5 VPN alternative alternative për TunnelBear – Jo të kontrolluara nga korporatat e mëdha amerikane

ka lajm i madh, jo të gjitha ato mirë, për adhuruesit e shërbimit popullor TunnelBear VPN.

Gjigandi online i sigurisë McAfee bleu kompaninë me bazë kanadeze për një shumë të pazbuluar.

McAfee planifikon të vazhdojë integrimin e TunnelBear me VPN-në e tyre të Lirë të Lidhjes. Sipas CEO të McAfee, Christopher Young, “kjo blerje do t’i shërbejë përdoruesve tanë dhe partnerëve tanë, duke përfshirë rrjetin e saj më të mirë në klasë, të ngurtësuar në produktin tonë Safe Connect.”

TunnelBear do të vazhdojë të punojë në VPN të tyre të markës, si dhe në aplikacionet e tyre të pavarura, si RememBear, një aplikim që administron fjalëkalimin.

Sidoqoftë, kjo marrëveshje mund të ketë një ndikim negativ në bazën besnike të klientit të TunnelBear. Deri tani, ata kanë qenë që veprojnë nën një juridiksion kanadez dhe politika e tyre e intimitetit ishte transparente dhe i nënshtrohej ligjeve kanadeze.

Nën emrin McAfee, TunnelBear tani do të duhet të rishkruajë politikën e tyre të intimitetit dhe të përputhet me udhëzime më të rrepta të SH.B.A., mbajtja e prerjeve, dhe detyrimi për të kthyer informacione të caktuara, në qoftë se duhet të jepet ndonjë urdhërarrest.

Me këtë në mendje, këtu janë VPN kryesore që nuk kontrollohen nga korporatat e mëdha amerikane.

Zgjedhja e redaktuesve: NordVPN

Pajisjet NordVPN

 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Shpejtësi të jashtëzakonshme dhe karakteristika të sigurisë
 • Qasja në përmbajtje të bllokuar në çdo faqe kryesore, përfshirë Netflix
 • Me qendër në Panama, larg nga kontrolli i qeverisë

NordVPN është një VPN premium që mundeni provoni falas deri në një muaj, me garancinë e tij 30-ditore për kthimin e parave. Ndërsa nuk është teknikisht falas përgjithmonë, NordVPN është jashtëzakonisht e mirë, kur vlerësoni tarifën e ulët mujore dhe tipare udhëheqëse të industrisë.

Kriptimi i shkallës ushtarake, shpejtësia e shpejtë e rrufeve dhe një politikë e rreptë e mos-logs do të thotë që ju mund të kërkoni në mënyrë të sigurtë gjithçka dhe gjithçka në internet, pa asnjë ndërprerje në përvojën tuaj, plotësisht private dhe anonime. NordVPN gjithashtu është i vendosur në Panama, kështu asnjëherë nuk duhet të shqetësoheni për ndryshimin e politikave për t’u pajtuar me ligjet e SH.B.A.-së për mbrojtjen e intimitetit.

Specializuar në pakufizuar, streaming super e shpejtë dhe thyerja e geoblocks më të vështira në botë, është e lehtë të shihet pse NordVPN është kaq e popullarizuar me lexuesit tanë.

Provojeni vetë, pa rrezik, dhe ne mendojmë se do të pajtoheni.

Provoni NordVPN Falas

5 Alternativa FALAS për TunnelBear që nuk janë të bazuara në SH.B.A. 

1.Windscribe

Pajisjet e xhamave

 • 10 GB në muaj
 • Ndarja e P2P
 • Nuk ka shkrime

VPN falas e Xhamave është e pajtueshme në të gjitha platformat kryesore. Ata kane Android dhe iOS i shkëlqyeshëm aplikacione si dhe aplikacione për Windows dhe Linux. Ka 11 servera të vendosur në të gjithë botën për versionin falas, përfshirë SH.B.A., Kanada dhe Mbretërinë e Bashkuar. Klikoni këtu për vlerësime nga përdoruesit e vërtetë.

Provo tani

2. Hide.me

 • 3 servera
 • Protokolet PPTP, L2TO, SSTP DHE IPsec
 • Mbështetje e shkëlqyeshme për klientët

Nëse jeni duke kërkuar për një VPN të shpejtë, atëherë shërbimi falas fshehës.me VPN është për ju. Ka nuk kërkohet kartë krediti për t’u regjistruar, dhe do të marrësh 2 GB transferim të të dhënave në muaj Kuriozë për atë që mendojnë të tjerët për Hide.me? Klikoni këtu.

Provo tani 

3. ProtonVPN

 • 3 servera
 • Politikë e rreptë pa log
 • 1 pajisje

ProtonVPN është a i dizajnuar bukur VPN që ofron siguri e shkelqyer për përdoruesit në të gjithë botën. Filloi si një projekt i mbledhur nga turma dhe është rritur në një nga opsionet më të lira falas të VPN. Për më shumë pse klientët janë kaq besnikë, klikoni këtu.

Provo tani

4.operë

 • Zgjidhni serverat bazuar në rajone në vend të vendeve
 • Asnjë qendër e të dhënave të Partisë 3RD
 • Nuk ka shkrime

Opera është vetëm shfletuesin kryesor që ka një shërbim të integruar VPN. Nuk ka asnjë regjistrim ose pajtim të nevojshëm për të aktivizuar VPN, thjesht duhet të aktivizohet në cilësimet e intimitetit të shfletuesve. Klikoni këtu për të zbuluar se çfarë mendojnë vërtet përdoruesit për Opera.

Provo tani 

5.GooseVPN

 • Falas deri në 30 ditë, dhe një garanci për 30 ditë kthim të parave – së bashku 60 ditë shërbim falas
 • Nuk ka shkrime
 • Zhbllokon Netflix, Hulu dhe iPlayer të BBC-së

GooseVPN është me qendër në Hollandë, e cila është jashtë rrjetit 14-Sy. Me një ndërfaqe të pastër, të thjeshtë dhe mbështetje të nivelit të lartë të klientit, është një VPN me të vërtetë e thjeshtë për t’u përdorur. Për të zbuluar se çfarë përdoruesit duhet të thonë, klikoni këtu.

Provo tani 

Për sa kohë që ju e kuptoni kufizimet që vijnë me një VPN falas, ju duhet të jeni të kënaqur me ndonjërën nga këto mundësi. Për të marrë shpejtësia më e shpejtë, shërbimi më i mirë dhe më shumë opsione të vendndodhjes së serverit, me çmime të shkëlqyera, hidhini një sy rekomandimeve tona për VPN-të më të mira në përgjithësi.

5 Rekomandimet tona kryesore për Shërbimet Premium VPN

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me