5 shërbimet më të mira për VPN për Versionin Mac – 2020

Keni nevojë për një VPN? Përgjigja është pa dyshim në pohim. Përse?

Sepse ka institucione qeveritare dhe tregtare në të gjithë botën që të gjithë janë të interesuar në të dhënat tuaja për një arsye apo një tjetër. Pa u bërë shumë paranojak, vini re se mund të monitoroni se me çfarë po lidh kompjuteri juaj me një softuer shumë themelor. Rezultatet janë shpesh befasuese. Me siguri nuk keni nevojë t’i dërgoni të gjitha të dhënat tuaja kur bëni gjëra shumë të thjeshta si shfletimi dhe kontrollimi i emailit tuaj? Me një klient VPN, ju mund të merrni nën kontroll lidhjen tuaj në internet.

Në këtë ditë dhe moshë, është duke u bërë gjithnjë e më shumë një luks për të hyrë në internet me një shkallë intimiteti. Kjo është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni thellësisht dhe duke u përpjekur në mënyrë aktive ta zgjidhni. Mbi të gjitha, a nuk ishte Benjamin Franklin ai që tha diçka për njerëzit që nuk e merituan as sigurinë për lirinë? Epo, ne duam që ju të keni edhe më shumë liri dhe siguri të hekurt.

Ndërsa qeveritë në të gjithë botën gjithnjë e më shumë po kërkojnë të marrin duart në të dhënat tuaja, dhe një ligj Orwellian pas propozimit të një tjetri, ju do të shërbeni mirë nëse e keni bërë atë përparësi për të kontrolluar se çfarë informacioni keni vendosur atje.

Ne jemi këtu për tu siguruar që e arrini këtë qëllim. Ne kemi provuar të gjitha llojet e VPN-ve të ndryshme për kompjuterët Mac dhe kemi dalë me një listë të shkurtër përfundimtare, të azhurnuar për sot. Nëse jeni përdorues i Mac, kontrolloni listën e shkurtër të mëposhtme të shërbimeve VPN për përdoruesit e OSX ose vizitoni listën e azhurnuar të plotë të 10 kryesuesve MAC VPN

Siguruesi i Rendit Vlerësimi ynë i Përdoruesit
Zgjedhja e redaktorit 5.0 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
2 4.9 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
3 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
4 4.8 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
5 4.7 / 5
Lexoni Shqyrtimin
Zbulo me shume Fillo >> Vizitoni sitin
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me