbikëqyrje dhe censurë të fortë në internet.

Me HMA, ju mundeni anashkaloni murin e zjarrit të Katarit dhe të keni qasje të sigurt në faqet dhe shërbimet tuaja të preferuara.

Mund ta provoni shërbimin pa rrezik me një Gjykim falas 7 ditor dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave për të zbuluar pse është një përdorues i preferuar për sigurinë në internet.

Shikoni marrëveshjet HMA

4. VyprVPN

VyprVPN është unike Teknologjia e kameleonit VPN është perfekt për duke anashkaluar blloqet VPN dhe firewalls. Ajo ofron qasje të sigurt, anonime dhe të pakufizuar në internet.

Megjithëse operon një rrjet i vogël i drejtësisë 700 servera, VyprVPN zotëron dhe mirëmban 100% të pajisjeve të tij. Në mënyrë të pazakontë, ajo gjithashtu operon serverë në Katar dhe shtetet e tjera të Gjirit përfshirë Bahreinin, Arabinë Saudia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe. E gjithë kjo i jep asaj një avantazh në shpejtësinë dhe besueshmërinë.

i saj protokolet e sigurisë së nivelit të lartë ruajeni anonimitetin tuaj, dhe vendndodhja e tij është gjithashtu ideale. VyprVPN është me qendër në Zvicër, ku ka shumë pak censurë në internet.

VyprVPN gjithashtu ofron një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Shqyrtimet e saj të shkëlqyera të klientëve nënkuptojnë se do të dëshironi ta mbani shërbimin shumë më gjatë se kaq!

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

5. SaferVPN

safervpn-pajisje

SaferVPN-së lidhje të shpejtë dhe Bandwidth i pakufizuar bëjeni një zgjedhje të shkëlqyeshme për të anashkaluar censurën në Katar.

SaferVPN siguron të dhënat tuaja Kriptimi 256-bit dhe mbrojtje automatike wi-fi. Kjo lidh menjëherë pajisjen tuaj me rrjetin VPN kur zbulon një sinjal publik wi-fi. Do të mbroheni gjithashtu nga një ndërprerës automatik vrasës.

SaferVPN është në përputhje me të gjitha pajisjet kryesore, dhe ofron një Gjykim falas 24-orësh dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave. Për të mësuar më shumë, lexoni përshtypjet e vërteta të klientëve.

Shikoni marrëveshjet SaferVPN

përmbledhje

përdorim një VPN e shkëlqyeshme është mënyra e vetme për të qëndruar e sigurt në Katar.

Rekomandimet tona do mbroni anonimitetin tuaj, zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar, dhe anashkalojë censurën.

Ata do t’ju japin hyrje e pakufizuar, mbaje identiteti i sigurt, dhe të ju ndihmojë shmangni çështjet ligjore.

Ende nuk jam i sigurt se cili VPN është më i miri për ju? Ne ju rekomandojmë NordVPN, dhe ju mundeni provojeni veten me një garanci pa kthim parash për 30 ditë pa rrezik!

mohim: Ne jemi jo avokatë ose specialistë juridikë mbi ligjet e Katarit. Megjithëse ne kemi hulumtuar me kujdes temën për t’ju siguruar zgjidhje pune, ky artikull nuk duhet të konsiderohet këshillë juridike.

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej 

Kurseni paratë tuaja të fituara me vështirësi me marrëveshjet dhe kuponat më të mirë të VPN.

Për më shumë informacion mbi anashkalimin e censurës, shikoni udhëzuesin tonë informues për zhbllokimin e mediave sociale në Katar.

Mësoni pse një VPN është e vetmja armë kundër censurimit në internet.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me