5 VPN më të mira 100% FALAS për Apple TV! | Përditësuar 2020

Do të dëshironit të përdorni Apple TV tuaj pa kufizime, por nuk dëshironi të paguani për një VPN premium. Unë mund të ndihmojë. Unë kam bashkuar një listë të VPN më të mira falas për Apple TV bazuar në shpejtësinë, sigurinë, cilësinë dhe përputhshmërinë.

Pagesa për një shërbim premium VPN do të thotë që do të përfundoni me paketën më të mirë në dispozicion. Sidoqoftë, ka mjaft VPN falas për Apple TV, dhe Kam testuar mbi 60 prej tyre.

Por asgjë nuk është me të vërtetë e lirë. Ju mund të përfundoni duke kursyer para, por do të paguani në mënyra të tjera … mendoj rrjedhjet e të dhënave, shpejtësi të ulët, dhe kapele në bandë dhe shkarkime.

Dhe me kaq shumë VPN premium me kosto të ulët në dispozicion, pse të kufizoni veten në një VPN falas? Unë rekomandoj NordVPN për shpejtësitë e saj të flaktë dhe paketat e pakufishme. Ju mund të provoni të plotë shërbimin pa rrezik, me garanci 30-ditore për kthimin e parave të NordVPN.

Unë gjithmonë rekomandoj zgjedhjen e një shërbimi premium mbi një falas, por Kam bërë disa gërmime për të gjetur VPN-të më të mira falas për Apple TV.

Nuk ka asnjë mënyrë për të instaluar një VPN në Apple TV tuaj. Kështu që, do t’ju duhet një VPN falas që punon me ruterat, në vend të kësaj. Instalimi i një VPN në ruterin tuaj ju lejon ta përdorni atë në çdo pajisje të lidhur me rrjetin tuaj shtëpiak, përfshirë TV tuaj Apple.

VPN më të mira falas për Apple TV – Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPN: Përdorni VPN-në tonë të rekomanduar # 1 për 30 ditë pa rrezik, me garancinë e tyre për kthimin e parave! Siguria premium, shpejtësi super të shpejtë dhe pa kufij të të dhënave.
 2. Windscribe: Karakteristikat e sigurimit premium falas, me një lejim të të dhënave 10 GB bujare në muaj, me ndikim minimal në shpejtësinë. 10 GB ju lejon të transmetoni deri në 10 filma SD, të kaloni 500 orë në shfletim, 30 orë bisedë me video, ose 64 orë transmetim muzikor.
 3. hide.me: VPN i besueshëm dhe i sigurt, më i miri për përrua, me 2 GB të dhëna falas çdo muaj, gjë që është e mjaftueshme për 4 orë shfaqje televizive SD ose deri në 24 orë shfletim.
 4. Mburoja e nxehtë: Qëndrueshëm, i shpejtë dhe i vendosur VPN me pesë lokacione me shpejtësi të lartë dhe 500MB të dhëna falas në ditë – të mjaftueshme për shfletim rastësor, azhurnime sociale, email dhe pazar.
 5. ProtonVPN: VPN shumë e sigurt me të dhëna të pakufizuara. Më e mira për të shikuar video dhe për të dëgjuar muzikë.

Farë është kapja me VPN Falas?

Kur bëhet fjalë për VPN, ju merrni vërtet atë që paguani. VPN falas kanë më shumë të meta sesa mund të mendoni.

streaming

Meqenëse VPN falas ofrojnë më pak vendndodhje të serverëve, shpesh jeni shumë e kufizuar në drejtim të vendit ku mund të transmetosh përmbajtje. Shumë VPN falas nuk mund të anashkalojnë blloqet VPN që përdorin shërbimet kryesore të transmetimit si Netflix dhe Hulu. Kjo do të thotë që nuk do të jeni në gjendje të lëvizni fare.

siguri

Një VPN premium përdor encryption të nivelit të lartë te ju mbrojnë nga rrjedhjet e të dhënave, vjedhjet e identitetit dhe prerjet e të dhënave. VPN falas shpesh kufizojnë tiparet e tyre të sigurisë, kështu që ju nuk do të jeni plotësisht të sigurt në internet.

pajtueshmëri

Shumica e VPN-ve falas nuk janë në përputhje me ruterat, kështu që ju nuk mund t’i përdorni ato për Apple TV tuaj. VPN Premium janë në përputhje me një gamë të gjerë pajisjesh, dhe shumica ofrojnë aplikacione ruteri.

kufizimet

më VPN falas vendosin kapele mbi të dhënat, zakonisht duke filluar nga 500MB në 2 GB. Nëse doni të transmetoni një film në Netflix, për shembull, ju nuk do të shkoj shumë larg përpara se të dhënat tuaja të mbarojnë. Plus, ka zakonisht shpejtësi të ngadalta të shkarkimit, që do të thotë më shumë buffering, vonesë dhe cilësi e ulët e videos.

VPN-të më të mira falas për Apple TV (Përditësuar në Tetor 2019)

Unë kam bërë testime të gjera për t’ju sjellë juve VPN më të mira falas për Apple TV. Këto VPN ju lejojnë të transmetoni, të dëgjoni muzikë, të luani lojëra ose të shikoni video në internet me siguri nga kudo që të jeni.

1. NordVPN

Shërbimi më i mirë i përgjithshëm VPN. 

NordVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave, në mënyrë që të mund të provoni pa rrezik për një muaj
 • 5,400 serverë në 60+ vende – merrni online kudo që të jeni
 • Masat e përparuara të sigurisë, përfshirë kriptimin e nivelit të lartë, ndërprerësin e vrasjes dhe mbrojtjen e malware
 • Transmetoni në çdo platformë nga Apple TV tuaj
 • Punon me: Apple TV, Netflix, Amazon Prime, iPlayer të BBC, HBO, Hulu, dhe më shumë
 • Të pajtueshëm me: Apple TV, iOS, MacOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Firefox dhe ruterat

NordVPN është në të vërtetë një shitës premium, por ju mund ta përdorni atë 30 ditë garanci për kthimin e parave për ta provuar atë pa rrezik. Ky është një mundësi e shkëlqyeshme nëse po udhëtoni dhe keni nevojë vetëm për një VPN për një kohë të shkurtër.

NordVPN ka 5,400 serverë në mbi 60 vende, kështu që ju mund të përdorni Apple TV tuaj kudo që të jeni. Plus, është e mbushur plot me masa të përparuara sigurie, përfshirë Kriptimi AES 256-bit, një ndërprerës automatik vrasës, dhe mbrojtje nga malware. Nuk ka rreziqe të përfshira në NordVPN – ju jeni plotësisht të sigurt, kudo që të jeni. Edhe në wi-fi publike.

Nëse po kërkoni të transmetoni, aftësitë mbresëlënëse të NordVPN zhbllokoni Netflix, HBO, Amazon Prime, dhe më shumë. Të gjitha filmat dhe shfaqjet tuaja të preferuara kanë të drejtë në majën e gishtave. Po ashtu ka Bandwidth i pakufizuar, që do të thotë asnjë kufizim se sa mund të rrjedhësh. Dëshironi të shikoni tre filma me radhë? Nuk ka problem!

Do të përfitoni gjithashtu shpejtësi super të shpejtë të shkarkimit, kështu që asnjë fotografi buffering, mbetje ose fuzzy. Në fakt, do të jeni në gjendje të transmetoni ultra-HD përmes Apple TV tuaj.

NordVPN është në gjendje të merrni rreth ligjeve të ndërlikuara të censurës së qeverisë too. Nëse po vizitoni Kinën dhe doni të futeni në YouTube, NordVPN ju ka mbuluar.

Tunduar? Lexoni tonë rishikim për të parë pse është VPN më e mirë gjithëpërfshirëse për të shfletuar dhe transmetuar kudo në botë.

Filloni me NordVPN!

2. Shenjë xhamash

Më e mira për të dhëna. 

Pajisjet e xhamave

 • Të dhëna bujare 10 GB çdo muaj, dhe mundësi për të marrë 5 GB më shumë
 • Masat e sigurimit premium falas, duke përfshirë absolutisht asnjë regjistër të të dhënave
 • Versioni falas ka serverë në 10 vende
 • Punon me: Apple TV, iPlayer të BBC, HBO, YouTube dhe Kodi
 • Kombinohet me: Apple TV, MacOS, iOS, Windows, Linux, Android, Chrome, Opera dhe Firefox

Për një VPN falas, Windscrib nuk i mban të dhënat. Shtë një bollëk 10 GB në ofertë çdo muaj me versionin falas. Ju mund të shikoni me lehtësi disa episode të shfaqjes tuaj të preferuar TV-në-mbrapa, ose transmetoni disa filma.

Nëse doni më shumë të dhëna, thjesht cicërojeni kompaninë. Ata do t’ju japin një shtesë prej 5 GB falas!

Versioni falas i Windscrib-it nuk mund të zhbllokojë Netflix, por mund të hyjë në platforma të tjera transmetuese, duke përfshirë iPlayer BBC dhe HBO GO. Kjo është nëse nuk e keni mendjen ta prisni që të ndryshojë si serverat në versionin falas mund të jenë mjaft të ngadaltë.

Versioni falas ju lejon të lidheni serverat në 10 vende, përfshirë këtu SH.B.A., Francë, Gjermani, Hong Kong. Nëse serveri që ju nevojitet nuk është i disponueshëm, mund të përmirësoni shërbimin premium me kosto të ulët. Kjo do t’ju japë mundësinë e përdorimit të serverëve në 60 vende dhe 110 qytete, duke përfshirë serverët e optimizuar me Netflix Windflix.

Windscribe lejon torrenting në versionin e tyre falas. Mund të instaloni VPN falas një numër i pakufizuar i pajisjeve të tjera, gjithashtu.

Ekzistojnë edhe disa masa të mëdha sigurie, përfshirë vetë ato bllokues të integruar dhe bllokues të malware, R.O.B.E.R.T, e cila ju ndalon të vizitoni faqet me malware të mundshëm mbi to. Ju mund të mësoni edhe më shumë informacion mbi Windscrib në tonë rishikim i hollësishëm.

Ashtu si me versionin premium, ju prapë mund të përfitoni Kriptimi AES 256-bit dhe politikë e rreptë e mos-logs.

Merrni Windscrib falas!

3. fsheh.me

Më e mira për të parë YouTube dhe për të dëgjuar muzikë në Apple TV tuaj. 

pajisje hideme

 • Pagesa e të dhënave modeste 2 GB
 • Karakteristikat Premium të sigurisë falas
 • Lejon përrua
 • Punon me: Apple TV, iPlayer të BBC, Amazon Prime, HBO, Sky GO, Kodi, dhe më shumë
 • Të pajtueshëm me: Apple TV, iOS, MacOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Firefox dhe ruterat

fshehës.me është një zgjedhje tjetër solide për Apple TV. Me dy GB falas, ju keni mjaft të dhëna për të dëgjoni disa muzikë ose shikoni pak YouTube. Edhe pse nuk është e mjaftueshme për një maratonë filmi, mund ta përdorni për të transmetuar episodin më të fundit të shfaqjes suaj të preferuar televizive.

Nëse doni më shumë të dhëna, mund të konsideroni të regjistroheni në shërbimin premium dhe të përfitoni nga fshehja Garanci 30-ditore, e kthimit të parave. Kjo do të thotë që ju mund të shijoni të gjitha përfitimet e primit, pa rrezik.

hide.me mbështet lidhjet P2P, por nuk ka të dhëna të mjaftueshme për të shkarkuar skedarë të mëdhenj.

Versioni falas ju lejon të lidheni me serverat në 5 lokacione: Singapori, Kanada, Hollanda, Lindja e SHBA dhe West West. Por nëse përmirësoni, mund të keni akses në serverë në mbi 57 vende.

hide.me nuk do të shpejtoni lidhjet tuaja ose – do të shijoni të njëjtën shpejtësi të madhe si një përdorues premium.

VPN të tjerë të lirë mund të tërheqin linjën në masat e përparuara të sigurisë për përdoruesit e lirë, por fshehja.me nuk e bën. Ajo ofron prerjet zero të informacionit, mbrojtja e rrjedhjeve IP, një ndërprerës automatik vrasës, dhe kriptim i fortë.

Një tipar tjetër i shkëlqyeshëm është ndërtuar në adblocker.

Ne kemi testuar fshehjen.me në çdo mënyrë të mundshme për t’u siguruar që është vërtet një VPN solide, falas. Shikoni rezultatet në tonë rishikim i thelluar.

Merrni fshehës.me falas!

4. Mburoja e pikave të nxehta

VPN më e lehtë për të instaluar dhe përdorur. 

Pajisjet e Mburojës Hotspot

 • Shpejtësia e lidhjes super të shpejtë
 • Politika e rreptë e mos-logs dhe kriptimi i shkallës ushtarake
 • Mbështet përrua
 • Punon me: Apple TV, Netflix, iPlayer të BBC, Hulu, dhe më shumë
 • Kombinohet me: Apple TV, MacOS, iOS, Chrome, Firefox, Windows dhe ruterat

me shpejtësi super të shpejtë, Hotspot Shield është një nga VPN-të më të shpejta në dispozicion. me kriptimi i shkallës ushtarake, Hotspot Shield është një zgjedhje e shkëlqyeshme për shfletim të sigurt celular.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë Netflix dhe shërbime të tjera streaming, por versioni falas ka një 500MB në ditë kufi i të dhënave. Kjo është padyshim nuk mjafton për transmetim.

nëse ti azhurnohet në primit, ju do të keni Bandwidth i pakufizuar dhe të dhëna të binge-stream të gjitha shfaqjet që dëshironi.

ajo lejon përrua gjithashtu, por lejimi kufizues i të dhënave do të thotë që ju mund të mos merrni shumë larg duke u munduar të shkarkoni një skedar të madh. ju mund të dëgjojë disa muzikë dhe të shikojë disa video në TV tuaj Apple, sidoqoftë.

Nëse dëshironi më shumë të dhëna, mundesh regjistrohu për versionin premium dhe përfitoni nga bujaria e saj Garanci kthyese prej 45 ditësh. Në atë mënyrë, mund ta provoni pa rrezik për deri në gjashtë javë.

Hotspot Shield ofron një politikë e rreptë e mos-logs dhe sekret i përsosur përpara që vazhdimisht ndryshon çelësin tënd të enkriptimit. Pra, nëse lidhja juaj ndonjëherë dështon, e juaja vendndodhja dhe aktiviteti mbeten të fshehura. Nëse po përpiqeni të merrni ligjet e kaluara të censurës me kutinë tuaj Apple TV, atëherë kjo veçori ju ndihmon të qëndroni të pashtershëm.

Fatkeqësisht, ka mjaft kufizime me versionin falas të Hotspot Shield. Do të përjetoni reklama pop-up ndërsa streaming dhe ju mundeni lidheni vetëm me vendndodhjen e serverit amerikan.

Ne e kemi vënë në provë vetë Hotspot Shield. Lexoni më shumë në tonë rishikim i hollësishëm.

Merrni falas Shield Hotspot Shield!

5. ProtonVPN

Siguroni VPN falas me të dhëna të pakufizuara. 

 • Bandwidth i pakufizuar dhe përdorimi i të dhënave të pambuluara për shfletim plotësisht falas
 • Siguria e nivelit të lartë, përfshirë politikën e mos-logs, protokollet e sigurta VPN dhe bllokuesin e reklamave
 • Anashkaloni ligjet e ndërlikuara të censurës
 • Punon me: Apple TV. Ndërsa është në përputhje me shërbimet e transmetimit si Netflix, transmetimi nuk lejohet në planin falas.
 • Kombinohet me Apple TV, iOS, MacOS, Android, Linux, Chrome dhe ruterat

Ofertat e llogarisë falas të ProtonVPN Bandwidth i pakufizuar dhe të dhëna, por ajo nuk do t’ju lejojë të transmetoni apo përroitni. Nëse thjesht doni të dëgjoni disa muzikë, të shikoni YouTube ose të anashkaloni ligjet e censurës, sidoqoftë, është më se e mjaftueshme.

Përdoruesit e lirë mund të lidhen me serverat në SHBA, Japoni dhe Hollandë. Nëse azhurnoni, mund të lidheni me serverat në mbi 36 vende.

Mund të lidhesh vetëm një pajisje me planin falas. Nëse azhurnoni, mund të lidhni pesë pajisje njëkohësisht.

Gjatë provave të mia, unë vura re shpejtësitë e versionit falas janë hedhur qëllimisht, por përmirësimi i premisë më rriti shpejtësinë.

Të dy versionet ofrojnë Kriptimi 256-bit, një politika pa log-e, bllokues reklamash, dhe të sigurt protokolet VPN.

Ne u zhvilluam çdo provë që mund ta imagjinoni në ProtonVPN për t’u siguruar që u dallua si një VPN pa cilësi. Shikoni rezultatet në rishikimi ynë gjithëpërfshirës.

Merrni ProtonVPN falas!

Rekomandimet tona Premium VPN për Apple TV

Renditja e mimit të Ofruesit Vlerësimi i Vlerësimit të Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit Duke filluar nga: 3.49 dollarë/muaj5.0
Lexoni Shqyrtimin
Me co atje! Fillo >> Vizitoni sitin
2 Duke filluar nga: 6.67 dollarë/muaj4.9
Lexoni Shqyrtimin
Me co atje! Fillo >> Vizitoni sitin
3 Duke filluar nga: 2,75 $/muaj4.8
Lexoni Shqyrtimin
Me co atje! Fillo >> Vizitoni sitin
4 Duke filluar nga: 1.99 $/muaj4.8
Lexoni Shqyrtimin
Me co atje! Fillo >> Vizitoni sitin
5 Duke filluar nga: 1.89 $/muaj4.7
Lexoni Shqyrtimin
Me co atje! Fillo >> Vizitoni sitin

FAQs

A janë legal VPN-të?

Po dhe jo. Ato janë legale në pjesën më të madhe të botës, por jo kudo. VPN mund të përdoren për veprimtari të paligjshme, dhe disa vende po i ndalojnë ato për shkak të kësaj. Lexoni më shumë rreth ligjshmërisë së VPN-ve në udhëzuesi ynë.

Si mund të vendos një VPN në Apple TV tim?

Apple TV nuk mbështet VPN të integruara. Për të instaluar një VPN në Apple TV tuaj, do të duhet të konfiguroni ruterin tuaj. Shumica e ofruesve të VPN ofrojnë udhëzues që t’ju ndihmojnë për këtë. Ju gjithashtu mund të përdorni udhëzuesi ynë për t’ju ndihmuar.

A do të funksionojë Apple TV VPN me pajisjet e mia të tjera?

Kjo varet nga cili VPN ju zgjidhni. Do të duhet të kontrolloni se cilat pajisje janë në përputhje me VPN tuaj. Unë kam përfshirë një listë të pajisjeve të pajtueshme pranë çdo shitësi. Për dallim nga shërbimet premium, shumica e VPN-ve falas ju lejojnë vetëm të lidhni një pajisje për një llogari. Kjo do të thotë që mund të mos jeni në gjendje të mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë.

Cilat janë tiparet kryesore që duhet të shikoj në një VPN për Apple TV?

Për të shfrytëzuar sa më shumë nga Apple TV, shikoni për VPN që ofrojnë shpejtësi të shpejtë, gjerësi të pakufizuar dhe siguri maksimale. VPN që ju zgjidhni duhet të ketë një rrjet të madh serverash dhe të jetë në gjendje të zhbllokojë shërbimet e njohura të transmetimit dhe faqet e internetit.

përmbledhje

Edhe pse a VPN falas mund të duket si një mundësi më bindëse në fillim, the rreziqet dhe kufizimet do të thotë se nuk ia vlen gjithmonë.

Ju dëshironi një VPN cilësore me pakufizuar, me cilësi të lartë dhe shfletim dhe shfletim të shpejtë.

shumë VPN falas do të mbajnë një formë të gjurmëve të të dhënave gjithashtu, kështu që nuk mund të jeni i sigurt që aktiviteti juaj ose të dhënat personale nuk do të ndahen rastësisht, edhe vetëm për qëllime të marketingut. Sidoqoftë, VPN-të në këtë listë janë të sigurta dhe të besueshme.

Një VPN falas e kufizuar mund të jetë një zgjedhje e mirë nëse jeni duhet vetëm një VPN për një kohë të shkurtër. Konsideroni të zgjidhni një premium VPN dhe duke përfituar nga gjykimet falas dhe garancitë për kthimin e parave. Do të keni akses në tiparet shumë më të mira për Apple TV tuaj, pa rrezik.

Lidhja drejt një VPN premium? Shikoni në tonë kuponat dhe marrëveshjet para se të regjistroheni për të marrë çmimet më të mira.

Nëse jeni të vetëdijshëm për sigurinë dhe doni të përdorni një VPN që ju mban private dhe anonime, lexoni udhëzuesin tonë për të 5 VPN-të më të mira pa log.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me