5 Antivirusët më të mirë me VPN – Mbroni pajisjet tuaja në vitin 2020

Programet antivirus ofrojnë mbrojtje të madhe nga softveri me qëllim të keq siç janë rrëmbyesit e shfletuesve, adware dhe ransomware. por, mënyra e vetme për të mbrojtur veten ndaj 100% të kërcënimeve në internet është të kombinoni programin tuaj antivirus me një VPN.

VPN shifroni të dhënat tuaja për t’ju mbrojtur nga hakerat, gjurmuesit dhe spiunët. Një VPN me cilësi të lartë mund edhe anashkalojë geoblocks dhe censurimin për të zhbllokuar shërbime si Netflix US dhe HBO GO.

Shumë kompani të larta të sigurisë në internet bashkoj VPN me fuqi të lartë me programin antivirus të tyre, Pra ti mundesh kurse para pa kompromentuar ndonjë tipar sigurie.

por cili shërbim siguron mbulimin më të mirë? Dhe cilat tipare duhet të kërkoni? Ekspertët tanë e kanë marrë supozimin nga ky vendim i rëndësishëm për ty.

Ne testuam programe antivirusë që përfshijnë një VPN për të gjetur paketën më të mirë në dispozicion. ju do të gjeni rekomandimet tona më poshtë.

Përmbledhje e antiviruseve më të mirë me VPN

  1. Siguria e Webroot WiFi + Siguria e Internetit e plotë: E thjeshtë për t’u përdorur Webroot ofron paketën më të fortë të sigurisë në internet për të ruajtur praninë tuaj në internet.
  2. Avira Prime: Me paketën e saj Prime, Avira kombinon Phantom VPN Pro me të dy antivirusin e saj të fortë, të quajtur programi Speedup Pro, dhe Manager Manager Pro.
  3. Avast Ultimate: Firma kryesore e sigurisë në internet Avast ka paketuar produktin e saj të lartë antivirus me nivelin e saj ushtarak SecureLine VPN.
  4. Paketa e Sigurisë së Internetit AVG Secure VPN +: AVG ofron një nga paketat më të gjithanshme të sigurisë në treg.
  5. Norton Secure VPN + Norton Security: Norton ka çiftuar programin e saj antivirus të nivelit të lartë me një bllokues të sigurt VPN dhe gjurmues për të mbrojtur të gjitha pajisjet tuaja.

Mbroni veten TANI!

Farë duhet të kërkoni në një antivirus me një VPN 

Një ofrues i besueshëm antivirus:

Shikoni për një paketë nga një kompani e mirënjohur e sigurisë në internet për tu siguruar që po merrni mbrojtjen më të mirë, më të azhurnuar.

Mbështetje e përgjegjshme e klientit:

Nëse diçka nuk shkon me softverin që mbron pajisjen tuaj, duhet të jeni në gjendje ta rregulloni shpejt. Ofruesit më të mirë ofrojnë Mbështetje 24/7 përmes postës elektronike, bisedës live ose telefonit.

Siguria e nivelit të lartë VPN:

VPN i bashkuar duhet të mbrojë të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit dhe mbaj një të rreptë politika pa log. Ajo gjithashtu duhet të ofrojë një automatik vrasin kaloni që do të ndalojnë të dhënat e pambrojtura duke e lënë rrjetin tuaj në një rast të rrallë që lidhja juaj VPN të dështojë.

Rrjeti në të gjithë botën VPN i serverëve:

Nëse dëshironi të përdorni VPN te anashkalojë geoblocks ose censurim, do të duhet të operojë një rrjet global të serverëve. 

Për shpejtësi optimale kur nuk do të anashkaloni geoblocks, do t’ju duhet një server afër vendndodhjes tuaj fizike.

Shpejtësia e VPN:

VPN duhet të ofrojë Bandwidth i pakufizuar në serverat me shpejtësi të lartë. Nuk ka asgjë më të keqe se një lidhje e ngadaltë nëse përpiqesh të punosh, shfletosh ose transmetosh.

Shtesa dhe shtesa:

Për të marrë vlerën më të mirë për paratë tuaja, kërkoni një paketë që përfshin disa shtesa të tilla si filtrat e uebit, një menaxher i fjalëkalimeve dhe një bllokues reklamash.

Antiviruset më të mira me VPN

1. Siguria e WeFoot WiFi VPN + Siguria e Internetit e plotë

Webroot ka kombinoi programin e tij të preferuar të përdoruesit WiFi Security VPN dhe programin antivirus për të krijuar një nga suitat më të fuqishme të sigurisë në internet në treg.

i saj softver antivirus i bazuar në cloud është i shpejtë. Duhen vetëm 20 sekonda për të skanuar të gjithë pajisjen tuaj — 60 herë më shpejt sesa programi mesatar i antivirusit. Ajo gjithashtu siguron mbrojtje në kohë reale kundër përpjekjeve të phishing, hakmarrjes në Webcam dhe mashtrimit të identitetit.

Programi i Inteligjencës së Kërcënimit BrightCloud i Webroot klasifikon faqet e internetit për të zbuluar marrëdhëniet e fshehura midis URL-ve që mund të sinjalizojnë uebfaqe me qëllim të keq. kjo ju pengon të vizitoni vendet me rrezik dhe ndalon informacionin tuaj të hyrjes nga rënia në duar të gabuara.

Ofruesi WiFi Security VPN është po aq i shpejtë dhe i përsosur për fillestarët. Ti mundesh mbrojnë deri në pesë pajisje menjëherë me aplikacione për Windows, macOS, Android dhe iOS.

VPN përdor Kriptimi 256-bit, mban një të rreptë politika pa log, dhe ofertat mbrojtje automatike sa herë që lidhesh në internet.

Më e mira nga të gjitha, ju mund të provoni suite Webroot pa rrezik me një Gjykim falas 14 ditor dhe a Garanci 70-ditore, e kthimit të parave.

Shikoni ofertat Webroot

2. Avira Kryeministri

Paketa Avira Prime kombinon gjithçka që ju nevojitet për të qëndruar të sigurt në internet, përfshirë një program i fuqishëm antivirus dhe Phantom VPN Pro. Do të kënaqeni edhe me Avira Speedup Pro dhe Menaxheri i Fjalëkalimit Pro program.

Phantom VPN Pro përdor Kriptimi 256-bit, një vrasin kaloni, dhe Mbrojtja e rrjedhjes DNS për të siguruar pajisjen tuaj. Ajo gjithashtu ofron mjete anti-ransomware. Ky VPN do lidhem automatikisht sa herë që shkoni në internet, kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për të mos qenë të mbrojtur.

VPN aplikacionet janë të lehtë për t’u përdorur, dhe funksionon servera në 38 lokacione globale. Kontrolloni se çfarë klientët duhet të thonë për Phantom VPN Pro duke lexuar vlerësimet e tij.

Mund ta provoni Avira Prime me një 30-ditor, garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet e Avira Prime

3. Avast Ultimate

Avast ka paketuar katër nga programet e saj më të njohura në një me kompletin e tij Ultimate të sigurisë në internet. Së bashku me këtë kompani udhëheqëse program antivirus dhe SecureLine VPN, ju do të merrni atë Premium pastrimi dhe Premium të fjalëkalimeve program.

SecureLine VPN përdor siguria e nivelit ushtarak për të mbrojtur informacionin tuaj privat. ajo vepron servera në 34 vende, dhe ofron përdorues miqësor aplikacione për pothuajse të gjitha pajisjet. Vlerësimet e klientëve të këtij VPN thonë gjithçka.

Po pyesni për ato shtesa të lezetshme? Premium pastrimi mban pajisjen tuaj të funksionojë shpejt, ndërsa Premium Fjalëkalimet menaxhon me siguri të gjitha detajet e hyrjes tuaj. Ai gjithashtu do të plotësojë automatikisht detajet tuaja të hyrjes dhe do t’i sinkronizojë ato në pajisjet tuaja.

Kjo me të vërtetë është një nga paketat më të mira në treg. Ajo madje ofron një Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Shikoni marrëveshjet Avast Ultimate

4. Paketa e Sigurisë së Internetit AVG Secure VPN +

Shërbim i besueshëm i sigurisë në internet AVG tani ofron një VPN premium me programet e tij më të mirë antivirus. Duke bashkuar AVG Secure VPN me paketën e Sigurisë në Internet, do të kënaqeni siguri të plotë në internet. Paketa e Sigurisë së Internetit mbron nga viruset dhe malware. Madje bllokon emailet e dyshimta për të ndaloni përhapësit.

AVG Secure VPN funksionon servera me shpejtësi të lartë në 21 vende të ndryshme. Ai do të mbrojë të dhënat tuaja me Kriptimi 256-bit dhe një e rreptë politika pa log, por ajo nuk përfshin një ndërprerës automatik të vrasjes.

VPN ofron aplikacione për Windows, macOS, Android dhe iOS. Ju mund t’i mbroni të gjitha pajisjet tuaja menjëherë lidhje të pakufizuara të njëkohshme.

Paketa AVG Secure VPN dhe Siguria e Internetit mbështeten nga a Gjykim falas 7 ditor dhe a Garanci 30-ditore, e kthimit të parave.

Shikoni marrëveshjet e sigurta të VPN-së

5. Norton Secure VPN + Norton Security

Lajm i madh! Mundesh tani paketa më e shitur e Norton VPN, Norton Secure, me programin e tij antivirus të respektuar gjerësisht. Dhe nëse keni blerë tashmë Planin e Sigurisë Deluxe të Nortonit, do të jeni të lumtur të mësoni se ai tashmë përfshin një VPN.

Secure VPN funksionon servera me shpejtësi të lartë në 73 lokacione globale. Ajo ofron kriptimi i nivelit bankar dhe mban një politikë e rreptë e mos-logs. Madje ofron gjithëpërfshirje bllokimi i gjurmuesit me aplikacionet e saj Windows, macOS, Android dhe iOS.

Ju mund të merrni këtë pako të madhe Norton për një provë të provuar me të 30 ditë provë falas. Të gjitha pajtimet e saj vjetore vijnë me një 60 ditë garanci për kthimin e parave.

Shikoni marrëveshjet Norton SecureVPN

përmbledhje

Interneti mund të jetë një vend i rrezikshëm. Nga ransomware te hakerat te mashtrimet, ka qindra kërcënime serioze për sigurinë tuaj.

mënyra më e mirë për të mbrojtur veten është që të kombinoni një antivirus të nivelit të lartë me një VPN të sigurt.

Nuk jeni i sigurt se nga filloni? Ne ju rekomandojmë Webrootas një nga më të mirat i besueshëm dhe gjithëpërfshirës suitat e sigurisë në internet në dispozicion.

Mbroni veten tuaj tani

Leximi më tej

Tashmë keni një antivirus dhe kërkoni një VPN që i përshtatet nevojave tuaja? Këtu janë rekomandimet tona kryesore.

Ju mund të kurseni para në shërbimin tuaj duke përdorur marrëveshje dhe kuponë ekskluzivë të VPN-së.

Farë është një VPN, dhe pse keni nevojë për një të tillë? Mësoni më shumë me udhëzuesin tonë të plotë VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me