5 VPN më të mira falas për zjarr që funksionojnë vërtet në vitin 2020

Zjarret janë pajisje moderne gjithëpërfshirëse që ofrojnë të gjitha llojet e argëtimit. Ndërsa mundësitë e një Fire Stick janë gati pa mbarim, ju mund të mos keni mundësi të përdorni gjithçka që dëshironi të shikoni, kudo.

Disa vende vendosen kufizime në aplikacione dhe përmbajtje që mund të shikoni. Pra, nëse doni të shikoni një ndeshje të futbollit drejtpërdrejt nga shtëpia, kapni shfaqjen tuaj të preferuar, ose transmetoni përmbajtje premium falas, nuk mund të jeni i sigurt se do të funksionojë. por me një VPN, është e lehtë të anashkaloni këto kufizime.

Një VPN drejton trafikun tuaj përmes serverave të specializuar që maskoni adresën tuaj IP dhe shifroni të dhënat tuaja.

Duke përdorur një VPN me Fire Stick, mund të lidheni me një server në një vend ku përmbajtja që dëshironi të përdorni është në dispozicion, dhe transmetoni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar nga kudo.

Me një premium VPN, mund të shijoni edhe shumë përfitime të tjera si psh intimitet i përmirësuar, bandë e pakufizuar dhe një rrymë HD pa buffering. Por pagesa për një VPN nuk është gjithmonë një mundësi.

Në këtë artikull, ne kemi rrumbullakuar VPN më të mira falas për Amazon Fire Sticks që do t’ju ofrojë rrjedhje e qetë duke ruajtur sigurinë tuaj.

Udhëzues i shpejtë: VPN-të më të mira për Fire Stick

 1. Windscribe – Më së miri në përgjithësi për transmetim dhe përrua.
 2. hide.me – VPN i besueshëm dhe i sigurt, më i miri për përrua.
 3. ProtonVPN – Siguroni VPN me gjerësi të pakufizuar të bandës, më së miri nëse nuk keni nevojë për përrua.
 4. SurfEasy – Zgjedhje e mirë nëse nuk keni nevojë për shumë të dhëna dhe dëshironi të shfletoni në vend.
 5. TunnelBear VPN – Më e mira nëse jeni të vetëdijshëm për sigurinë dhe keni nevojë vetëm për të dhëna minimale.

Merrni Xhepi Tani!

Pse keni nevojë për një VPN për Fire Stick

për fat të keq, shumë nga filmat, shfaqjet TV dhe përmbajtje të tjera në Fire Sticks janë të kufizuara nga disa aplikacione streaming, në varësi të vendndodhjes suaj gjeografike. Kjo njihet si geoblocking.

VPN anashkalojnë gjeo-kufizimet duke maskuar adresën tuaj IP dhe duke ju lidhur me një server në një vend sipas dëshirës tuaj.

kjo ju cakton një adresë të re IP dhe e bën të duket sikur po hyn në internet nga një vend ku përmbajtja që dëshiron për Fire Stick-in tuaj nuk është e kufizuar.

Për të shijuar shfaqje dhe filma në Fire Stick kudo që të jeni, ju duhet një VPN që ka një rrjet të gjerë të serverëve në të gjithë botën, ka një lejim të lartë të të dhënave dhe ju lejon të transmetoni në HD me ndërprerje minimale.

Lexoni për të mësuar si të përdorni një VPN me Fire Stick, dhe për të zbuluar se cilat 5 VPN falas që ju rekomandojmë.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

Një VPN ju lejon qasje në përmbajtje të kufizuar për Fire Stick tuaj, por kjo nuk është gjithçka që mund të bëjë.

Interneti është një vend shumë publik, dhe çdo veprim që bëni mund të ndiqet. Kur një VPN fsheh adresën tuaj IP, gjithashtu fsheh aktivitetin tuaj online, që do të thotë asnjë gjurmë nga ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP) dhe nuk ka zbuluar të dhëna.

Duke përdorur encryption të nivelit të lartë, VPN-të ju mbajnë të sigurt dhe të dhënat tuaja.

Shumica e VPN premium gjithashtu ofrojnë politika pa log, kështu që të dhënat tuaja nuk ruhen askund dhe është sikur të mos ishit asnjëherë në radhë të parë. E përsosur nëse dëshironi të transmetoni falas përmbajtje premium dhe nuk dëshironi të gjurmoheni.

Me një VPN ju mund të shijoni shpejtësi rrufe dhe transmetim i pandërprerë. Kjo do të thotë pa reklama, pa buffering, dhe shfaqja ose filmi juaj i preferuar me cilësinë më të lartë përreth.

Sigurisht, përdorimi i versionit falas të çdo shërbimi vjen gjithmonë me një kapje. Ndërsa mund të përfitoni nga kriptimi i gradës ushtarake dhe transmetimi i HD, kjo nuk është gjithmonë e disponueshme me një VPN falas.

Kjo është arsyeja pse zgjedhjen e duhur me të gjerësia e bandës së përshtatshme, lejimi i të dhënave dhe masat e privatësisë për të mbajtur adresën tuaj IP të fshehur është thelbësore.

VPN më të mira për Amazon Fire Stick

Instalimi i një VPN në Fire Stick është i lehtë. Këtu janë 5 VPN-të më të mira për Fire Sticks:

1. Xhepi VPN

Pajisjet e xhamave

Shenja e xhamave është e jona # 1 top rekomanduar falas për VPN për zjarret.

Shtë më e mira për transmetimin e shfaqjeve dhe filmave tuaj të preferuar, me një shumë bujare 10 GB kompensim çdo muaj. Kjo është më se e mjaftueshme për të parë disa episode mbrapa.

Xhamat ka servera në mbi 60 lokacione, megjithëse versioni falas bën ju kufizoni në 11, përfshirë SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar, Francën, Gjermaninë, Hong Kongun, dhe të tjerët.

Nëse dëshironi rrjedh në Kodi, Shenja e xhamave është një zgjedhje e mirë si ajo lejon përrua. Ju gjithashtu mund të rrjedh në Netflix dhe zhbllokoni bibliotekën amerikane kudo që të jeni, por serveri është mjaft i ngadaltë, siç do të prisni me një shërbim falas, kështu që të jenë të përgatitur për disa buffering.

Me shumë të vetën reklama të integruara dhe bllokues të malware, R.O.B.E.R.T, ju mund të shfrytëzoni më shumë transmetim i pandërprerë dhe e dini se jeni të sigurt kur e bëni këtë, pa viruse të keqe për tu shqetësuar.

Edhe me një abonim falas, përdoruesit e Xhamave mund të përfitojnë siguri maksimale, me Kriptimi i AES 256-bit dhe politika e rreptë e mos-logave.

Ju nuk do të duhet të shqetësoheni për gjetjen e adresës suaj të IP-së dhe të keni përfitime nga transmetimi juaj në një fund të papritur.

Windscrib është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse jeni i ri për të përdorur VPN-të ashtu siç është shumë i lehtë në përdorimshkarkoni aplikacionin Windscrib në Fire Stick, dhe ju jeni gati të shkoni. Plus, mund ta instaloni aplikacionin në aq pajisje sa dëshironi.

Shikoni vlerësimin tonë për Windscrib për të parë nëse është VPN për ju.

Pro për versionin falas:

 • Punon me Netflix dhe përrua
 • Siguria Premium falas
 • Asnjë reklamë ose malware
 • Instaloni në një numër të pakufizuar pajisjesh

Të këqijat për versionin falas:

 • Në dispozicion vetëm për serverët në 11 vende
 • Pagesa e të dhënave të mbuluar prej 10 GB (por më bujare se VPN-të e tjera falas)
 • Serverë të ngadaltë që mund të rezultojnë në buffering

Merrni Windscrib VPN për zjarrin tuaj

2. fsheh.me

hideme-pajisje

hide.me është një zgjedhje tjetër e mirë e VPN falas, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar të transmetoheni. Edhe pse ekziston një lejimi i të dhënave të bllokuara prej 2 GB në muaj, është e mjaftueshme për ju transmetoni një film ose shfaqje televizive për disa orë.

Me fshehje.me, ti nuk do të mund të transmetoj në Netflix, por ti mund ta përdorin atë për përrua dhe për ndarje P2P, kështu që është një zgjedhje popullore midis përdoruesve.

Do version falas i një shërbimi vjen me kufizime. Ju mund vetëm përdorni fshehës.me në 5 vende, dhe vetëm një nga këto është në Evropë. Por, do të kënaqeni shpejtësi të shpejtë dhe transmetim me cilësi të lartë kur jeni afër atyre serverave.

Ekzistojnë disa veçori premium, sidoqoftë, duke përfshirë një politika pa log dhe encryption e fortë që mbrojnë sigurinë tuaj në internet.

Thjesht shkarkoni aplikacionin fshehtë.me drejtpërdrejt në Fire Stick tuaj falas për të filluar përdorimin.

Lexoni rishikimin tonë për të parë përfitimet dhe kufizimet e fshehtë.me, plus shtesat që mund të shijoni duke paguar shërbimin premium.

Pro për versionin falas:

 • Punon me përrua dhe shpërndarje P2P
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë
 • Streaming me cilësi të lartë dhe shpejtësi të shpejtë pranë vendeve të serverit

Të këqijat për versionin falas:

 • Kufizuar 2 GB në muaj lejimin e të dhënave
 • Në dispozicion vetëm në 5 vende
 • Nuk punon për transmetimin e Netflix

Merrni Hide.me për zjarrin tuaj

3. ProtonVPN

Pajisjet ProtonVPN iOS

ProtonVPN është një nga shumë pak VPN falas ku mund të shijoni Bandwidth i pakufizuar. Kjo do të thotë pa përdorim të të dhënave të mbyllura, kështu që ju mund të shijoni sa më pak ose aq sa dëshironi.

Nëse doni të shikoni Netflix ose përdorni torrenting, ProtonVPN nuk do të ketë të drejtë për ju ashtu si ai as nuk e mbështet.

Por mund të përfitoni shpejtësi të shpejtë në vazhdim të shfletimit kur jeni afër vendndodhjeve të serverit, kështu që nëse shpresoni të shijoni pak muzikë, është më se e përshtatshme. Ka vetëm 3 lokacione të serverit në dispozicion.

Për t’ju mbajtur të sigurt, ProtonVPN ofron kriptimi i shkallës ushtarake dhe aderon në a politikë e rreptë e mos-logs.

Ju gjithashtu mund të shijoni duke transmetuar pa ndërprerje, pasi ka një bllokues të integruar të reklamave.

Një tjetër mundësi për përdoruesin, ju thjesht mund shkarkoni aplikacionin ProtonVPN direkt në Fire Stick. Përdoruesit e duan ndërfaqen intuitive, gjë që e bën atë një zgjedhje popullore. Shikoni shqyrtimin.

Pro për versionin falas:

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Bllokues i reklamave të integruara
 • Politika e rreptë e mos-logs

Të këqijat për versionin falas:

 • Nuk e mbështet torrentin
 • Në pamundësi për të transmetuar me Netflix

Merrni ProtonVPN për zjarrin tuaj

4. SurfEasy

Surfing në internet është i thjeshtë me një Surfasy

SurfEasy është një zgjedhje e mirë nëse ju mos planifikoni të përdorni Fire Stick tuaj për transmetim pasi ka vetëm një Pagesa mujore e të dhënave 500MB.

Nëse dëshironi shfletoni në vend ose shikoni video në YouTube, atëherë SurfEasy mund të jetë VPN për ju.

Ju mund të përdorni versionin falas të SurfEasy në 13 shtete të ndryshme dhe instaloni në deri në 5 pajisje.

SurfEasy mbështet torrenting, por me një shtesë 500MB, mund të mbaroni të dhënat para se të shkarkoni të përfundojë!

Versioni falas i SurfEasy ende ofron përdoruesit e tij siguria e nivelit të lartë megjithëse, me Kriptimi i AES 256-bit dhe një politikë pa log për të mbajtur aktivitetin tuaj në internet të sigurt dhe privat.

Tooshtë gjithashtu miqësor për përdoruesit – shkarkoni aplikacionin e dedikuar në Fire Stick tuaj dhe fillo.

Kontrolloni se çfarë po thonë përdoruesit në lidhje me SurfEasy për të parë nëse është VPN e duhur falas për ju dhe Fire Stick.

Pro për versionin falas:

 • Punon me përrua
 • Instaloni në deri në 5 pajisje
 • Aplikacion i përkushtuar për Fire Stick
 • Në dispozicion në 13 vende

Të këqijat për versionin falas:

 • Pagesa shumë e kufizuar 500MB
 • Nuk punon për transmetimin e Netflix

Merrni SurfEasy për zjarrin tuaj Stick

5. TunnelBear VPN

pajisjet e tunelit

Versioni falas i TunnelBear është në dispozicion në 22 vende, më shumë se shërbimet e tjera falas në këtë listë.

Si dhe shpejtësia e lidhjes së shpejtë, TunnelBear ofron masa sigurie me cilësi të lartë për të mbajtur vendndodhjen dhe të dhënat tuaja private, përfshirë një vrasin kaloni kështu që edhe nëse lidhja bie, adresa juaj IP është gjithnjë një mister. Nuk ka nevojë të shqetësoheni ndërsa transmetoni.

Fatkeqësisht, ekziston vetëm një Pagesa mujore 500MB, që do të thotë TunnelBear nuk është zgjidhja më e mirë për shfaqje transmetuese ose filma dhe për të hyrë në përmbajtje të bllokuar.

Ti mundesh shijoni muzikë dhe shfletime të tjera në vazhdim, me shpejtësi të shpejtë të lidhjeve dhe buffering minimal.

është shumë i pajtueshëm me Amazon Fire Stick megjithëse, pasi ekziston një aplikacion i dedikuar, mund të shkarkoni që të mund të përdorni VPN në asnjë kohë, duke e bërë atë popullor tek përdoruesit.

Pro për versionin falas:

 • Servers në 22 vende
 • Shpejtësia e lidhjes së shpejtë për buffering minimal
 • Ndërprerës vrasës i integruar për të mbajtur të fshehur adresën tuaj IP

Të këqijat për versionin falas:

 • Pagesa e të dhënave 500MB
 • Jo i përshtatshëm për transmetim ose përrua

Merrni TunnelBear VPN për zjarr tuaj

Rreziqet dhe Kufizimet e VPN-ve Falas

Versione falas të shërbimeve premium janë zhveshur gjithmonë, dhe nuk është ndryshe me VPN-të. Ndërsa mund të duket një ide e mirë për të shkarkuar versionin falas, do të paguani diku tjetër me shpejtësi zvarritëse dhe lejime të kufizuara të të dhënave.

Shumë nga versionet falas nuk do t’ju lejojnë të transmetoni përmbajtje ose përrua, kështu që zakonisht është më mirë të paguani për një shërbim premium për të shfrytëzuar sa më shumë nga zjarri juaj Stick.

Edhe ato që ju lënë juve të keni lumë dhe përrua përdorimi i të dhënave të mbyllura, dhe do të jeni në gjendje të shikoni vetëm filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara deri sa të mbarojë.

Plus, me shpejtësia e lidhjes me qëllim të ngadaltë, ju gjithashtu mund të presin shumë shikimi buffer dhe me cilësi të ulët, gjë që të gjithë e dimë është shumë zhgënjyese.

Edhe pse VPN falas për Fire Sticks ende ofrojnë siguri të shkallës së lartë, ka gjithmone kufizimet. disa mos keni një politikë mos-logs dhe të dhënat tuaja mund të shiten, gjë që e vë në rrezik intimitetin tuaj.

Jo çdo VPN falas ka bllokues të integruar të reklamave ose, kështu që një minutë jeni duke transmetuar një film, dhe tjetrin po shikoni një shpallje.

VPN-të tona me Premium më të Mirë për Fire Stick

Për të përfituar sa më shumë nga Amazon Fire Stick, është më së miri për të parë shërbimet premium. Këtu janë dy të parat tona të rekomanduara me vlerë më të mirë, VPN premium.

1. NordVPN

nordvpndevices_optimized

Streaming pa ndërprerje është e lehtë me NordVPN. me bllokim të reklamave të integruar, bandë të pakufizuar dhe shpejtësi mbresëlënëse të lidhjes, do të pyesni veten nëse keni lidhje fare nga distanca.

NordVPN ju lejon të hyrni në Amazon Prime Video, HBO dhe zhbllokoni bibliotekat e kufizuara të Netflix.

Do të përfitoni nga ju Transmetim HD, pa reklama dhe pa buffering. Gjatë gjithë kohës masa të forta sigurie, duke përfshirë kriptimi i shkallës ushtarake, punoni në heshtje në sfond për të mbajtur vendndodhjen dhe të dhënat tuaja private.

NordVPN ka mbaruar 5.400 servera në 60+ vende, kështu që ka disponibilitet kudo ku jeni.

Ti mundesh lidhni deri në 6 pajisje menjëherë, që do të thotë që ju mund të shikoni në Fire Stick tuaj, ndërsa dikush tjetër në shtëpinë tuaj shikon në laptopin e tyre. Është e lehtë.

të gjithë serverat janë optimizuar për torrenting, duke e bërë atë VPN ideal për përdorimin e Kodi dhe transferimin e skedarëve P2P.

Nëse mendoni se NordVPN është VPN për ju, kërkoni në App Store në Fire Stick te shkarkoni atë direkt në pajisjen tuaj.

Provoni NordVPN për veten tuaj me një 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe gjykim falas.

Ti mundesh kurseni para në pajtimin tuaj duke shikuar faqen tonë të kuponave. Nëse doni të mësoni më shumë rreth NordVPN, shikoni rishikimin tonë.

NordVPN mund të zhbllokojë:

Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

Windows, macOS, Android, iOS, TV TV, Amazon Fire Stick, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN për zjarrin tuaj

2. ExpressVPN

Pajisjet ExpressVPN

ExpressVPN ka 3,000 servera në mbi 160 vende, Pra ti mundesh zhbllokoni sa më shumë përmbajtje gjeo-të kufizuar sa dëshiron zemra juaj, përfshirë bibliotekën e SHBA Netflix dhe Amazon Video. Plus, gjithashtu mbështet torrenting.

Ajo ofron Bandwidth i pakufizuar, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për ndalesën tuaj të rrjedhës në gjysmë të rrugës. ka asnjë kapak për lejimin e të dhënave tuaja.

Shpejtësia e lidhjes me shpejtësi rrufe, super të besueshme gjithashtu nënkupton cilësi të lartë të shikimit, me absolutisht asnjë buffering.

Me gradë ushtarake Kriptimi i AES 256-bit dhe një politikë pa log, të dhënat dhe vendndodhja juaj do të mbeten gjithmonë private kur transmetohen. Shtë një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS gjithashtu, kështu që edhe nëse serveri nuk e privon jetën tuaj nuk do të merrni.

Për ta bërë atë sa më miqësor të jetë e mundur, mundeni shkarkoni aplikacionin ExpressVPN duke kërkuar në zjarrin tuaj Stick. Thjesht instaloni, vendosni dhe paguani, dhe jeni gati të transmetoni.

Ju mund ta kontrolloni ExpressVPN për veten tuaj me provën falas dhe të përfitoni nga garancia e tij 30-ditore për kthimin e parave, nëse nuk dëshironi. Mos harroni të shikoni faqen tonë të kuponave për të kursyer në pajtimin tuaj.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

Windows, macOS, Android, iOS, TV TV, Linux, Chrome, Amazon Fire Stick dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN për zjarrin tuaj

Përmbledhje dhe lexim i mëtejshëm

Për transmetim të sigurt, të shpejtë dhe të pakufizuar kudo në botë, është më mirë të instaloni një VPN për zjarrin tuaj. Qasni mijëra biblioteka të kufizuara me gjeo-kufi, shfaqje të shikimit dhe filma pa ndërprerje nga reklamat ose buffering, dhe mbajini të dhënat tuaja private kur e bëni këtë.

nëse ti nuk dua të paguaj një shërbim premium, ne rekomandojme Windscribe si zgjedhja jonë # 1 e VPN-ve falas për Fire Sticks, pasi keni më shumë liri të shijoni transmetime dhe përrua me shpejtësi më të shpejtë dhe cilësi më të mirë.

Një VPN premium është gjithmonë mënyra për të bërë nëse dëshironi të përdorni sa më shumë Fire Stick tuaj dhe të shmangni rreziqet për privatësinë tuaj.

NordVPN është rekomandimi ynë kryesor për vlerën më të mirë, premium VPN për transmetim dhe cilësi maksimale.

Dëshironi të zbuloni se cilat janë 7 VPN-të tona më të lira? Lexoni udhëzuesin për Shërbimet e VPN Top 7 (REALI FALAS) që ende funksionojnë në vitin 2020.

Nëse po pyesni se cilat VPN janë më të mira për përrua, shikoni udhëzuesin tonë për 10 VPN-të më të mira për Torrent.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me