5 VPN më të mira për Indonezinë – Për Siguri, Streaming & Shpejtësi në vitin 2020


Më shumë se gjysma e popullsisë së Indonezisë përdor internet, por ata nuk kanë asgjë të afërt për të hyrë në internet në të gjithë botën. Ligjet e censurës në Indonezi i japin qeverisë fuqi të gjerë për të bllokuar qindra mijëra faqe në internet dhe imazhe, përfshirë shumë që do të konsideroheshin normale dhe johuruese në shumë vende.

Për shembull, shumë shërbime të mesazheve janë të ndaluara, dhe anti-pornografia ligjet ndalojnë të gjitha “veprimet që konsiderohen të pahijshme”, të cilat përfshijnë çiftet që puthen në publik dhe gratë që zbulojnë supet. Dënimet për shkeljen e ndalimeve të faqes në internet nuk janë aq të rënda sa në disa vende të tjera, por ato janë akoma të ashpra dhe le ta përballojmë, askush nuk dëshiron ose nuk duhet të duhet të dalë në gjyq për të parë një faqe në internet.

Përveç përballjes me kërcënime ndëshkimi për shikimin ose postimin e përmbajtjes së ndaluar, të dy Indonezianët dhe vizitorët në vend zbulojnë se nuk mund të hyjnë në shumë faqe në internet për shkak të geoblocks.

Nëse dëshironi për të parë me siguri perdesin masive për bllokimin e informacionit në Indonezi ose thjesht hyrjen në serinë tuaj të preferuar Netflix gjatë pushimeve në Bali, do t’ju duhet një shërbim i mirë VPN në Indonesia. Rrjetet Virtuale Private (VPN) maskojnë adresën tuaj të IP-së, në mënyrë që të keni qasje në përmbajtje të filtruar nga e gjithë bota, ndërsa mbeteni të fshehura nga mbikëqyrja e qeverisë.

Lista e shpejtë: VPN-të më të mira për t’u përdorur në Indonezi

 1. NordVPN – Mund të presësh shpejtësi të shpejtë të lidhjes nga ky VPN, me katër serverët e tij lokalë në Indonezi plus më të shpërndara në Azinë Juglindore. Shërbimi i besueshëm i kombinuar me protokollet shtesë të sigurisë sigurojnë transmetim të shkëlqyeshëm dhe anonimitet të plotë.
 2. ExpressVPN – Ky shërbim jashtëzakonisht i shpejtë VPN është i shkëlqyeshëm si për përdoruesit e pajisjeve mobile ashtu edhe për pajisjet e lëvizshme, pasi ofron aplikacione të mbushura me funksione për Android dhe iOS. Ajo siguron shpejtësi dhe siguri kudo në botë dhe është një zgjedhje e njohur për transmetim.
 3. Cyberghost – Ky VPN miqësor për përdoruesit ka serverë të vendosur në Xhakartë dhe qytete të tjera indoneziane, si dhe në vendet përreth, kështu që ju e dini që do të merrni shpejtësi të mirë të lidhjes në Indonezi. Bazuar në Rumaninë miqësore për jetën private, CyberGhost është plotësisht e angazhuar për t’ju mbajtur anonim dhe të sigurt.
 4. Ivacy – Ky VPN me bazë në Singapor përmban mbështetje të besueshme të klientit dhe aplikacione të lëvizshme miqësore ndaj përdoruesit, dhe sigurisht serverë si në Indonezi ashtu edhe afër..
 5. VyprVPN – Siç mund ta prisni nga një VPN me qendër në Zvicër, ky ofrues ofron siguri të mirë dhe mbrojtje të fortë kundër malware.

Merrni NordVPN Tani!

Farë duhet të kërkoni në një VPN për Indonezinë

Qeveria indoneziane pretendon se qëllimi i aktiviteteve të saj të censurës është të mbrojë qytetarët nga përmbajtja potencialisht e rrezikshme, si fjalimi i urrejtjes ose artikujt që mbrojnë terrorizmin. Megjithatë, sasia masive e përmbajtja e ndaluar përfshin shërbime të pavarura të lajmeve, faqet LGBT të çdo lloji, postime që kritikojnë hapur qeverinë, aplikacione takimesh, shumë transmetime sportive, dhe shumë, shumë më tepër. Për të hyrë në mënyrë të sigurtë ndonjë prej kësaj përmbajtje nga Indonezia, keni nevojë për një VPN të sigurt me serverë në vendet e botës.

Meqenëse ISP-të në Indonezi zakonisht përputhen me urdhrat e qeverisë për të monitoruar aktivitetin në internet, tuajin përparësia e parë kur zgjidhni një VPN në Indonezi duhet të jenë tiparet e intimitetit që ju mbajnë të fshehur në mënyrë anonime nga sytë spiunues. Mbani në mend se shpesh nuk e dini nëse faqet në të cilat po hyrni janë të ndaluara nga qeveria, prandaj është e rëndësishme të siguroheni që asnjë nga shfletimi juaj në internet të mos mund të gjurmohet.

Për të hyrë në përmbajtjen lokale të internetit, do të dëshironi një VPN me servera brenda dhe afër Indonezisë. Përdorimi i serverëve të largët për të arritur në faqet e internetit lokale ngadalëson ndjeshëm lidhjen tuaj, veçanërisht në një vend ishull. Ju gjithashtu duhet të kërkoni serverat në vendet me përmbajtje që janë të bllokuara në Indonezi, siç janë SH.B.A dhe MB për Netflix.

më në fund, nëse po vizitoni Indonezinë, zgjidhni një VPN me server në vendin tuaj ose rajonin tuaj, kështu që ju mund të merrni rreth bllokimeve të qeverisë dhe geoblocks për të qëndruar të lidhur me miqtë dhe familjen.

Në vpnMentor, ne kemi testuar qindra VPN për të zbuluar se cilat ofrojnë shërbime të besueshme dhe mbrojtje që ju nevojiten në Indonezi.

VPN-të më të mira për Indonezinë

1. NordVPN

Pajisjet NordVPN

NordVPN është një VPN e shkëlqyer për Indonezinë për shkak të lidhjeve të saj të besueshme, veçorive unike të përparuara të kriptimit, serverëve të dedikuar për transmetim dhe lehtësisë së përdorimit. Shtë gjithashtu një nga VPN-të më të efektshme në botë kur bëhet fjalë për të shkelur geoblocks më të vështira.

NordVPN ka pesë serverë në Indonezi dhe shumë më tepër të përhapur në vendet e afërta përfshirë Singaporin, Malajzinë dhe Australinë. Karakteristikat e sigurisë përfshijnë protokolle të shumta tunelizuese si OpenVPN dhe IKEv2 / IPsec dhe një ndërprerës automatik vrasës.

Shërbimi i përgjegjshëm 24/7 ndaj klientit është një nga arsyet e shumta pse është kjo VPN më e njohur në botë. Me një  30 ditë garanci për kthimin e parave, nuk ka asnjë arsye në botë të mos e provosh.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Shikoni ofertat NordVPN

2. ExpressVPN

Përfitimet e ExpressVPN

ExpressVPN premton shpejtësinë më të lartë në industri, dhe testet tona konfirmojnë se ato premtime janë mbajtur.

1,700 serverë të ExpressVPN, përfshirë një në Indonezi, përdorin kriptim të shkallës ushtarake për të parandaluar prishjen e të dhënave. Ky ofrues gjithashtu respekton politikat e rrepta të intimitetit, duke përfshirë mbajtjen e asnjë regjistri kurrë. Kjo është siguruese në një vend ku mbikëqyrja dhe hakmarrja për aktivitetin e internetit janë kërcënime të vërteta.

Si NordVPN, ExpressVPN ka provuar në mënyrë të përsëritur se mund të kalojë jo vetëm geoblocks, por edhe protokollet bllokuese të VPN. Nuk është për t’u habitur që edhe përkundër çmimeve relativisht të larta të pajtimeve, përdoruesit në të gjithë botën e duan këtë VPN. Përfitoni nga 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe shiko vetë.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Shikoni ofertat ExpressVPN

3. CyberGhost

pajisje të shumëfishta cyberghost

Ky VPN me bazë në Rumani është i njohur për shpejtësinë e lidhjeve të mira për shkak të serverëve të tij të vendosur mirë në të gjithë globin, dhe Indonezia është një shembull kryesor. Një tetë serverë mbresëlënës brenda Indonezisë sigurojnë që CyberGhost do të ofrojë shfletim lokal të shpejtë dhe të qëndrueshëm.

Për t’ju mbajtur të sigurt dhe të dhënat tuaja, CyberGhost nuk mban asnjë regjistër të veprimtarisë në internet. Karakteristikat e rritura të sigurisë përfshijnë një vendosje “vjedhurazi”, e cila jo vetëm që ju mban të fshehur, por gjithashtu rrit fuqinë e VPN për të anashkaluar geoblocks.

Shërbimi ndaj klientit miqësor dhe i përgjegjshëm e ka ndihmuar këtë VPN për të vazhdoni të rriteni në popullaritet. Aplikacionet iOS dhe Android ofrojnë një Gjykim falas 7 ditor, dhe ju mund të provoni të gjitha planet pa rreziqe me një Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokojë:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Shikoni marrëveshjet CyberGhost

4. Ivaci

Nëse jeni duke kërkuar një VPN të lartë për Indonezinë, ekziston një derë tjetër. Me seli në Singapor me një server shtesë në Xhakartë, Ivacy nuk ka asnjë problem të sigurojë lidhje të shpejtë në mënyrë të vazhdueshme për përdoruesit në Indonezi.

Protokollet e shumta të sigurisë, përfshirë OpenVPN, së bashku me kriptimin e shkallës ushtarake 256-bit sigurojnë që ky VPN të mund ta mbajë të fshehur aktivitetin tuaj anonim. Ivacy gjithashtu i ka kushtuar Protokollet Netflix kështu që nuk duhet të humbisni serinë tuaj të preferuar.

Ivacy ofron disa nga planet më të përballueshme të pajtimit në tregun premium VPN, dhe klientët i vlerësojnë marrja e një vlere kaq të mirë për paratë e tyre. Por, mos e prano fjalën e tyre – provoje dhe shiko veten tënde 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet e Ivacy

5. VyprVPN

VyprVPN është një VPN e mirë përreth me lidhje të besueshme dhe një server secili në Indonezi dhe Singapor. Ajo përmban një ndërfaqe miqësore për përdoruesit e përputhshme me shumicën e platformave kryesore një mori karakteristikash të sigurisë të krahasueshme me VPN më të shtrenjta.

Megjithëse jo aq i njohur sa tre kryesorët në këtë listë, VyprVPN ka aftësi mbresëlënëse për të marrë geoblocks të kaluara, gjë që është e dobishme nëse ju pëlqen shikuar shfaqje televizive në Mbretërinë e Bashkuar. Jini të vetëdijshëm që ky VPN mban regjistrat e kohëve të lidhjes dhe IP-ve për 30 ditë për qëllime të zgjidhjes së problemeve. Lajmi i mirë është që pasi VyprVPN është me qendër në Zvicër, ato shkrime janë mbrohet nga ligjet zvicerane të privatësisë dhe asnjëherë nuk u nda me palët e treta.

Kontrolloni rishikimet e përdoruesve për më shumë arsye pse ky VPN është bërë i njohur si një nga më të mirët në botë. Si planet e rregullta ashtu edhe ato premium vijnë me një Garanci 3-ditore për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet e VyprVPN

përmbledhje

Zgjedhja e VPN e duhur për Indonezinë nuk duhet të jetë shumë e ndërlikuar. Vetëm mos harroni të shikoni për intimitet të garantuar, shpejtësi të jashtëzakonshme dhe të dyja lokacionet lokale dhe të largëta të serverëve për të zhbllokuar përmbajtjen nga e gjithë bota. Të gjitha VPN-të që ju rekomandojmë do t’ju japin qasjen që dëshironi dhe mbrojtjen e privatësisë që ju nevojitet.

Si vpnMentorët tuaj, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të gjeni jo vetëm VPN-në më të mirë për t’u përdorur në Indonezi, por sigurohuni që funksionon si duhet, me sugjerime të dobishme për tema si si të kontrolloni VPN tuaj për rrjedhjet e të dhënave për tu siguruar që privatësia juaj është e mbrojtur 100%. Dhe ne jemi gjithmonë në kërkim të marrëveshjeve të mahnitshme që të mund t’i merrni VPN më të mira me çmimet më të mira në dispozicion!

Merr 70% OFF NordVPN Tani

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Si të merrni një adresë IP të Indonezisë nga kudo tjetër

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map