5 VPN më të mira për Dota 2 – Azhurnuar për Lojërat në vitin 2020

Pavarësisht nëse jeni një Dota Pro apo një hero i rastësishëm, Vështirësitë e latencës dhe koha e gjatë, e mërzitshme e radhës nuk janë argëtuese për këdo.

Lajmi i mirë është se një VPN mund t’ju ndihmojë të kapërceni shumë çështje shumica janë ankuar në Dota 2. Nga mbrojtja ndaj sulmeve DDoS për t’ju lejuar të zgjidhni serverin tuaj rajonal, një VPN është një anëtar kryesor i ekipit.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Dota 2

 1. NordVPN – Nga programi i sigurisë CyberSec tek serverët e optimizuar për lojëra, NordVPN ka gjithçka që ju nevojitet për të luajtur Dota 2 dhe është rekomandimi ynë kryesor.
 2. ExpressVPN – Një nga VPN-të më të shpejta në treg, ExpressVPN mund të ndihmojë për të eleminuar vonesën e bezdisshme.
 3. CyberGhost – i shpejtë, i sigurt dhe miqësor për përdoruesit, CyberGhost është një VPN e besueshme për lojrat.
 4. Surfshark – E shkëlqyeshme në zhbllokimin e përmbajtjes së kufizuar, ky VPN i ri është i mbushur me karakteristika.
 5. PrivateVPN – I përqendruar në intimitetin dhe sigurinë, PrivateVPN është një shërbim i lehtë për t’u përdorur që është ideal për fillestarët.

Filloni të luani Dota 2 me NordVPN

Whatfarë ju duhet në një VPN për Dota 2

Siç e përmendëm më parë, VPN-të mund të jenë thelbësore kur bëhet fjalë zvogëlimi i vonesës dhe duke ju dhënë gameplay e pandërprerë.

Meqenëse një VPN funksionon duke ridrejtuar trafikun tuaj përmes një prej serverave të tij privatë, VPN mundet trajtimi i latencës duke ju lidhur me një server që është më afër serverit rajonal Dota ju dëshironi të bashkoheni.

Jo vetëm që mund të jetë kjo rritet shpejtësia e lidhjes suaj, por gjithashtu do të thotë që mundesh zgjidhni saktësisht se cilin server të lojës ju dëshironi të luani. Një lajm i mirë për lojtarët që duan të bashkohen me miqtë që jetojnë jashtë, ose udhëtarët që duan të lidhen me serverin e tyre në shtëpi ndërsa ata janë larg.

Një pjesë e pafat për të luajtur ndonjë lojë online është rreziku që një lojtar tjetër do t’i drejtohet Sulmet DoS ose DDoS në mënyrë që të merrni hak ose të çaktivizoni ekipin tuaj në mënyrë që ata të fitojnë. Kur lidheni me ndonjë server publik, adresa juaj IP mund të zbulohet, duke e lënë atë të prekshëm për të sulmuar.

Do VPN do të maskojë adresën tuaj IP duke kursyer trafikun tuaj përmes serverit të tij. Sidoqoftë, do t’ju duhet një VPN me encryption shkëlqyer dhe mbrojtje rrjedhje për tu siguruar që adresa juaj e IP të mos rrezikohet kurrë.

Shtë gjithashtu një ide e mirë për të kërkuar një VPN që ka një asnjë politikë shkrimesh dhe ajo nuk bazohet në një Aleancë prej 5 Sytë, 9 Sytë ose 14 Sytë vend. Përdorimi i një VPN teknikisht shkon kundër marrëveshjes së përdoruesit të Steam kështu që doni të siguroheni që VPN juaj nuk po ruan ndonjë të dhënë që mund të lidhet përsëri me ju.

VPN-të më të mira për Dota 2

1. NordVPN

NordVPN për Bulgaris

NordVPN është votuar vazhdimisht nga përdoruesit tanë si VPN më i mirë dhe është veçanërisht i përshtatshëm për lojrat. 5.200 server + në 60 vende siguroni të dy shpejtësi të shkëlqyera dhe opsioni për të lidheni me serverat Dota 2 në të gjithë botën.

Serverë të përkushtuar të lojërave janë optimizuar për gameplay dhe do të keni mundësi mbroni deri në 6 nga pajisjet tuaja njëkohësisht.

NordVPN me qendër në Panama ka një politikë e rreptë e mos-logs kështu që nuk do të ruajmë asnjë informacion të ndjeshëm në lidhje me ju ose përdorimin tuaj. Double VPN do t’ju japë një shtresë të shtuar të sigurisë ndërsa kriptimi i shkallës ushtarake dhe duke bllokuar softverin softuer CyberSec do t’ju mbajë të sigurt nga hakerat dhe kërcënimet në internet.

Nuk ka asnjë rrezik të harxhoni paratë tuaja nëse përfundoni duke mos pëlqyer NordVPN, ose. Ju mund ta provoni shërbimin pa rrezik nga një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

NordVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Filloni të luani me NordVPN

2. ExpressVPN

ExpressVPN për Perun

Ndërsa VPN më të vogla mund të rritin ping-un tuaj, ExpressVPN është aq i shpejtë sa duhet të jetë në gjendje forconi shpejtësinë tuaj të lidhjes dhe ju jap një lojë më të qëndrueshme se më parë.

Vlerësuar nga përdoruesit tanë si VPN më i shpejtë, ExpressVPN ka serverë në 160 lokacione të ndryshme në të gjithë botën. Aplikacionet e tij janë të mbushura me cilësimet e personalizueshme Pra ti mundesh zgjedh shërbimin për gameplay dhe do të keni mundësi lidhni deri në 5 pajisje nën një licencë.

Kriptimi AES256-bit, një vrasin kaloni, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS të gjithë punojnë shumë për të mbajtur private adresën tuaj IP. Teknologji e besuarServer dhe a asnjë politikë log gjithashtu do të thotë që ky VPN me bazë në Ishujt e Virgjër Britanikë nuk do të ruajë asnjë informacion të juaj.

Nëse çmimet pak më të larta të ExpressVPN po ju heqin, gjithmonë mund të provoni VPN për një muaj së pari me të 30 ditë garanci për kthimin e parave.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Filloni të luani me ExpressVPN

3. CyberGhost

CyberGhost për Perunë

Me qendër në Rumani, CyberGhost ka qenë jashtëzakonisht i privatësisë qysh prej themelimit. Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë përfshijnë kriptimi i shkallës ushtarake, një vrasin kaloni, Mbrojtja e rrjedhjes DNS dhe IP, reklamat automatike dhe bllokuesit e malware, dhe a asnjë politikë log.

Shpejtësia e rrufeve dhe stabiliteti i lidhjes vijnë mirësjellje të një rrjeti mbresëlënës të 3.600 servera në 59 vende të ndryshme. Shqyrtimet e përdoruesve gjithashtu vlerësojnë përzierjen e mirë të veçorive të CyberGhost me lehtësinë e përdorimit.

Ju mund të merrni fjalën e tyre për të ose provoni CyberGhost për veten tuaj me bollëkun e saj Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

CyberGhost mund të zhbllokohet:

 • Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Filloni të luani me CyberGhost

4. Surfshark

Surfshark për Perun

Një VPN tjetër me seli në Ishujt e Virgjër Britanikë, Surfshark premton të mbajë asnjë regjistër i sjelljes suaj në internet.

Në fakt, shumë nga karakteristikat e tij unike janë krijuar posaçërisht për të mbrojtur privatësinë tuaj. Modaliteti i kamuflimit është krijuar për të fshihni përdorimin tuaj të VPN nga ISP-ja juaj për të parandaluar goditjen. Softueri MultiHop ju lejon të lidheni në internet përmes disa serverave të ndryshëm, dhe do të CleanWeb ju mbrojnë nga gjurmuesit, malware dhe reklamat.

Shpejtësitë e Surfshark-ut janë të mira pavarësisht se kanë një rrjet server më të vogël se VPN-të e tjera. Të gjithë serverët e tij janë P2P-friendly dhe shërbimi do t’ju lejojë lidhje të pakufizuara të pajisjes nën një licencë.

Provoni Surfshark tani me një 30 ditë garanci për kthimin e parave ose lexoni më shumë komente reale.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Filloni të luani me Surfshark

5. PrivateVPN

PrivateVPN për Bullgarinë

Nëse nuk keni përdorur kurrë një VPN për Dota 2 më parë, PrivateVPN është një zgjedhja e parë fantastike për fillestarët. Përdoruesit tanë vlerësojnë thjeshtësinë e saj dhe aplikacione të vendosura lehtë.

Kjo nuk do të thotë që PrivateVPN nuk është e fuqishme, sidoqoftë. Akoma mburret me ca bukur shpejtësi mbresëlënëse dhe Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit për t’ju mbajtur të sigurt nga hakerat. PrivateVPN është gjithashtu me seli në Suedi dhe ka një politika e shkrimeve zero, kështu që informacioni juaj nuk do të ruhet pa pëlqimin tuaj.

Më e mira nga të gjitha, PrivateVPN ende ofron një Gjykim 7-ditor plotësisht falas. Nëse dëshironi ta provoni më gjatë, ekziston gjithashtu një 30 ditë garanci për kthimin e parave.

PrivateVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android dhe iOS.

Filloni të luani me PrivateVPN

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Zgjedhja e VPN e duhur mund të bëjë që lojërat latente dhe të bllokuara nga rajoni, Dota 2 të bëjnë një lojë të së kaluarës. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni VPN-në më të mirë për nevojat tuaja, më pas të shfrytëzoni më shumë nga marrëveshjet dhe kodet tona të kuponit.

Nëse dëshironi të merrni rekomandimin tonë të lartë, mund të gjeni edhe kuponë specifikë të NordVPN këtu.

Të pavendosur në VPN të duhur për të zvogëluar latencën në Dota 2? Lexoni më shumë rreth kohës kur kemi testuar VPN-të më të shpejtë në botë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me