5 VPN më të mira për Himnin e EA – Azhurnuar për Lojërat në vitin 2020


Ka disa gjëra më zhgënjyese se sa gameplay laggy. për fat të mirë shumica e çështjeve të hasura nga lojtarët e Himnit mund të rregullohen duke përdorur thjesht një nga VPN-të tona të rekomanduara.

Nga anashkalimi i mureve të zjarrit deri te mbrojtja nga sulmet DDoS, VPN-të po bëhen gjithnjë e më popullore me lojtarët që kërkojnë një përvojë të shpejtë dhe të besueshme të lojrave.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për himnin

 1. NordVPN – Duke ju ofruar të gjitha tiparet që ju nevojiten për një çmim të shkëlqyeshëm, NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për lojtarët e Himnit.
 2. ExpressVPN – Duke mburrur shpejtësi të pakrahasueshme, ExpressVPN mund të mos jetë më e lirë, por sigurisht që është më e shpejta.
 3. CyberGhost – Një shkëlqyeshëm gjithëpërfshirës, ​​CyberGhost ofron shpejtësi të mirë dhe një gamë të mirë të veçorive me një çmim konkurrues.
 4. Surfshark – E përkryer për tifozët e vegël, Surfshark do t’ju japë aftësi zhbllokimi të nivelit të parë në pajisjet e pakufizuara.
 5. PrivateVPN – PrivateVPN është një nga VPN-të më të thjeshta, më të thjeshta për t’u përdorur që mund të blini. Përdorues dhe i mirë për sigurinë.

Filloni të luani Himnin me NordVPN

Youfarë ju duhet në një VPN për Himnin

Nëse shqetësimi juaj më i madh është vonesa kur luani Himnin, së pari duhet të gjeni një VPN që ju lejon të lidheni me një server në të njëjtin vend me serverin tuaj të lojës.

Ping-u i lartë shpesh është shkaku që mbetet.

Nëse lidheni me një server VPN që është më afër serverit të lojës, tuajin ping do të zvogëlohet. Kjo atëherë rrit shpejtësinë dhe zvogëlon vonesën. Sa më i madh të jetë një rrjet i VPN, aq më shumë ka të ngjarë të ketë serverat në vendet e duhura.

Kjo gjithashtu mund të jetë e dobishme kur bëhet fjalë hyrja në përmbajtje gjeo-të kufizuar, zhbllokimin e serverave të lojës në punë ose shkollë, ose nëse doni të luani me shokë në serverë në vende të ndryshme.

Nëse goditja e gjerësisë së bandës është më shqetësuese, është ide e mirë të zgjedhni një VPN me intimitet të shkëlqyeshëm. ISP-të ndonjëherë mund gjerësia e bandës nëse zbulojnë një sasi të lartë të përdorimit, për shembull nga lojrat ose përrua.

Një VPN me nivelin e duhur të vullnetit të kriptimit fshehni aktivitetin tuaj nga ISP-ja juaj, duke i penguar ata të rrëzojnë bandën tuaj. Për të njëjtën arsye, është ide e mirë të zgjidhni një VPN që lejon një bandë të pakufizuar vetë.

Sigurisht, sa më mirë siguria që ofron VPN e zgjedhur, aq më e mbrojtur do të jesh kundër hakerat dhe sulmet kibernetike.

Edhe pse janë të rralla, disa lojtarë të Himnit u pëlqen të mashtrojnë duke ju goditur me një sulm DDoS për t’ju vendosur në disavantazh. Një VPN e sigurt mbani të sigurt adresën tuaj IP nga zbulimi dhe ju mbrojtur nga çdo sulm i tillë.

VPN-të më të mira për himnin

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

Ekziston një arsye që përdoruesit tanë e vlerësojnë NordVPN si shërbimin e tyre të preferuar. Ky VPN me bazë në Panama është e lirë nga ndërhyrja 5/9/14-Sytë dhe do të mbrojë privatësinë tuaj me kriptim të shkallës ushtarake, një ndërprerës vrasës, mbrojtje për rrjedhje të DNS, një politikë pa shkrime, dhe softuer unik CyberSec.

Një rrjet i jashtëzakonshëm i 5.200 server + në 60 vende të ndryshme ju jep zgjedhje të bollshme dhe NordVPN madje ju ofron serverë të optimizuar për lojëra. Serverë të specializuar të ngatërruar janë gjithashtu të pakrahasueshme në zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-kufizuar dhe duke shmangur zbulimin nga firewalls dhe programet anti-VPN.

Mbroni deri 6 pajisje njëkohësisht tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet Torrenting:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

ExpressVPN së shpejti do t’i japë fund lojërave të pinga të larta dhe të ngadalta me shpejtësitë më të shpejta që kemi parë në ndonjë VPN. Megjithëse mund të ulet në fundin më të shtrenjtë të shkallës VPN, ExpressVPN nuk ju jep shumë për paratë tuaja. 3,000+ servera në 160 vende do t’ju lejojë të luani Himnin me miqtë në pothuajse çdo vend.

Siguria është kujdesur nga Kriptimi AES 256-bit dhe të dhënat tuaja dhe adresa IP do të mbahen të sigurta nga hakerat nga a komplet vrasës, mbrojtje rrjedhje DNS, një politikë pa log dhe Teknologji e besuarServer.

Nëse nuk jeni të sigurt për angazhimin financiar për ExpressVPN, mund ta provoni për një muaj të tërë me një 30 ditë garanci për kthimin e parave. Ose, lexoni pse përdoruesit tanë e vlerësojnë kaq shumë këtë VPN.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Nëse jeni duke kërkuar për një të mirë përzierje e funksionalitetit me lehtësinë e përdorimit, zgjidhni CyberGhost. Profilet e serverëve vijnë para-konfiguruar në automatikisht zgjidhni serverin më të mirë për nevojat tuaja dhe të gjithë serverët vijnë me të integruar bllokuesit e reklamave dhe malware. Do të keni gjithashtu 3,600 serverë për të zgjedhur nga 59 vende.

CyberGhost ju lejon të mbroni 7 pajisje njëkohësisht dhe ka aplikacione miqësore për përdoruesit nëpër të gjitha platformat kryesore. VPN ndalon hakerat me kriptim të shkallës ushtarake, një ndërprerës automatik të vrasjes, mbrojtje nga rrjedhja DNS dhe IP dhe një politikë të rreptë të mos-logs.

Shihni rishikimet e vërteta të këtij përdoruesi të preferuar ose provojeni për veten tuaj me një kohë të gjatë Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet për torrentin:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Nëse gjetja rreth një firewall në punë ose shkollë ju ka sjellë probleme, Surfshark është një opsion fantastik. Ky i porsaardhur në industrinë VPN ende nuk është renditur në listë të zezë nga një shumë e programeve anti-VPN, kështu që është veçanërisht mirë në zhbllokimin e përmbajtjes së kufizuar.

Karakteristika që është ndoshta më e njohura tek përdoruesit tanë është lidhje e pakufizuar e pajisjes. Jo vetëm që kjo ju lejon të luani në mënyrë të sigurt dhe të shpejtë në të gjitha pajisjet tuaja, ju gjithashtu mund të mbroni intimitetin dhe sigurinë e të gjithëve në familjen tuaj në të njëjtën kohë.

Kjo siguri vjen me mirësjellje të DNS private në çdo server Sufshark si dhe një politikë log, një ndërprerës vrasjeje dhe mbrojtje nga rrjedhja e DNS. Mënyra e kamuflimit gjithashtu fshihni çdo aktivitet VPN nga ISP-ja juaj, duke ju mbrojtur nga goditja e bezdisshme.

Provoni këtë yll në rritje me një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet Torrenting:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Mashtrimisht i thjeshtë dhe jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur, PrivateVPN ende paketon një shënim kur bëhet fjalë për sigurinë. Kriptimi i shkallës ushtarake fshihet pas secilit në VPN aplikacione të thjeshta për t’u instaluar.

Do të keni mundësi lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht dhe zgjidhni nga serverët me bazë në 60 vende të ndryshme. Ndërsa rrjeti i serverëve nuk është aq i gjerë sa VPN-të e tjera, shpejtësitë janë akoma të mira.

Përdoruesit tanë e vlerësojnë PrivateVPN për thjeshtësinë dhe mungesën e parametrave të komplikuar, por ju mund ta provoni atë vetë me një Gjykim falas 7 ditor dhe a 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet për torrentin:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Luajtja e Himnit duhet të jetë argëtuese dhe e lirë nga çdo stres për kërcënimet në internet ose kërcënimet në internet. Zgjidhni VPN që i përshtatet më shumë nevojave tuaja, atëherë kënaquni më pak me listën tonë të marrëveshjeve dhe kuponave më të mirë VPN..

Ashtu si tingulli i NordVPN, por doni që së pari ta kontrolloni? Këtu keni një udhëzues për të kërkuar provën tuaj falas NordVPN.

Ende e pavendosur se cili VPN është më i miri për ju? Shikoni rezultatet që gjetëm kur testojmë VPN-të më të shpejta në dispozicion.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map