5 shtesa më të mira Mozilla Firefox VPN që aktualisht funksionojnë në vitin 2020

Një VPN është një mjet softuer i mahnitshëm që kodon të dhënat tuaja dhe ju lejon të shfletoni në internet me siguri.

Por a e dinit ju atë shumë VPN vijnë me shtesa Firefox?

Për ata prej nesh që preferojnë të përdorin Firefox, të kesh një zgjatje VPN është një domosdoshmëri. Në vend që të minimizoni shfletuesin tuaj, të aktivizoni VPN-në tuaj, dhe pastaj të rifreskoni faqen tuaj të internetit, ju thjesht mund të klikoni në shtesën dhe të dini se jeni i mbrojtur.

Për më tepër, nëse vetëm duhet të kriptoni trafikun tuaj në Firefox, atëherë nuk ka asnjë kuptim të ndizni programin në të gjithë pajisjen tuaj. Një shtrirje Firefox përdor shumë më pak të dhëna, por siguron akoma aktivitetin tuaj të internetit.

Jo të gjithë VPN-të kanë një shtesë për Firefox-in sidoqoftë, dhe disa prej tyre punojnë ndryshe. Ne kemi rrumbullakuar VPN-të më të mira me një shtesë të Firefox-it dhe sqarojmë të mirat dhe të mirat e secilës.

Zgjatjet më të mira VPN për Firefox: Udhëzues i shpejtë

 1. NordVPNofron një zgjatje të lehtë që nuk do të të ngadalësojë.
 2. ExpressVPNshtrirja vjen me karakteristika të plota sigurie.
 3. Mburoja e nxehtëështë një shtrirje falas që përfshin teknologjinë e bllokimit të reklamave.
 4. Surfshark-së Shtojca Firefox ofron të njëjtat karakteristika të shkëlqyera si aplikacionet e saj.
 5. SaferVPN u jep përdoruesve të Firefox të njëjtin shërbim të shkëlqyeshëm si aplikacionet e tij pa asnjë kosto.

5 Zgjatjet më të mira VPN për Firefox

1. NordVPN

 • adblocker
 • Mbrojtja e rrjedhjeve IP
 • 60+ vendndodhje

Gjatë viteve të fundit, NordVPN ka bërë disa përmirësime të mëdha, dhe një prej tyre është shtesa e re për Firefox. Kjo shtesë është super i lehtë, duke e thënë atë nuk do të ngadalësojë lidhjen tuaj. Alsoshtë gjithashtu tepër e thjeshtë për t’u instaluar dhe përdorur, dhe kjo përfshin një reklamues që vërtet vjen në ndihmë.

Sidoqoftë, përdoruesit duhet ta kenë parasysh këtë kjo është më shumë si një përfaqësues sesa një VPN. Kjo do të thotë që trafiku juaj tjetër në internet nuk do të mbrohet. Nga ana tjetër, nëse thjesht po shfletoni në internet, është shumë më e vlefshme të përdorni shtesën sesa të aktivizoni programin për të gjithë pajisjen tuaj.
Ju mund të lexoni përshtypjet e NordVPN këtu.

NordVPN mund të zhbllokohet:

 • Netflix, HBO, Hulu, Showtime, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video dhe Sling TV.

Mbështet përrua:

 • Po, serverë specialiteti P2P të disponueshëm.

NordVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Compatibleshtë gjithashtu i pajtueshëm me ruterat.

Merrni NordVPN për Firefox

2. ExpressVPN

 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS
 • Bllokon WebRTC
 • 148 lokacione serverash në 94 vende

Për dallim nga shumica e shtesave të tjera të Firefox VPN, ExpressVPN ofron një VPN të plotë dhe jo vetëm një përfaqësues me shfletuesin. Në thelb, kjo shtesë enkripton dhe mbron të gjithë kompjuterin. Shtë thjesht një shkurtore për të ndezur VPN tuaj, gjë që e bën përdorimin e ExpressVPN edhe më të lehtë.

Kjo zgjatje është në përputhje me të gjitha platformat kryesore të desktopit përfshirë Windows, Mac dhe Linux. Kjo ju lejon të lidheni me një server në ndonjë nga 148 vendet e tyre në 94 vende. Ajo gjithashtu ka një ndërprerës vrasës që shkëput trafikun e internetit sa më shpejt që lidhja VPN bie. Kjo e mban të fshehur identitetin tuaj në internet edhe nëse VPN shkëputet gjatë seancës. Nuk është çudi që kaq shumë njerëz guxojnë për të.

ExpressVPN mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, DAZN, dhe iPlayer të BBC.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

ExpressVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, TV Android, Linux, Chrome dhe Firefox. Ajo gjithashtu ofron një aplikacion për t’u përdorur me disa ruterë.

Merrni ExpressVPN për Firefox

3. Mburoja e Hotit

pajisjet e mburojës së pikave të nxehta

 • Plotësisht i lirë për t’u përdorur
 • Fsheh vendndodhjen dhe aktivitetin në internet
 • Kripton trafikun e shfletuesit tuaj

Shtesa pa pagesë e Hotspot Shield Firefox është një shtesë shumë e mirë që është e dobishme edhe nëse nuk doni të regjistroheni në shërbimin e tyre. Shtesa është plotësisht e lirë për t’u përdorur, dhe përfshin një bllokues reklamash, bllokues të malware dhe bllokues të cookies. Edhe më shumë, ju keni bandwidth të pakufizuar.

E vetmja gabim është që ju nuk merrni zgjedhje serveri nëse nuk regjistroheni në planin e tyre premium. Por, për një shtesë të Firefox-it që kodon dhe fsheh veprimtarinë e shfletuesit tuaj, kjo është mjaft e mirë.

Shihni se çfarë duhej të thoshin të tjerët në lidhje me Hotspot Shield këtu.

Hotspot Shield mund të zhbllokojë:

 •  Netflix, Hulu, iPlayer të BBC, Amazon Prime Video.

Mbështet përrua: 

 • Po, P2P lejohet në të gjithë serverët.

Hotspot Shield punon në këto pajisje

 • Windows, macOS, Android, iOS, Chrome.

Merrni Mburojën e Hotspot për Firefox

4. Surfshark

 • Mbi 500 servera në 50 vende
 • Bllokues i integruar i reklamave
 • Lidhje të pakufizuara të njëkohshme

Zgjatja e Proxy e Surfshark-ut për VPN ju sjell mbrojtje nga forca e diamantit në çdo pajisje që mbështet Firefox. Ajo ofron të njëjtat karakteristika si aplikacionet VPN të Surfshark-ut, përfshirë shpejtësi ultra të shpejtë dhe aftësia për të anashkalojë geoblocks.

Surfshark ofron një gjykim falas 7-ditor te përdoruesit që regjistrohen duke përdorur Google Play ose Apple App Store. Planet e saj mbështeten nga a 30 ditë garanci për kthimin e parave kështu që ju mund ta provoni pa rrezik. Shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit tanë për Surfshark.

Surfshark mund të zhbllokojë:

 • Netflix, Hulu, CBS, ESPN, Amazon Prime Video, dhe të tjerët.

Mbështet përrua:

 • Po, të gjithë serverët mbështesin aktivitetin e P2P.

Surfshark punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, FireTV, Linux, Chrome dhe Firefox.

Merrni Surfshark për Firefox

5. SaferVPN

 • Qasja në 700 + servera globale
 • Shpejtësi të lartë
 • Falas për t’u përdorur

Shtesa e proxy SaferVPN Firefox jo vetëm që e mban të fshehur identitetin tuaj, por gjithashtu automatikisht lidhet me serverin më të mirë për ju, bazuar në vendndodhjen tuaj. Kjo do të thotë që ju mund të keni një përvojë të qetë dhe të shpejtë të shfletimit në internet.

Ai kodon të dhënat tuaja në mënyrë që të mund të përdorni Wi-Fi publik pa asnjë shqetësim, dhe është i thjeshtë për t’u instaluar dhe i lehtë. megjithatë, me versionin falas, të dhënat tuaja janë i kufizuar në 500MB në muaj.

Instalimi dhe vendosja e shpejtë e SaferVPN është një nga karakteristikat e tij më të njohura, sipas lexuesve tanë.

SaferVPN mund të zhbllokojë:

 • HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Sling TV, iPlayer BBC, dhe të tjerët

Mbështet përrua:

 • po

SaferVPN punon në këto pajisje:

 • Windows, macOS, Android, iOS, Linux, Chrome, Firefox dhe ruter

Merrni SaferVPN për Firefox

Si të zgjidhni VPN-në e duhur për Firefox

VPN e duhur do të varet nga kërkesat tuaja. Nëse doni të transmetoni video, sigurohuni që të merrni një VPN me shpejtësi të lartë. Dhe, nëse doni intimitet mbi gjithçka tjetër, merrni një VPN me kriptim të shkallës së lartë.

Firefox është më i rëndë se Chrome dhe kërkon kohë për tu ngarkuar. Prandaj sigurohuni që shtrirja që instaloni të jetë e lehtë dhe instalon dhe ngarkon lehtësisht.

Po kërkoni një marrëveshje të madhe në një VPN? Shikoni faqen e ofertave dhe kuponave për kursime të mëdha!

 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map