5 arsyet blerja e një VPN gjatë gjithë jetës mund të jetë një gabim i madh

Ka disa Ofrues VPN që kanë filluar të ofrojnë një abonim të përjetshëm për anëtarët e tyre. Kjo është ose përveç opsioneve të zakonshme të muajit / vitit / 2-vjet, ose opsioni i vetëm në dispozicion. Në letër, anëtarësia gjatë gjithë jetës duket si një “nuk mund të humbasë marrëveshjen”. Si një konsumator ju paguani një tarifë anëtarësie pak më të lartë, një herë, dhe atëherë nuk duhet të shqetësoheni kurrë për këtë – për jetën.

Një nga arsyet për të shmangur “marrëveshjen” është pasiguria në kuptimin e “jetës”. A është jeta e kompanisë, e pajtimtarit apo e një numri të caktuar viteve që fshihet në Kushtet e Shërbimit?

Shumica e ofruesit më të mirë të VPN, të tilla si NordVPN, kanë hequr jetën e anëtarësimit por ka akoma disa ofrues të VPN që e ofrojnë atë.

Duhet të ketë një arsye që marrëveshja e anëtarësimit gjatë gjithë jetës nuk e mbijetoi testin e kohës, dhe nëse shihni dikë që ofrohet, është diçka që duhet të shmanget dhe jo të blihet.

Le të përmbledhim pse duhet të shmangni planet e anëtarësimit gjatë gjithë jetës VPN

Jo për të tingëlluar tepër dramatike, por marrja e një abonimi për një jetë të një VPN mund të të ndjekë për një kohë më të gjatë nga sa do të shijosh atë “marrëveshje të ëmbël”. Vetëm në majë të kokës sime, këtu janë disa nga arsyet që këto marrëveshje duhet të shmangen me çdo kusht.

  1. Shanset jeni ju nuk do t’ia vlen paratë tuaja
  2. Në rastin më të mirë, shërbimi do të jetë jo i besueshëm
  3. Në rastin më të keq, kompania mund të mbyllet para se të vdisni
  4. Teknologjia po ndryshon vazhdimisht

E gjitha kjo tingëllon shumë keq, dhe ju mund të jeni duke menduar me veten, unë bast në rastin tim se nuk do të jetë aq keq. Pra, le të zbërthejmë 4 pikët.

1. Ju nuk do të merrni vlerën e parave tuaja

Në pamje të parë, marrëveshja për jetën e VPN duket se është e vërtetë.

Mimi është përgjithësisht pak më i shtrenjtë se një plan vjetor nga një VPN legjitime, por e shtrirë gjatë jetës së një personi do të kursejë para në afat të gjatë.

Nëse kjo duket shumë mirë për të qenë e vërtetë, me siguri është kështu.

Aty eshte nje arsyetoni që ofruesit më të mirë të VPN nuk ofrojnë një abonim të përjetshëm, dhe kjo arsye është ekonomi e thjeshtë. Nuk ka kuptim. Nga këndvështrimi i biznesit, drejtimi i një VPN me serverë në vende të shumta në të gjithë botën është një propozim i shtrenjtë. Ka tarifa për mirëmbajtjen, kostot e mirëmbajtjes, azhurnimin e protokolleve të sigurisë dhe qindra detaje të tjera që duhet të kujdesen.

ExpressVPN, një nga ofruesit më të njohur përreth sot, ka shkruar shprehimisht në kushtet e tyre të shërbimit se kurrë nuk ka pasur një “abonim të përjetshëm, dhe kurrë nuk do të ketë”.

Faqja e shërbimit të termave ExpressVPN

Kështu që pse një kompani VPN do të ofronte një abonim të përjetshëm opsion nëse ka pak ose aspak kuptim biznesi?

Kur e shoh atë të përfshirë në shitje, supozoj ata po shkojnë pas pinjollit. Personi që do të përdorë diçka një herë dhe pastaj ta harrojë. sepse si mund t’i besoj një kompanie që nuk ka nevojë për para për mirëmbajtje. Që na çon në pikën 2.

2. Përgatituni për shërbim jo të besueshëm

Mbajtja e klientit është një nga fokuset kryesore për shumicën e bizneseve të bazuara në shërbime. Thirrni ofruesin tuaj të internetit dhe thuajuni atyre që nuk jeni të lumtur ose po mendoni të largoheni dhe në përgjithësi ata do t’ju ofrojnë një marrëveshje më të mirë. Trokitni disa dollarë nga çmimi, dhe si kthim nuk do të bëni blerje në konkurs.

Një mjet tjetër i mbajtjes është shërbimi i shkëlqyeshëm i klientit. Ju keni një problem, ju i thirrni ata, ata rregullojnë problemin tuaj dhe ju jeni të lumtur. Nuk ka nevojë të shikoni se çfarë tjetër është në dispozicion në treg.

Kjo është një nga problemet më të mëdha me një plan jetësor, nuk ka nevojë për mbajtje. E kundërta është me të vërtetë e vërtetë, nëse i lini ato për një VPN tjetër, nuk do t’i merrni paratë tuaja dhe ata kanë një person më pak që i rënë poshtë serverat.

Një kompani që merr anëtarët e jetës nuk do të ketë burime për të azhurnuar ose rritur numrin e serverëve, kjo do të thotë që në një moment serverët do të bëhen me mashtrim me përdoruesit dhe do të ngadalësohen. Nuk do të ketë para të ardhura për të përmirësuar shërbimin dhe nuk mund të prisni një nivel të lartë shërbimi ndaj klientit për t’ju ndihmuar.

3. Jeta e të cilëve po flasim?

Në rregull, le të themi se thjesht nuk mund ta kaloni marrëveshjen. Ju blini paketën VPN të jetës dhe më pas filloni të pyesni veten çfarë do të thotë vërtet “jeta”. Nëse jeni duke pritur të vazhdoni në mënyrë të sigurt dhe të sigurt shfletimin e internetit deri në ditën kur të vdisni, mund të jeni për një zhgënjim.

Më lejoni t’ju tregoj historinë e DissembleVPN. Ky ofrues i VPN u hodh në skenën VPN dhe po ofronte një paketë Lifetime për vetëm 13 dollarë. Njerëzit ishin duke u kujdesur për këtë, dua të them për një pagese një herë prej 13 dollarësh, të cilët nuk do ta donin atë marrëveshje.

Nuk është për t’u habitur, nuk ishte ashtu shumë kohë më parë DissembleVPN mbylli dyert e tyre dhe mbajti të gjitha tarifat e pajtimit të pakthyeshme. Shtë e mundur që ata rihapën të nesërmen me një emër të ri të kompanisë dhe plan të ri për mashtrimin e njerëzve nga paratë e tyre të fituara me vështirësi.
Nëse kompania mund të mbyllet nesër me rimbursimin e klientëve të tyre cila është vlera e vërtetë e një VPN “gjatë gjithë jetës”.

Për më tepër, me të vërtetë dëshironi të lidheni me një kompani për jetën? PureVPN u ofroi përdoruesve të tyre një anëtarësim të jetës dhe më pas vazhdoi dhe i ktheu të dhënat e përdoruesve tek FBI. Dëshironi të jeni i lidhur me zinxhirë për ta, pa asnjë mënyrë për t’i kthyer paratë tuaja?

4. Teknologjia po ndryshon vazhdimisht

Në qoftë se nuk jeni duke punuar në ndonjë teknologji të përparimit, ka shanse që nuk dini çfarë të prisni në vitet e ardhshme nga një perspektivë teknologjike. Ne mund të shohim zhvillimi i një teknologjie të re që do të bëjë që abonimi juaj VPN të jetë i vjetëruar. Nëse është ndjekja më e mirë e softuerëve nga agjensitë qeveritare apo një çelës encryption, i zhvilluar nga disa hakerë. Ofruesi juaj VPN nuk do të investojë para për të azhurnuar të gjithë sistemet e tyre dhe protokollet e sigurisë, do të ishte më e thjeshtë të mbyllni dyqanet.

Një nga arsyet më të njohura për të marrë një VPN është të shmangni faqet e internetit të bllokuara ose të censuruara në faqet e internetit dhe përmbajtjen e mediave. Nëse Netflix mund të shkulje programin e tyre të bllokimit të gjeo-ve ose Kina gjen një më të mirë për të bllokuar VPN-të, me të vërtetë besoni se një VPN që nuk e keni paguar për një kohë, do të investojë para dhe do të përmirësojë sistemet e tyre? Siç e përmendëm edhe më parë, ata kanë nxitje që t’ju mbajnë të lumtur, ata kanë depozituar tashmë të gjitha paratë që do të shohin nga ju.

Në të vërtetë ekzistojnë alternativa të mira të lira afatgjata për marrëveshje të rreme “të pakufizuara”

Padyshim që ka disa alternativa të mira për VPN gjatë gjithë jetës që nuk do të prishin bankën dhe do të bëjnë një punë të mirë për të mbrojtur anonimitetin dhe sigurinë tuaj. Një opsion janë VPN falas. Tani e di se çfarë po mendoni, thjesht kam kaluar nëpër një listë të tërë arsyesh për të shmangur përdorimin e një VPN që nuk është duke paguar një abonim mujor, dhe tani unë rekomandoj VPN falas?!?

Keni të drejtë, nuk është një zgjidhje ideale, por është një opsion që nuk do t’ju kushtojë asgjë. Këto kompani janë në gjendje të mbajnë biznesin e tyre duke treguar reklama dhe duke u përpjekur të ju shesin në blerjen e paketave të tyre premium.

Nëse jeni lloji i personit që dëshiron të lidhë një kontratë afatgjatë me ofruesin tuaj VPN, ju rekomandojmë të shkoni me një kompani me reputacion siNordVPN.

Ekrani i marrëveshjes 2 Y

Ata janë një nga VPN më të mirat që ne kemi testuar, janë vazhdimisht aserverat që dding në rrjetin e tyre, funksionojnë mirë në Kinë, mund të merrni rreth Geo bllok Netflix, dhe doli vërtet mirë në provën tonë të shpejtësisë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me