5 Klientë më të mirë të Torrent & P2P që janë të sigurt për t’u përdorur në vitin 2020

Torrenti është legal, apo jo? Të drejtë. Pra, është plotësisht e sigurt për të shkarkuar klientin e parë të përrua ose P2P që e gjeni dhe filloni menjëherë farën? i gabuar.

Ndërsa përrallat në vetvete nuk janë të paligjshme, është e lehtë të biesh në të gjitha llojet e kurtheve. nga shkarkimi aksidental i materialit të mbrojtur nga e drejta e autoritduke u dhënë hakerat qasje në pajisjen tuaj, përrua mund të jetë një biznes i rrezikshëm.

Për tu përlotur në mënyrë të sigurt, gjëja e parë që duhet të bëni është gjeni një klient të besueshëm P2P.

Gjëja e dytë që duhet të bëni është shkarkoni një VPN.

Një VPN do fshih vendndodhjen dhe historinë e përrallave për t’ju mbrojtur nga çdo çështje ligjore, si dhe nga hakerat. Përdorimi i një VPN në bashkëpunim me një klient të mirë përrua është mënyra e vetme që mundeni garantojnë sigurinë ndërsa përroni.

Duke pasur parasysh këtë, ne po shikojmë klientët më të mirë përrua dhe P2P që janë të sigurt për t’u përdorur me një VPN.

Torrenti më i Mirë & Klientët P2P: Udhëzues i shpejtë

  1. qBittorrent
  2. Vuze
  3. Bitport.io
  4. përmbytje
  5. μTorrent

Pse keni nevojë për një Klient Torrent të Sigurt

Kur torrentoni çdo lloj skedari, nuk mund të jeni gjithmonë të sigurt për atë që jeni duke shkarkuar. Meqenëse skedarët e torrenteve janë të parregulluar, është jashtëzakonisht e lehtë për hakerat fshihni malware në skedarë të gabuar ose pako softuerësh.

Kur shkarkoni këto skedarë, malware instalon automatikisht veten në pajisjen tuaj. Në varësi të llojit të malware, kjo mund të çojë në reklama të bezdisshme pop-up, bloatware rrëmujë CPU-në tuaj ose spyware që jep hakerat hyrje të plotë në të dhënat tuaja të ndjeshme.

Përdorimi i një klienti për torrent të besueshëm dhe të sigurt do të shkojë në një farë mënyre për t’ju ruajtur juve ndaj këtyre kërcënimeve. Disa klientë kanë paguar për versionet premium që ofrojnë ndërtuar në mbrojtjen e virusit. Të tjerët do të sigurohen për të ekran çdo reklamë të shfaqur brenda klientit.

Mund të jetë një ide e mirë për të kujdeseni për një klient me burim të hapur, pasi këto nuk mbështeten në fitimin e parave përmes reklamave – do të thotë pa reklama të bezdisshme ose potencialisht të rrezikshme.

5 Klientët më të mirë të Torrentit dhe P2P

1. qBittorrent

qBittorrent përmendet shpesh si një klient i preferuar në mesin e përroit për kompromisin e tij midis qenies i lehtë dhe plotësisht funksional.

qBittorrent është burim i lirë dhe i hapur, kështu që nuk do të duhet të vendosni ndonjë reklamë të bezdisshme ose të fshehur nga malware. Shtë e thjeshtë për t’u përdorur, por jo në kurriz të veçorive. Ajo ka një ndërtuar në motor kërkimi dhe media player dhe mbështet torrente private, proxies, dhe lidhjet e koduara.

qBittorrent është në përputhje me të gjitha pajisjet kryesore dhe platformat dhe mund të jetë të arrihen dhe kontrollohen nga distanca.

Vizitoni qBittorrent.

2. Vuze

Nëse jeni duke kërkuar për një opsion miqësor për përdoruesit për përrua, mos shiko më larg se Vuze.

Vuze ofron gjithçka që prisni nga një klient i fuqishëm P2P, përfshirë mbështetje për lidhje me magnet, telekomandë, dhe pajtueshmëri me shumicën e platformave kryesore. Por, ndryshe nga klientët e tjerë përrua, e gjithë kjo praktikë vjen e mbështjellë në një ndërfaqe tërheqëse dhe intuitive e përdoruesit.

Konsumatorët gjithashtu e duan Vuze forume të integruara dhe funksione chat. Mbani në mend se vetëm shërbimi i pajtimit i Vuze vjen pa reklama dhe me mbrojtje të integruar ndaj virusit. Shërbimi falas ka reklama.

Vizitoni Vuzen.

3. Bitport.io

Një gjë e bezdisshme në lidhje me klientët përrua është se të këqijtë mund të marrin një sasi të konsiderueshme të hapësirës në kompjuterin tuaj. Bitport.io e zgjidh atë problem duke qenë plotësisht i bazuar në re.

Ky klient i shkëlqyeshëm në shfletues ende krenohet me shumë karakteristika të shkëlqyera si psh tërheqje efektive e përroit. Meqenëse të gjithë skedarët janë shkarkuar përmes serverëve të Bitport, lidhja juaj do të jetë gjithashtu i sigurt dhe i koduar.

Bleni shërbimin e pajtimit të paguar nëse doni të shijoni veçori shtesë si psh ruajtje shtesë dhe skanim antivirus.

Vizitoni Bitport.io.

4. Uji

Kampioni i klientëve të lehta përrua, Deluge stilet vetë si a klient i zhveshur dhe funksional për përdoruesit që dinë se çfarë bëjnë.

Ndërsa ky është një lajm i shkëlqyeshëm për njësinë tuaj të përpunimit, Deluge mund të jetë pak e ndërlikuar që fillestarët të gjejnë rrugën e tyre përreth. Nëse jeni me një dorë të vjetër në torrent, ju do të doni personalizimin që vjen përmes një varg i shtojcave të dobishme.

Deluge mund të jetë gjithashtu të integruar me Chrome dhe Firefox dhe mbështet shkarkime të planifikuara.

Vizitoni Përmbytja.

5. μTorrent

Në krye listën tonë të Klientët më të shpejtë të BitTorrent, μTorrent mbetet një nga klientët më të njohur dhe shpesh të shkarkuar P2P.

një klient jashtëzakonisht i lehtë, μTorrent është shumë e lehtë për t’u përdorur dhe në përputhje me të gjitha sistemet kryesore operative. Ajo gjithashtu ka mjaft karakteristika të dobishme si telekomandë dhe shkarkime automatike.

Edhe pse μTorrent ka pasur disa çështje me sigurinë, është shpesh patched dhe azhurnuar. Do pres reklama megjithëse dhe mbani në mend atë μTorrent nuk ka i saj vetë kërkimi i integruar.

Vizitoni μTorrent.

Pse keni nevojë për një VPN për Torrenting

Pavarësisht se sa i mirë është klienti juaj përrua, mënyra e vetme për të shkarkuar torrentet në mënyrë anonime dhe të sigurt është me një VPN.

Një VPN mund të ndihmojë për të luftuar një numër rreziqesh që vijnë me përrua. Do të maskoni adresën tuaj të IP dhe shifroni të gjitha sjelljet tuaja në internet ndërsa jeni i lidhur me rrjetin e tij. Ai e bën këtë duke rivotuar trafikun tuaj përmes një prej serverave të vet privatë përmes një lidhje të koduar fuqishëm. Kjo do të thotë se askush nuk mund të monitorojë ose të ndjekë lëvizjet tuaja Online.

Kjo është e dobishme për përrua që kur mund të mbrojë nga çdo telashe ligjore. Ndërsa përrallat nuk janë të paligjshme, përdorimi i një klienti përrues për të shkarkuar materiale të mbrojtura nga të drejtat e autorit është. Nëse rastësisht shkarkoni diçka të paligjshme, një VPN do parandaloni këdo që ta zbulojë ose gjurmimi i shkarkimit përsëri tek ju.

Maskimi i sjelljes tuaj në internet mund të jetë gjithashtu i dobishëm nëse dëshironi parandaloni ofruesin tuaj të shërbimit të Internetit të rrëzojë bandën tuaj. Shumë ISP do të kufizojnë gjerësinë e brezit tuaj nëse zbulojnë se jeni duke u përfshirë në një proces të rëndë të dhënash si përrua.

Për shkak se një VPN kodon të gjithë trafikun tuaj, do të ketë fshihni çdo aktivitet përrua nga ISP-ja juaj. Meqenëse ISP-ja juaj nuk mund të shohë që jeni duke përdorur një klient përrua, ajo nuk do të hedh bandën tuaj.

VPN-të gjithashtu ju mbrojnë nga disa rreziqe të ndryshme të sigurisë në internet. Shumë vijnë me mbrojtje e integruar e malware që do t’ju mbrojë nga çdo shkarkim i dyshimtë.

Fshehja e adresës suaj të IP gjithashtu parandaloni hakerat të ju synojnë drejtpërdrejt ndërsa farërat.

Kur bashkoheni me një zhurmë, adresa juaj IP bëhet e dukshme për përdoruesit e tjerë në atë mashtrim – duke e bërë atë të prekshëm nga sulmet.

Nëse jeni duke përdorur një VPN, vetëm adresa IP e serverit VPN është e dukshme. Adresa juaj IP është e fshehur. Kjo parandalon rrjetin tuaj nga kërcënimet në internet.

Së fundmi, disa vende kanë bllokuar ose ndaluar tërësisht vendet e përroit. Ne kemi bashkuar një listë të vendeve më të mira të torrenteve jo të bllokuara për ju, por një VPN është po aq efektiv në gjetjen e këtyre gjeo-kufizimeve.

Mbani në mend se do të duhet të zgjidhni një VPN që jo vetëm mbështet torrenting anonim, por gjithashtu mund t’ju ofrojë shpejtësitë që ju nevojiten për ngarkime dhe shkarkime pa probleme.

NordVPN është në krye të listës sonë të VPN-ve më të mira për përrua. Ajo ka serverë të optimizuar për torrent dhe shpejtësi rrufeje si dhe kriptimi i shkallës ushtarake dhe Softueri CyberSec për t’ju mbajtur të sigurt nga reklamat dhe malware.

NordVPN gjithashtu është i bazuar në Panama-miqësor ndaj intimitetit dhe ka një politikë e rreptë pa shkrime, kështu që ju mund të rrëzoni pa rrezik.

Kjo nuk është e gjitha që një VPN mund të bëjë

VPN-të nuk janë thjesht të mira për përrua. Nëse keni tendencë të përdorni klientin tuaj përrua për të parë përmbajtje që nuk janë të disponueshme në vendin tuaj, mund ta gjeni atë përdorimi i një VPN për të transmetuar shfaqjet tuaja të preferuara është shumë më e lehtë.

VPN-të më të fuqishme, si NordVPN, janë e pajisur në mënyrë unike për të anashkaluar geoblocks. Meqenëse ata ju bëjnë të dukeni sikur po kërkoni nga një vend tjetër, ata mund t’ju japin qasje në përmbajtjen transmetuese që është e disponueshme vetëm në rajone të caktuara.

Kjo gjithashtu mund të jetë e dobishme nëse jetoni në një vend ku censura është e madhe, dhe keni nevojë merrni rreth kufizimeve të qeverisë.

Përfundimi dhe leximi i mëtutjeshëm

Torrentimi mund të jetë i rrezikshëm, por nuk ka nevojë të jetë nëse zgjidhni klientin e duhur P2P dhe VPN të duhur. Me të dy të kombinuarit, duhet të jeni në gjendje të mbillni pa rrezik dhe pa u shqetësuar për sigurinë tuaj në internet.

Dëshironi të mësoni më shumë rreth pse e duam NordVPN? Lexoni vlerësimet reale të përdoruesit për këtë shërbim të lartë.

Nëse nuk preferoni të paguani përrua me siguri, shikoni udhëzuesin tonë për VPN më të mirë falas për përrua (dhe pse ata mund të mos jenë opsioni më i mirë).

Zgjodhi klientin tuaj dhe kërkoni të filloni? Ne kemi gjetur alternativat më të mira të Pirate Bay që funksionojnë tani.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me