5 VPN më të mira mujore – Si të merrni VPN Premium për një çmim të vogël (Azhurnuar në Janar 2020)

Një VPN është mjeti më i mirë për të mbrojtur privatësinë tuaj në internet, dhe një abonim mujor është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë sesi funksionojnë. 

Ju merrni të gjitha përfitimet e një VPN udhëheqëse në industri, pa e angazhuar te nje kontrate afatgjate. Ky është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme nëse dëshironi vetëm një VPN për një periudhë të shkurtër, të tillë si pushime ose udhëtim pune.

megjithatë, jo të gjithë VPN-të ofrojnë vlerë të mirë në planet e tyre mujore.

Për t’ju ndihmuar, ne kemi krijuar një listë të shpejtë të planet më të mira mujore të VPN nga ofruesit kryesorë. Këto VPN janë standardi i artë, por ata ndajnë diçka tjetër të përbashkët: planet e tyre vjetore ofrojnë ende shumë më tepër vlerë sesa pajtimet e tyre mujore. 

Në disa raste, mund të kurseni deri në 80% duke ndërruar në një plan vjetor VPN.

Nëse nuk jeni ende të sigurt për një abonim afatgjatë, provoni disa nga këto VPN për një muaj. Kur keni zgjedhur një fitues, kaloni në një pajtim vjetor. Do t’ju ​​kursejë 100 dollarë tarifa dhe ju mbaj të sigurt në internet edhe në të ardhmen.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira mujore

  1. NordVPN: VPN me vlerësimin më të lartë në përgjithësi, me një paketë mujore me vlerë të madhe.
  2. IPVanish: Një nga VPN-të më të mira për përrua
  3. Cyberghost: Kriptimi i shkallës ushtarake me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit
  4. Surfshark: Ofron përdoruesve një numër të pakufizuar lidhjesh
  5. PrivateVPN: VPN i lehtë për t’u përdorur për fillestarët që janë me buxhet

Merrni NordVPN Tani!

Wefarë kërkojmë në një VPN

siguri

VPN-të që ne rekomandojmë ofrojnë mbrojtje të shkallës ushtarake dhe nivelet më të larta të kriptimit, duke ju mbajtur të sigurt edhe gjatë përdorimit të rrjeteve publike wi-fi.

Do të mbroheni nga prerjet e të dhënave dhe vendndodhja juaj plotësisht e fshehur.

Të gjitha VPN-të e mira gjithashtu kanë politikat e rrepta të mos-logs. Kjo do të thotë që aktiviteti juaj i shfletimit nuk regjistrohet kurrë. Një politikë e mos-logs është një karakteristikë e rëndësishme, veçanërisht në vendet me censurë të rreptë. Për sa kohë që kompania mban asnjë regjistër, aktiviteti juaj nuk mund të përdoret kurrë kundër jush.

Përmbajtja dhe Censura e Geoblocked

Shumë shërbime transmetimi lejojnë vetëm hyrje në përmbajtjen e tyre në vende të veçanta. Ne zgjedhim VPN që zhbllokojnë këtë përmbajtje nga duke ndryshuar adresën tuaj IP. Shërbimet më të mira rrotullohen rregullisht adresat e tyre IP. Kjo për shkak se shumë Shërbimet e transmetimit do të bllokojnë adresat e njohura të VPN IP pasi t’i zbulojnë.

Ne kërkojmë VPN që ju japin qasje 1.000 serverë në vende në të gjithë botën, duke ju ndihmuar të lundroni censurën e rreptë të qeverisë në disa vende. Lidhja me serverët e huaj me adresat IP të rradhës gjithashtu ju lejon qasje në faqet e internetit ose përmbajtjes që përndryshe mund të bllokohen në zonën tuaj lokale.

shpejtësi

shumë ISP ngadalësojnë lidhjen tuaj të internetit, në varësi të asaj që ju po bëni Një VPN e mirë bllokon aktivitetin tuaj të shfletimit nga ISP-ja juaj. Kjo ju jep një lidhje më e shpejtë në mënyrë të vazhdueshme. Megjithatë, jo të gjitha VPN ruajnë shpejtësinë e duhur të rrjetit. Disa në mënyrë aktive i ngadalësojnë ato. VPN që ju rekomandojmë të mos ju ngadalësojnë qëllimisht.

çmim

Kur kërkojmë një VPN mujore, ne zgjodhëm opsionet që ka karakteristika të shkëlqyera me çmimin më të mirë mujor. Mund të ketë abonime VPN më të lira në dispozicion, por ato nuk respektojnë standardet tona për sigurinë, aksesin dhe shpejtësinë.

Përdorimi i një VPN falas ose të lirë që nuk e vendos të parën sigurinë dhe privatësinë tuaj mund ta bëjë sistemin tuaj edhe më të prekshëm.

5 VPN më të mira Mujore

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

NordVPN është vazhdimisht ofruesi ynë me vlera më të larta VPN. Krenohet mbi 5.600 serverë të shpejtë dhe të sigurt në të gjithë globin, duke ju garantuar shpejtësi të shpejtë rrufe dhe standardet më të larta të mundshme të intimitetit.

Do të ruheni me siguri Kriptimi i klasës ushtarake AES-256, një ndërprerës automatik vrasës, protokollet IKEv2 / IPSec, opsione të dyfishta VPN dhe shumë më tepër. NordVPN gjithashtu ofron ekskluzivitetin e tyre Teknologjia CyberSec – një shtresë e shtuar e mbrojtjes kundër kërcënimeve më të mëdha në internet.

Më e mira nga të gjitha, përkundër gjithë kësaj sigurie të shtuar, NordVPN nuk do të shkaktojë ngadalësim të internetit. Zgjedhja masive e serverit do të thotë kurrë nuk jeni larg nga një lidhje e shpejtë, e sigurt, e besueshme. Ajo gjithashtu ofron një gamë të specializuar Kategoritë VPN me shpejtësi të lartë për nevoja specifike: përrua, transmetim dhe siguri shtesë.

NordVPN mund anashkaloni muret e zjarrit më kufizuese në botë – përfshirë Kinën, Iranin, Emiratet e Bashkuara Arabe, dhe Katarin – dhe geoblocks më të vështira në të gjitha vendet kryesore të transmetimit. Kjo e bën planin mujor një zgjedhje ideale nëse keni nevojë për një VPN për një udhëtim të shkurtër në një vend me ligje të rrepta të censurës.

Plani mujor mbulon deri në 6 pajisje dhe ofron bandë të pakufizuar. Ajo gjithashtu vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe të gjitha tiparet e njëjta të planeve të tyre më të gjata – ideale për të provuar NordVPN jashtë.

NordVPN mund të zhbllokohet: Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua: Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN Tani!

2. IPVanish

Pajisjet ipVanish

IPVanish ofron një shërbim të shpejtë dhe të besueshëm VPN që balancon sigurinë dhe performancën në mënyrë të admirueshme.

Me servera në 75+ vende, së bashku Cilësimet shtesë të konfuzionit, konfigurim shtesë IP, dhe lidhje P2P të pakufizuara, kjo është një zgjedhje e shkëlqyeshme për torrenting të sigurt dhe në mënyrë anonime.

Përveç torrenting, IPVanish ka shumë për të ofruar, duke përfshirë Kriptimi 256-bit, protokolle të ndryshme VPN, dhe Mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6. Me një abonim të vetëm duke mbrojtur deri në 10 pajisje menjëherë, IPVanish është perfekt për familjet dhe bizneset e vogla që provojnë teknologjinë VPN.

IPVanish ka investuar në përmirësimin e aftësive të saj të transmetimit, dhe tregon. Me këtë ofrues, ju garantohet qasja në çdo përmbajtje në internet, duke anashkaluar geoblocks më të vështira në Netflix dhe faqet e tjera kryesore të transmetimit.

Paketa mujore e IPVanish ofron të gjitha tiparet e njëjta të planeve më të gjata, 24/7 mbështetje për biseda të drejtpërdrejta dhe një garanci 7-ditore për kthimin e parave. 

Ne e testuam atë në situata të botës reale, si hyrjen në Netflix nga jashtë, dhe i publikuam rezultatet tona në a rishikim gjithëpërfshirës. Shikoni një nga afër, regjistrohuni në IPVanish dhe vendosni vetë.

IPVanish mund të zhbllokojë: Netflix, iPlayer i BBC.

Mbështet përrua: po.

IPVanish punon në këto pajisje: Windows, macOS, iOS, Android, FireTV, Windows Phone, Linux, Chromebook, Routers.

Merr IPVanish Tani!

3.CyberGhost

CyberGhost kombinon shpejtësi të jashtëzakonshme, kriptim në shkallë ushtarake dhe një ndër ndërfaqet më miqësore për përdoruesit në treg.

Pasi të regjistroheni në CyberGhost, ju krijoni një profil personal dhe konfiguroni cilësimet tuaja VPN në nevojat tuaja të sakta. Këto cilësime më pas mund të jenë u nda në çast në të gjitha aplikacionet e tua të CyberGhost VPN, duke mbrojtur deri në 7 pajisje njëkohësisht.

Ju mund të mbroni një rrjet të tërë brenda pak minutash.

Pasi të keni vendosur, ju keni qasje në një numër i madh i serverëve: mbi 5.700 në 90+ vende. Kjo perfshin serverat e dedikuar P2P etiketuar sipas vendit dhe numrit të përdoruesve, duke e bërë atë më të shpejtë, më të sigurt dhe më të lehtë për të torrentuar skedarë të mëdhenj.

Siç sugjeron emri, Cyberghost është i përkushtuar t’ju mbajë të fshehur dhe të paditur. Aftësitë e saj geoblock-goditëse ju lejojnë anashkaloni gjeo-kufizimet më të ashpra në botë. Ju mund të shijoni internet pa kufij dhe të transmetoni kudo në botë, madje edhe Kinë.

Këto janë vetëm disa nga tiparet VPN udhëheqëse të industrisë së Cyberghost që kemi testuar në rishikimi ynë i plotë. Lexoni atë për të mësuar gjithçka që CyberGhost ka për të ofruar.

Ju gjithashtu mund ta provoni vetë, me një abonim mujor dhe bujar Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh. Për anonimatin e shtuar, CyberGhost ju lejon të paguani për pajtimin tuaj me Bitcoin.

CyberGhost mund të zhbllokojë: Profili i përkushtuar i transmetimit me serverë të optimizuar për: Netflix, iPlayer BBC, Sky Go, Hulu, Comedy Central, Eurosport, ESPN, dhe të tjerët.

Mbështet përrua: Po; profili i dedikuar tregon vendet dhe numrin e përdoruesve.

CyberGhost punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire Stick, Android TV, Linux dhe Chrome.

Merrni CyberGost Tani!

4. Surfshark

Ky është fëmija i ri në bllok që po bën valë të mëdha në botën e VPN (puna e synuar).

Ndërsa Surfshark është më i vogël se shumë nga konkurrentët e tij, ajo po rritet shpejt. Ajo gjithashtu ka një avantazh të madh ndaj konkurrentëve më të vendosur: Surfshark në mënyrë të vazhdueshme plasaritet geoblocks e shërbimeve më të mëdha në botë, duke përfshirë Netflix, HBO TANI dhe Hulu.

Kjo mund të ndryshojë ndërsa Surfshark rritet në popullaritet dhe tërheq vëmendjen e gjigandëve streaming. Pra, është po aq mirë Surfshark ka shumë më tepër për të. 

Surfshark ofron një vlerë të jashtëzakonshme, me një pajtim të vetëm që mbron një numër të pakufizuar pajisjesh. Me këtë, ju merrni shfletim shumë i shpejtë, siguri hermetike dhe intimitet i jashtëzakonshëm. Appdo aplikacion i Surfshark është jashtëzakonisht i personalizueshëm, me mënyra të ndryshme ekskluzive VPN dhe cilësime për të përputhur me nevojat tuaja të sakta. 

Ne testuam secilën nga këto veçori dhe i publikuam rezultatet në rishikimin e plotë të produkteve të Surfshark-ut.

Surfshark është bërë shpejt një nga VPN-të më të njohura në botë, dhe është e lehtë të shihet pse Ju mund ta provoni atë në një plan mujor, të mbuluar nga një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Surfshark mund të zhbllokojë: Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua: Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni Surfshark Tani!

5. PrivateVPN

Pajisjet privateVPN

PrivateVPN është e përqendruar në sigurimin një shërbim VPN miqësor me buxhetin, për njerëzit që mund të përdorin një për herë të parë. Me aplikacionet e tij të thjeshta dhe serivce të shkëlqyera të klientit, PrivateVPN është ideale për të provuar një VPN në baza mujore.

Ky ofrues ka optimizoi çdo hap të përvojës suaj VPN të jetë sa më miqësore për përdoruesit. Instalimi është i lehtë, me agjentë mbështetës të disponueshëm për t’ju udhëhequr gjatë gjithë procesit. Pasi të instalohet, PrivateVPN ofron Set Konfigurimi 1-klikues ’deri në 6 pajisje menjëherë. 

Prmimet miqësore me buxhetin dhe përqendrimi në thjeshtësi nuk do të thotë që PrivateVPN ka sakrifikuar sigurinë, cilësinë ose shpejtësinë. Në çdo aspekt, PrivateVPN është një nga VPN-të më të mira në dispozicion.

Me serverë në mbi 60 vende, mund të mbështeteni në shpejtësi të shpejtë dhe të qëndrueshme të lidhjes. Këto janë mbështetur Karakteristikat premium të sigurisë: Kriptimi AES-256 2048-bit, një politikë pa log, një ndërprerës automatik vrasës, përrua anonim, edhe me shume.

PrivateVPN siguron një vlerë të jashtëzakonshme. Ju mban të sigurt dhe të sigurt, ndërsa ju jep hyrje në internet të hapur, pa kufij, pa censurë dhe kufizime të tjera.

Ne kemi testuar PrivateVPN plotësisht për të siguruar ajo përputhet me standardet tona të rrepta. Ju mund t’i shihni rezultatet në rishikimin tonë të plotë.

Plani mujor i PrivateVPN gjithashtu vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke ju dhënë mjaft kohë për ta provuar atë pa rrezik.

PrivateVPN mund të zhbllokojë: Netflix, Hulu, HBO, Hotstar, Amazon Prime Video dhe iPlayer i BBC.

Mbështet Torrenting: Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P; lista e serverëve të optimizuar P2P të disponueshëm përmes aplikacionit.

PrivateVPN punon në këto pajisje: Windows, macOS, Android dhe iOS.

Merrni PrivateVPN Tani!

Planet Mujore kundrejt planeve Vjetore

Pse duhet të angazhoheni për një abonim më të gjatë VPN? Ka disa arsye, por më e rëndësishmja është çmimi.

Pagesa për një VPN në baza mujore shpejt bëhet tepër e shtrenjtë.  A Plani 12 ose 24-mujor për ndonjë nga VPN-të më lart do t’ju kursejë deri në 80% në pajtimin tuaj. Këto kursime shtohen shpejt. Një plan vjetor mund t’ju ​​kursejë qindra dollarë në vetëm dy vjet.

Me një pajtim vjetor, nuk do të duhet të shqetësoheni për të mbajtur mend që të rinovoni VPN tuaj çdo muaj. Nëse puna juaj mbështetet në sigurinë e VPN, për shembull, mund ta gjesh veten të ekspozuar nëse harroni të ri-regjistroheni.

përfundim

Ndërsa a plani mujor është një mënyrë e mirë për të provuar një VPN dhe të mësoni se si funksionojnë, ju rekomandojmë të kaloni në një pajtim vjetor ASAP. Shikoni listën tonë të marrëveshjeve më të mira absolute në planet VPN vjetore për të parë vlerën e ofruesve kryesorë si ofertën NordVPN dhe ndryshimin që ata bëjnë në intimitetin tuaj në internet.

Merrni NordVPN Tani!

Leximi më tej

Gati të kaloni te VPN-të përgjithmonë? Shikoni udhëzuesit tanë në VPN shumë më të mira në treg.

Nëse jeni duke përdorur një VPN për të hyrë në Netflix nga kudo në botë, ne kemi listën për ju!

Ende nuk jam i sigurt se si një VPN mund t’ju ndihmojë të qëndroni të sigurt DHE të përmirësoni përvojën tuaj në internet? Mësoni më shumë në udhëzuesin tonë të plotë për fillestarët.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me